#
#
Başkentli, foruma yazdı.
Takım içinde bir huzursuzluğun olduğu çok açıktı. Ben değişimi olumlu buluyorum özellikle Konya maçı ile hoca resmen kendi ipini çekti. Eğer bu sezonu kurtarmaksa hedefimiz bize şu anda en uygun isim Hikmet Karaman olur gibi duruyor yok eğer bu sezondan umut kesildi ise farklı isimler düşünülebilir. Kısa vadede Hikmet hoca bu takıma takviyeler ile birlikte bir sıçrama katabilir hayırlısı olsun ne diyelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
90 dakika pozisyona girememiş takımdan son dakika macera arayıp gol atayım diye savunmayı boş bırakırsan alacağın 1 puandan da olursun. Ne yazsak boş 1 puana mı yanalım Konya ile puan farkı 6 puana çıktı ona mı anlamadık. Bizim elimizde 2 kanat 1 ön libero olsaydı sezon başından beri biz şu anda 20 puanı çoktan aşmıştık. Herşey sezona 2 beraberlik 1 galibiyetle 5 puanla başlayan süreçte oldu. Malum başkan ben bu kadro ile Ayhan Atik yönetiminde 20 puanı her türlü alırım, devre arasında da sağdan soldan yardımlarla yasağı kaldırıp gecen sezon ki gibi ligde kalırım hesabı kumar oynadı ve acı gerçekler şimdi ortaya çıktı. Çok söyledik bu alınan puanlar kimseyi aldatmasın bu takım kadro yapısı ile bu ligi kaldıramaz diye ama malum başkan bildiğini okudu takımı ateşe attı.
Biten birşey yok ama işimiz gerçekten çok zor önemli olan alınacak isimlerin takıma ne derece katkı vereceği bizim savunma anlamında bir sıkıntımız yok on libero ve kanatlar sağlam olsun biz bu ligde kalırız inşallah..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Dün akşam Cebrail, Pazdan, İlhan ve Kitsiou dışında oyuna ruhunu koyan başka kim vardı? Ben hoca olsaydım direk oyundan alacağım oyuncu Faty olurdu. Mustafa Kaplan ne gördü ki Faty'e 85 dakika sabredip Moke'yi devre dolunca oyundan aldı?
Alt yapımız bu kadar mı kötü olur arkadaş? Koskoca Ankara'da amatörde Hasan gibi Alper gibi yüzlerce oyuncu var. Bu takımda forma şansı bulmuşsunuz, yaşınız genç 45 dakika 30 dakika oynayacaksınız, iki depar atınca diliniz dışarı çıkıyor, cebrail'den utanın o çocukta genç yaşta ama hırsı ve mücadelesi ile en azından formasının hakkını veriyor, sizler daha 20 yaş civarı bu ortamda şans elinize gelmiş o sahaya çıkınca çimleri yemeniz lazım ama sonuç ortada iki top sürmeyi beceremiyorsunuz.
Pinto anladığımız kadarı ile parasınıda aldı ama eski pinto'dan eser yok.
Takımda paralar ödendi diye haberler çıktı ama sahada bir huzursuzluk hissettim, madem paranızı aldınız o zaman sıkıntı nedir eğer gitmek isteyip ondan savaşmayan varsa defolsun gitsin. Bu arma sizin gibi nicelerini gördü yarın yasak kalkınca o formayı garanti görenleri göreceğiz 18'e girebiliyorlar mı. Meşhur adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler hesabı şimdilik futbolcu diye sizlere sabır gösteriyoruz, burdan gidin süper ligde hangi takımda kadroya alırlar sizi?
Yönetim artık net olsun, ne yapacaklarını söylesinler bizde ona göre beklentilerimizi büyütmeyelim. Yok haritasını açıklamak bu kadar zor olmasa gerek. Samimiyetlerinden ve iyi niyetlerinden şüphemiz yok ama bu kadar kapalı olmaya da gerek yok. Çıkın eski başkanın kulübe verdiği zararı, bıraktığı enkazı, kamuoyuna evrakla belgeyle açıklayın bu hale nasıl gelmişiz herkes görsün. İmzaya yanaşmayan isimleri açıklayın, kim anlaşmak istemiyor kim süreci sabote ediyor kim hain bilmek bizimde hakkımız.
Son olarak eğer yasak kalkarsa net olarak 8-10 topçuya ihtiyacımız var. Yasak kalktığı takdirde kaşarları kulübe doldurmak yerine takımı ligde tutacak isimlerle birlikte alt liglerden gelecek vaad eden genç isimlerle anlaşılıp en az 3 yıllık sözleşme yapılsın. Bakın biz kırmızı grupta oynarken Alanyaspor'da Emre Akbaba ve Efecan Karaca vardı. Sonraki sezonda rakibimiz Menemenspor'da Mert Hakan Yandaş vardı keza Mugdat ve Gökhan Karadeniz bunlar hep bizim alt liglerde oynarken izlediğimiz kaliteli isimlerdi. Hâlâ şuan alt liglerde bu potansiyelde olan birçok futbolcu var. Zaur sadayeve verilen şans, Hopf ve Bifouma'ya verilen paralar bu çocuklara verilsin eminim gümbür gümbür taş gibi takım oluruz.
1 yılı kaybedelim üzülürüz ama geleceğimizi yok etmeyelim sağlam adımlar atın ki bizde arkanızda olalım her zaman..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Bu maçta Aykut Kocaman'ın klasik defansif taktiğini biz uygulamalıyız. Şuursuz hücum yaparsak katı Konya defansını açmak zor olduğu kadar arkada vereceğimiz boşluklarda büyük sıkıntı yaşarız. Önceliğimiz maçı dengede tutmak gol yememek üzerine olmalı, orta sahayı kalabalık tutup skor aleyhimize olsa dahi sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Hektor ve Oscar umarım ekstra birşeyler yaparlar.
Konyaspor'un devre arası yaptığı en büyük hareket Aykut hocayı yollamaması oldu. Bence bu hamle ile ligde kalma adına büyük adım attılar. Umarım kazasız, belasız, deplasman yapacak arkadaşların rahat gelip gittiği bir maç olur ve inşallah artık kazanırız.
Bu maçta alınacak 3 puan ile ligde kalmak adına çok büyük bir adım atmış oluruz biletlerimizi aldık kısmet olursa cuma akşamı eryamandayız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Yaşanan gelişmeleri gereksiz abartmada üstümüze yok. Olayları ya göklere çıkartıyoruz ya da yerin dibine sokuyoruz. Bu işler eski başkanın a4 kağıda yazdırıp gelirler-giderler hesabı dökümü çıkarıp işte her şey burada demeye benzemiyor. Adam senden 2 milyon € alacağının tamamını istemiş, 12 trilyon bir futbolcu için ödenmesi gereken para. Bifoumaya yıllık 1.3 milyon €'dan bize düşen 600 bin €, koneye 1.5 milyon € yazması ne kadarda kolay değil mi? 3 futbolcu için kısa vadede yaklaşık 30 trilyon para lazım ve 39 tane dosyadan bahsediliyor. Birisi çıkıp benim paramın hepsini verin diye işleri yokuşa sürünce hadi bu kaosun içinden gelin başkan olarak siz çıkın. Ben dahil herkes Fatih Mert'ten yasak kalktı ve işler yoluna girdi sözlerini duymayı canı gönülden istiyor buna şüphem yok ama arkadaşlar 350 trilyon borç ve sıfır geliri olan bir ortamdan bahsediliyor ve söylenenlere göre kulübün geleceğini yakacak dosyalar kökten çözülüyor. Biraz daha sabır 24 ocaktan önce Fifadan yazı çıkarsa anladığımız kadarı ile başka dosyada çıkmazsa yasak kalkacak. Yasak kalksın kalkmasın moralimizi bozmadan takımın onurlu mücadelesini takdir etmekten başka yapacak birşeyimiz yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Bir hareketlilik var ama malesef sıkıntı çıkaran birileri var ki süreç bu kadar uzadı. Bu dünyada futbolcu olmak özellikle bizim ülkede süper ligde yabancı topçu olmak gerçekten çok büyük ayrıcalık. Bir sözleşme yapıyorsun kendini çocuğunu hatta torunlarının geleceğini bile kurtarıyorsun. Hesap sorulan bir yönetim yok, milyon euroları kendileri kazanıp ceplerinden vermiyorlar, verilen paralar kulübün hesabına borç kalemine giriyor nasıl olsa, bol keseden veriyorlar milyonları sonra hiç birşey yapmamışlar gibi kenara çekilip geriye büyük bir enkaz bırakıp ne halleri varsa görsünler hesabı daha kulübün yoludan geçmiyorlar.
Elimizde 20 yaşında pırlanta gibi gelecek vaad eden kalecimizi 1.5 milyon euroya gelecek satıştan opsiyon almadan bedavaya veriyorsun başka bir yabancı kaleci için 2 milyon euro parayı sokağa atıyorsun. O kalecide çıkıp paramı verin diye seni 3 puan korkusuyla transfer yasağıyla köşeye sıkıştırıyor. Ahh ah söylenecek o kadar çok şey var ki söylesek tesiri yok sussak gönül razı değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
18. Hafta Konyaspor içerde
19. Hafta Kayserispor deplasman
20. Hafta Kasımpaşa içerde
Bu 3 karşılaşmadan 7 puan almalıyız ki ligde kalma yolunda 1 adım öne geçelim aksi takdirde kaybettiğimiz anda rakiplerimizi tekrar yakalamanın bu sefer telafisi yok.
Transfer yasağı kalkar ve alınacak oyuncular geçen sezonki katkıyı verirlerse fikstür bizim lehimize görünüyor ama öncelik yönetim planlaması ne olacak ona bakalım, bu sezonu kurtarma uğruna geleceği yok etmeninde çok bir anlamı yok kanımca..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
0-2'den beraberliği kurtardığımıza mı sevinelim yoksa kendi evimizde 80 küsür dakika 10 kişi oynayan direk rakibimizi yenemediğimize mi üzülelim? Mustafa hoca bu sadayevi sahaya değil antrenmana bile sokmaması gerek ama bir kumar oynamak istedi baktı scarione tuttu belki bu da tutar dedi ama olmadı malesef yanlış hamleydi. Alihan konusunda yazıp çizmeye gerek yok kesinlikle bu ligin topçusu değil eğer yasak kalkacaksa hatır gönül demeden teşekkür ederek yollansın. Bu taraftara da yazık her oynadığı maçta pimi çekilmiş el bombası izlemek zorunda değiliz. Şu ortamda enseyi karartmaya gerek yok galibiyet süper olacaktı ama bitmiş birşey de yok sonuçta geçen sezon yaptık yine yapabiliriz. Rize geçen sezon 12 puanla başladığı ikinci devrede bir anda avrupa hedefi koymaya başlamıştı. Her şey ikinci devreye 2-3 maç 7-9 puan yapmaya bakar ve fikstür bizim lehimize. Yönetimde ne yapacaksa acil karar vermeli. Yasağı kaldırma konusunda anlaşan ve anlaşmaya yanaşmayan herkesi kamuoyuna açıklamalı bilelim kimler ne oyun oynamanın peşinde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Öncelik gol yememek olmalı, 90 dakikada illaki taraftarında baskısı ile pozisyon buluruz elbet ama gol yediğimiz anda ister istemez bir gerilim oluşuyor hem takım hem de tribünde. Son iki haftanın mücadeleci son dakikaya kadar oyundan kopmayan takımına bu maçta 3 puan çok yakışır inşallah sabırlı oynayıp bu maçta istediğimizi alacağız. Geçen haftalara göre takımında kendine inancının yerine geldiğini düşünüyorum. Yeterki haddimizi bilerek oynayalım, bu yaş ortalaması ve kadro yapısı ile yapabileceğimiz en iyi iş defansı sağlam tutup bulduğumuz pozisyonlarda atıp skoru tutmak. Skor ne olursa olsun tribünler sabırlı olmalı homurdanmalar başlayınca sahadakilerde bundan olumsuz etkilenecektir son iki haftaya bakınca ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılacaktır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Gökçek döneminden 100 trilyon borç kaldı kulüp tepetaklak oldu. Kaç yıldır bu sıkıntılı sürecin ceremesini çekiyoruz ve halâ bitmedi derdi. Ankaralı başkan diye büyük umut bağladığımız malum eski başkan şimdilik 350 trilyon borç bıraktı ve birileri mevcut yöntemden sihirli değnek ile dokunup olayı hemen çözmesini istiyor. Kaç yıldır bize hikaye anlatmışlar bizde bunlar bizim dayımız amcamız diye inanmışız sonuç ortada. Uçan kuşa borç çıkarsa yarın öbür gün şaşırmamak gerek çünkü kulüpte şeffaflık denen birşey yoktu senelerdir ne geldi, nerelere para harcandı sadece malum başkan biliyordu. Yeni yönetime gerçekten çok üzülüyorum keşke sezon başında yaz döneminde gelselerdi işler bu kadar karışık olmazdı heralde ama yine de ben Fatih Mert ve ekibine güveniyorum eğer borçları bir şekilde yapılandırabilirsek bir şekilde yine kurtarırız ama bu sefer işimiz gerçekten çok zor. Bnim yönetimden en büyük beklentim kulübe üyelik işini taraftara açıp, önüne gelen başkanın eş dostunu üye yapıp burasını çiftlik gibi kullanmalarının önüne geçmesi. Düşersek hiç sorun değil bu camia ayağa kalkmasını bilir yeter ki şu borç faiz durumları içinden çıkılmaz hale dönmesin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER