Zaman: 19 Haz 2021, 13:04

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 96 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: U20 Dünya Kupası'nda Tribünler Neden Boş?
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2013, 02:49 

tribunleri felan bilmemde muthis maclar oldu acaip zevk aldim bu turnuvadan..

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2013, 12:12 
Kullanıcı avatarı

Türkiye'de futbolun öyle söylendiği gibi sevilmediğini yıllar önce askerdeyken çok net olarak görmüştüm.. Şampiyonlar ligi yarı finalinde Manchester United'la Barcelona oynayacaktı.. Tüm gün heyecanla maçı bekledim.. Akşam televizyon odasına gittiğimde birde ne göreyim.. 15-20 kişi oturmuş hepsi kral tv seyrediyorlar.. Hayır yani bu adamlarla oturup konuştuğunda ya çok koyu fenerli veya hasta gs'li adamlar.. Güç bela maçı açtırabilmiştim ve içerde sadece 3-4 kişi kalmıştı..

Türkiye'de insanlar futbol falan sevmezler, rekabeti yaşamayı, çekişmeyi seviyorlar. O yüzden şaşırılacak bir durum yok.. Eğer gerçek dünya kupası olsaydı Türkiye'nin gündemi final maçı niye TT Arena'da oynandıda Şükrü Saracoglu'nda oynanmadı olurdu :).

Bu arada dünkü final maçının tribünlerinden bahsetmedende geçemeyeceğim. Uruguay dünyanın öbür ucunda küçücük öyle pekte zengin olmayan bir ülke.. O kadar Uruguay'lının ne işi vardı maçta anlayamadım.. Metroda olsun, tribünlerde stad çevresinde her tarafta Uruguay'lılar kaynıyordu.. Sırf bu maç içinmi gelmişler yoksa Türkiye'de bir eğitim vs.. programı dahilinde gelenler mi var anlayamadım.. Ama çok renkli görüntülerdi, erkekten çok kadınlar vardı Uruguay tribünlerinde.. Sıkıcı final maçının tek renkli yönü onlardı..
Ayrıca madem şöyle bir organizasyon düzenliyorsun, insan 3-5 atkı bayrak getirtir.. Bir tane şu maçın anısına atkı forma alamadan elim bomboş ayrıldım şu finalden..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2013, 12:48 

cozker yazdı:
Bu arada dünkü final maçının tribünlerinden bahsetmedende geçemeyeceğim. Uruguay dünyanın öbür ucunda küçücük öyle pekte zengin olmayan bir ülke.. O kadar Uruguay'lının ne işi vardı maçta anlayamadım.. Metroda olsun, tribünlerde stad çevresinde her tarafta Uruguay'lılar kaynıyordu.. Sırf bu maç içinmi gelmişler yoksa Türkiye'de bir eğitim vs.. programı dahilinde gelenler mi var anlayamadım.. Ama çok renkli görüntülerdi, erkekten çok kadınlar vardı Uruguay tribünlerinde.. Sıkıcı final maçının tek renkli yönü onlardı..

Bursa'daki grup maçlarında da baya Uruguaylı vardı. Baya şaşırtmıştı beni zira aynı tarihlerde Brezilya'da Konfederasyon Kupası vardı Uruguay'ın oynadığı. Belki Avrupa'dan gelenlerdir diyeceğim de her türlü helal olsun.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2013, 17:11 

Aynen öyle bu ülkede futbol sevilmiyo stad şehir dışında muhabbetini de bırakın biz Akhisar olarak bu sene iç saha maç ortalamamız 8 bin ki maç için 100 km yapıyoruz ayrıca kasimpasa deplasmanina giden 1000 bayan var yani stadın uzaklıkla ilgisi falan yok tamamen futbol merakı olmadığından dolayı dolmadı

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 13:49 

Arkadaşlar bize göre futbol sadece tuttuğumuz takımın maçlarından ibaret. FIFA'nın 2. büyük turnuvasında bunu gördük. Bırakın yabancı takımları Türkiye'nin maçlarında dahi statlar boş kaldı. Bilet fiyatlarının pahalı olması da buna en büyük etken. Gerçi maç günleri ücretsiz dağıtılıyordu ama iş işten geçmişti. TFF; tanıtım, reklam konusunda bana kalırsa yetersiz kaldı. Bu turnuvanın ne kadar büyük bir turnuva olduğunu insanımıza öğretemedi. Gana, Nijerya büyük elçiliklerinin Ankara'dan otobüslerle vatandaşlarını maçlara götürmesi, bizim 15-30 dk mesafedeki statlara gitmememizi göz önünde bulundurunca son derece düşündürücü.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 14:18 
Kullanıcı avatarı

spor kültürümüz yok

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 96 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Jameican1912, Moskov1925, Pomak_1925, Proudhon, Rhcp16, saffet8, samsunum

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye