Zaman: 26 Eki 2021, 23:29

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4730 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2021, 23:41 

devrimciTS yazdı:
Tekrar başa döndük.

Bu millet aşı oldum diye virüs bitti sandı al şimdi de uğraş dur.

Üstüne bir de ülkeye mülteci soktular ne oldukları belli değil.

Turistleri hiç söylemiyorum bile.

Turistlerden korkum yok ama Afganlar'ın anamızı ağlatcağına adım gibi eminim :evil:

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2021, 00:45 
Kullanıcı avatarı

Turizm sezonu biter ufaktan kısıtlamalar gelir. Eylül 15 gibi, turist buradayken bir şey yapamazlar.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2021, 11:03 

Beyler turist falan yok.yani yabancı turist olarak rus bulgar polonyalı rumen vs var.adam akıllı avrupalı turist falan yok.tur operatörleri bu sene büyük yada orta çapta bile organizasyonlar düzenlemediler avrupadan.abye göre hala kırmızı-turuncu listedeyiz.son 10 günde gördüğünüz yığılma yerli turist yoğunluğuydu.
ve tabii cebine 1000€ koyup gelen çok sevgili gurbetçilerimiz var.
son furyada gelen suriyeli afgan sayısının total turist sayısından fazla olduğundan şüphem yok.
23 milyon aşı olmamış vatandaştan bahsediliyor.
bizim insanımız laftan anlamaz.çift aşılılar harici avmye giremez toplu taşımaya binemez spor kültür sanat aktivitelerime katılamazı getir bak sonra ne oluyor.
aşı karşıtlığı falan boş muhabbetler.bunu burda tartırşmaya gerek yok.milyonlarca insan işinden gücünden olmuş geliri azalmış düşük seviye işlere yönelmek zorunda kalmış alım gücümüz hepimizin düşmüş...
ben aşı olmayanlar yüzünden niye işime devam edemiyor olayım.niye kısıtlamalara maruz kalayım niye eve kapanayım.18 aydır işi tıkırında olan pandemiden etkilenmemiş hayatına normal şekilde devam ediyor ceremesini ben ve benim gibiler çekicek ve onlar aşı olmayıp bunun çığırtkanlığını yapacak öyle mi
çok ciddi önlemler alınıp ya bu iş zorunlu hale getirilecek yada kaos ortamı devam edip çok kişi ve ailenin ocağı sönecek.
bu iş böyle gitmez çünkü

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2021, 18:40 

devrimciTS yazdı:
Tekrar başa döndük.

Bu millet aşı oldum diye virüs bitti sandı al şimdi de uğraş dur.

Üstüne bir de ülkeye mülteci soktular ne oldukları belli değil.

Turistleri hiç söylemiyorum bile.

valla asiyi olan icin simdilik bitmis gibi birsey oluyor, sahsen seyimde bile degil artik ben kendimi yakinlarimi koruma altina almisim bundan sonra gereginden fazla bi halt yemem asiyi olmayanlar düsünsün.

millet komedi (sirf Türkiyeden bahsetmiyorum) asi cok kisa sürede gelistirilmis, test edilmemis bilmem ne. ulan kac kisi doktora gittiginde doktor ilac yazdiginda bu kac kiside kac sene test edildi diye soruyor acaba? hele kanserle alakali kullanilan hersey azami 500 kiside falan test ediliyor sonra götü sikisinca devlet bu ilacin parasini niye vermiyor diyor. ben olsam piyasaya cikis tarihi asgari 10 sene olmayan hic bir ilaci saglik sigortasi listesine almam nasil olsa millet yeteri kadar test edilmeyen ilaclari kullanmiyor.

büyük ihtimal insanlik tarihinin en fazla teste tabi tutulmus asisindan tirsiyor millet. ayni sirket kanser ilacida üretti yarin bigün kansere yakalninca ben mrna bazli ilac istemiyorum diyecekmi ayni asi karsitlari merak ediyorum.

bu saatten sonra herkese asi imkani sunulmussa ben olsam tekrar herhangi bir kisitlama getirmem. tam tersi salacaksinki asi olmayanlarda en kisa sürede hastalansin böylece sürü bagisikligi saglanir ülkenin yarisi asi olmussa zaten kaliyor 40 milyonluk nüfus bunun yarisi 15 yas altidir herhalde geri kalan 20 milyonunda en fazla 100 200 bini hastalanirsa hastanelik olur zaten tüm yayilmayi 3 aya yayabilirsen ayda 60 bin günde 2bin hasta yapiyor bi sekilde saglik sistemi kaldirir herhalde.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2021, 07:06 

Toplumsal olarak inanılmaz bir hastalığa düştük; Komplo Teorisi. Bu hastalık sayesinde tüm olaylara bir yorumumuz var ve her olayı inanılmaz doğru analiz ediyoruz. En yakın örneği;

Orman yangınlarında yangın termik santrale yanaştı. Uçaklar o sabah müdahele edip santrale ulaşmasını engellediler. Çıkan haberler termik santral Limak holdingin olduğu için uçaklar müdahele etti. Nihat özdemirin malı ormanlardan daha değerli denildi. Banada acayip mantıklı geldi küfür ettik.
Sonra termik santralin bi kısmı yandı. Çıkan haberler santral verimli değilmiş. Sigortadan para alıp yenilemek için yanmasına izin verdiler. Bakınca buda mantıklı geldi.

Arkadaş biz artık her olayda arka planında ne var diye düşünmekten komplo teorisi üretip bide bunlara inanmaktan kafayı yedik. Bu hastalıkta belki doğal yollardan çıktı ilaç şirketleri de ciddi paralar kazanmak için aşıyı buldu. Şuan tek dertleri millete aşı yapıp paraları götürmek olamaz mı. Belki bu kadar büyük komplo teorilerine ihtiyaç yoktur tek amaçları insanları-devletleri soymaktır. Hep büyük resme bakmaktan küçük resmi göremez olduk. Aşı olmayan ölüyor arkadaş bu kadar basit. Çevrenizdeki insanları ikna etmeye çalışın iyilik yapmış olursunuz.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2021, 10:00 
Kullanıcı avatarı

dün akşam 2.dozumuzuda olduk hafif bir halsizlik var onun dışında birşeyimiz yok :roll:

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2021, 11:54 
Kullanıcı avatarı

Bu ara yine artış var Kayseri için günlük şehir hastanesinde 500 pozitiften bahsediliyor. Cuma günü iki doz aşısı tam olan annemde pozitif çıktı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2021, 21:01 
Kullanıcı avatarı

kayserimania yazdı:
Bu ara yine artış var Kayseri için günlük şehir hastanesinde 500 pozitiften bahsediliyor. Cuma günü iki doz aşısı tam olan annemde pozitif çıktı.

Geçmiş olsun öncelikle.iki doz aşı da sinovac mıydı?

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2021, 21:46 
Kullanıcı avatarı

2 doz Biontech aşı olan arkadaşım bugün pozitif çıktı. Şimdilik eklem ağrıları ve kuru öksürüğü var. Aşılar da pek yararlı gibi görünmüyor :( Ne zaman kurtulacağız şu illetten…

Başa Dön

Moderator
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2021, 00:08 
Kullanıcı avatarı

Aşılar size bulaşmasını %100 engellemiyor
Aşı sayesinde hafif atlatıyorsunuz,yoğun bakımlık olmuyorsunuz

2 doz aşımı oldum ama pozitif oldum neden algısı cidden çok tehlikeli

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4730 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Angora06, augustus, Bing [Bot], burakerdim, faris87, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Jameican1912, kirmasti16, kuzeyinkrali, küçükçekmeceli, Offenbach, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye