Zaman: 16 May 2022, 18:45

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4766 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 473, 474, 475, 476, 477  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2022, 16:07 

Bu kış ve seneye kış (ve belki de sonraki kış) vaka sayıları her zaman yüksek gidecektir. Virüsun yavaş yavaş gücünü kaybedip grip seviyesine dönmesi gerekiyordu. Bunun ne zaman olacağı bilinmiyordu. Şu anda yaşananlar bunun habercisi.

Daha fazla bulaşıyor ama etkisi daha az. Daha az hasta ediyor. Seneye çok daha bulaşıcı ama daha da zayıf bir varyant olacak muhtemelen.

Abartarak konuşursam; öyle bir zaman gelecek ki belki ülkede aynı anda 30 milyon vaka olacak ama bir tane öksüren olmayacak))

O yüzden vaka sayılarından çok panik olmamak lazım. Fakat diğer yandan hepimiz potansiyel virüs taşıyıcısıyız artık. Bu covid de olabilir grip de. Bu sene yasaklar daha az olduğu için artık daha fazla sosyalleşiyoruz. Haliyle iki senedir olmayan grip de yeniden ortaya çıktı. Bağışıklığı zayıf olan (başta yaşlılarımız) kişilerle bir araya gelirken dikkatli olmakta fayda var. Hatta zorunluluk.

Zira aşıların da gücü eskisi kadar yüksek değil. Biontech'te ikinci dozlar yüzde 40, üçüncü dozlar ancak yüzde 70 koruma sağlıyor. Üçüncü dozun etkinliği de üç aydan sonra yüzde 25'e düşüyor. Bu Uğur Şahin'in kendi açıklaması. Mart ayında Biontech, varolan varyantlar üzerinden yeni bir aşı çıkaracak.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2022, 16:45 
Kullanıcı avatarı

bende hafif kol ağrısı dışında hiç bir yan etki olmadı.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Coronavirüs Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2022, 15:35 
Kullanıcı avatarı

Pcr testi zorunluluğunu kaldırmış sağlık bakanlığı aşısızlarda uçak otobüs konser vs girebilcekmiş artık. Spor müsabakaları için birşey denmemiş ama ilginç. Milleti üst üste otobüse uçaklara tıkıp açık havadaki stadlara sokmazlarsa gerçekten çok komik olacak. Deplasman yasaklarının hala kalkmaması dertlerinin virüs olmadığını çok net ortaya koyuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2022, 12:04 
Kullanıcı avatarı

rapsodi yazdı:
Pcr testi zorunluluğunu kaldırmış sağlık bakanlığı aşısızlarda uçak otobüs konser vs girebilcekmiş artık. Spor müsabakaları için birşey denmemiş ama ilginç. Milleti üst üste otobüse uçaklara tıkıp açık havadaki stadlara sokmazlarsa gerçekten çok komik olacak. Deplasman yasaklarının hala kalkmaması dertlerinin virüs olmadığını çok net ortaya koyuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

işin içinden çıkamıyorlar gibi gözüküyor her yeri kapatsalar bir dert kapatmasalar ayrı bir dert kurallara uyan bir toplum asla yok zaten : ) o yüzden bir an önce sürü bağışıklığı olsun da rahat edelim düşüncesi geliyor akla

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2022, 12:45 
Kullanıcı avatarı

Avrupa İlaç Ajansı, Sözcü’ye açıkladı: Türkiye başvurmadı, Turkovac geçersiz

Böyle bir haber dolanıyor ortalıkta.
İşin doğrusu nedir acaba bilen var mı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2022, 22:21 

Erdoğan geçen haftalarda çıktığı bir programda şöyle demişti:

"Bazı vatandaşlarımızın aşı olmak için tüm riskleri göze alarak kendi ürünümüzü beklediğini biliyorum. Bu vatandaşlarımızı en kısa zamanda randevularını alarak TURKOVAC aşısını yaptırmaya davet ediyorum."

Türkiye'deki aşı karşıtlarının çok büyük kısmı ulusalcı ve islamcı. Aşıya olan karşı çıkışları da genel olarak "Bize Batı'nın aşıları empoze ediliyor" duygusuyla oluyor. A.Dilipak devamlı "Biz aşıya karşı değiliz, bu aşılara karşıyız" diyordu.

Büyük ihtimalle Turkovac, onların hassassiyeti için üretildi. "Madem Batı aşısı kullanmıyorsunuz alın size yerli ve milli aşı" dendi. Haliyle AB'ye başvurmamaları da makul geliyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2022, 19:31 
Kullanıcı avatarı

gercekten turkovac asisina inanan var mi?

biontechi vurdurmayan adam gidip gercekten hiçbir verisi olmayan herhangi bir bilimselliği olmayan turkovac asisini vurduracak mi?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2022, 00:10 

VioBJK yazdı:
gercekten turkovac asisina inanan var mi?

biontechi vurdurmayan adam gidip gercekten hiçbir verisi olmayan herhangi bir bilimselliği olmayan turkovac asisini vurduracak mi?

Geçen gün bir arkadaşımın 3. doz randevusu için hastaneye gittik.

Turkovac sırası, bizim olduğumuz Biontech sırasının iki katıydı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2022, 10:36 

İki sene dayandık, bugün karantinamızın ikinci günü. Hiç bir şeyim yok gibi ama test pozitif çıktı. Üçüncü aşıyı Aralık sonuna doğru olmuştum

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2022, 23:30 

covidi atlatali TAM 1 SENE OLDU,
pozitifken sadece bacak agrim vardi ve 3-4 uncu gun tat ve koku gitmisti sonradan 5 gun sonra geri geldi.. (devletin getirdigi ilaci ictim)

subat basi 2021 de biten covidim, mart ayinda 3 haffta suren acayip bir agiz kurumasi yapti , butun testleri yaptirttim 3 degisik doktor gezdim .. hepsi birseyin yok pisikolojik dedi..

ocak 10 2022 sularinda agzimda acayip bir kuruluk daha oldu .. 3 haftadir dilimde yara oldu agzimin kurulugundan.. yine test oldum (bu sefer amerikada) yine birseyim yok kanimda.. neden oluyor diyorum doktorlar burdada birsey diyemiyor..

kesin kovidin uzun zamanlik kalintilarini yasiyorum....

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4766 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 473, 474, 475, 476, 477  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: argentinastyle, Bing [Bot], canlarfeda35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kenzel, Lusage

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye