Zaman: 19 Haz 2021, 11:22

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 537 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: 1959 Yılından Önceki Şampiyonluklar
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 09:43 

ibrahimfbL yazdı:
cozker yazdı:

silinen birşey yok ki. bahsi geçen şampiyonluklar lig şampiyonluğuna eklenmiyor diye o şampiyonluklar tarihten silinmiş olmuyor. zaten bu çok mantıksız bir yaklaşım.. 59 öncesi sayısız istanbul ligi şampiyonlukları, ankara, izmir ligleri şampiyonlukları falan var. tüm bunlar sayılmıyorlar mı sizin bakış açınıza göre??

1950'li yılların başında sektör büyümeye başladığı için profesyonelliğe geçiş ihtiyacı doğuyor ve 1951'de istanbul profesyonel ligi kuruluyor, 1955'te ankara profesyonel ligi, sonra izmir profesyonel ligi derken uefa'nında zorlamasıyla tüm ülkeyi kapsayan profesyonel bir lig kurma kararı alınmış ve tüm kulüplerin oybirliğiyle 1959'da deplasmanlı türkiye 1. ligi kurulmuş. ilk yıl fenerbahçe şampiyon olunca "ilk Türkiye şampiyonu biziz" diyerek bu şampiyonluğu kutlamışlar ve yıllarca şampiyonluk sayılarını 1959'u baz alarak saymış fenerbahçeliler. 60'lar, 70'ler,80'ler ve 90'lar boyunca hep fenerbahçe diğer takımların önündeydi. ve tüm fenerbahçeliler bu zamana kadar şampiyonluklarını hep 1959'dan itibaren saymışlar..
çok basit bir soru; niçin galatasaray öne geçene kadar 59 öncesi şampiyonluklarınız olduğundan hiç bahsetmediniz? neden 59'da şampiyon olduğunuzda "ne ilki ya, bizim 10. şampiyonluğumuz" demediniz?
bence bu sorunun cevabı; dönemin fenerbahçe yöneticileri, futbolcuları ve taraftarlarının, bahsi geçen 59 öncesi şampiyonlukların ulusal şampiyonluklarla asla eşdeğer görülemeyeceğinin bilincinde olmalarından dolayıydı.. 59 öncesi herkesin aklı fikri istanbul ligi şampiyonluğundaydı, diğer kupalar sizin o dönemki yöneticilerinizin bile önemsiz görüp b takımı yolladıkları kupalardı.. o dönem yaşayan futbol adamları asla 59 öncesiyle sonrasını aynı kefeye koymamışlar..

Şampiyonluk duruyor ama sayılmasın diyorsunuz bu da enteresan. Bir karar alındı diyorsunuz, o karar alınırken taraftarlara sorulmamıştır.
Bizim yerimizde siz olsaydınız bunları yazabilecek miydin? Sanmıyorum...
Çünkü rüzgar ne yönden eserse o yöne yol alıyoruz.
Başvuru için geç kalındı bunda hemfikirim.

Ancak Galatasaray Divan Kurulu Üyesi, eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan’ın GsTv'de yayına çıkıp 2000'lerin başında başvuru yaptılar söylemi yalandı o zaman...

samiyendin yazdı:
buradaki fenerbahceliler ısrarla yanına adam çekme derdinde, gelip gidip herkes bize hak veriyor ama galatasaray karşı çıkıyor modundalar ama görüldüğü gibi bursalısı, ankaralısı, göztepelisi bu saçma, altı boş isteğe karşı çıkıyor..

şimdi göreceğiz fenerbahcenin masabaşı takımı mı galip çıkacak ülkenin geri kalanı mı?

Burada karşı çıkan taraftarların kulüp yönetimleri çıkıp görüş bildirmedikçe bir önemi yok... Çünkü taraftar olarak herşeye itiraz ediyor. Mesele burada bahsettiğin "Bursalısı, Ankaralısı, Göztepelisi" yeri gelince Gs'nin hakemlerle kazandığını filanda yazıyor... O zaman da haklılar mı? 8)

hakem kararları subjektiftir.. mesela eski bir hakemin kırmızı dediğine diğeri sarı diyebiliyor ya da penaltı, penaltı değil gibi..

bu şampiyonluk meselesinin sana göre bana göresi yok net.. neden net olduğunu da alıntıladığın mesajımda yazdım..

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 10:48 

samiyendin yazdı:
hakem kararları subjektiftir.. mesela eski bir hakemin kırmızı dediğine diğeri sarı diyebiliyor ya da penaltı, penaltı değil gibi..

bu şampiyonluk meselesinin sana göre bana göresi yok net.. neden net olduğunu da alıntıladığın mesajımda yazdım..

Burada "Fenerbahçe haklı" diyen başka takım taraftarları olursa Fenerbahçe'nin şampiyonlukları sayılsın diyecek misin?
Sen benim demek istediğimi anlamamışsın...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 10:48 
Kullanıcı avatarı

Tff şampiyonluk primini alıp, herkes altyapıda harcamak zorunda diye şart koşup eşit dağıtabilir isterse, tabi isterse. Ama kaymak tabakanın haklarını koruma federeyşınını oynamaktan bunu aklının ucundan bile geçirmezler, aradaki fark korunmalı, değil mi ama ?
Şampiyonluk primi güzel para, hır gür bitmez bu yüzden.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 12:01 

ibrahimfbL yazdı:
samiyendin yazdı:

Burada "Fenerbahçe haklı" diyen başka takım taraftarları olursa Fenerbahçe'nin şampiyonlukları sayılsın diyecek misin?
Sen benim demek istediğimi anlamamışsın...

benimde demek istediğim fenerlilerden 2-3 mesaj gördüm sadece galatasaray karşı çıkıyor bize hak veriyor anadolu kulüpleri diye nitekim burada okuduğum çoğunluk karşı çıkıyor..

benimde görüşüm bu çoğunlukla aynı.. aksi durum bence futbolun doğasına ters..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 12:36 

taktikçi yazdı:
Tff şampiyonluk primini alıp, herkes altyapıda harcamak zorunda diye şart koşup eşit dağıtabilir isterse, tabi isterse. Ama kaymak tabakanın haklarını koruma federeyşınını oynamaktan bunu aklının ucundan bile geçirmezler, aradaki fark korunmalı, değil mi ama ?

Konu hakkında mesaj atmadım çünkü bu iş tarihçilerin.
Ancak bahsi geçen tv yayın gelirleri ile söylemlerine kesinlikle katılmıyorum.
Herkes kendi kulübunü düşünerek hareket ediyor.Madem bu iş adalet temeli üzerine ise her klup kendi yayın gelirini kendi pazarlasın.
Var mısın ?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 12:37 
Kullanıcı avatarı

Ahmet Ağaoğlunun konuyla ilgili bir açıklamasına denk geldim.Başka fikir bildiren varmı bilmiyorum.
https://www.karadenizgazete.com.tr/spor ... var/322506

O dönemin kulüp başkanlarınından ,kulüplerinden buna itiraz edildiğini belirtir bir gazete küpürü yada farklı bir kaynak mevcutmudur?
O tarihi geçelim 60 lar 70ler 80ler 90lar 2000 lerin başı ,hep 1959 baz alınarak gelinmiş bir düzene geçildikten sonra.
O dönemi en iyi bilen ,şartlarını en iyi bilen insanlar(kulüp başkanları ,federasyon yetkilileri) değilde ,60 sene sonra başkalarının buna karar vermeye çalışmasından nasıl bir sonuç çıkacak bakalım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 13:26 
Kullanıcı avatarı

Bhecfbs yazdı:
taktikçi yazdı:

Konu hakkında mesaj atmadım çünkü bu iş tarihçilerin.
Ancak bahsi geçen tv yayın gelirleri ile söylemlerine kesinlikle katılmıyorum.
Herkes kendi kulübunü düşünerek hareket ediyor.Madem bu iş adalet temeli üzerine ise her klup kendi yayın gelirini kendi pazarlasın.
Var mısın ?

Bana bin kere uyar, herkes kendi iç saha maçını yayınlar. Deplasmana giden, taraftarı olan bu işten kazançlı çıkar.
Hem tribün hem yayın gelir olani ayakta kalır. Yalandan siyasi destekli proje, köy, kasaba takımları elenir. Kimse mirasyedilik yapamaz.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021, 20:18 

artık yıldız olayı ve prim sistemi vs komple biter herhalde bu iş öyle sonuçlanır. bunun dışında ne karar çıkarsa çıksın kabul görmez çünkü.

tff talebi reddetse fenerbahçe ha tamam o zaman biz yanılmışız mı diyecek? hayır. galatasaray da aynı şekilde.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2021, 00:58 

kulüp başkanın şükrü saraçoğlu olunca tabi

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2021, 08:19 

Şampiyonluk Primi kalkmalı diyen arkadaşlar bayağı saçmalamış. Şampiyonluk Primi tabiki devam etmeli. Zaten sırlamaya göre verilen paylar da mevcut. Şampiyon olanla küme düşenin aynı parayı alması mantık dahilinde değil.

Kalkması gereken bir şey varsa o da ''eski şampiyonluk primleridir''.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 537 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye