Zaman: 07 May 2021, 12:46

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4628 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369 ... 463  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 12:09 
Kullanıcı avatarı

Numaralının arkasından batan güneşin vurduğu Kapalıdan
Yeni yapılan sahra hastanelerinin olası bir yeni salgında veya dalgada diğer hastanelerin normal faaliyetlerine devam edebilmesi, başka şikayeti olup ta bulaştan korkup çekindiği için hastaneye başvuramayan hastaların en azında bir nebze daha normal hastanelere rahat başvurmaları hususunda faydası olacaktır diye düşünüyorum.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 13:38 
Kullanıcı avatarı

@Fred Uzun süre yazmayacaktım ama meydanı senin gibi sahte kabadayıya bırakmayacağım. Sen kimsin tek hedefin beni alt etmek mi? Baştan söyleyim, seviyesiz saygısız samimiyetsiz davranışlarınla beni yıldıramazsın! Üstelik iftira atıyorsun ve kendinle sürekli çelişiyorsun. ih möhte İzmir köfte Almancanla ahkam kesiyorsun senin akıcı Almanca konuştuğuna inanmıyorum! Benim henüz bitmemiş çeviri taslağından ilettiklerim YÜZDE YÜZ DOĞRU AKSİNİ İDDİA EDENE HODRİ MEYDAN! Hatalarım oldu mu çıkıp kabul ediyorum özür diliyorum. Sana cevap yazan arkadaşlar video çevirisi yapanların kendileri olduğunun farkında değilsin çünkü yazı senin kapasiteni aşıyor. Adamlar üstelik seviyeli yaklaşıyorlar sana “siz” olarak hitap ediyorlar senin üslubun ise yerlerde sürünüyor. O kişilerle nasıl mı irtibat kuruyorum? TÜRKÇE! Almanya’da doğmuş hepsi Türk asıllı Yurtsever insanlar. İşi sağlama alıyor Türkçeye hâkim olan Türk akademisyenlerle ortak çalışıyorlar. Bizim amacımız ülkemizi büyük felaketten korumak, iktidardakiler hangi siyasi görüşten olursa olsun bakmıyoruz. Biz komplo teoricisi vs. üreten kişiler değiliz tamamen bilimsel kanıtlara dayanarak çalışıyoruz, Covid-19 hakkında karşı görüşlü bilim adamlarının görüşlerini dile getiriyoruz.

Sen @Fred benim yazdıklarımla referanslarımla alakası olmayan elementler uydurup neden bana iftira atıyorsun?

Alıntı:
zaten bütün topic halin kisa bir özeti
referans almamiz gereken kisiler: ahmet hakan, tolga karel (en ilginci bu), erkan zengin, cüneyt özdemir, fatih selek, izinsiz asisini insanlarin üstünde deneyip yargilanan ercüment ovali

Öncede yazmıştım bakabilirsiniz, benim/bizim referanslarımız, kaynaklarımız Prof. Dr. John Ionniadis, Prof. Dr. Sucharit Bhakdi ve Swiss Propaganda Research https://swprs.org/ Madem konu seni ilgilendirmiyor neden gelip ortalığı karıştırıp asılsız iddialar ortaya atıyorsun sana bu hakkı kim veriyor. İnternet ortamı diye istediğimize sallamak serbest mi? Eminim, yüz yüze tartışma yapsak farklı yaklaşırız birbirimize en başta sen.

Burada birkaç kişi çıkmış ciddi bir konu başlığında, hatta bilimsel bir konu üzerine tribün raconu kesiyorlar. Mesajların çoğunun silinmesinin sebebi de bu üslup!

Tribündergi bir tribün forumu. Teması Futbol, Basketbol, Voleybol ve diğer sporlar. Böyle bir ciddi konu tartışılırken karşılıklı üslup önemli sunulan veriler, kaynaklar önemli. Ama burada yaklaşım şu şekil “karşımda cimbomlu, fenerli, Beşiktaşlı, mhp, chp, akpli var bak şimdi ona nasıl geçircem”, sonra neden mesajlar silindi. Tribün raconu kesmek için bir sürü başlık var, yeri burası değil. Siyaset forumu var orada kurtlarımızı dökelim ama bu başlık siyaseti, tribünü aşıyor.

Sen @partizan bahsettiğin kişi ben miyim?

Alıntı:
bir kullanıcı var bir kaç nick birden kullanıyor, tanıyorum ben bu deliyi bizim 2020 başlığının son sayfalarına bakarsanız siz de göreceksiniz. aynı delinin çoklu hesaplarından biriyle uğraşıyorsunuz, kanıt isteyene dm’den atarım, ben de dün anladım.

strese girmeyin boşuna

Eğer ben isem bunu en iyi kanıtlayacak forum Adminleri. Rica ediyorum lütfen kontrol etsinler birden fazla nick kullanmıyorsam çıkarsınlar ortaya. Şayet öyle bir şey yoksa bu kişinin bana iftira attığı için ceza almasını talep ediyorum.

----------------------------------------------------------------------------

Önemli bilgi paylaşmak istiyorum. Konuyu iktidar yetkilileri, doktorlar, bilim adamları lütfen dikkate alsın!

Dr. Wolfgang Wodarg dün bir önemli açıklama yayınladı. https://kenfm.de/standpunkte-%e2%80%a2- ... etectives/

Bana önemli gelen bölümünü googeldan çevirdim aktarıyorum;

“New York'tan bir not

31 Mart'ta önemli bir not aldım: New York yoğun bakım doktoru Dr. Cameron Kyle-Sidell, meslektaşlarını inanılmaz bir gözlemle telaşlandırdı. Şöyle bildirdi:

“Yaşadığım şey Covid 19 hastası değildi. Zatürree belirtileri göstermediler, ancak bir uçakta aniden yüksek irtifalarda basınç kaybeden yolcular gibi görünüyordu. '

Buna göre, kandaki oksijen taşınmasında bir rahatsızlık olması gerekiyordu. Kurs nedeniyle söz konusu olmadıkları takdirde, bu semptomların çeşitli bilinen nedenlerini birbiri ardına araştırdım ve işaretledim. Benim için en olası şey, oksijenin vücudumuzun tüm köşelerine taşınması için akciğerlerde oksijen ekshalasyonu sağlayan eritrositlerin (kırmızı kan hücreleri) yıkımı olan hızlı hemolizdi. Hastalar daha sonra boğulur, çok hızlı nefes alır ve gerilir.

Böyle bir durumda ne yapacağımızı biliyoruz, çünkü uçakta her kalkışımızda bize gösteriliyor: oksijen maskeleri tavandan düşüyor ve her şey tekrar düzene kadar rahatlıyor. Bu, New York'taki hastalara en iyi şekilde yardımcı olan şeydi. Ancak entübasyon ve ventilasyon yanlıştı ve birçok yerde insanları öldürdü.”

Bu kalıtsal özellik özellikle sıtmaya sahip bölgelerde yaşayan etnik gruplar arasında yaygındır. Modifiye edilmiş G6PD geni tropik bölgelerde avantajlar sunar. Kullanıcılarını sıtma patojenlerine karşı dirençli hale getirir. Bununla birlikte, etkilenen kişiler örneğin bakla, kuş üzümü, bezelye ve bir dizi ilaçta bulunan belirli maddelerle temas ederse G6PD eksikliği de tehlikelidir.

Bunlar asetilsalisilik asit, metamizol, sülfonamidler, K vitamini, naftalin, anilin, antimalaryaller ve nitrofuranları içerir. G6PD eksikliği daha sonra kırmızı kan hücrelerindeki biyokimyasal işlemlerin bozulmasına ve - doza bağlı olarak - hafif ila hayatı tehdit eden hemoliz tetiklenmesine yol açar. Patlama eritrositlerinin kalıntıları daha sonra organların her yerinde küçük damarları tıkayan mikroembolizme yol açar. Nijerya'dan genç adamın hastalık ve ölümüne neden olan şey o zaman belirsiz kaldı.

Korkunç bir keşif

Şiddetli G6PD eksikliği hemolizine neden olabilecek ilaçlara baktım ve büyük bir şok yaşadım. Bu enzim eksikliğinin her formunda çok tehlikeli olarak adlandırılan maddelerden biri, sıtma ilacı hidroksiklorokin (HCQ).

Ancak bu, Wuhan'daki Çinli araştırmacılar tarafından 2003'ten beri SARS'a karşı önerilen bir maddedir. Wuhan'dan HCQ, terapötik seçeneklerden biri olarak bize virüsle geri döndü ve böyle kabul edildi. Aynı zamanda, DSÖ ve diğer ajansların desteği ile HCQ, ileri klinik çalışmalar için Covid-19'a karşı umut verici bir ajan olarak önerildi.

Raporlara göre, bu ilacın üretimi Kamerun, Nijerya ve diğer Afrika ülkelerinde artırılacak. Hindistan, HCQ'nun en büyük üreticisidir ve 55 ülkeye ihraç etmektedir. Bayer AG CEO'su Werner Baumann, Nisan ayının başında 'laboratuvarlarda ve kliniklerde çeşitli muayenelerin' klorokinin korona hastalarının tedavisi için uygun olabileceğine dair ilk belirtileri sunduğunu açıkladı. Şirket daha sonra birkaç milyon tableti kullanılabilir hale getirdi.

Dünya çapında farklı sponsorlardan planlanan veya halihazırda devam etmekte olan ve HCQ'nun tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığı yüzlerce çalışma var. G6PD eksikliği olan hastaların hariç tutulup tutulmadığını görmek için bazı büyük çalışmalara baktığımda, çoğu çalışma planında hiçbir belirti bulamadım. Amerika Birleşik Devletleri'nde, örneğin, sağlıklı tıbbi personelden 4.000 denek ile büyük bir çok merkezli çalışma hazırlanmaktadır. Bununla birlikte, burada, alerjik reaksiyonlarla ilgili tüm ilaçlarda bulabileceğiniz gibi, genel olarak sadece “aşırı duyarlılık” dan bahsediyoruz. Ayrıca Oxford Üniversitesi (NCT04303507) tarafından planlanan 40.000 katılımcı ile yapılan bir klorokin / hidroksiklorokin çalışmasında G6PD eksikliği riskinden bahsedilmemiştir. Bununla birlikte, Pentagon tarafından yapılan bir başka büyük çalışmada, G6PD eksikliği hastalarını muayeneden çıkarmak için açık bir uyarı var.

Şimdilik bu kadar yeterli. Geçen yaptığım araştırmalarda Favismus gözüme çarptı hatta buraya da yazdım. Hastalığın orijinal adı G6PD eksikliği. Yoğun rastlanan ülkelerin haritasını verdiğim linkten görebilirsiniz. Akdeniz ülkeleri arasında Türkiye’de harita da yer alıyor.

Aramızda Doktor arkadaşlara soru HCQ Türkiye’de Corona hastalarında kullanılıyor mu? Covid-19 ölümleri yanlış tedaviden olabilir mi? Ben uzman değilim soru soruyorum, ortaya atılan iddialar araştırılmış ve bilimsel kanıtları var!

Şimdilik bu kadar, sizden rica ediyorum tartışacaksak üsluba dikkat edelim, saygılı olalım. “Mağaranın içine nasıl bağırırsan öyle yankı alırsın” demiş akıllı bir adam.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 15:50 
Kullanıcı avatarı

birader sen bu beyinle birak arastirip sormayi, evinin yolunu buluyorsan ona dua et

yanlissa yazin dedin yazdim, aklinin oldugu kadarini da kaybettin, tartismaya acik bir konu da degil, buraya koydugun ceviriler yanlis, bitti

ceviriyi yaptigini söyledigin kisiler 1 senin eksik ve "kabaca" haliyle aktardigini, 2 cevirinin türkiyeli akademisyenlere danisilarak düzeltilecegini söylüyor

sen de burda anir yüzde yüz dogru hodri meydan diye

adamlar aralarinda topicin yarisini cer cöp ne bulurlarsa doldurmuslar, utanmadan linc diyor bir de, hic linc görmemissin, zevzek

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 18:35 
Kullanıcı avatarı

fred frith yazdı:
birader sen bu beyinle birak arastirip sormayi, evinin yolunu buluyorsan ona dua et

yanlissa yazin dedin yazdim, aklinin oldugu kadarini da kaybettin, tartismaya acik bir konu da degil, buraya koydugun ceviriler yanlis, bitti

ceviriyi yaptigini söyledigin kisiler 1 senin eksik ve "kabaca" haliyle aktardigini, 2 cevirinin türkiyeli akademisyenlere danisilarak düzeltilecegini söylüyor

sen de burda anir yüzde yüz dogru hodri meydan diye

adamlar aralarinda topicin yarisini cer cöp ne bulurlarsa doldurmuslar, utanmadan linc diyor bir de, hic linc görmemissin, zevzek

yanlışsa yaz dedim doğru, ama kalkıp hataları düzelteceğine bana iftira atıyorsun, yalancılıkla, sahtekarlıkla suçluyorsun ve benden senin bu davranışlarına karşı sinmemi mi bekliyorsun? çok beklersin. fikirlerimi zorla başkalarına diretmekle suçluyorsun şu yazdıklarını bir daha oku. sen bitti demekle bitmiyor sonuna kadar yolu var. sen kabul etmesende çevirilerin hepsi doğru ve ben anırmıyorum hala seviyesiz uslübundan vaz geçmiyorsun. sen maksatlı olarak benim üzerime geliyorsun anladım ama gerçeklerin ortaya çıkması gibi bir alışkanlığı var! konuyu çarçur eden şimdi sensin başkalarını suçlama. senin amacın karşı tarafa nasıl giydiririm alt ederim, canın sıkılıyorsa git başka işlerle uğraş.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 19:52 

Konu Korona'dan yine CHP'ye geldi.Adam Ulusa sesleniste neden birilerine giydirme pesinde,ayıptır be.

Şimdi Reklamlar.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 19:58 
Kullanıcı avatarı

tatangalar5435 yazdı:
Konu Korona'dan yine CHP'ye geldi.Adam Ulusa sesleniste neden birilerine giydirme pesinde,ayıptır be.

Şimdi Reklamlar.
CHP olmasa iktidarda kalamazlar :)

CASPER_VIA_M1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 19:59 
Kullanıcı avatarı

65 yaşüstü ve 20 yaşaltına haftada bir 4 saatlik dışarı çıkma izni yetersiz. Fiziksel ve psikolojik sıkıntılar çıkar

Kontrollü bir esneme olacak gibi. İstanbula seyehat serbestliği ne zaman gelecek acaba? Avm ler ve berberler açılsa bile halkın rağbet edeceğini sanmıyorum

Normale dönüş olmayacağını kabullenmeliyiz. yeni normale alışmaya, mümkün olduğunca insanlarla teması kesmeye çalışmalıyız

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 20:01 

darkbluewhite yazdı:
Bugüne kadar burada virüs ile alınan kararları, sergilenen mücadeleyi takdir etti ve savundum. Fakat çok şükür şuanda virüs ciddi oranda düşme eğiliminde geveşemeler için tarih toplantıları başlamışken, hastane doluluk oranlarında hiç bir şikayet yokken Atatürk havalimanında başlatılan sahra hastanesinin akıbeti ve bozulan milyon dolarlık pistin maliyeti ne olacak. Sürecin başından beri alınmış en amatör ikinci karar diyebiliriz. Umarım gerçekten mücadele için alınmış amatör bir karardır. Sonrasında peşkeş durumlarına gebe olacak bir karar olmaz.

iki ayrı havalimanındaki pistler birbirinin trafiğini durduracak yönde. pistlerin yönü değişecek, VIP havalimanı yaptı orayı senin reis... istanbul havalimanı yapılırken bu düşünülebilir miydi? evet ama rant görünce gözlerinin döndüğünü biliyoruz, böyle bir ortamda bu öngörüyü bekleyemeyiz çünkü örneği yok.

En son partizan tarafından 04 May 2020, 20:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 20:02 

Baktı maske işini eline yüzüne bulastirdilar,parayla satmaya karar verdiler.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2020, 20:02 
Kullanıcı avatarı

adamda bir düğme var basıyorsun cumhurbaşkanı oluyor sonra diğer düğmeye basınca akp genel başkanı oluyor yaşım 23 adam bana 100 yıl önceki tek parti dönemini anlatıyor sen bana coronadan önce ne gibi imkanlar sağladın coronadan sonra ne gibi imkanlar sağlayacaksın bana tek parti dönemi bir şey ifade etmiyor kılıçdaroğluna sallayacaksan salla kendi yaptıklarını anlat cumhurbaşkanı modundan çıkıp akp genel başkanı moduna gelince bunlara alıştıkta tek parti dönemi nedir kardeşim yakında ittihat ve terakkiye kadar sallayacak

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4628 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369 ... 463  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ArmanınPeşinde, Beytulma, Bing [Bot], cubot, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Gurbetci, İzmirAltay, Jason, mavi_simsek61, Susuzdede35

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye