Zaman: 15 May 2021, 15:21

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 522 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 53  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 1959 Yılından Önceki Şampiyonluklar
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2019, 13:23 
Kullanıcı avatarı

amokachi77 yazdı:
Kusura bakmayın GS li arkadaslar ama siz FB ile kafayı yemişsiniz,

FB ile ne alakası var BJK nin sayılmayan 5 şampiyonlugunun peşine düşmesinin...

Bak bu başlık 2013 te açılmı, ve 2. sayfada yorumlarım var ta 2013 ten.Hatta 2008 mi 2009 mu o yıllardada böyle bir başlık vardı o zamandada aynı şeyleri yazmıştım daha ortalıkta FB nin adı bile yokken bu konuda.

Valla kızmayın ama futbola FB penceresinden bakmanız çok saçma.Dediğim gibi BJK nin 5 eksik kupası var, hak yerini bulsun.Banane FB den.

Gerçi hukuki olarak olamayacagına ikna oldum bunuda belirteyim.

Fakat haksal olarak düşünürsek bunlar şampiyonluktur.GS lilerin karşı argumanlarını çürüttüm diyemi FB argumanını kulanıyorsunuz.

Diyorsunuzki sadece 3 ilden alınan takımlarla yapılan lig ulusal değildir.O zaman 59-67 ne oluyor.

Eleme usulü şampiyonlukmu belirlenir.O zaman 59 yada sizin şampiyon oldugunuz playoff lu sezon.

Kimse şampiyon demiyordu.O zaman onlarca gazete haber....

Bu liste uzar, bel altı vurmadan FB argumanını kullanmadan yorum yapacaksanız adam gibi yorumlaşalım.

Ama verecek cevap olmayınca FB yalakası şeklinde saldırmak karşılıklı fikir alışverişi direk kesen bir durumdur.
hak yerini bulsun diye bu adamlar 1959 da ulusal, milli ligi kurmuşlar. sen haksızlığı hak bellemişsin.

1959 dan önce oynanan turnuvalar mahalli, yerel turnuvalardır. mahalli ve yerel turnuvaları milli ve ulusal turnuvalarla birleştirmezsin. bunun Fenerbahçeyle Galatasarayla alakası yok, adalet ile alakası var.

senin bunu istemen hak değil haksızlıktır.

hiç bir argümanı çürütebildiğin yok.

sen 1959-1967 iptal edilsin diyorsun. 1963 senesinde ulusal, milli ligimize 3 il takımları dışında takım girmiş. 2. ligi kurmuşlar 1963 de. yani en fazla 1959-1963 arası iptal edilsin diyebilirsin. eğer 1963 e kadar 3 şehrin takımları haricindeki takımlar katılım şartlarını karşılasalar bile alınmamışlarsa evet senin dediğin gibi 1963 e kadar iptal edilsin. çünkü o zaman ulusal milli bir lig olmamış oluyor.

konuya Fenerbahçe olarak bakan kim bu arada ? dilinden Fenerbahçeyi düşürmeyen sensin. sadece 1 kişi sana Fblier bu kadar dert etmiyordur demiş o kadar.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2019, 14:08 

Gurbetci yazdı:
Bu kadar alinacagini bilseydim sormazdim soruyu.

Bahsedilen sampiyonluklar dahil edilirse en cok faydasini görecek kulüp FB, buna istinaden dedim onlar senin kadar dert etmiyordur diye. Basliga ne zaman baksam amokachi de amokachi, zihnimde Melih Sendil'in "DANIEL AMOKACHI!" sesleri canlanmaya basladi, cocukluguma geri döndüm. :D

Tamamdır hocam sorun yok,

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2019, 14:10 

10 Mayıs 1951 tarihli Milliyet gazetesinin haberinde, okunması biraz zor ama özetle şu anlatılıyor;

26 bölgenin lig şampiyonları; Aydın, Edirne, İçel, Kütahya, Malatya ve Zonguldak şeklinde ayrılan 6 grupta aralarında maçlar oynayacak.

Bu gruplarda ilk sırayı alacak 6 takım, Bursa’da toplanarak aralarında maçlar oynayacak ve gruplar birincisi belli olacak.

Üç büyük şehrin şampiyonları olan Beşiktaş, Gençlerbirliği ve Altay’a (üç büyük şehrin şampiyonlarına ayrıcalık tanınmış) katılacak olan gruplar birincisi ile beraber toplam 4 takım Balıkesir’de final maçları oynayacak.

Bu arada 3 büyük ilin şampiyonu neredeyse 20 maç yapıp İstanbul , İzmir Ankara şampiyonu oluyor.

Ulusal değilmi bu lig,

Not:Hukuki olarak dediğim gibi ikna oldum ,geçmişe yönelik denemz bu turnuvann şampiyonu Türkiye Şampiyonudur diye.Olaya haksal yönden bakıyorum

Not2:10 mayıs 1951 miliiyet gazetesinin haberini bulabilirsiniz

Not3:Gazete haberi eklendi

Eklentiler:
screenshot_20180906-184545_faik-tribunu.jpg
screenshot_20180906-184545_faik-tribunu.jpg [ 106.98 KIB | 1466 kere görüntülendi ]

En son amokachi77 tarafından 19 Eyl 2019, 14:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2019, 14:14 

Aynı ligin 1950 yılında Göztepe Türkiye şampiyonu olmuş.

İligli gazete küpürü,

Gruplara bakın,

Bolu Grubu, Kayseri Grubu, Adana,Sivas , Manisa,Bursa anadolunun heryerinden takım katılmış , ama arkadsların verdiği linklerde 4 takımlı turnuvaların galibi Türkiye şampiyonumu olur yazıyor.Bu manipilasyondur.O 4 takım o 4 lü finale nasıl geliyor onuda yazmak gerekir...

Geçmiş sayfalarda laf söyleyen Trabzonlu arkadas , biz yokuz vs demiştin.Bak Sivas grubundasın , katılmışsınız işte.Kazansaydınız şimdi nerde şampiyonlugumuz dicektiniz yalanmı...

Eklentiler:
03.05.1950.jpg
03.05.1950.jpg [ 150.18 KIB | 1455 kere görüntülendi ]
ekran-goruntusu-2018-10-19-151631.png
ekran-goruntusu-2018-10-19-151631.png [ 58.3 KIB | 1488 kere görüntülendi ]

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2019, 16:12 

Herşeyi geçtim ve boşverdim.. eğer bende Gs'li olsam,bende Fenerbahçe'nin bu talebine karşı çıkarım.

Sonuçta Gs'nin son 10-12 küsür şampiyonluğu 1996'dan sonra var. Ve en önemlisi de kurulduğundan beridir en büyük ezeli rakibini,şampiyonluk sayısı olarak tarihinde ilk defa veya çooook uzun bir süre sonra topu topu 5 sene önce geçebilmiş..

Yani işin içerisinde birde şampiyonluk sayısına göre dağıtılan lig primleri var. Şu dövz krizinde manyak bir öne geçme olur.

Sokakta ki dalgası da başka olur. Bu yüzden ben Gs'li olsam bende istemem.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2019, 17:39 
Kullanıcı avatarı

Dostum amokaçi;

12 Haziran 1950’de, İzmir Alsancak Stadı’nda oynanan “Türkiye Futbol Birinciliği” final maçına çıkan beşiktaş takımın as oyuncuları aynı gün hangi ülkede başka bir maça çıkmıştır buna cevap verir misin?

İp ucu olsun diye o dönemin kadrosunda rahmetli Süleyman Seba vardı ayrıca?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2019, 10:31 

Ressambob yazdı:
Dostum amokaçi;

12 Haziran 1950’de, İzmir Alsancak Stadı’nda oynanan “Türkiye Futbol Birinciliği” final maçına çıkan beşiktaş takımın as oyuncuları aynı gün hangi ülkede başka bir maça çıkmıştır buna cevap verir misin?

İp ucu olsun diye o dönemin kadrosunda rahmetli Süleyman Seba vardı ayrıca?

Sevgili Bob,

Camia olarak topyekün manipülasyonda uzman olmuşsunuz , hedef saptırmada master degree senyor olmuşsunuz tebrikler...

Bunlar yerel lig ulusal değil , sadece 3 ilden takımlarla olan lig ulusal değildirler başlayan bu heyecanlı serüven 4 takımlık turnuvalarla şampiyon olunurmu ile devam etmiş.Son çürütmelerden sonra yoluna önemsiz turnuva argumanıyla devam etmeya baslamış..

Evet BJK takımı ABD ye gitmeyi tercih etmiş, çünkü o dönem 3 özellikle 3 büyükler için büyük prestij İstanbul şampiyonluguydu.Ama bu durum gerçeği bozmaz.O bizimkilerin halt etmesidir.

Dediğim gibi başka sey aramanıza gerek yok , hukuk diyeceğini zaten demiş.Eğer o yılllarda bu ulusal turnuvayı kazananı resmi kurum ola TFF Türkiye şampiyonudur diye tescil etmediyse olay bitmiştir.Bugünden 60 yıl öncesine tescil yapamazsın.59 öncesi sadece 57 ve 58 de bu tescil yapılmış ve mahkemede bunları saymış zaten.Diğerleri için belge çıkmazsa olay bitmiştir.

Sevgiler , saygılar

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2019, 11:34 
Kullanıcı avatarı

Profesyonel lig öncekiler Türkiye Şampiyonluğu dur. Sonrakiler Türkiye profesyonel lig şampiyonluğudur. Önceki şampiyonlukları değersizleştirmek neyin kafası anlamadım. Profesyonel lig kurulmadan önce takımlar profesyonel değilmiydi ? Metin Oktay' ın İzmirspor'dan Galatasaray'a transfer olması için para ödenmedi mi ?

Devlet yasa çıkarmış, ligleri bir düzene koymuş, ligin ismini değiştirmiş falan. Lig kurulmadan önce final grubunda oynayan takımlar, ilk profesyonel ligi oluşturmuş, uzaydan gelmedi ya bu takımlar, aynı takımlar yani. Yıldız takmak için şampiyonluk sayılır sayılmaz o ayrı bir konu.

Almanlar da Bundesliga dan önceki şampiyonlukları saymıyor mesela yıldız takma muhabbetinde ama Almanya şampiyonu diye kazanılmış başarıyı küçümseyip yok saymıyor, 1948 Almanya şampiyonu Nürnberg, 1927 şampiyonu Hamburg yazıyor mesela.Beşiktaş mahkemeye gitmiş, beni devlet Türkiye şampiyonu ilan edip avrupaya yolladı diyip 2 şampiyonluk aldı yıldız muhabbetinde. Neye göre yolladı o zamanın federasyonu avrupaya ? O sezon oynanan ligdeki şampiyonluklarına göre.

Şampiyonluk başı para alınıyor falan bilmem ama önceki şampiyonluklara yok onlar üç şehrin takımı, yok onlar kupa statüsü falan, ayıptır.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2019, 18:27 

Türkiye Şampiyonluğunun o zaman prestiji yoktu İstanbul Şampiyonluğunun prestiji yüksekti ve kulüpler buna önem verirdi ne demek anlamadım ???

Türkiye Ligi şampiyonluğu ülkenin en büyük prestijidir. Demek ki o zaman ağırlığı ve prestiji yüksek olmayan turnuva şampiyonlukları şimdiki prestiji ve ağırlığı yüksek sayılara eklenmek istiyor. İsmi sadece Türkiye ya da Milli Küme diye en az 60 sene öncenin prestiji soru işaretli şampiyonluklarını seneler boyunca hatırlamayıp şimdi ekletmeye çalışmak şark kurnazlığından öte bir şey değildir. İki turnuvanın aynı anda oynanması , sahadan çekilen takımlar, iki maçla gelen şampiyonluk detaylarına girmiyorum bile..

Burası da şark kafası bir memleket olduğu için böyle şark kurnazlıklarına çok rastlanır normaldir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2019, 22:32 

2 takımım rekabeti beni ilgilendirmiyor. Ancak 7 kişi ile 7-0 mağlubiyeti FB liler profesyonel liglerde olmadığı için kabul etmiyorlar. Ancak profesyonel liglerde olmaya şampiyonluklarının diğerleri ile birlikte sayılmasını istiyorlar.
Bir de GS nin prof olunmayan yıllarda ki Şampiyonluk sayısı nedir?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 522 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 53  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: allezgala, Aretias, asparagas63, b10, Bing [Bot], cado1914, cobain, Delarey1925, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hydrozn, Jason, KafalarTam35, karadeniz, mecbur, mmcg, sherald, StrangerThings, terso, xude

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye