Zaman: 16 May 2022, 17:43

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Maltepespor | 2021/22
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2021, 16:20 
Kullanıcı avatarı

burakerdim yazdı:
Geçtiğimiz Pazar dışarıdaydım. Bir bakayım bizim semt yine ne şekil yeniliyor diye maçkolik'e bir girdim, dakika 10 ve Karadeniz Ereğli 2-0 önde. Maşallah her maç kendimizi biraz daha geliştiriyoruz, artık santayla goller yemeye başlıyoruz diye geçirdim içimden :lol: Birazdan bir bildirim geldi, Maltepe gol attı 2-1 oldu diye. Vay bee, gol attık. Bugünü bayram ilan edip tura çıkmalıyız diye işi dalgaya vurdum biraz. Neyse 2.yarı bir de 2-2'yi bulmayalım mı, Allah'ım sana geliyorum. Olacak mı, bu sefer zor bir deplasmanda come-back ile puan mı alıyoruz dememe kalmadı 83.dakikada penaltıdan gelen bir golle maçı 3-2 kaybettik. Yine ofsaytta kaldık hakim bey, bu da mı gol değil moduna girdim. Ben zaten maçtan önce yenilgiye hazırdım. Kdz. Ereğli şampiyonluk adayı, bizden çok daha iyi bir takım ama 2-0'dan 2-2'yi bulmuşken yenilmek de koyuyor be. İnternette çok aradım maça dair bir özet, canlı yayın, görüntü var mı diye de nafile. Elmas Tv normalde yayınlardı Kdz Ereğli'nin maçlarını da aynı gün Zonguldak'ın da maçı olunca yayınlamamışlar. Ulan inşallah o penaltı gerçekten penaltıdır. Yoksa en tatlı küfürlerim o hakeme gitsin :D Neyse şaka bir tarafa, aslında gruptaki diğer 2 İstanbul takımı Beykoz ile Bakırköy'den bir tık daha iyiyiz gibi. Kilimli ve Beyköy de çok kötü takımlar ama tepedeki 4'lü gerçekten sağlam ekipler. Ligin 2.yarısı hedef maçlarımız alt taraftaki rakiplerle olan maçlar olacak. Grubun İstanbul 2.si olursak bir ihtimal play-out ile filan ligde kalabiliriz. Ama devre arası acil takviyeler lazım, özellikle de kaleye. Pazardan karpuzcu getir koy, daha iyi kalecilik yapar şu anki kovadan.

Kardeşim büyük bir zrvkle okuyorum yorumlarını.Özellikle kaleciyle ilgili son cümlene bittim :D kalemine sağlık.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2021, 16:31 

Eyw usta, bir kere Ümraniye ile ilgili olumsuz yorum yazmıştım. Sen de hoşgör. Bizim semtin hali bu işte, kıskanıyoruz insanız biz de :D

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2021, 11:37 

Helal olsun aslanlarımıza, ortadoğu ve balkanların en güçlü takımlarından Düzce devi Çilimli'ye 2 gol attık ve 1 puan aldık. Hatta son dakika top direkten dönmese 3 puan da geliyormuş. Yılbaşı gecesi bir şampanya patlatıp kutlamak farz oldu :lol:

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2021, 09:10 
Kullanıcı avatarı

Beykozla Maltepe arasında futbolcu ayartma muhabbeti var. Beykoz spor kulubu bugün bir basın açıklaması yapacakmış.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2021, 01:08 

Doğru mudur bilmiyorum ama doğruysa da bula bula Beykoz'un oyuncularını mı bulmuşlar salça olacak? Kendi takımlarına hayırları olsa Beykoz, Maltepe ile aynı puanda olmazdı. Bari böyle bir halt yiyeceksen Silivri'den filan oyuncu ayart, vizyonsuz herifler

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2022, 11:19 

Şükür bir kaleci transferi yaptık en sonunda. Kozanspor'dan Mehmet Dilaver'i transfer etmişiz. Hayırlı olsun, ligin ilk yarısındaki Savaş Başaran faciasından sonra kaleci konusundaki çıtayı ve beklentiyi öyle düşürdüm ki sadece üzerine gelen topları tutsun yeter, fazlasında gözüm yok. Teknik heyetin raporu doğrultusunda önümüzdeki hafta 2 ya da 3 isim daha katılacakmış takıma. Ligin 2.devresinin ilk 3 haftasındaki Kilimli-Beykoz-Bakırköy maçları çok kritik. Şuradan en az 7 puanla çıkarsak önümüz açılır, aksi takdirde paraşütsüz düşeriz. Kafana göre Maltepe

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2022, 01:54 

Ligin 2.yarısını hafta sonunda kendi sahamızdaki Kilimli maçıyla açıyoruz. Son anda bir engel çıkmazsa gideceğim bu Pazar maça. Fazla bir beklentim yok artık. Muhtemelen BAL'daki son sezonumuz. Bu ligdeki kalan son maçların tadını çıkarıp Süper Amatör yolculuğuna başlayabiliriz. Rakip Kilimli zayıf bir ekip, onlar da düşecekler ama Maltepe'den puansız döneceklerini sanmıyorum, son puanlarını buradan alırlar. Maltepe'yi yenemeyeni dövüyorlar artık. Kaleci transferi dışında bir takviye daha yapmışız. Yeşilköyspor'den Denizcan Şanlı diye genç bir çocuk, mevkisi defans. İzleyenler ayağı temiz, yetenekli bir oyuncu diyorlar ama diğer grubun sonuncusu Yeşilköy'de bile doğru düzgün forma şansı bulamamış. Parasızlıktan bunu almışlar düşük maliyetli diye. Zaten bu hafta Kilimli'yi sürpriz şekilde yensek bile haftaya Beykoz'da elimize verip yollarlar. Kafana göre Maltepe.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2022, 23:54 

Bu Pazar İstanbul'da gidilecek fazla maç alternatifi olmadığından ve bir de ilçe takımını bir süredir ihmal ettiğimden ötürü hafta içinde verdiğim kararı uygulayarak Bölgesel Amatör Lig'deki Maltepespor-Kilimli Belediyespor maçına gittim. İzlenimlerimizi paylaşalım :)

Maça yaklaşık 15 dakika kala aracı stat dışına park ederek bilet almak üzere maraton tribünün önüne gittiğimde ilk şoku yaşadım. Bir liste yapmışlar ve normalde her zaman seyircilerin alındığı maratona bu maç sadece sporcu yakınları alınacakmışmış. Görevliler, bilet alanları kale arkası tribüne yönlendiriyorlardı. Hayatımda ilk defa böyle birşey gördüm. Futbolcu ailelerinin maçı izleyeceği yer bellidir, biletli seyircilerin maçı izleyeceği yer de tribündür. Sen hangi hakla o tribüne seyirci almıyorsun. Buradan Maltepespor yönetimini kınıyorum. Güya yedek kulübesine arkadaki tribünden çok müdahele sataşmalar oluyormuş da böyle bir önlem almışlar. Aslında bileti geri verip dönüp gidecektim ama neyse diyip sineye çekerek geçtim kale arkasına.

Maç başlarken şöyle bir çevreme bakındım da içim acıdı resmen. İlçenin ruhu çekilmiş, heyecan kalmamış, insanlar futbola küsmüş. Tribündeki seyirci sayısını parmakla saymaya kalksan sayarsın. Gelenler de geçerken uğradım seyircisi. Güzel günlük güneşlik bir Pazar günü semt sakinleri ilçe takımının maçına gelmek yerine aileleriyle sahilde gezmeyi tercih ediyorlar. Hak veriyorum, şahsen ben de gitiğime pişman oldum. Ömrümden bir 90 dakika çalınmış oldu. Yönetim desen yok, belediye desen umurunda değil, halk desen sallamıyor, stat zemini desen köstebek yuvası, futbolcular desen 2 metre öteye pas yapmaktan aciz, futbol topunu hayatlarında ilk defa görmüş gibiler. Abi bu kulüp çoktan kepenk kapatmış, üzerine toprak atılmayı bekliyor.

Neyse maçla ilgili de birkaç şey yazalım. Oyun genelinde Kilimli daha iyiydi. Aslında ilk 10 dakika fena başlamadı Maltepe. Önce müsait pozisyonda bir gol kaçtı, sonra ise olmayan bir penaltıyla 1-0 öne geçtik. Golden sonra devre sonuna kadar baskılı oynayan misafir takım ilk yarının sonlarında bir duran top golüyle eşitliği sağladı. Maçın 2.yarısı kör dövüşü şeklinde geçti. Kilimli hızlı kontralarla pozisyonlar buldu ama atamadı. Çok kötü oynayan Maltepe'ye 75'te maç bir daha geldi. Bu yarıdaki tek tehlikeli atak golle sonuçlandı. Ama Maltepe öne geçtiği anda bile kalan 15 dakikada skor üstünlüğünü koruyamayıp tekrar gol yiyeceğinden o kadar emindim ki bunu bildiğimden sevinemedim bile gole. Bitime 5 dakika kala da savunma hatası sonucu Kilimli tekrar eşitliği sağladı ve maç berabere bitti.

Haftaya Beykoz deplasmanında alacağımız mağlubiyetle BAL macerasını noktalar ve SAL hazırlıklarına başlarız. Bu takımın kalan haftalarda herhangi bir maçı kazanması kırmızı kar yağması gibi birşey olur. Kalan maçlara gitmeyi düşünmüyorum, sezonu kapadım. Hatta uzunca bir süre Maltepe defterini kapadım. Yıllar sonra gün gelir birileri isyan eder, biz de birşeyler yapalım diye elini taşını sokup kulübü düştüğü yerden çıkarırlar, o zaman biz de tekrar döneriz. Beykozlu arkadaşlara şimdiden belirteyim içleri rahat olsun. Onlar da iyi değil ama haftaya en rahat maçlarını oynarlar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2022, 22:56 

Oraya bir 3 puan daha yazmanıızı rica edecektim :D

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2022, 00:52 

Evet biraz semt takımının son durumuna değinelim. Gruptaki doğrudan rakibimiz olan 2 İstanbul takımı Beykoz ile Bakırköy'ü peş peşe yenerek çok önemli bir avantaj elde ettik. Beykoz maçı dönüm noktası oldu. Orada bütün engellemelere rağmen alınan çok değerli 3 puanın ardından geçtiğimiz hafta içeride Bakırköy'ü baştan sona üstün bir oyun ve net bir skorla 3-0 yendik. Resmen sahadan sildik Bakırköy'ü, top göstermedik. Uzun zamandır ilk defa bu kadar keyif verdi Maltepe. Zaten Beykoz maçında da iyi bir futbol vardı. O maçı da aslında 2-0 kazanmıştık ya, top toplayıcı sağolsun 1 golü yedi :D Hem forvet hem de sol açık olarak oynayabilen 21 yaşındaki Tunahan Meriç'e ayrı bir parantez açmak gerek. Enerjisiyle, dinamizmiyle tek başına aldı maçı. Attığı gollerden 2.si jeneriklikti. Şimdiden profesyonel kulüplerin radarına girmiş bile. Zaten geçen sezon Çengelköyspor formasıyla 3.Lig'de şans bulmuştu.

Her 2 rakibe karşı ikili averaj üstünlüğünü ele almak önemliydi. Yalnız kalan maçlar çok şeye gebe. Kolay fikstür bitti, artık zor rakiplerle oynayacağız. Bir tek iç sahadaki Beyköy maçı kağıt üstünde kolay gözüküyor ama umarım kağıt üstündeki bu kolaylık sahaya da yansır. Bu hafta şampiyonluk mücadelesi veren Devrek deplasmanına gidiyoruz. Ben yenileceğimizi düşünüyorum. Zaten asıl hedef maç yukarıda da belirttiğim gibi bir sonraki hafta oynanacak Beyköy maçı. Ama Devrek deplasmanından da ekstra sürpriz bir puan gelirse ballı kaymak olur. Maalesef Beykoz'un fikstürü daha rahat. İçeride kolay rakiplerle oynayacaklar. Oradan alacakları puanlarla yaklaşma risklerine karşı tedbiri elden bırakmamak lazım. Öncelikli hedef, grubu 2.İstanbul takımı olarak bitirmek. Bu hedefe ulaşıldığında da iş bitmeyebilir yalnız. Şayet Silivri 3.Lig'e çıkamazsa Süper Amatör'den gelecek bir takımla sezon sonu play-out oynama riski var. Yani hakikaten şu Bölgesel Amatör Lig denen zımbırtı liglerin en zoru, yıpratıyor yoruyor insanı. Her ne olursa olsun takımı bu sene ligde tutmak önemli. İçeriden aldığım bilgilere göre mevcut yönetim bu sezona bir geçiş sezonu olarak bakmış, önceki yönetimlerden kalan icralık olmuş borçları temizleme adına mütevazı, düşük bütçeli, ligde kalmaya yönelik takım kurmuşlar. Bu sene sorunsuz atlatılırsa seneye çıkmaya takım kurulacakmış. Hadi inşallah diyorum, hayırlısı neyse o olsun. Kafana göre Maltepe, Süper Amatör'e de hazırız her ihtimale karşı :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: altmisbirbucuk, Bing [Bot], burakerdim, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Goztepem, inadına_körfez

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye