#
#
Başkentli, foruma yazdı.
Bizden kime sorsanız oynamadan 1 puan verelim diye herkes dünden razı olurdu. Bu ortamda bu kadro ve bu kargaşada alınabilecek en güzel sonuç oldu bizim için. Bizim başkan tribünlerle uğraşıp milleti takımdan tribünden soğutmak yerine asli görevini yerine getirir takıma takviye yaparsa belki bizde ilerleyen haftalarda daha ümitvar oluruz yoksa bu kadro düşmenin ilk adayı açık ve net..
Tribünler mükemmel görüntü vermiş nitekim birçok arkadaş taraftarın hakkını vermiş. Konya Ankara arası 3 saat hızlı tren ile bu saatin yarısı. Geçen sezon Eren ve Mert kardeşlerimizin vesilesi ile atılan adımların boşa çıkmaması çok sevindirici. Bu kadar kısa mesafeli komşu şehirlerin birbirlerine yasak olması ise gerçekten çok anlamsız. Inşallah bundan sonraki süreçte 3-5 kendini bilmez yüzünden koskoca şehirler birbirine düşmanlık gütmezler. Dünkü görüntüler için iki camiayada helal olsun. Konyaspor tribününe gösterdiği misafirlikten ötürü teşekkürler..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Herkese iyi bayramlar.
Hiçbir guruba aidyet hissetmeyen ama kendisini %2 nin içinde tanımlayan münferitlere hiç sordun mu bu insanlar gruplardan bağımsız bizi neden istemiyor diye?
Mehmet Yiginer eğer samimi ise çıkıp delikanlı gibi söylesin.
Geçen sene devre arası yaşanan krizde taraftar liderlerini neden topladı?
Işsiz güçsüz diyerek söylemde bulunduğu tribün liderleri ile o dönemde arası iyiyken bugün nasıl kötü oldu?
Biz bizi iyi biliriz hayırdır bugün bazı guruplar sana neden toz kondurmuyor sayın Başkan?
Bu kulübün geçen sezon 80 trilyon sadece yayın geliri olmuş futbolcularla ödeme yüzünden sıkıntı yaşadık söyleyince biz kötü oluyoruz siz söyleyin bu borçlar nasıl 200 milyonlara çıktı?
Söyleyecek çok şey var ama en önemlisi artık bu taraftar size güvenmiyor Amcamız yönetimde olmayacağım artık dedi. Sen 35 milyon getirsinler hemen bırakalım dedin sonra çıkıp önümüze gelene kulüp vermeyiz diyerek adamları kongreye dahi sokmadın. Nasıl bir kulüp olduk vicdanınıza bir sorun sonra cevap verin sayın Başkan.
 
Parası olmayan gitsin evinde izlesin diye bir açıklamanız var yanlış okumadıysak.
Bu cümlenizden yola çıkarak madem belediye, yayıncı kuruluş, devlet yardım edecek o zaman size ne gerek var gidin amatör kulüpte yöneticilik yapın daha iyi olmaz mı ya da sizde para vermiyorsanız o zaman maçları protokol yerine sizde gidip evinizde izleyin sayın Başkan olmaz mı?
Bu kulübün sahibi siz değilsiniz bunu bilin sayın Başkan. Siz yokken bizler yine buradaydık yarın siz bırakıp gidersiniz bizler yine sarı lacivertin peşinde terketmeden devam ederiz çünkü biz müşteri değil taraftarız.
Sorun 50 100 vermek değil sizin yönetim tarzınız. Mustafa Kaplan ile anlaşma sağlamak yerine Aykan atik hocayı ilk önce scout ekibi diyerek getiriyorsunuz sonra td olabilir diyerek bizim aklımızla dalga geçiyorsunuz. 10-15 hoca var hepsi gelmek istiyor bekliyorlar diye açıklama yapıyorsunuz bugün lig başlayacak ne olacak nasıl olacak hepsi belirsiz. Artık istanbul ekibide yok bakalım bu sefer ihale kime kalacak.
Ankaragücü sadece guruplardan ibaret değildir. Çok şükür doğruya doğru yanlışa yanlış diyecek aklımız ve irademiz var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
15 yıl önce Cemal Aydın vardı arkasından Cengiz topel, Ahmet gökçek, sami altunyuva, erdal şanlı, bent ahlat, atilla süslü ve en son Mehmet Yiginer..
Ama 15 senedir değişmeyen 2 şey var. Birisi malzemeci musa
Diğeri ise bu camianın omurgası olan ve Ankaragücü denince akla ilk gelen şey..
Taraftar...
Yarın bu yönetimde gider koltuk kimseye ebedi kalmaz ama bugün başkana yanlayıp kendi kardeşini dışlarsan nitekim daha yakın geçmişte örnekleri mevcut (kendileri bedava biletleri tomarla alırken yan tarafta 120 liraya yapılan bilet parasını görmezden gelenler) yarın destek verdiğin uğruna kardeşine sırtını döndüğün güç el değiştirirse o zaman kardeşine bakacak yüzün olsun değil mi? Sonuçta bizler bu camiada yolcu değil hancıyız.
Yönetim için bugüne kadar yapılan eleştiriler başkanın yaptığı camiaya verdiği zararları dile getirmek içindi. Bizler bunları söylerken dün nasıl alkışladı isek bugünde yapılan hataları yanlışları söylemek en doğal hakkımız.
Başkan ve yönetimde olan herbiri dahil içinde bizden daha çok cefa çekmiş daha çok emek vermiş ve bu armaya bizden daha fazla gönül verip daha fazla seven varsa buyursun konuşsun ama biz yanlışları söylüyoruz diye siz hala biz biliriz sizler bilemezsiniz kafasında devam ederseniz buyurun bakalım taraftar olmadan bu takım ne kadar büyük hepimize bu yıl bilet fiyatlarını kimseyi istisna tutmadan dediğiniz fiyatlarda yapın bakalım ne olacak?
Kimsenin adamı değiliz bizim tek davamız var oda Ankaragücü var olsun..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Geçmişte tribünleri karşısına alıp tepki çeken ve bu yolla koltukta kalabilen bir başkan örneği var mı?
Başkanın atladığı bir konuyu biz hatırlatalım. Alanyaspor maçı öncesi tribün liderleri ile bir toplantı yapmışlardı hatta çoğunuz işsiz güçsüz gibi söylemler olmuştu arkasından Alanyaspor maçında istifa sesleri çıkınca neredeyse bütün tribün liderleri sessiz kalıp beklemeyi tercih etti (yanlışım varsa düzeltin) ama o gün neredeyse tüm stad yönetimi ve Yiginer'i istifaya çağırdı.
Bu camiada münferit diye tabir edilen, gruplardan bağımsız, gerektiğinde gruplara tepki koyabilecek düzeyde bireysel takılan ve sadece armaya adanmış karşılıksız seven binlerce insan var. 50 lirayı gruplar veremez belki ama bu insanlar verip girer maçını izler. Geçmiş dönemlerde taraftar profilimiz değişikti herkes bedava bilet ve otobüs koşturmanın hesabındaydı ama bugün durumlar çok çok farklı biz eski biz değiliz. Ankaragücü tribünleri para ile susturulmak istenecek bir tribün değil artık kafada duran 3-5 kişi sizi onure etti diye bütün tribün yaşanan olumsuzlukları sessizce izleyecek diye beklemeyin. Ankaragücü menfaatine aykırı her işe her yerde söyleyecek bir sözümüz var elbet.
Taraftar tepkisinden korkuyorsanız guruplar susar ama bu insanları Allah'tan başka kimse susturamaz. Cemal aydın'ı bu camiadan kim kovdurdu bilmiyorsanız sorun anlatsınlar.
Tribünler geçmişten hiç ders almamış daha dün gibi önümüzde duruyor biri cemale istifa diye bağırdı diğeri onu susturmaya çalıştı
Biri melihe istifa dedi diğeri büyük başkan dedi ve fatura olarak bize bu yolun sonunda 6 yıl çileli bir yol çıktı. Ama anlaşılan herşeyi unuttuk mevcut yönetim son yaşanan olaylar üzerine nasıl büyük başkan oluyor bilen birileri bizede açıklasın ne görüyorlarsa bizde görelim. Aynısı Agcabag içinde geçerli..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Geçen sezon uğur engin ile yaptıkları programda borç miktarı ne kadar demişti hatırlayan var mı? O kadar gelirle bu kadar borç nasıl yapılmış cevap verdi mi? Programı izlemedim ne dedi sayın başganımız bu borç meselesine, sonuçta geçmişe suç atacak bir ortamda değil yapılan herşey onun kontrolü ile oluyor değil mi?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Pinto geçen sezon çocuğunun sağlık durumları ortadayken çıkıp takır takır top oynamış bir adam. Antalyaspor deplasmanında 4-2 lik maçı tekrar izleyin Orgill 3 gol attı ama Pinto o maçta neler yaptı bir bakın. Geçen sezon lige tutunduysak bunda en büyük pay sahibi topçuların başında Pinto gelir. 200 bin € gibi futbol camiasında komik rakamları, böyle kaliteli ve gerçekten ruhuyla mücadele eden profosyonel bir futbolcu için bulunmuyorsa orada sorumlu futbolcu değil o meblağları bulamayan yönetimdir.
Geçen sezon sadece yayın gelirinden 80 trilyon para girmiş ve biz bütün topçularla ödeme yüzünden sıkıntı yaşadık. Hesap sorulacaksa bu kadar gelir nereye harcandı onun hesabını versinler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Bence mevcut başkana net ifade kullanabilirlerdi. Murat Ağcabağ'ın adaylığını desteklemiyoruz açıklamasına paralel olarak, Mehmet Yiğiner artık bu kulube başkan olmayı haketmiyor diyebilirlerdi. Yinede genel anlamda güzel açıklama ama dediğim gibi mevcut yönetim artık bu camiada karşılık bulmuyor tüm samimiyet ve inandırıcılığını yitirmiştir gözümüzde.
 
Delegeler konusu
Kulübün borç durumu
Gelirlerin akıbeti
Alt yapının iflas edişi
Taraftarı ikiye bölen anlayış
Herşeyin sanki çok güzel olduğu izlenimi vererek, kendileri dışında bütün herkese hain yakıştırması
1 sezonda yapılan şuursuz borçlanma
Kulübün kurumsallıktan uzak olup ve başkan dışında kimsenin yaşananlardan bihaber oluşu
Futbolcuların komik rakamlarla elden kaçması ve sözleşmesinde yapılan değişik maddeler (pazdan'ın 50bin € serbest kalır maddesi)
Geleceğe dair belirsizlik ve ne yapılacağının başkanın iki dudağı arasına sıkışması
35 milyon muhabbeti, kulübün çiftlik hesabı babadan kalma miras gibi görülmesi
Güvenini kaybeden yönetimin gelir kaynakları konusunda geldiği darboğaz
Daha sayalım mı?
 
Bu kadar muhabbetin üzerine net olarak şunu söylüyorum bu yönetim artık misyonunu tamamlamıştır. Taraftarın gözünde tüm inancını ve samimiyetini kaybeden bir yönetimin bunca hatadan ve yanlıştan sonra daha neyin mücadelesini verdiğini herkesin vicdanına bırakıyorum.
Ankaragücü menfaatini düşünen birisi kulübü kendi hegemonyasında tutmaz.
Kulübün daha iyi yerlere gelmesi için gerektiğinde kenara çekilmesini bilir. Biz çıkardık gerekirse bizle düşer düşerse yine çıkartırız anlayışını tüm camianın takdirine bırakıyorum.
 
Gümüşhane maçının dönüşünde gece havalimanına gelenler, orada neler yaşandığını çok çok iyi biliyorlar.
Bu takım eğer bu ligden çıktıysa, bu taraftarın ve ona inanan futbolcu kadrosunun özverisi sayesinde çıkmıştır. Yaşanan süreci herkes çok iyi biliyor.
Taraftar için ruhunu ortaya koyan; ömer bozan, serkan balcı, korcan, cenk kaplan, muharrem ozan, alihan, muhammet, mehmet taşçı, enes ve kenanları,
Yusuf, gençer, ilhan, sedat, arif, umut ve erdemleri,
İsmet hoca ve ismail kartalın bu iki sezonda bizimle beraber yaşadıklarını unutmadık hafızamız halâ taze.
Bizim tezahüratlarımıza bizimle eşlik edip, bu duyguları bizimle yaşayıp bizimle üzülen bu arkadaşların emeklerini ne unuttuk ne de yok saydık. Ama bütün bunlar sanki hiç yaşanmamış ve bu 2 sezonun tüm başarısının tek mimarı yönetimmiş gibi algı yapanlarında, bunları ne niyetle söylediklerini gayet iyi biliyoruz.
Eleştiri yapanları mikser avantacı vb söylemlerle itham eden bir yönetim bizi temsil edemez.
 
Yaşasın tam bağımsız Ankaragücü..
Karşılıksız ve menfaatsiz sevenlere selam olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Başkan neye güvenerek kendinden bu kadar emin konuşuyor anlamakta güçlük çekiyoruz. Yok madem elinde imkan var ya da güvendiği birşeyler varsa neden elindeki hocaya topculara sahip çıkmadın diye sormazlar mı amaç nedir?
Var mı bu çelişkiyi çözebilen?
Kendi adıma şunu net olarak ifade edeyim başkana artık hiç güvenim kalmadı ve artık Ankaragücü menfaatleri söylemine zerre inanmıyorum. Şu konuda bilinsin Mehmet Yiginer döneminden bugüne kadar hiç bir gurupla hiç bir diyaloğumuz olmadı yani avanta otobüs para vs işleri bize, biz o işlere uzağız kısaca münferit takılan cebinden harcayan 30 yıllık tribün emekçisi bir taraftarım ve artık başkanın bizim gözümüzde efsane tanımı geçen senede kaldı eğer Ankaragücü menfaati söyleminde samimi ise delegelik yapısını eş dost akrabalarından kaldırıp tüm camiaya açsın herkes kulüpte söz sahibi olsun demokratik bir seçimle birden fazla adayın yarıştığı bir seçimde görelim kim gerçekte camiada ne kadar karşılık buluyor hep beraber görelim.
Hadi bakalım madem önemli olan Ankaragücü menfaati ise, değiştirin delegelik sistemini görelim samimiyetinizi..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Başkan olursa kendi eş dost akrabalarını mı üye yapacak yoksa makul bir sistemle üyeliği tüm camiaya açacak mı benim için en önemli konu öncelikle bu. Malum son 25 yıldır ne çektiysek hep gelen başkanların koltuğa yapışıp kalkmamasından çektik. Yaptıkları icraatlara, yönetimlerin başarı ve başarısızlık durumuna göre oy verelim ki gelen yönetimler burasını çiftlik gibi, babadan miras kalan mal gibi görüp koltuklara yapışmasın.
 
Murat Ağcabağ'ın 35 milyonumuz var ama hesaba yatırmayız, o parayı biz yöneteceğiz sözü ne kadar doğru ise; 35 milyonun nerede olduğunu hazır olup olmadığını ispat etmeside bir o kadar önemlidir malum daha önce işkembeden sallayıp ama iş icraata geldiğinde alacağını alıp kaçanlarıda gördü bu gözler.
 
Mehmet Yiginer eğer bırakmayacaksa kulübün hesabına 35 milyon yatırsın ve kötü günlerin tekrar yaşanmayacağına, oyunculara saçma sapan mukaveleler yapılmayacağına bizi ikna etsin. Yasağın kalkıp, kulübün bu sıkıntılı süreci aşacağını ve iyi bir takım kurup düşme muhabbeti olmadan ligi rahat bitiren bir sezon yaşanacağına dair bu taraftara söz versin.
 
Artı olarak kulübün gelir gider ve borç durumunu mevcut yönetimin acilen açıklamasını bekliyoruz geçen sezon kulübe giren paranın ne kadar olduğunu ve 1 sezonda ne kadar borç yapıldığını açıklasınlar.
Bakalım başkanın geçen sene tahmini 40 milyon civarı olduğunu söylediği borç miktarı, süper lig gelirleri ile ne kadar azalmış hep beraber görelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Kulübün menfaati deyip duruyorsunuz hani Altay 3 milyon Euroydu? 20 yaşında ümit milli takımın gelecek vaad eden yetenekli kalecisini kongre kararı almışsın hayırdır yangından mal mı kaçırıyorsunuz ne bu acele neden bu satalım telaşı? Hem diyorsunuz 35 milyon getirin samimiyetinizi görelim diyerek kulübün menfaati diye hikaye anlatıyorsunuz, arkasından çıkıp Altay'ı Fenere verdik hayırlı olsun diye güya iyi bir işe imza atmış gibi haber yaptırıyorsunuz.
Şu yaşananları üstüste koysak bu kadar hata ve yanlışı başka birisi yapsa ortalık yıkılırdı. Takımda topçu kalmamış, geçen sezon kimsenin inanmadığı hoca devre arası gelip takımı ipten almış onu bile takımda tutmamışsınız, savunmanın en kilit ismi Pazdan gibi bir adamın sözleşmesine 50 bin € gibi inanılmaz bir rakam koymuşsunuz, topçuların parasını vermemişsiniz hepsi gidince hain gözüyle taraftarın önüne atılmış, en önemlisi geçen sezon sadece tffden 80 milyon para girmiş diğer kalemler hariç ama ortada bırakın parayı borç ne kadar olduğu bilinmemekle birlikte 150 milyon civarı olmuş.
Eğer Murat Ağcabağ'ın söylediği doğruysa geçen sezon bu kulübe 200 milyon para girdiyse Başkan çıkıp bu paranın nereye gittiğini nerelere harcandığını bize açıklamak zorunda, 200 milyon rakam çok çok büyük meblağlar üstüne borcun 150 milyon olmuş ve kimse bunun nerelere harcandığını bilmiyor üstelik topcular parasını alamadığı için tek taraflı fesih ile kaçıyorlar. Söylesenize nerede bu paralar nereye verdiniz açıklayın ama a4 kağıda bakkal hesabı olmasın bu sefer..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER