Zaman: 24 Eyl 2021, 06:53

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4723 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468 ... 473  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 10 May 2021, 21:36 
Kullanıcı avatarı

Spanksk yazdı:
Tam kapanma döneminde ülkenin %61 i bu yasaktan muafmiş.

Yazı ile yüzde altmış bir arkadaşlar.

Mesleğim ile alakali yok ya orasi kesin kapalıdır dediğim heryer açik.

Bu yasak yine belli bir meslek grubuna patladı.Yazık çok yazık.Bir süreç anca bu kadar kötü yönetilebilirdi.İsminde adalet olan bir siyasi parti nasıl bu kadar adaletsiz olabilir anlamak güç.

İsim olarak bakın tam kapanma yaptık diyebilmek ve biraz olsun turist çekmek adına yapmadıkları kalmadı.

Kendi ülkemde 2.sınıf vatandaş gibi hisseder oldum kendimi..

Bu ülke vatandaşının sağlığı parti kongrelerinden,uyduruk maçlardan daha önemli değilmiş demek ki..

Dünden beri yazıp çizip siliyorum..Mesleğim gereği evinden çalışabilen şanslı azınlıktanım ama ablam ve eniştem sağlık personelidir verdikleri emeklere üzülüyorum,ülkem adına üzülmekten başka bir şey gelmiyor artık.

Devlet ciddiyeti denen bir şey vardı o da kalmadı süreç şaka gibi ilerliyor.

Dün Adana'da Giresun'da yaşananlar bu halkın büyük çoğunluğunun böyle yönetilmeye hak ettiğini bir kez daha gösterdi bana.Eminim içlerinde benim gibi düşünüp eleştirenlerde vardı belki ama söz konusu kendi tatminleri olunca çark edenler olduğuna kalıbımı basarım.

Daha durun İstanbul'dan şampiyon çıkacak haftaya o zaman daha da şenlenir ortalık.

Neyse yazılacak çok şey varda... Adam gibi tam kapanma yapmak her baba yiğidin harcı değildir tam kapanma olmayacağını biliyordum ama bu kadar şaklabanlıkta beklemiyordum.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 00:34 

Spanksk yazdı:

Bu yasak yine belli bir meslek grubuna patladı.Yazık çok yazık.Bir süreç anca bu kadar kötü yönetilebilirdi.İsminde adalet olan bir siyasi parti nasıl bu kadar adaletsiz olabilir anlamak güç.

Bu konu ile ilgili bir kıssa anlatayım.
Bizim memlekette (rizede) anlatılan bir mesele. Doğru mudur, hikaye midir tam bilmem.

Rizede bir vatandaş bir işini çözebilmek belediyeye gidiyor. İşte muhatabı olan memur bu işin çok uzayacağını, bir miktar para ile çözüleceğini söylüyor, bizim bu vatandaş istenilen parayı veriyor. Ama işin çözüldüğü yok.
Tekrar geliyor, bu sefer şefle görüşüyor. O da bir miktar para alıyor ama iş hala aynı tıkanmışlıkla duruyor.
Bizim vatandaş öfkeli bir şekilde tekrar belediyeye geliyor, bu sefer başkan yardımcısını buluyor. Başkan yardımcısı dinliyor, ben hemen emir veririm senin işi hallederler ama ufak bir maddi destek lazım diyor. Bizimkisi battı balık yan gider diyor, yine veriyor.
Sonra bakıyor hala ortada ruhsat yok, koyuyor silahı beline kalkıp gidiyor tekrar belediyeye. Bağırıp çağırıp başkan yardımcısına ulaşmaya çalışırken belediye başkanı geliyor. Noluyor nedir mesele falan derken odasına alıyor vatandaşı.
Yahu diyor, sen niye direkt bana gelmedin? Ben hemen halledeyim bunu. Yalnız, diyor. Döner sermayeye ufak bir katkı lazım.
Bizim vatandaş bakıyor başkana, gülümsüyor. "vay be" diyor. "Adalet ve kalkınma partisi... Allah için, kalkınmanıza lafım yok. Ama adaletinizin a..na koyayım" diyerek gidiyor.

Şimdi bu doğru mudur, hikaye midir çok bilmem. Ama durumun güzel bir özetidir dostum spanksk

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 00:47 
Kullanıcı avatarı

ilrimed yazdı:
Spanksk yazdı:

Bu konu ile ilgili bir kıssa anlatayım.
Bizim memlekette (rizede) anlatılan bir mesele. Doğru mudur, hikaye midir tam bilmem.

Rizede bir vatandaş bir işini çözebilmek belediyeye gidiyor. İşte muhatabı olan memur bu işin çok uzayacağını, bir miktar para ile çözüleceğini söylüyor, bizim bu vatandaş istenilen parayı veriyor. Ama işin çözüldüğü yok.
Tekrar geliyor, bu sefer şefle görüşüyor. O da bir miktar para alıyor ama iş hala aynı tıkanmışlıkla duruyor.
Bizim vatandaş öfkeli bir şekilde tekrar belediyeye geliyor, bu sefer başkan yardımcısını buluyor. Başkan yardımcısı dinliyor, ben hemen emir veririm senin işi hallederler ama ufak bir maddi destek lazım diyor. Bizimkisi battı balık yan gider diyor, yine veriyor.
Sonra bakıyor hala ortada ruhsat yok, koyuyor silahı beline kalkıp gidiyor tekrar belediyeye. Bağırıp çağırıp başkan yardımcısına ulaşmaya çalışırken belediye başkanı geliyor. Noluyor nedir mesele falan derken odasına alıyor vatandaşı.
Yahu diyor, sen niye direkt bana gelmedin? Ben hemen halledeyim bunu. Yalnız, diyor. Döner sermayeye ufak bir katkı lazım.
Bizim vatandaş bakıyor başkana, gülümsüyor. "vay be" diyor. "Adalet ve kalkınma partisi... Allah için, kalkınmanıza lafım yok. Ama adaletinizin a..na koyayım" diyerek gidiyor.

Şimdi bu doğru mudur, hikaye midir çok bilmem. Ama durumun güzel bir özetidir dostum spanksk

https://www.youtube.com/watch?v=aJT1DZZ-pJU :lol:

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 00:56 

Aynen başkan mevzu bu. Durum bu kadar güzel anlatılabilir ancak :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 03:23 

Çocuğumun mezarına gidemiyorum ama şampiyonluk kutlamaları serbest, Gazze için yürüyüş serbest, turistlere her şey serbest. Adalet dediğiniz şey batsın.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 09:09 

Bizim işyerinde herkese şehir dışı izni çıktı. Hatta çalışan olarak bir form var ailenide yazıyorsun listeye hep beraber gidebiliyorsun. Ne anlamı kaldı bu kadar önlemin. İstanbuldan anadoluya virüsü dağıtıp 1 ay sonra daha da büyük patlatacaklar. Anlamak mümkün değil uçaklar çakılı kalkıyor ama şehir dışı yasağı var.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 11:12 
Kullanıcı avatarı

@ilrimed

Aynen hikaye tanıma çok uymuş.Halkımız son 20-30 senedir bilinçli bir şekilde cahilleştiriliyor ve bunun meyvesini iyi topluyorlar.

Bilmem kaç milyar yıllık dünyada geldiğimiz zamana bak anasını satayım.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2021, 20:09 
Kullanıcı avatarı

Şampiyonluk kutlayanlar, İsrail'i protesto edenler ve turistler virüsü kapmıyor da bulaştırmıyor da :D Resmen milletle dalga geçiyorlar. Ama bu millet bunu hak ediyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2021, 13:36 
Kullanıcı avatarı

https://sakaryagazetesi.com.tr/eskisehi ... ntu/63202/

Bunca insan ne için sıra bekliyor biliyor musunuz ?

Ucuz baklava için...

Ülkemiz fakirleştiği kadar da cahilleşti...

Yazık...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2021, 19:03 
Kullanıcı avatarı

Pazartesi Salı yasak varmı? 19 Mayısta yasak olduğu söyleniyor? Cumhurbaşkanının yasakla ilgili ne zaman açıklama yapıcağı neden medyada fazla yer bulmuyor? Ne biçim bir vurdumduymazlıktır bu yahu?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4723 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468 ... 473  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: altay19on4, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye