#
#
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
kubrick, foruma yazdı.
kazansak ne olacak? ligde kalma umudu veren takım bişeyler gösterir, galibiyetler alır. bakın kayseriye bizim sıfır puan normal diye yazdığımız rakiplere vura vura gidiyor. zaten son 4 maçın hepsini kazansak 37 puan yapıyor 15. takım zaten şimdiden 30 yaptı, bunların elini de armut toplamıyor elbet kalan maçlarda canını dişine takıp 2 galibiyet 1 beraberlik alırlar.
 
ha bu arada ilk sayfalarda imalı imalı geçen seneki topçular sahada olacak falan yazmışlar. oynayın kardeşim de milletin çenesine laf vermeyin. biz zaten düşmeyi hakettik, dönüp de başkaları gibi bizi x oyuncu düşürdü vay göztepe neden hırslı oynadı diyecek değiliz. hatta en iyi topunu oynasın da kimsenin diyecek bişeyi kalmasın. seneye toparlar döneriz evelallah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tesla, foruma yazdı.

"mavirick" dedi ki;

Bende pek ümitli değilim. Karagümrük Bu hafta Keçiören deplasmanında berabere bile kalsa ikili averajda Altay’dan üstün. Altay’ın işi baya zorlaştı, Motive olmakta zorlanacaklar. Erzurum maçı sonrası yaşanan tablo bana Elazığ maçı sonrasını hatırlattı. Anasını satayım hepmi kursağımızda kalacak sevincimiz.

+ 1 kendi elimize kadar gelmiş şampiyonluğu adamların eline verdik Altay geçen haftaya göre daha uzak playoffa motive eksikliği yaşayabilirler Erzurum kazanırsa şampiyon empati yapıp nasıl motive oynayacaklar aynı saatte maçların oynanması avantaj ama maç içinde boludan gelecek kötü haber Altay'ın salmasina sebeb olabilir.isimiz Allah'a kaldı yani bu yüzdendir ki o traoure yavsa.... Playoffa kalsak bile oynafilmamali içine etti bıraktı koca sezonun...ah demirspor ah bir kerede gerekeni yap allah aşkına 1 kere....
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
SEMİH, foruma yazdı.
Hakeden kazansın gönlümüz yüreğimiz Altay dan yana
İki takıma da başarılar
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
minigolfmuduru, foruma yazdı.
Cevaplar için teşekkürler, samimiyetine inandım/inanıyorum.
 
Çelişki şu. Sistem öyle bir sistem ki, hesap sormak için -Seba’nın dediğinin aksine- “birilerinin adamı olmaya” itiyor. Şeffaf bir yapı yok. Geçen senin amatör şubeler mesajın vardı. Fikrimi belirtecektim, lakin baskette hangi oyuncumuzun ne kadar maaş aldığını bulamadım.
 
Bu denetimin içine girmek için üye olmak lazım. O parayı biriktirsen de olmuyor, referans bulmak gerek. Taraftarlık yap, muhasebeci olma diyorlar. Taraftarlığı özgürce yapabiliyor muyuz? Rumuzuna ilham olan q7 konusunda. Armanın, renklerin önüne geçti adam. Dokunulmaz. Sergen Hoca’nın da böyle olmasından korkuyorum. Öz evlat, Beşiktaş’ın çocuğu diyerek “vasatı sevmeye” alıştırıldık.
 
Sana katılmadığım/çelişiyorsun dediğim nokta şu:
 
Beni/bizi Beşiktaş’lı yapan adamların zamanında sosyal medya yoktu belki. Lakin leş gibi bir bulvar basını ve semt içinde bir Ümraniye vardı. Bugünkülerin yaşadıkları linç bile değil.
 
Eve dönerken toplu taşımalarda, tribünde yapılan kaliteli insanları ve eleştirileri kaybettik. Taraftar/yönetici/insan kalitemizi yukarı çekelim, gerisi gelir.
 
Taraftar konuşur/konuşmalıdır, yeter ki birilerinin adamı olmasın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
3vela, foruma yazdı.

"minigolfmuduru" dedi ki;

"3vela" dedi ki;

maçın sonucundan çok sosyal medyada yazılanlar canımı sıktı.
arkadaş, bu tüketici furya bütün spor dünyasına zararlı...
 
gençlere küfredenler, hocaya akıl verenler, yönetime saydıranlar...
çoğu saçmalıktan öteye gitmeyen bu yorumlar tamamıyla başarıya endeksli ve tüketici bir bakış açısıyla yapılıyor. oysa bizim, gerçek sevdamızı yaşamak için endüstriyel futbol düzeninin bize dayattığı bu "müşterilik" kalıbının dışına çıkmamız hatta bu tutum ve anlayışla mücadele etmemiz gerekir.

ayrıca da maçtan sonra asan kesen "EN beşiktaşlılara" da sormak isterim...
takım sadece mağlubiyet aldığında, başarılı olamadığında mı "beşiktaşlılığınız" tutuyor? beşiktaş'ın değerleri, haysiyeti ayaklar altına alınırken rahatınızı kaçırmaya gelemiyorsunuz anladığım kadarıyla...
- bu camianın evlatlarına saygısızlık, vefasızlık yapılırken neredesiniz?
- amatör branşlara birer birer kıyılırken neredesiniz?
- çeşitli yönetimler-yöneticiler beşiktaş soyup soğana çevirirken nerdeydiniz? mesela fulya davasına neden sahip çıkmıyorsunuz? beşiktaş üzerinden prim yapan, paraları cukkalayan menajerlere, yöneticilere neden ses çıkarmıyorsunuz?
 
bu liste daha uzar da gider...
 
yazdıklarım sadece taraftarlara değil elbet... bu camiada çok kendinibilmez var. yöneticiler, kongre simsarları,"sözde beşiktaş medyası" hepsi, bugün yapılan linçlerin bir yerinden parçası oldu.

madem en iyi siz biliyorsunuz, en beşiktaşlı sizsiniz; sesinizi sadece puan kayıplarında değil beşiktaş'ın gerçek kanayan yaralarına çözüm üretmek için de duyalım...
sizin bu hastalıklı, başarıya endeksli taraftar profilinizi de kulüp yönetiminizi de istemiyoruz.
biz halkın takımı beşiktaş için mücadelemize devam edeceğiz!

Kendinle çeliştiğin noktalar var. Siz kimsiniz? Nasıl bir mücadele ediyorsunuz? Bilelim ve katılalım.
 
Naçizane benim de 2 şeye canım sıkıldı:
 
-Beşiktaş’ı küçük harfle yazman
-İmzanda kullandığın “haddini aşan” benzetme
 
Önce kendi kapımızın önünü süpürelim. İnsanların kutsallarına saygı duyarak başlayabilirsin.

1- çelişilen noktalar nelerdir?
 
2- bizden kasıt Beşiktaş'ın menfaatlerini çoğu şeyden önde tutan, Beşiktaşlılık'ı sadece takım tutmak veya taraftar olmak olarak görmeyip bir zihniyet ve davranış biçimi olarak özümsemiş bireylerdir. yani anlaşılacağı üzere, bu bireylerin takınması gerektiğine inandığım tutumun bir kısmını belirttim zaten.
nasılına gelince orası konuşulur tartışılır...
ne mutlu ki Beşiktaş'ın menfaatleri için çabalayanlara; sorunlarının çözümü için kafa yoranlara, emek harcayanlara... tabii ki herkes bilsin, katılsın isterim. :)

3- canını sıktığın şeylere gelecek olursak zaten genel olarak her kelimeyi küçük harfleri kullanarak yazıyorum anlaşılabileceği üzere. küçük harfle yazmanın saygısızlık olduğunu düşünüyorsan imzamda - ki görmüşsün zaten- Beşiktaş'ın benim için kutsallığını belirtmeye çalıştım. oradan saygısızlık yapmak isteyip istemediğimi anlayabilirsin diye düşünüyorum. ayrıyeten bu benim için çok da önemli değil senin hatrına büyük harfle başlayarak yanıtlıyorum... :)
son olarak haddimi aştığımı düşünmüyorum, insanların kutsallarına saygısızlık yapmak gibi bir niyetim de yok. Beşiktaş'ın benim için kutsallığını ifade etmekten başka bir işlevi yok o metnin.

saygılar...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
fred frith, foruma yazdı.
besiktas'i büyük be ile kutsayin lütfen, arapca degil, zira öteki türlü saygisizlik oluyor
 
sergen'in bircok hatasi var da, ridvan yerine caner en acayibi oldu, herneyse, umarim o da ögreniyordur
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Cangele_38, foruma yazdı.
Allah ne verdi SALDIR KAYSERİSPOR
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
seyfi, foruma yazdı.
Ben bu hafta Erzurum'un Altay deplasmanında galip gelemeyeceğini düşünüyorum. Hatta Altay galip gelir diyorum. Hatay, Adana'da tur atar. Adana Demir'in kalan 2 maçı Ümraniye ve İstanbulla, ikisini de alır ve lig 2.si olarak Süper Lig'e çıkar. Karagümrük'ün Bolu galibiyeti çok stratejik bir galibiyetti. Şöyle ki, Bolu puan alsa Akhisar karşısına bir nebze rahatlamış çıkacaktı ama o maça da diken üstünde çıkacaklar ki Bolu'yu hem geçen hafta Hatay'ı yenerken hem de bu hafta Gümrük'e kaybetmelerine rağmen bayağı iyi buldum, sağlam top oynuyorlar. Akhisar'dan bir kayıp gelmesi muhtemel. Bu arada Karagümrük'ün Keçiörengücü deplasmanı da sanıldığı kadar kolay geçmez. Keçiörengücü iddiasız da olsa oyun disiplininden taviz vermeden oynayan ve her maça asılan bir takım. Üstelik Aktepe zemini de rakipler için ayrı bir sıkıntı. Bence Bursa da kalan 2 maçı kazanır çünkü Hatay bu hafta kazanıp şampiyon olarak rahat çıkar Bursa maçına. Bursa'nın bu haftaki rakibi de Menemen, o da rahat. Ama Bursa için sıkıntı A.Demir'in ikili averajda gerisinde olmaları. Bir de önlerinde Erzurum var tabi ama Erzurum'dan kayıp gelse de Adana Demir'den kayıp gelmez diye düşünüyorum. O yüzden Bursa play-off'a kalır benim görüşüm.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER