Zaman: 29 Tem 2021, 18:22

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 263 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: 2021-2022 Transfer Dedikoduları ve Gerçekleşen Transferl
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 01:11 
Kullanıcı avatarı

samsun guzel kadro kuruyor. stancu bu ligde cok is yapar. burasi daha civcivli superlig forumu cirt cikti kardesim...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 08:51 

Stancu şuan Süper Ligde rahat oynayabilecek topçu. Eyüp'e geldi diye burada b.kluyorlar.
Vay canına be :)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 09:44 

rodellega'yı ben 38 falan sanıyordum, daha 35 yaşındaymış. adam kendine de bakıyor, bu sene hangi takıma giderse o takım ciddi şampiyon adayı olur.

bizim 400 bin euro önerdiğimiz, kendisinin 700 istediği konuşuluyor.
gereksiz pahalı ama borven-rodallega forveti yapabilirsek çok büyük iş olur.

bence süper lige yeni çıkan takımlardan biri almazsa net bu lige gelecek ama hangi takım olur bilemiyorum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 10:50 
Kullanıcı avatarı

Bazzinga yazdı:
Stancu şuan Süper Ligde rahat oynayabilecek topçu. Eyüp'e geldi diye burada b.kluyorlar.
Vay canına be :)

Bizim dilimiz yandığından aman diyoruz :) Elimizde bir tane kalitesi tartışılmaz forvet var (Tomane), 5 maç oynatabildik. Sakatlığı geçti, kamp görecek olmasına rağmen çoğu kişi gönderilmesinden yana. Çok şeye mal oldu bize geçen sene. Stancu'nun olmayışı Gençlerbirliği'ne de çok şeye mal oldu. Bazıları Süper Ligde de Stancu'yu takımında görmek ister, ben istemem, aman uzak durun derim. Herkesin kendi fikri, b.k atmak değil.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 13:44 
Kullanıcı avatarı

Hoca gelir gelmez ısrarla Lokman'ı istiyor..!

Neden hoca belli olmadan transfer yapılıyor sorusunun en güzel cevabı. Bunların hepsi böyle. Adamım gelsin, nasiplenelim. Görünen toplam 5-6 transfer daha yapılacak, toplamda 13-14. Neyse ki 8'ini kurtardık.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 14:27 
Kullanıcı avatarı

Normalde profesyonel yönetim şekillerinde transferi sportif direktör yapar hoca sadece kriterleri belirler. Monchi mesela cengiz ünderi transfer ederken hocanin hızlı sol ayaklı ters kanat oyuncusu istediğini buna göre 3 isimden en ucuz olan alternatifi aldıklarını belirtmişti. Gerçekten bu işi layığı ile yerine getirecek ekip olsa doğrusu bu. Bunun için de derinlemesine uzun vadeli proje ve belirli bir oyun sisteminde ısrar etmek gerekir. 4-3-3 oynatacaksan buna göre transfer yapıp, yine bu sistemi oynatacak hoca getirmen gerekir. Gelip ben 4-2-3-1 oynatacam bu oyuncuları istemiyorum diyememeli. Ama Türkiye'de böyle bir yapı olmadığı için, yöneticiler menajer tezgahına düşüyor. Hoca da istediği adam alınmayınca başarısızlıkta bahanesi hazır. Bazıları da güvendiği isimlerle macera aramadan yola çıkmak istiyor. Mehmet hoca ilk yardımcı antrenörlük deneyimini bizde yaşamıştı. Sonra Kartal'a ilk teknik direktörlüğünü yaptı. Menajer işleriyle arasının oldugunu sanmıyorum. Sadece güvendiği isimlerle başarılı olacağını düşündüğü için bu adamları istiyor olabilir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 15:13 
Kullanıcı avatarı

kubrick yazdı:
rodellega'yı ben 38 falan sanıyordum, daha 35 yaşındaymış. adam kendine de bakıyor, bu sene hangi takıma giderse o takım ciddi şampiyon adayı olur.

bizim 400 bin euro önerdiğimiz, kendisinin 700 istediği konuşuluyor.
gereksiz pahalı ama borven-rodallega forveti yapabilirsek çok büyük iş olur.

bence süper lige yeni çıkan takımlardan biri almazsa net bu lige gelecek ama hangi takım olur bilemiyorum.

36 diyelim, bir şey kalmamış. Kalitesini, yeteneğini tartışmayız ama şahsen takımımda istemem. Yaşı bir yana bahsettiğin gibi ciddi bir maaş isteği var. 1. ligde kadro maaş dengesini çok net bozabilecek bir oyuncu.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 16:46 
Kullanıcı avatarı

@inadına_körfez yazdığın her kelimeye katılıyorum ancak Süleyman Hurma gibi bir sportif direktör olsa da güvenip bütün işi bıraksak keşke. Ama malesef bu ülkede 2-3 isim dışında bu işi gerçek anlamda yapan yok ya da öncelik komisyon.

Kağıt üzerinde Serkan Reçber'li Kasımpaşa'nın modeli çok idealdi ama hoca seçimleri tam fiyasko. Süleyman Hurma gibi, Önder Özen gibi isimler pek yok ya da bu modeli oturtabilmiş kulüp yok ya da çok az.

Kendi içimizden Emin Kar'ı görmek isterdim mesela. Bazılarına abartı gelecek ama başkanın kendi yaptığı transferlere bile razıyım hoca istedi diye böyle oyuncular alınacağına.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 17:49 
Kullanıcı avatarı

serhat5552 yazdı:
@inadına_körfez yazdığın her kelimeye katılıyorum ancak Süleyman Hurma gibi bir sportif direktör olsa da güvenip bütün işi bıraksak keşke. Ama malesef bu ülkede 2-3 isim dışında bu işi gerçek anlamda yapan yok ya da öncelik komisyon.

Kağıt üzerinde Serkan Reçber'li Kasımpaşa'nın modeli çok idealdi ama hoca seçimleri tam fiyasko. Süleyman Hurma gibi, Önder Özen gibi isimler pek yok ya da bu modeli oturtabilmiş kulüp yok ya da çok az.

Kendi içimizden Emin Kar'ı görmek isterdim mesela. Bazılarına abartı gelecek ama başkanın kendi yaptığı transferlere bile razıyım hoca istedi diye böyle oyuncular alınacağına.

bizde geçen sezon sözde teknik direktör vardı. Başkan transfer yapıyor hocaya bunu aldım diyor, iyi hayırlı olsun falan diyor. İlk maç beklenen olmayınca istediğim adamları almadınız daha çok yeniliriz diyor. Menajerlere dayanarak olmayan bir sistem üzerine transfer yaptılar. Mesela geride aldıkları stoperler çok ağır, ama ileride aşır ofansif futbolcular alınmış. İsim isim baktığında hepsi iyi ama önde basan takım yaratmak istesen arkada ağır adamlar patlayacak. Defansif takım yapsan ileride ki adamlar geri dönmeyecek..
O nedenle sistemini oturtup düzgün bir yapı kurup buna ilişikin transfer yapcaksın sonra bunu en iyi şekilde oynatacak hocayı getireceksin. Belki bu çok popüler bir isim olmayabilir.
Menajerlerin kucağına düşünce onlarla yapınca onlar elindekileri ya da komisyon alabilecekleri başka ortaklarının transferlerini yapıyorlar.
Tamamen teknik direktöre bırakmak sıkıntılı iş. Bülent Uygun gibi takımın anasını ağlatanlar var. Bir adam her şeyi bilecek diye bir şey de yok. Sen iyi teknik direktör ve çalıştırıcı olabilirsin ama futbolcu potansiyelinden anlayacaksın diye bir şey yok. Onun için sportif direktörler, scout ekipleri var.
Taraftar arasından gönüllü scout ekibi kurup kendi içinde değerlendirip ortak fikir olan isimleri yönetime sunsan emin ol hepsinden daha tutarlı olur. Ancak bizde biri sana şu adeam var elimde süper falan diyor geçiriyor. Sonra bağlantı kurup eşantiyon niyetine başka oyuncuları kitlemeye çalışıyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2021, 18:43 
Kullanıcı avatarı

Dönüp dolaşıp transferlerde alınan komisyonlara geliyor iş ve kişilerde bitiyor, herkes kendi çıkarını düşünüyor.

Bana göre ülkemizde transferler açısından sistem ikiye ayrılır, 3'lü savunma ya da 4 lü savunmaya göre sistem...

4 lü savunma oynayacağımız ortada, geri kalan kendi içinde ufak dokunuşlar...

Biraz kabaca olacak ama 2 önliberoylla oynarsan 4-2-3-1, tek önliberoyla oynarsan 4-1-4-1, kanatların biraz daha hücuma katılırsa 4-3-3... Bizde 4-4-2 oynayan pek kalmadı ya da ben hatırlamıyorum.

Hangi hoca gelirse gelsin bu formasyonlar dışına pek çıkmayacak, ufak dokunuşlar yapacak. Onun için kadron iyiyse hocaların bahanesi olmamalı. Hocaya göre kadro değişmez, sistem kurulmaz.

Ha geçen sene sizde olduğu gibi adamlar olursa sorun onları getirenlerde. Biz taraftar olarak bu ayrıntıları düşünüyorsak getiren adam da bilmek zorunda.

2012 de düştüğümüz sene Adnan Sezgin menejerdi, Petkovic gibi bir hocaya rağmen özellikle ilk yarı saçma sapan bir takım olduk, o sene küme düştük.
Yanlış insanlar olduktan sonra sistemin doğru olmasının da anlamı yok.

Evet doğru olan hiyerarşi, yapı budur ancak yine iş transferi yapan kişilerde bitiyor ve bu ülkede malesef zor olan o insanları bulmak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 263 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 0618, asalet, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], turkinho

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye