#
#
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
ekono0635, foruma yazdı.
devre arası kesinlikle 1 uygun oyuncu bulunursa 2 ön libero lazım. Bu adamın da Pokonun baskısında olması lazım ama sadece baskısı kısmında. Yoksa defanstan topu alacak oyunu kuracak pas verecek bir adam olmalı/olmalılar. Kerimin geri dönmesi şart. Belki ilk başlarda sıkıntı çeker ama şimdikinlerden daha iyi olacağına eminim. Sağlam ve skorer bir kanat. Bu takıma fazla gelecek bir kanat lazım. Obinna gibi dribling özelliği olan ama savruk olmayan, tripic yapamadığı top kontrolleri ve adam gecçmeyi yapabilmeli ve son olarak kenarda da dursa oyunda da olsa gol atacak bir santrafor oyun düzeyini kendine oturtacak mevcut kanatlardan birşey beklemeyecek biri. 4 isim şart.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kronikler1965, foruma yazdı.
Covid yüzünden derbinin havasını yaşayamıyoruz tat tuz kalmadı taraftarsız derbi mi olur? Tuzla maçının anlam kazanması için mutlaka 3 puan şart.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
altayusa, foruma yazdı.

"minigolfmüdürü" dedi ki;

An itibariyle kupada Hat-trick yapıyor..

superlig takimina :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
minigolfmuduru, foruma yazdı.

"Beytulma" dedi ki;

Benim hayatım ve çevrem x bir şehirdeki vatandaşa göre emin ol daha iyi.
 

657’ye tabi misin, deprem başlığında açık açık kurumunu yazmıştın çünkü. Üstlerinin kulağına giderse yanmasın memuriyet? Cesur çıkışların var bravo valla. Bu özgüvenin sebebi belli oldu. Dikkat et amirlerinin kulağına gitmesin. Vergisiyle maaşını veren halkın sorgulayacağı tutar da aman diyim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
minigolfmuduru, foruma yazdı.
An itibariyle kupada Hat-trick yapıyor..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ginola, foruma yazdı.
Dostum sen çıldırmışsın) Pandemi insanların sinirlerini bozuyor bunu biliyordum ama böylesini görmedim. Seni birileri kızdırmış ama gücün yetmemiş, gelip burada bize taşıyorsun, canın sağolsun.
 
"Benim hayatım ve çevrem x bir şehirdeki vatandaşa göre emin ol daha iyi."
Bu kısımdan emindim zaten. Zira tam tuzu kuruların talepleri var sende.
 
"Aynen kardeşim devlet ekonomisini yıllardır harika yürütüyor aman Allah zeval vermesin mazallah ekonomide sıkıntıya düşeriz yoksa" O kadar şey yazdım hala bana bu girişle cevap veriyorsan iki ihtimal var; ya yazdıklarımı okumuyorsun ya da anlamıyorsun. Ama sanırım ikincisi.
 
Çünkü genel bir konuyu (devletlerin niyetleri, varlık nedenleri vs) pandemi başlığı dallanıp budaklanmasın diye "ayrı konu" olarak belirttim ama sen bana bunu; "tıpkı birinci maddede ''o ayrı bir konu'' yazarak gene gene cevap veremeyip kaçtığın gibi" diye sunuyorsun. Hatta o parantez içini bile "devlet savunması" olarak bile algılamış olabilirsin, şaşırmam.
 
Sen fantazi dünyanda yaşamaya devam et. "Herkes bir ay asgari ücret alsın". Görünürde hoş bir talep ama olmayacağını biliyorsundur umarım. Maksat laf olsun, "Ben adaletten, eşitlikten yanayım" demek için fırsat işte; o kadar. Hiçbir karşılığı yok bunun bu toplumda, bu yüzyılda. Hele hele her asırda bir kez olan ve beklenmedik bir pandemi esnasında olacak şeyler değil. Bu ülkede bir fazla maaş için birbirini satan insanlar var; biraz nerede yaşadığımızın farkında olalım. Üstelik toplumun her kademesinde o kadar gelir adaletsizliği varken, gelip öğretmenleri seçmek de apayrı bir kıskançlık bence.
 
Bu arada bir ay asgari ücret diyorsun, ama pandemi en azından Türkiye'de 9 aydır sürüyor. Haliyle o muhteşem bir ay asgari ücret planın, en başından beri uygulansaydı 1 ay olacaktı sana 9 ay. O zaman bak bakalım kim kimi kesiyordu günün sonunda. Bana sakın "bir ay kapansaydık pandemi biterdi" deme; İspanya ve İtalya geçen ilkbaharda bunu nispeten yaptılar ama oralarda bile yine bitmedi. Eylül gelince orada da arttı yine. Bu kapanarak bitecek bir hastalık değil, en fazla azaltır ve hastaneleri rahatlatırsın. Gerçi sen uzmanları dinlemiyorsundur, bu hastalık ile ilgili yapılan çalışmaları okumuyorsundur, ne de olsa 'bulaş' diyorlar. Sana ters gelir öyle kelimeler...
 
En kısa zamanda gerçeklere dönmen dileğiyle. Dönemezsen zaten başına gelenlerin mantığını anlamadan sızlanmaya, sana gerçekleri anlatmaya çalışanlara da gülmeye devam edersin
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
minigolfmuduru, foruma yazdı.
“Saçmalıkları savunmaya devam edin siz.“
 
Üslubunda bulduğum bir hata var. Belki yazı dili olduğu içindir. Bunu ikili mesajlarında çok sık görüyorum. Aslında insanlarla aynı şeyi düşünüyorsun, karşındaki “ama şöyle de bir şey var” diyip sorgulama yapınca hemen hükümler veriyorsun. Bu doğru değil. Bu kutuplaştırıcı siyasi twitter dili. Ben bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmek isterim.
 
O kadar negatif ve yorucu ki hayat. Fikrim varsa bile yorulmamak için çoğu zaman yazmaktan imtina ediyorum. Herhangi bir partiye üyeliğim, takım tutar gibi parti aidiyetliğim yok. Tüm -izm’ler ve ideolojilere bağlılığım yok. Bu sistemin kötünün iyisi olduğunu düşünenlerdenim. Ama yazılarına farklı bir bakış açısı ve ekleme yapana bodoslama giriyorsun be başkan. Eleştirdiğin zihniyetlere benzeme lütfen.
 
Ne tavsiye ediyorsun peki? Sıradan bir vatandaş olarak ne yapayım? Ucu açık konuşma çözüm sun o zaman. Elimizde tek güç 3-4 senede bir önümüze konan sandık. “Uyuma halkım” diyorsun, koyun diyorsun. Ne yapabilirim peki? Onu de.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Beytulma, foruma yazdı.
Benim hayatım ve çevrem x bir şehirdeki vatandaşa göre emin ol daha iyi. Burada Pandemiden bahsediyorum Epidemiden değil.
 
1) Aynen kardeşim devlet ekonomisini yıllardır harika yürütüyor aman Allah zeval vermesin mazallah ekonomide sıkıntıya düşeriz yoksa. Üretim konusunda daha önceden nasıl olduysa bu şekilde olabilir. Bunu da yazmama gerek yok sanırım. Üretime katılan kişilerin sayısını azaltıp, çalışma saatlerini esnetip, ekstra tedbirler alarak bulaşma riskini daha aza indirmiş olur ekstradan da emeğinin karşılığını verebilirsin. Ben evde olayım başkası çalışsın kafasında değilim ama sen tam olarak öğretmenlerin izinlerini savunarak beni itham ettiğin kafada olduğunu belli etmişsin. Devlet başkasını eve gönderip o kişinin riskini azaltıp takır takır maaşını veriyorsa eğer bunu başkasına da yapmak zorunda, böyle ayırımcılıklar sonucunda mağdur olanların devlete karşı aidiyet duygusu yok olursa yöneticiler o zaman sızlanmayacaklar.
 
2) Gerçekler sana göre demagoji olmuş veya cevap bulamadığın için kaçmayı tercih ettiğini gerçeği çıkıyor bu maddede. Tıpkı birinci maddede ''o ayrı bir konu'' yazarak gene gene cevap veremeyip kaçtığın gibi.
 
3) Kıskançlık diyeceğini yemin ederim adım gibi biliyordum çünkü bu alınan mantıksı ve ayrımcılık dolu kararı açıklayacak hiçbir savınız yok. Buna da cevap verelim aynen kardeşim kıskandık. Mesela kamuda (özeli söylemiyorum bile) bile 7-8 bin maaş alan mühendisler, mimarlar, işe her gün gelmek zorunda kalan denetçiler, müşavirler, uzmanlar, birim veya şube müdürleri de öğretmenleri kıskanıyorlar. Hatta en çok doktorlar öğretmenleri kıskanıyor. Keşke full ek dersle 5000 tl karşılığından öğretmen olsaydık da 20+ bin tl ortalama maaş alan bir doktor olmasaydım diyorlar. :D
Hem asıl küstahlık emek vermeden para almak hatta hiç yapılmayan ek ders ve kapalı olan okul kurslarının parasını talep etmektir. Sendikalar sağcı, solcu, dinci demeden bunu istediler.
 
4) Kimsenin parasında gözüm yok. Madem olağanüstü bir durum var el birliğiyle altından kalkmak lazım. Girmediğin ek dersin ve kurs parasının pesine düşerek değil. Öğretmenler çıplak maaşları neyse alsınlar ama ek ders ve kurs parası almasınlar. Diğer bütün işlerde böyle. Bu şekilde işe gitmek zorunda kalan gündelikçi, yevmiye usulü çalışan emekçiler ile batma noktasına gelen küçük esnaf ve çalışanları arasında da bu paralar bölüşülebilir. Sokaktaki pazarcıyı sokağa çıkma yasağı var diye ceza verip evine gönderiyorsun ama oturduğu yerden birilerine maaş veriyorsun. Mesela sağlıkçılar, güvenlikçiler ve sosyal hizmet ile afet birimlerinde çalışanlar hariç herkes 1 aylığına asgari ücret alsın. Kimse açlıktan ölmez maaşından zaten hak etmediği para kesilirse. Benim derdim işe gitmemek değil. Çalıştığımız yerde corona olanların haddi hesabı yok. Evde yaşlı veya hasta olanlar var. Bizim derdimiz onlar. Öğretmen olan yaklaşık 10 arkadaşım var. Hepsi de çok yakın arkadaşlarım. Onlar bile ''saçmalık zaten abi bu kararlar'' derken senin savunman biraz komik oldu doğrusu.

5) Devlet çalışın gezmeyin dedi diyorsun ama bunu yaparken çalışmayıp maaş ödediği kişilerin gezip virüsü yaydığını unuttuğunu sen de unutmuşsun. Ha bu arada yaptığın hesaba halen gülüyoruz. hoop kapa demiyoruz sen de bunu anlamamışsın zaten. Neyse aynen devam. Saçmalıkları savunmaya devam edin siz.
 
Neyseki berberler saat 22.00'da sonra kapanıyor yoksa vay halimize.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Moskov1925, foruma yazdı.
Nerdeyse Fransa nin yakaladigi jenerasyonu yakaladik veya yakalayacagiz ama ulkedeki futbol akli ve yonetimi ile resmen çöpe gidecek ona yaniyorum Ali akmanlar orkun kokculer ahmet kutucular yusuflar abdulkadirler halil dervisoglular ve adini sayamadigimiz bir cok yildiz adayi bunlarin elinde eriyip giderken kendileri Avrupanin dev liglerinde yükselmeye devam edecek bize acilen Alman Hollanda tarzi futbolunun sistemli Futbol akli olan Gurbetci veya yabanci hed3fi olan genc bir hoca lazim
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Rodriguez, foruma yazdı.

"babazor" dedi ki;

Avrupa Ligi için hesaba biraz para attım. Eğer gündüz kupa maçlarında eritmezsem kasayı :lol: akşama önerilere açığım

Kupon-1
Alkmaar...KG VAR
PSV....KG VAR
RANGERS...KG VAR
 
Kupon-2
Dundalk...KG VAR
Roma...KG VAR
CSKA...KG VAR
 
Kupon-3
Lille...KG VAR
Tothenam...KG VAR
GENT...KG VAR
 
Kupon-4
Leverkusen..KG VAR
Liege....KG VAR
Napoli...KG VAR
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar