#
#
Veegol, foruma yazdı.
Rakamlar düşerken Atatürk havalimanına yapımı devam eden hastane ne olacak şimdi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"darkgreen" dedi ki;

3 yılda istanbuldan ve klasik beyaz yaka hayatından çok sıkıldım. zaten mecburiyetten iş imkanları yüzünden istemeyerek gelmiştim. kafamda sürekli öğrencilik döneminde 6 yıl geçirdiğim eskişehire dönerek bi iş yapma düşüncesi var. kendi öğrenciliğimden tecrübeyle ya tantunici ya da çiğ köfteci açmak istiyorum. çok da bişey kazanmıyorum zaten şimdiki gelirimi yine kazanırım bence. en azından kafam daha rahat olur diye düşünüyorum hem de hayat çok daha ucuz oralarda. Franchise olayları 15-20 bin civarı sanırım. ciddi ciddi düşünmeye başladım son zamanlarda. Bu konuda yol gösterecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Hocam heryerde çiğköfteci, dönerci, tantunici var. Pastanın payı bölünmüş çoktan bölünmüş bu paydan anca lokma düşer, emin ol seni tatmin etmez. Dışarıdan göründüğü gibi değil o işler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"bonbonera" dedi ki;

"Veegol" dedi ki;

Maskenin nasıl faydası olmaz,cahilce yorumlar yapmayın.

rica edersem saygılı yorum yapalım lütfen aynı akran değiliz!
 
dünya doktorlar başkanı Prof. Frank Ulrich Montgomery maske takmayı doğru bulmuyor ve sağlığa daha çok zarar verdiğini söylüyor
 
https://www.aerztezeitung.de/Politik/Mo ... 08844.html
 
diğer yazıma ilaveten, bill ve melinda gates vakfın alman biontech ilaç şirketine aşı yapımı için 2 milyar dollar yatırım yaptı. yanlış hatırlamıyorsam bizim sağlık bakanlığı aşı için bipntech şirketinle anlaşmıştı?!

Dünya sağlık örgütünün sürecin başında virüs ile ilgili yorumlarınıda biliyoruz. Herhangi bir sağlık eğitimi gördünüz mü neye göre maske takmayın direktifinde bulunuyorsunuz kusura bakmayın ama bu durumun akranlık ile ilgili yok tamamen cahillik başkada birşey değil.
 
Türkiyedeki doktorlar ve bilim insanları bu dönemde dünya sağlık örgütünün ve diğer kuruluşların açıklamalarını dikkate almadan kendi karar mekanizmaları ve yaklaşımları ile süreci yönetmektedirler ve bence başarıdırlar. Doktorlarımızın iyi olmasının nedeni Türkiyede doktor olmanın bir dönem ayrıcalıklı olması idi, geçmiş dönemlerin altın jenerasyonun tıp ihtisasını seçmesinin meyvesini yiyoruz bu günlerde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"bonbonera" dedi ki;

"todorov" dedi ki;

Ne oneriyosun peki hepimiz tedbirleri birakalim hayatimiza devam mi edelim. Diyelim ki bu hastaligi bu asi icin bu adamlar cikardi veya korku toplumu olusturma cabasi var. Adamlar biz bu korku toplumunu olustururken onlar olmesin demiyor ki bi cogumuz artik cevremizden de olenleri falan duyuyoruz. Kara vebada mi bunun icindi veya ispanyol gribi. Artik bundan sonra dogal hayati nasil rahat birakirizin uzerine konusulur insallah su surecten sonra

Hayır kesinlikle tedbirlerin bazıları bırakılmasın, bazıları derken maske gereksiz hatta daha tehlikeli DSÖ bile önermiyor ama ne hikmetse millet maske fetişizmi aldı başını gidiyor. ellerimizi yıkayalım, fiziksel mesafeti 1.5-2 metere koruyalım, risk grubuna girenleri izole edelim. 65 yaş üstü insanların tümünü risk grubuna sokmak insan hakları ihlalilidir! risk grupları denince benim bildiğim kalp, kanser, solunum yolları, ağır şeker hastalar.
 
Sars-CoV2-/Covid-19 ve İnfluenza tarışmasız tehlikeli virüslerdir. Herkes tedbirini almalıdır! yanlız, corona virüsü çabuk bulaşıyor, sağlık sistemini zorlayabilir, risk grubunda olan insanları da daha çok etkiliyor bunların çoğu 80+ üstü! italya, ispanya dan gelen ilk görüntüler hepimizi şoke etti. ama biz o ülkelerin her yıl sağlık sistemlerinin influenza dan dolayı kapiseteleri yüzde %90 sınılarına ulaştığını bilmiyorduk! lombardia bölgesinde 2 yerde ağır vakalar çıktı neden 50 km ilerde vakalar hafif geçti hatta görülmedi? abd de corona spotu new york, hava kirliliği yoğun şehir, aynı italyanın, ispanya madrid gibi. bir de şunu gözden kaçırdık, favismus hastalığı! bu hastalık dünya da 400 milyon insanda var. akdeniz ülkeleri, orta doğu, afrika da ve abd de siyah halk da çok yoğun rastlanıyor. biz de 45 yaş altı ani ölümler favismus hastalığından olabilir? akdeniz ülkesiyiz ve orta doğu sınırız. abd demişken, South Dakota eyaleti coronayla mücadelesi neden gündeme gelmiyor? ya da isveç, güney kore?
 
ben aşı karşıtı değilim, çocuklarım ve torunumun aşılarını düzenli yaptırdım, ben ve eşim her sene grip aşımızı oluyoruz ve her 10 yıl karma aşılarımızı tazeliyoruz, size de tavsiye ederim. benim karşı olduğum hızlandırılmış aşılar. 2009 senesinde çıkan domuz gribi sonrası aşılar milyonlarca insanı hasta etti, narkolepsi hastalığı. covid-19 için aşı üretimi 5 sene sürüyor. gelelim bil ve melida gates konusuna @jancker linkini okumanızı tavsiye ederim. ona ilaveten şu videoyu bir göz atın. http://www.youtube.com/watch?v=k1a2EuQWVR0 video da bill gates aşılarla dünya toplumunun azalmasının mümkün olduğunu anlatıyor ve kendisini buna adadığını çekinmeden söylüyor.
 
@Ftorres35
 
her yıl kalp hastalığından, şekerden, kanserden, influenzadan milyonlarca insan ölüyor. bende istiyorum kimse ölmesin herkes sonsuz yaşasın ama covid-19 sanıldığı kadar ölümcül hastalık değil, esas hedef başka insanları köleleştirmek, total kontrol altına almak ve dünya toplumu sayısını azaltmak!

Maskenin nasıl faydası olmaz,cahilce yorumlar yapmayın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"Gassaray1905" dedi ki;

 
Peki bu 3 yıllık 58 milyar ödemeye karşılık bu işin maliyeti ne kadar tahmininiz var mı?

Tahminden ziyade yapı birim maliyet rakamları her sene açıklanır, 2020 yılında açıklanan rakamlarda hastane 5.gurup yapılar / B klasmanında yer alıyor m2 / TL 2,900 TL gibi bir rakam belirlemişler.
 
http://www.kamuajans.com/faydali-bilgil ... 10662.html
 
Şahsi yorumum bu tip ticari işletmeler ile Amerikadaki sağlık sistemine doğru ilerliyoruz.
Şirketler para kazanmayacağı sektörlere yatırım yapmazlar.
 
İstanbul başakşehir hastane inşaatının kapalı m2 alanı 1.000.000 metrekare'miş.
1000000m2 kapalı inşaat alanı x 2,900 TL /m2 birim maliyeti yapıldığında : 2,900.000 gibi bir rakam ortaya cıkıyor, çıkan rakamlar üzerine illa ki + maliyetler eklenecektir. Laki uzun vadede devlet'in kasasından bunun kat ve kat fazlası çıkacaktır.
 
İlgili konular ile ilgili netflix'te meconismo dizini izlemenizi öneririm.
Brezilya ve Türkiyede yaşanılanlar tıpa tıp aynı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"tatangalar5435" dedi ki;

"ilrimed" dedi ki;

Sehir hastanelerinde hasta garantisi falan yok arkadaslar. Bu sehir efsanesi.
Ara ara söyleniyor diye genel bir hatirlatma yapayim dedim.

Hasta garantisi yok ama devlete ait kamu arazisi üzerine yapilan hastane için özel şirkete 25 yıl boyunca kira bedeli ödüyor devlet.Ayrica 5 yıl boyunca laboratuvar,tonografi,mr gibi cihazlar içinde görüntüleme için bedel ödüyor.Sehir hastaneleri icin şirketlere önümüzdeki 3 yıl boyunca yaklaşık 58 milyar lira bir ücret ödeneceği için Sağlık Bakanı artık devlet yapacak bu hastaneleri diyordu 2019 yilinda ama sonra ne yaptilar bilemiyorum.

Türkiyede yapılan tüm projeler hayrına yapılmıştır.
Japon, Çinli, Amerikalı ve birçok yerel firma Türkiyeye gidelim hayrına yatırım yapalım diye sıraya girmişler. Bizden akıllısı yok ya dünyada hizaya sokmuşuz herkesi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"fofanagibi" dedi ki;

Sakaryaspor playofftan çıkar. Tarihi not edin. Selametle

İnşallah kardeşim, çekirge misali 3.de olsun artık.
İzmir'e selam
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.
akp yide, zihniyetindende haz etmem lakin şuan sağlıkta, virüs ile mücadelede, hastanelerde güzel mücadele ediyoruz, kim ne derse desin boş muhalefet yapmaya gerek yok.
Ekonomiden kaynaklı kısmı sokağa çıkma yasakları ile durumun gidişatını engellemeye çalışıyoruz ne kadar etkili olacak göreceğiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.

"paçuko" dedi ki;

e-Devlet'ten maske için form doldurup teslim alan var mı? dünyanın pek çok ülkesine tıbbi malzeme yardımı yollamamızdan memnunum lakin biz ne olacağız?

1 hafta önce e-devlet üzerinden başvuru yaptık maske için, ne gelen var ne giden.
Belediyeler göstermelik şehir merkezlerinde maske dağıttı, dağıtılan maske kişi başına 1 adet, o maskeyi kaç gün kullanabilirsin ki?
Muhalefetten isimler eczaneler ücretsiz maske satışı yapsın diye yorumda bulunmuştu, iktidara yakın yalaka kesim hemen havlamaya başlamıştı işbilmezlik vs diye, son karar ile eczanelerde dağıtıma eklendi :)
 
Ülkede o kadar danışman, milletvekili, bakan vs var ama şu aldıgımız kararlara bakılır ise amatörlükten öteye geçilmez, dün gece verilen sokağa çıkma yasağı bu işin tuzu biberi oldu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Veegol, foruma yazdı.
Gs ligin üzerinde top oynuyor. Boyle devam ederler ise Ts'unda işi zor gibi. Ek olarak omer bayram mentalite olarak vasat bir futbolcu
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER