#
#
kubrick, foruma yazdı.
bilmediğim için soruyorum, bu 20 kişilik kadroya altyapıdan 3 oyuncu yazmak kural mı?
 
haftalardır ulaş-sıtkı-atakan oyuna girmeden kenarda bekliyor ama ne hikmetse cem ekinci gibi bi adam yedeğe bile girebilecek performansı veremiyor.
hasan Hüseyin iyileşti ama son 15-20 dk bile girecek durumda değil mi?
aatıf geçen maçlarda her girdiğinde adamın isminden korktukları için 2-3 defans oyuncusunu çıkartamıyorlardı, o da mı yedeğe yazılamayacak kadar kötü?
 
yani Mustafa dalcı şu geniş kadroda bile saçmalayıp kendini riske atacak bişey buluyor ya, diyecek söz yok.
hocayı övülecek yerde övdük ama gerçekten kendini hiç yenileyemiyor ve maç sıkıntıya girince tek yaptığı şey tecrübeli oyuncuların kendi kendine oyunu düzeltmesini beklemek.
dananın kuyruğunun kopacağı Eyüp ve Ümraniye maçların geldik, hadi Ümraniye maçı tribün 10k çakılı olur bu moralle ama Eyüp maçı ciddi hoca becerisi gerektiriyor. inşallah hafta içi takım hazırlanırken hoca da kendi her senaryoya hazırlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
lan şu hakeme söylenecek o kadar şey var ki.
takımın en önemli stoperini saçma sapan bi sebepten inatla saha kenarına gönderip 10 kişi bırakıyorsun, tam da o pozisyonda ortalama bi omuz omuza mücadelede çat diye kırmızı veriyorsun. bi takımı durup dururken darmadağın etmek istesen ve bahis oynasan şunu yaparsın. yıllardır çok hakeme söylendik ama bugün izlediğimi ben hayatımda görmedim.
 
neyse söylenecek çok şey var ama o iyi oynadı bu kötü oynadılık bi maç değildi.
kırmızı olmasa zaten 2-0 olmuş, geride bekleyip kontralarla 3-0 4-0'a rahat giderdik, adam biraz heyecan katmak istedi.
 
yok yere yatıyormuşuz, yok zamana oynuyormuşuz; rakiplerin hiçbir maçında şu delikanlı hakemleri göremiyoruz. eryamana gelen aslan kaplan kesiliyor, sanki süper ligdeymiş gibi efeleniyor. bunlara karşı kazanacaksan gerekirse çirkefleşeceksin.
bundan sonra isterse 110 dk oynatın, biz bu ligde çıkarız. lamı cimi yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
kocaeli o kadar güzel bi fikstürden geçiyor ki haklı olarak sonuna kadar kullandılar. hem 3 hafta üst üste içerde oynuyorsun hem de hepsi tam dişine göre rakipler. sonra deplasmana gidiyorsun, ligin en sıkıntılı takımlarından biri keçiören.
 
bence kocaeli'nin hedefini bundan sonrası daha iyi belli eder.
 
ligin 19 takım olması fikstürü baya alt üst etmiş. mesela 2 hafta sonra bizim 5 maçımızın 4'ü deplasmanda ama ligin son 7 haftası full ankara'dayız falan. gerçekten ilginç.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
aslında böyle şeyler takımları ekstra motive eder ama şu an manisa'yı bi anda ayağa kaldıracak bi durum görünmüyor.
hafta boyu takip etmek lazım tabi, öyle kariyerli bi hoca gelir, o da manisa'nın havasını bi anda değiştirirse çekinebiliriz ama mevcut durumda hocasız ve banko oynayan 5-6 adamının kadro dışı kaldığı bi ortamda rakipten çok bişey beklemiyorum ben.
 
bi de son maçlarına baktım, defansları ve hücum hattı çok kopuk.
yani bize karşı da böyle dağınık oynarlarsa bursa maçına benzer bi sonuç çıkabilir. öne geçince bizim takım aşırı iyi kapanıyor ve tam istediği oyunu oynuyor.
 
futbol tabi bu, bi bakmışsın bu olaylar manisa takımını aşırı motive de edebilir ama dediğim gibi şu an o havaya girecek bi hareketlilik yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
22.10.2021 / Cuma
20.00
Eryaman Stadyumu
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
önümüzdeki maçtan itibaren hocanın biraz rotasyon yapacağını düşünüyorum.
ariyibi 2-3 haftadır formsuz, owusu dün oyuna girerken biraz trip yapar gibiydi, beni nasıl yedek bırakır hesabı.
cem ekinci iki haftadır sonradan girip çok hırslı gözüktü. yine Abdullah-İshak ikilisi ilk zamanlar etkili olsa da rakipler bizim oyunu çözdükçe bu ikili çok pasif kalmaya başladı. aatıf ilk maç neyse hala aynı, oynamayı düşünüyorsa ciddi anlamda konuşup devre arası yolları ayırmak lazım, girdiği 20 dakikalarda bile en ufak olumlu hareketi yok.
 
yani bu kazanan kadroyu bozmama olayı 2 maçtır direkten dönüyor ve rakipler de bizim oyunu ezberlemeye başladı. tek farkımız duran topların neredeyse hepsinin gol olması, oradan hataları bi şekilde kapatıyoruz ama dediğim gibi artık biraz hoca yaratıcılığı gerekiyor. her maç aynı kadro aynı dakikalarda Abdullah çık ali Kaan gir, ariyibi çık owusu gir, zahid çık aatıf gir diye bi taktik olmaz.
 
owusuyla başlayıp ariyibi'yi sonradan oyu a atmak daha iyi olabilir. öne geçtiğimiz maçlarda mesela ariyibi dinç şekilde girerse bu ligde onu tutabilecek defans yok. ama 11 başlatınca adamı da rakipler önlem alınca bütün etkisi bitiyor.
inşallah önlemi erken alırız, çünkü oyun olarak ciddi alarm veriyor takım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
penaltı kararı doğru gibiydi.
tek eleştirilecek şey onlarca adam kalenin içinde topa karşı kendini savururken ele gelen topun kasıtlı olma imkanı sıfır. o yüzden kırmızı kart çok ağır olurdu.
 
yalnız bandırma harbiden çok iyi takım. geçen hafta yendiğimiz erzurum da iyiydi.
bu galibiyetlere ekstra seviniyorum çünkü bu takımlar bizim şampiyonluk yolunda çekişeceğimiz takımların hepsine çok rahat çelme takar. hem rakibimiz olabilecek bi takımı yenip aşağıda tuttuk hem de önümüzdeki haftalarda bu takımlar birbirini kırarken bizim puan kaybetme lüksümüz oluştu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
müthiş galibiyet oldu müthiş.
gol yedik, penaltı kaçırdılar, hem ilk yarı hem ikinci yarıya çok kötü başladık; bütün bunlara rağmen ligin en formda ve bence orta sahasının bize ağır bastığı bi takımı deplasmanda yenip dönüyorsun. hakikaten bu kadar senedir onlarca oyuncu geçti gitti ama bunlar kadar mücadele edip camiayı benimseyen bi ekip oldu mu hatırlamıyorum.
 
kale önündeki pozisyonda 5-6 oyuncu kaç kere kendini topun önüne savurdu sayamadım.
penaltı kararına bile sinirlenemedim adamların hırsını görünce.
yusuf'un golüne bakıyorsun bütün yedek kulübesi 20 kişi sahaya girerek kutluyor.
 
yani kadro kalitesi falan değil bu, müthiş bi inanmışlık var.
geçen sene yaşanan rezil muhabbetler ve küme düşüş sonrası böyle yürekten oynayan adamları görmek harbiden duygulandırıyor insanı.
 

"banbangümgüm" dedi ki;

Ligden düşecek takım öne geçince yere yatmasını anlarım da şampiyonluk kovalayan takım öne geçince yere yatınca hiç hoş olmuyor.

akın'ın kaburgasında çatlak varmış, yarın MR çekilecek.
oyuncu değiştirme hakkı da dolmuştu, adamın ne yapmasını bekliyorsun?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
lokman gör oynamayacakmış galiba, şansımıza kaç haftadır kimle oynasak banko stoperleri ya cezalı ya sakat oluyor.
eren bu kadar formdayken avantaj tabi böyle şeyler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
bandırma çok ters takım. 2 haftadır kafamda maçı oynuyorum, kesin puan kaybederiz diyemiyorum ama banko yener döneriz de diyemiyorum.
 
ama ne olursa olsun, kadro kalitesi olarak bence daha iyi durumdayız.
hasan hüseyin acar iyileşmiş, aatıf ve nadir eksiklerini biraz daha kapamıştır bu milli arada. zaten öyle bi kadro derinliği var ki cem ekinci gibi adam kadro dışı kaldı geçen maç.
 
ilk yarı oyunu kitleyebilirsek kenardan sahaya atacağımız ve maçı çözecek çok adamımız var. o yüzden ilk yarı sanki böyle 0-0 bitecek ama ikinci yarıda 0-1 yada 0-2 falan koparıp alacağımızı düşünüyorum. bursa maçında attığımız bi gol var mesela, defanstan 2 pasla çıkıp eren'e gol attırmıştık. ariyibi murat falan deplasman oyunu için çok ideal adamlar.
 
rüzgar mevzusu da oyunu etkileyebilir ama sonuçta deplasman takımı biziz, öyle hurra saldıracak durumumuz yok. bence bandırmanın rüzgar olmasın diye dua etmesi lazım :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER