Zaman: 19 Haz 2021, 11:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 298 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Ankaragücü-Beşiktaş maçının deplasman biletleri 1 TL
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 10:10 

Ankaragücü-Beşiktaş mevzusundan bağımsız tribünler olarak küfür konusunda eşşeğin a.ına su kaçırmaya başladık.

Beşiktaş tribününde, Fener tribününde Ali Sami Yen'e küfür etmek "Sen çok yaşa" bestesini bağırmak kadar normal bir hal aldı. Beşiktaş tribünü bir tık daha arttırıp Metin Oktay'a da sövmeye başladı. Geçen sene de Bursalılar sağ olsunlar sövdüler.

Tribünler olarak ayarımız yok. Öz eleştiri olarak 2008 veya 2009'daki Sivas maçında "Kahrolsun İsrail, O.Çocuğu Balili" diye bağırmıştık. Onun dışında varsa da hatırlamıyorum.

Beşiktaşlılar zamanında Malatyalılara "Malatya kayısı, a.. kdumun ayısı" diye de bağırmışlardı. Diyarbakır hangi deplasmana gitse "PKK dışarı" diye bağırılıyordu vs. vs uzar gider.

Ulan biz bunu bağıracağız ama bu adamların bam teline dokunur mu dokunmaz mı diye düşünen bir tribün yok maalesef.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 10:13 

beşiktaş taraftarının sahaya 1 tl attığı resim yada fotograf varmı?
yada para gösterdikleri foto?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 10:22 

Para atılmıştır atılmamıştır , şahsen hatırlamıyorum. Atılmış olabilir. Kendi ayıbımızdır. Yakışmamıştır bize.

Ben başka birşey söylemek istiyorum. Aramızda husumet yıllardan beri var ama burda öyle bi hava yaratılıyor ki sanki husumetin başlangıcı bu para atma mevzusu gibi.

Yapmayın etmeyin. Karşılıklı ne vukuatlar ayıplar edildi.

Genel olarak anti istanbul diye diye İstanbul'dan bi farkı kalmıyor anadolunun.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 10:41 

mavi_simsek61 yazdı:
beşiktaş taraftarının sahaya 1 tl attığı resim yada fotograf varmı?
yada para gösterdikleri foto?

neredeyse üstünden 6 sene geçen bi maçta oldu olaylar.
atv'nin kameralarına yansıyan, öyle videolarla çevirip çevirip gösterilecek bişey değil.

maç içinde sıradan bi korner sırasında (bjk'liler eski inönü'nün korner bayrağı kenarındaki tribünler hatırlarlar, sahaya yakın çıkıntı gibi bi kısımdı), orada topa giden genç oyuncumuza dalga geçer gibi kağıt paralar sallandı.
yine maçın gerginleştiği sırada sahaya bozuk para atıp açlıktan geberin diye bağırdılar. bunu o gün statta olan herkes gördü.

sıradan bi kupa maçı olduğu için hatırlamamaları normal. ama o günler bizim menemenli fotoğraflarımızın çıktığı, tesislere kamyonla yiyecek taşındığı günlerdi. bizim bunu unutmamız imkansız.
ha öyle arşiv biriktiren birileri varsa 3-2'lik maçın tamamını buraya koysun, 90 dk'sını sonuna kadar izler, o anları çıkarırız.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 10:42 

ben o maçta sahaya para atıldığını hatırlamıyorum. böyle bir şey yapılmışsa da çok ayıp etmişiz. bu lig Ankara deplasmanıyla Ankaragücüyle güzel.

şık hareket yapmış Ankaragücü yönetimi. Bize de hiç yakışmamış.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 11:01 

Beşiktaş' a "Solcu, İşçi sınıfı" gibi misyonlar yada kavramlar yüklemek yanlış. Taraftar grupları olan " Çarşı" belki o yönde eğilimler göstermiştir ama bu bütün Beşiktaş tribününün aynı siyasi görüşte olduğunu göstermez. " Çarşı" derneğininde tribün üzerinde ne kadar etkisi vardır tartışılır.
İşin aslı Türkiye'de " Sol yada İşçi sınıfı" tarafından kurulan kulüp hemen hemen yoktur. Ona bakacak olursak İmalatı Harbiye çalışanları tarafından kurulan Ankaragücü kulübü Beşiktaş' a göre daha fazla " Solcudur, İşçi sınıfıdır" kuruluş amacına göre. Fakat Türkiye' deki bir çok kulüp devlet eliyle kurulup yada devlet kontrolünde olduğu için avrupadaki St. Pauli, Livorno tarzı takımlar yoktur, hatta Manchester United, Schalke, Dortmund gibi "sadece" işçiler tarafından kurulan kulüpte hemen hemen yoktur. Devlet yada belediye destekli ve onların siyasi fikirlerini yansıtan takımlar bolca mevcuttur.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 11:06 

o kupa maçının sonuna doğru o iğrenç tezahüratları tv.den duydum ben. maçı da hakem marifetiyle kazanmışlardı. şunu da söyleyim o olay olmasa da gerginlik olur zaten. 2007 de içişleri bakanının oğlunun yaptırdıkları filan unutulmaz. Bazı arkadaşlar da demişki sahadakiler profesyonel zaten paralı filan. değil kardeşim o çocukların hepsi alt yapı oyuncusuydu öyle futboldan para kazanmış değillerdi. Gerginlik tribünde kalsın kimsenin canı yanmasın, deplasmanda yasak olmasın. 1 TL bilet hareketi çok yerinde bir mesaj. Her yere kamerayla koşan, medayla ahbap-çavuş olmuş halkın takımına bilet 1 TL.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 11:47 

İşin 1 lira kısmı o günü hatırlatmak için yapılmış, beşiktaş’ı rencide etme amacı güden ufak bir zeka oyunu kabul ediyorum. Ankaragücü refleksi de değil bu ayrıca zaten olayın kendinden çok hatta bizden çok başka takım taraftarlarının şu olayı beşiktaş’ı ezmek için kullanmasından da rahatsızım. Biz bize para salladılar battık bittik diye ağlayacak camia değiliz. Öleceğimizi bilelim, son saniye yine kalkar beşiktaşa söveriz.

İşin şov kısmından çıkarak; şu 1 tl olayı istanbul takımlarına karşı çok klas hareket ! Şu maç 25 tl olsa biz istanbul’a gittiğimizde yine 80 lira ödeyecektik ! Yıllarca anadoluda uygulanan fahiş bilet sistemini eleştirenlerin iş karşıya döndüğünde tek söyleyebilecek lafı yok. Çünkü kulüpte sözü yok. Yahu bir stadın en ucuz bileti nasıl 80 lira olur. Buna nasıl tek laf olamaz. Daha geçen hafta fikret orman deplasmana gidecek parayı kim veriyor size diyerek en büyük hakareti yapmışken bile tek laf edememişin, burda neye atar yapacan. Aynı şekil galatasaray, burda 30’a aldı bileti, bizden 80 alacak. Seneye tüm stadı kombine yapıp bileti 180’den satsak bize nasıl tek kelam edecen !
1 lira yapınca o devasa imkansız büyük görülen tribünlerin aldığı şekli cismi görmek benim için gayet tatmin edici bir sonuçlar çıkardı. Bu nasıl fiyat, hakaret aşağılama bla bla. Kafidir, bu da ikinci dersttir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 12:04 

Bir Beşiktaşlı olarak 2012 yılında kupa maçında o tezahüratları ben de duydum. 20-30 kişilik bir gruptan yükselmişti, yalan söylemeyelim şimdi. Kendi çaplarında Ankaragüçlülerin tepkisi de güzel olmuş. Ama birazda Güçlüler kendilerine baksın. Maydonoz gibi kardeş ayağına Bursa-Beşiktaş olaylarına girdiniz sizinle alakası bile olmayan durumda. İpleri fazla vermişsiniz Bursalıların eline, ben Beşiktaş haklı demiyorum, zamanında yapılan tezahürat hiç hoş değildi o da kabul ama siz de bir aynaya bakın önce.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2018, 12:09 

Ülkenin çivisi çıkmış herkes bir ahlaksızlık peşinde. Bu ülkenin tribünlerinde Rahmetli Gazi Zühtü Işıl ve silah arkadaşlarına, Süleyman Seba'ya, Ali Samiyene , Metin Oktay'a ana bacı küfür ediliyor. Al birini vur ötekine.

Herkes kendisine yakışanı yapar. Aliağalı gereksizler full kadro Zühtü Işıl'a küfür ederken, biz Gürsel Aksel diye tempo tuttuk, arsız olmasalar anlarlardı, anlamadılar.

Ankaragücü yönetimi de güzel bir karşılık vermiş, yalnız tüm Beşiktaş tribününü hedef göstermekte yanlış olur şahsi düşüncem. Eski açık tarafı başı boş insanlarla doluydu eskiden, herkese salça olma şekli. Kapalının ve Çarşı grubunun buna izin vereceğini düşünmüyorum, ki o yıllar zirvede oldukları yıllardı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 298 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: berkutay, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Pomak_1925, Spanksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye