Zaman: 27 Haz 2022, 20:55

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: İstanbul 1.Amatör | Üsküdar Anadolu-Taçspor
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2022, 23:53 

Sezonun son demlerini yaşadığımız şu günlerde yaz arasına girmeden önceki son fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz. Evet tribün gezilerimizde bu hafta Selimiye'deydik :D

Taçspor lider, Üsküdar Anadolu ise 3 puan gerisinde 2.sıradaydı maçtan önce. Maç 1-1 sonuçlanınca da puan farkı ve sıralama değişmemiş oldu. Bu sezon gittiğim maçlar içerisinde seviyeyi hiç bu kadar düşürmemiştim ama diğer liglerin çoğu kepenk kapattığı için bugün 1.Amatör'e kırdık rotayı. İyi ki de gitmişim, beklentimin ötesinde tatmin aldım. Amatör maç demeye bin şahit lazım. Tabii sahadaki oyun yönünden değil, tribün açısından. Birçok profesyonel maçta bile görülmeyen bir ortam, hınca hınç dolu tribünler, santrayla başlayan 3'lü, meşale şov, konfetiler vs. Tam da hasret kaldığımız, özlediğimiz o eski zaman tribünleri nostaljisi tadında. Üsküdar ilçeisinin bu ligden daha üst seviyelerde oynayan başka temsilcileri da var. Beylerbeyi FK ile Üsküdar SK takımları bu sene BAL'daydı, Çengelköy ile Çamlıca da SAL'da mücadele ettiler. Ama hiçbirinin maçlarında böyle bir ortam ve kalabalık yoktu. Anladığım kadarıyla ilçenin gerçek temsilcisi olarak benimsenip sahiplenilen takım bu. Gencinden yaşlısına, esnafından öğrencisine, el ele çiftlere kadar farklı kesimlerden birçok insan desteğe gelmişti. Yalnız anlamadığım şeyse aynı ligde oynayan Anadolu Üsküdar diye bir takım daha var. Baktım armaları bile aynı, sadece isimleri farklı. Bunlardan hangisi orijinal onu çözemedim.

Maçın yüksek tansiyonuna ve agresif tribünlere rağmen çok temiz ve olaysız geçti maç. İlk yarı Taçspor frikik golüyle devreyi önde kapadı. Maçın 2.devresi baskısını arttıran Üsküdar ekibi kaleye sırtı dönük pozisyondaki forvetinin şık topuk golüyle beraberliği buldu. Oyunun son bölümlerinde iyi kontraya çıkan Taçspor 3 net fırsatı değerlendiremeyince maç eşitlikle sona ermiş oldu. Havanın çok sıcak olması da sahadaki futbolcuları olumsuz etkiledi, hakem sık sık su molası vermek durumunda kaldı. Bu sonuçla lider Taçspor bitime 5 hafta kala 3 puanlık avantajını korumuş oldu ama kaçırdıkları gollere bakıldığında ligi bu hafta bitirme şansını da tepmiş oldular. Bu ligde sadece grup liderleri üst lige çıkıyormuş, bir de grup 2.leri arasından "en centilmen 2 takım" da terfi alacakmış. Ancak gördüğüm kadarıyla Üsküdar'ın bu kontenjandan yararlanacağını pek sanmıyorum :D Üsküdar Anadolu'da kel bodur bir oyuncu vardı. Abi bir topçu maçın ilk düdüğünden son düdüğüne hiç mi susmaz ya, neredeyse gölgesiyle kavga edecekti eleman. Hakem ona iyi sabretti. Üsküdar'ın bekleri kötüydü ama 14 numaralı ofansif orta sahaları sahadaki diğer oyunculara göre her hareketiyle kalitesini kumaşını belli ediyordu.

Artık yaz geliyor, biz de yavaş yavaş dükkanı kapayıp Ağustos'a kadar çekileceğiz artık. Son günlerin tadını çıkaralım :)

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cordelia1912, d3sperandum, fba, Gelivera, Google [Bot], Google Adsense [Bot], machineryKSK, Majestic-12 [Bot], phonix, Semt1919

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye