Zaman: 27 Haz 2022, 21:15

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 197 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: MKE Ankaragücü | 2022 - 2023
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2022, 22:55 

bir konuşmada neyi söylediğin kadar nasıl söylediğinde çok önemlidir. hepimizin aynı fikirde olma ihtimali yok ama düşüncelerimizi dile getirirken kelimelere dikkat etmek elimizde. sonuçta hepimiz bu takıma gönül vermiş insanlarız. çoğumuz ankaragücü ile yatıp kalkıyoruz. kendi renkdaşlarımızla üst perdeden konuşmak tiye alarak konuşmak yakışmıyor.
geçen sene boyunca bir çok konuda yönetimi hocayı eleştiririm kendimce haklı olduğumu düşünüyorum. karşı düşünce de olanlara da saygı duyuyorum....

inşallah takım erken kurulur. iyi bir hazırlık kampı geçiririz ve çok uzun bir aradan sonra lige hazır bir kadro ile gireriz. biliyorsunuz ben bir dalcı hateriyım ama ben gönderemedim kendisini:) bana kalırsa hemen ömer erdoğana teklif götürürüm ama olmayacak dua ... lige dalcı hocayla başlayacak gibiyiz bari kadroyu erkenden kuralımda hocanın elini güçlendirelim. kadroda kimler kalacak daha net değil bildiğim kadarıyla. kaleci pozisyonunda akın ile yollar ayrılıp bahadır mert ve bir kaleci lazım. gökhan akkan ile altayın kalecisi olabilir. ilk 11 oynayacaklarından değil ama hem kadroya abilik etme açısından hem de aşırı transfer yapıp takım sil baştan kurmamak için defansta erdem yusuf sinan kalmalı. orta sahada ali kaan ile abdullah ve zahid kalabilir. ben şahverdiden bugüne kadar verim aldığımızı düşünmüyorum bir takıma kiralamak mantıklı geliyor. onun dışında da kadroda ariyibi kalır gibi. ne kadar disiplinsiz olsa da owusu tutulabiliyorsa tutmak gerekir. murat ishan hasan hüseyinde çerez parasına kalacaksa kalsınlar rotasyonun rotasyonu olabilirler. bir sağ bek ve 2 stoper 2 sol bek almamız lazım. orta sahada bir 6 bir 8 bir de 10 numara 2 kanat birisi geldi. 2de forvet almamız lazım. yedek olmayı dert etmeyecek kelepir birisi bulunursa forvet 3 te olabilir. 13-14 oyuncu almak gerekir gibi kendi hesaplarıma göre. bu adamların kaynaşması takım olabilmek için seri olmak lazım.
bir de gelen oyuncuları videolardan değerlendirmeyelim. elbette bir fikir verebilir ama geçmiş yıllarda o videolar ile ufff ne topçu diyip nasıl çöpler ile karşılaştığımız ortada. benimde 3-5 dakikalım videolarımı yapsalar ohaaa ne topçu diyebilirsiniz :)

hepimiz farklı pencerelerden baksakta ortak paydamız ankaragücü. bu takımı çok ama çok seviyoruz. inşallah o da bizi sever de bu sene tribünde ekranda güzel bir sene geçirmemize vesile olur.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2022, 01:48 
Kullanıcı avatarı

Pek doğru bir yol değil bence ama yönetimin en az bir tane 'yuh bunu Ankaragücü nasıl aldı' dedirtecek bir transfer yapması lazım rüzgarı lehine çevirmesi için. Tasos için görüşler yarı yarıya, vasat diyen de var yüksek potansiyel diyen de. Saba nın bir tık bitirici olanı gibi görünüyor videolarında. Herkes bir 'acaba yine boş transferler mi yapılıyor' moduna girdi ister istemez. Oynamadan kimseyi bilemeyiz tabi ama insanlar Dalcı yüzünden zaten gergin, böyle havada kalabilecek isimler camianın enerjisini ister istemez düşürüyor. Bana kalsa, daha resmi transfer dönemi açılmadan transferlere başlanması bile büyük başarı derim ama öfkeli olanları da anlıyorum tabi. İlk 'büyük takım' maçından sonra tribünler tekrar kenetlenecektir diye düşünüyorum. Kabul edelim, ikinci ligde galibiyet almakla süper ligde galibiyet almak arasında dağlar var, takım kendini ispatlayacak ve hoca kendini kabul ettirecekse o büyüklere kök söktürmesi gerekiyor. İlk süper lig dönemindeki gibi 'golü attık yaslan geri' takımı psikolojisinde olmayacağız çünkü, hocanın elinde muhtemelen sıfır bir takım olacak, ezilerek oynayan bir takım oluşturursa tepkiler yine dinmez. Eline de iyi kadro vermek lazım ki çarklar işlesin. İş yine yönetimde bitiyor yani. Birbirimize ve kulüptekilere saldırmadan sabırla bekleyelim, maçlar başlayınca da gerekirse takımı biz oynatalım, başka bir şey elimizden gelmez zira.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2022, 08:46 

bugün emre yıldız'ın röportajını okudum. takım 20-25 haziran gibi kampa girecekmiş, o zamana kadar transferlerin %80'ini bitiricez diyor. yani önümüzdeki tam 1 ayda 10-12 transferin açıklanması demek bu.

şunu yapabilmek için kulübün maddi olarak çok büyük kaynak bulmuş ve hazır olması lazım.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2022, 10:53 

kubrick yazdı:
bugün emre yıldız'ın röportajını okudum. takım 20-25 haziran gibi kampa girecekmiş, o zamana kadar transferlerin %80'ini bitiricez diyor. yani önümüzdeki tam 1 ayda 10-12 transferin açıklanması demek bu.

şunu yapabilmek için kulübün maddi olarak çok büyük kaynak bulmuş ve hazır olması lazım.

Ben geçen sefer mali sebepler yüzünden yeni gelecek kanatla bu kanat işini bir süre kapatmalıyız demiştim. Para ne kadar bulunursa bulunsun 4 kanat oyuncusu için 50-60 milyonluk bir bütçenin hala lüks olduğunu düşünüyorum. Ariyibinin, Muratın, hatta belki Aatıfın olduğu yerde Tasos'un yanına, anlaşıldığı söylenen 1 isim şimdilik yeterli olacaktır.

Burada Angora06'ya katılıyorum. Takımı yukarı çekecek, taraftarın modunu değiştirecek kesenin ağzını biraz açacağımız bir ''isim'' transferi lazım bize. Yukarda da bahsettiğim gibi bu isim, Forvet veya 6-8 numara gibi kritik pozisyonlardan birine gelmeli. Tüm camianın da Dalcı, Emre Yıldız vs bunları bırakıp Süper lige odaklanması için gereken de bu. Yoksa geçen seneki gibi kısır tartışmalarla lige gireceğiz.

Ayrıca her hafta ''şu formsuz, bu oynar mı acaba, bu hafta şunu mu oynatsak yerli olarak'' diye spor toto oynar gibi kadroya yerli koymaya çalışmak bence özellikle bizim gibi yeni çıkan takımların dengesini bozabilir. Yerlilerden biri kalede, biri stoperde, biri de sağ bekte olmalı mesela, bu konuda kafa rahat oluşturmalıyız kadroyu. Dolayısıyla kaleye yerli isim transferi, kadro oluştururken elimizi rahatlatır.

Merak edip baktım. Uzun yıllar sonra çıktığımız ilk senenin ilk maçlarına Arif Morkaya - Faty ortasahasıyla sonraki sene ise Moke - Sedat Ağçay ortasahasıyla başlamışız. 2020-2021 sezonunda ise zaten bir türlü ortasahada istikrarı yakalayamamıştık. Ben artık bu takımda Poli gibi, Hajradinovic gibi, Biglia gibi, Stambouli gibi, Hadziahmetovic gibi gözümüz kapalı tahtaya yazabileceğimiz ve oyuna ağırlığını koyan bir ortasaha istiyorum.

Benim bu sene transferde başarı başarısızlık ölçütüm ortasahayı emanet edeceğimiz isme bağlı açıkçası. Son 5 senenin 3ünde süper ligde oynamış, 2sinde alt ligde şampiyonluğa oynamış bir takım olarak izlediğimiz ortasaha sayısı 3ü geçmez.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2022, 15:24 

Transfer sezonunun bu kadar erken açılmasına hiç alışık değiliz. Umarım güzel bir kadro kurulur ve önümüzdeki sene en azından Türkiye Kupasında bişeyler yaparız.
Hem forumda hem sosyal medya'da genellikle aynı takımdan olanların birbirine sardıklarını görüp garipserdim ama bu durum sanırım bizim tribünlere de bulaşmış. Kimse babamızın oğlu değil hepimizin ortak noktası Ankaragücü'dür. O yüzden yorumlarımızda biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2022, 12:17 
Kullanıcı avatarı

@Rauldadrid

"Taraftarın modunu yukarı çekecek.." diye bir cümlen var. Bu taraftarlar kim? hiç bir fikrim yok! (Yanlış anlama eleştirdiğim sen değilsin.)

Bizim öncelikle hesaplaşmamız, ortaya çıkarmamız gereken, Nurettin Çarmıklının gidişi ve Ahmet Gökçek ve oluşan olumsuzluklarda Cemal Aydının katkıları nedir? Ahmet Gökçekin yaptığı transferler mo bahsekonu mod olayındaki katkıları nedir mesela Çözmemiz gerek. Melih Gökçek nefreti üzerinden, kendini aklayanlar var. Mesela gurupların bu kadar kulübe etken olması kabul edilebilir mi?

Bu arada, Gurupların kulübe olan baskısını önemsiyorum! Ancak, bunu külüp menfaatine yaptığı müddetçe. Ama maalesef gurupların derdi kulüp filan değil, kendi geçim kaynakları. Bunun düzelmesi gerek...

Mustafa Dalcı ve diğerlerini yuhalayanların, neden yuhaladıklarını bildiklerini sanmıyorum. O yüzden, taraftara kulak vermeden Dalcıya destek olan Yönetimin tavrını doğru buluyorum.

Tasos transferi ve açıklama şekline bakılınca da bazı şeylerin değiştiğini; hesaplı işler yapıldığının bir göstergesi olarak görüyorum...

Transfer olmasını arzuladığım kişiler ise, sözleşmesi biten Maksim ve Kayodeyi bu takımda görmek isterim...

vesselam

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2022, 12:40 

valla şöyle bakıyorum da kaleciden tut sol beke forvete bir sürü adam lazım gelirlerin şu kadar azaldığı ligin yayıncısından tut sponsoruna kadar mantara bağladığı yerde nasıl olacak bilmiyorum ama tekrar düşme muhabbeti yaşamadan bu seneyi atlatmamız lazım artık düş çık düş çık üçüncüsü bu sefer harbiden sarsar bizi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2022, 14:06 
Kullanıcı avatarı

Altındağ yazdı:
ankaraguculist® yazdı:

Sen ve senin gibiler sene başında da aynı lakırtıyı ettiniz sene sonu kupayı elinize verdiler. Siz camianın negatif baykuşları cidden yorumlarınızı eksik etmeyin bizede malzeme çıkıyor. :D

o zaman 2 sene çatır çatır düşürdüklerinde de siz destekçilerin,yancılarının mı eline verdiler bi üslubunuza dikkat edin kardeşim,Ankaragücü kupa almış adamın kendi renktaşına yazdığına bak küme düşüldüğünde kayıptınız ama buralarda o zaman niye sevgi kelebekliği faruk koca şakşakçılığı yapmadınız dönüp dönüp bunları mı konuşalım şampiyonluk arefesinde

yarın lig başlasın Allah muhafaza işler kötü giderse yine eleştirecez hayırdır babamızın oğlu mu?

Kardeş isteyen istediğini eleştirir bizde eleştirdik her zaman bu zaten olması gerekendir. Olmaması gereken nedir ben sana anlatıyım mı? Sene başından beri gerek sosyal medyada gerek burda takımına ve camiasına zerre güvenmeden akşama kadar yok küme düşeriz yok Playoff bile göremeyiz yok transfer açılmazsa şu olur bu olurcular. Kardeşim eleştiri tek başına yapıldığında değil herkesin aynı yanlışları gördüğünde yaptığında değerlidir. Senin ve ya senin gibi birkaç kişinin akşama kadar karalama propagandası yapması sizi öne çıkarmaz. Ayrıca bu takımı Faruk Koca yönetimi değil Fatih Mert yönetimi düşürmüştür. Faruk bey idari anlamda hiçbir şekilde işleyişe karar vermemiştir. Yanlızca para ve sponsor desteği için yönetime alınan bir kişidir. Bu yüzden şu küme düşürdüler safsatasından da bi vazgeçin. Bir önceki cevap verdiğim kişi yazmış HAYIRDIR LA forma yapınca şöyle mi oldun böyle mi oldun diye sana cevap vermicektim de madem babanda ankaragüçlüymüş çatışmış filan saygı duyarım. Emin ol benim 20 yıllık tribün hikayemin önüne ne forma tasarlamam nede başka bir şey önüne geçer. Biz zamanında herkes Gökçek gökçek diye ölüp geberirken istifa diye bağıranlardanız. Biz kimsenin adamı değiliz olmadıkta öyle olsak her tribünden abi kardeşlerimiz değil bir tribünden olurdu. Biz doğruları söylemekle mükellefiz iki gün sonra hata görürsek onuda yazarız merak etme sen. Ama akşama kadar aynı şeyi papağan gibi tekrarlamak ve herseye çok bildiğini sanmak kibirden ve egodan öteye geçmez. Hadi aeo

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2022, 16:54 

Pasalı yazdı:
@Raulmadrid

"Taraftarın modunu yukarı çekecek.." diye bir cümlen var. Bu taraftarlar kim? hiç bir fikrim yok! (Yanlış anlama eleştirdiğim sen değilsin.)

Mustafa Dalcı ve diğerlerini yuhalayanların, neden yuhaladıklarını bildiklerini sanmıyorum. O yüzden, taraftara kulak vermeden Dalcıya destek olan Yönetimin tavrını doğru buluyorum.

Paşalı abi selam, beni kastedmediğini biliyorum. 1. Lig forumundan yeni geldik her yazdığımız orada duruyor. Haliyle benim modum sürekli ''Yapabiliriz, Güveniyorum, Yapacağız'' şeklinde. Ben artık tüm camiamızın böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Taraftarlık böyle bir şey çünkü.

Ama bir türlü bu sinerjiyi yakalayamadık. Şampiyon olduk olmadı, güzel sosyal projeler yaptık olmadı, Karakterli bir takımımız var olmuyor, Store cıvıl cıvıl tribünler cıvıl yine modumuz düşük. Bu hali terkedip kafayı kaldırmak gerekiyor.

Ben açıkçası geçen seneki kısır tartışmaların olmaması adına, 'bu sene burada yazdığım bir girdi bile 1 taraftarın bakış açısını biraz daha olumlu yönde değiştirirse ne mutlu bana' düsturuyla hareket edeceğim.

Yazında 2. Boldladığım yere de imzamı atarım. Yönetim bu tavrı bu sene de göstermeli. Taraftar ilişkisini belli bir seviyede tutmalı. Kulağını bazı şeylere kapatmalı.

Bu sene çok zor olacak ama artık taraftar devreye girecek. Hep beraber bir sinerji yakalar ve ilk 10-15 haftada 20 puanı bu havayla toplarsak işler kolaylaşır. Bu sene 15. olmak başarıdır bir kere bu kabulle seneye başlamalıyız. Çünkü sıfırdan kadro kurmak çok zor iş. Mesela Tasos aldın ama, uyum sağlayacak mı oynayacak mı? Yeterli mi? Bunların hepsi bir risk. Hal böyleyken ligde hali hazırda yer alan ve yeni yükselen takımlar arasında bence bariz bir fark oluşuyor. Mesela Sivas yıllardır bu ligde, kanat oyuncusu belli, forveti belli, stoperi belli. Bu kadroya bir senede ulaşmadılar, gelenler oldu, gidenler oldu derken üzerine koyarak devam ettiler. Süper ligde belli seviyenin üzerindeki diğer takımlar da öyle. Bu işler dünden bugüne olmuyor.

Sabırla 3-4 sene düşmemeyi ana hedef belirleyerek kalıcı olmalıyız. Önümüzdeki sezon başı ise bunu sağlamak için önemli bir adım olacak. Seneye mutlu, hazır, inançlı başlamalıyız. Geçen sene sezon başındaki halimizi süper ligde hiç ederler işin doğrusu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2022, 07:17 

dün 2,5 saat izlediğim emre yıldız şahsen beni ikna etti. listesine belli ki güveniyor, bekleyip görmekten başka şansımız yok. bi insan üstüne basa basa çok iyi kadro kuracağız diyorsa orada artık şans vermek gerekir diye düşünüyorum. tasos ve anlaşıldı denilen ikinci oyuncuyu da direk kendi bulup kimsenin tavsiyesi olmadan irtibata geçmiş. bu oyuncular sezon içinde tutarsa büyük başarı yazılır ama riskini de inşallah düşünmüştür.

en az 2 tane çok iyi forvet alıcaz demek eren'in gidişi kesinleşti demektir, bu da iyi haber.
aytaç, eze, alpaslan falan hepsi yalanlandı. böyle menajer itelemesi işlere girilmeyeceği belli.
2 yabancı orta saha alıcaz denildi, orda 6-8 numaraların yabancı olacağını anladık.
kaleci almayacağız demedi ama kesin bakıyoruz da demedi. akın-bahadırla sezona girmek büyük risk, inşallah gökhan akkanı çekip alabilirler.

en önemlisi de taraftarın baskısını gayet hissetmesi bence. hata yapma şansı olmadığını bildiği için mesela alınan oyuncularda camia takımında oynamış olan, gerson-owusu gibi sıkıntılı kişilikte olmayan isimlere yöneldiklerini söyledi. owusunun bedava devam etme şansı varken geri gönderilmesi de güzel hareket.

bunlar dışında eski mevzuları deşmenin anlamı yok. hataları da var ama mesela badji konusunda da haklı. bizim doğru düzgün oynatamadığımız adam lille'den 8m euro teklif aldı. herkes görmek istediği açıdan bakıyor olaylara. artık şu linkedln miş falan bırakalım işlerini yapsınlar. zaten transferler geldikçe sezonun nasıl geçeceği az çok belli olur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 197 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hydrozn, Lular, protokol

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye