#
#
Mt1925, foruma yazdı.
Gergin bir kaç haftada karşılıklı anlaşmazlıklar vs olur bunlar üzerine konuşulur eywda bizden bazı renktaşların yazdıkları falan hiç yakışık almıyor. Ergen gibi tavırlar falan(üstte bi tanesi vardı bilhassa lafım ona). Kendi adınıza ne düşünüyorsanız düşünün o kimseyi bağlamaz da Göztepe adını temsil ederek yazdığınızı hatırlamanızda fayda var diye düşünüyorum. Bunun ağırlığıyla yazamıyorsanız bırakın yazmayın. Göztepelilik duruşunun hakkını hem geçen hafta deplasmanda hem bugün stadda veren tribündeki renktaşlarıma helal olsun. Bursalı dostların da burada yazanlara alınganlık yapmaması lazım zira geçen hafta bu tribün nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davrandı. Burda her yazan kişinin kontrolü bağlı olduğu tribünün elinde değil sonuçta. Yine burada bu tip davranışlar sergileyenlerin aksine yazan bir sürü Göztepeli var. Olumsuzluklara odaklanmak istedikten sonra her şey pamuk ipliğine bağlı. Bugün Ankaragücü tribünlerine karşı da kendimize yakışanı yapan bir tribünüm olduğu için mutlu oldum.
 
Düşmedik kaldık sevinçliyiz, kişisel olarakta Bursa'nın düşmesine çok üzüldüm. Biz yokken hep kendi takımım gibi desteklerdim. Umarım hemen geri dönerler. Onların yerinde bizde olabilirdik, o acıyı bizde yaşıyor olabilirdik. Lütfen yazarken düşman bile olsa bunlara dikkat edecek olgunlukta yazalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mt1925, foruma yazdı.
Şu başlıkta yazılanları okuyunca gerçekten üzülüyorum. Ne ara, ne için bu hale gelindi(Muhtemelen dahası da olacak gibi). Değer mi gerçekten? Çıkarken sevinenlerin, düşerken üzülenlerin, şampiyon olduğunda kendi olmuş gibi tepinenlerin samimiyetine noldu acaba. Her şey rekabetten uzak olunduğunda ki bir illüzyondan mı ibaret. Rekabet demek rakibini ne olursa, nasıl olursa olsun alt edeyime dönerse yazık ki halimize. Sistemin çarkına su mu taşımak istiyosunuz, bravo devam edin. Hakemmiş bilmem neymiş tam da istedikleri bu değil mi zaten. Dostluk dediğin şey dayanışmanın en güzel uygulamasıdır. Böyle yaparak bu dayanışmayı bozup birbirimizi yerken atı alan yine Üsküdar'ı geçecek. Hele ki işin hatır gönül boyutu var. Bu lig de Göztepe yokken bile yenerken sevindiğim, yenilmesine üzüldüğüm bir takımı bu hafta yenip kalırsak dahi bir tarafım üzülecek. İki taraftan da benim gibi hissedecek bir sürü insan da var biliyorum. Ama şimdiden bir kitle var nefret beslemeye hazır. "Duruş" sadece övünmek, pohpohlanmak istediğinizde kullanılan bir laf değil arkadaşlar lütfen gerektiğinde gereğini yapın.
Hak edenin kazanması, sonucun da sürecin de iki taraf arasında ki güzellikleri bozmaması dileğiyle...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mt1925, foruma yazdı.

"nomoremercy" dedi ki;

Yalçın Ayhan beklemeye alındı verilen teklifi kabul ederse anlaşılacak. Kaleci için 2 aday var karçe ile rimeu ama ibre rimeudan yana yaştan dolayı...
 
Diğer isimlerde sıkıntı Yok dediğim gibi şu an için.
 
Avusturya kampına takım hazır olacak hepsi.
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

genel olarak toparlamak maksadıyla yazabilir misin tekrardan kimlerle anlaşıldı bekleniliyor? bir de stoper için başka görüşme yok mu gerçekten, sağ bek düşünülmüyor mu miguel lopes ismi çıkmıştı bir ara ilgilenilmiyor mu kendisiyle teşekkürler şimdiden
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mt1925, foruma yazdı.
Antalyalı arkadaşlar ucuza; maksat duş alıp uyuyabileceğimiz bir otel önerebilir misiniz? Muhtemelen otostopla gelicem yol yorgunluğunu, pisliğini atıp biraz şehirde takılayım istiyorum. Hatta erken giden renktaşlarla , Antalyalılarla hatta Eskişehirlilerle tanışmak sohbet etmek isterim. Grida otel Es Es tarafındaymış. Fiyatta biraz aşıyodu daha uygunu varsa güzel olur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mt1925, foruma yazdı.

"EchteLiebe" dedi ki;

"SonMermi" dedi ki;

Bir sözümde Eskişehirli Taraftarlara, kendi başlarına başlattıkları bir husumet var ortada

Hocam işte buna katılmam. Bu olayda bir taraf ne kadar suçlu ise diğer tarafta o kadar suçlu. Hiç kimse diğer tarafa suç atamaz. Gerçi bir mesaj üstteki üstadım her şeyi çok güzel açıklamış ve güzel bir cevap yazmış daha başka bir şey yazmak düşmez ama Göztepe tribünlerinin hiç öyle masum olmadığı alttaki videodan görülebilir. :) Bireysel tepkiler gayet net. Tribünlerin çok büyük kısmına hakim. Koyduk mu giriliyor bütün stadyum gayet şevkle girmiş hiç öyle bir anlık parlama falan değil bence.
 
http://www.youtube.com/watch?v=13K2esM-ejs
 
Özellikle 5:15 - 6:12 arasındaki diyalogların üstüne söylenecek çok şey yok açıkçası.
 
Bütün bunların üstüne internetteki ergenlerin gazlamasıyla olay gerçek bir husumet varmış havasına bürünüyor ve çoğu insan da buna alet olmuş durumda. Ama ne olursa olsun bu olay bir husumet değildir. Husumet olarak adlandırılamaz. Eskişehir - Göztepe tribünlerinin arasında bir husumet bulunmamaktadır. Bir de benim merak ettiğim bu olay Eskişehir'de tam tersi şekilde yaşanmış olsaydı Göztepe tribünü bu kadar sağ duyulu davranacak mıydı veya davranabilir miydi acaba ? Bunu da sormak-düşünmek gerekiyor bazen.
 
Neyse, daha önce de yazdığım gibi o yasak kalkacak ve buraya geleceksiniz. Adalarda beraber gezip nargile içeceğiz. Çibörek yiyeceğiz. O kadar. :)
 
Edit : Yazmayı unutmuşum ya. Ah bir de sizin o kale arkası var ya o kale arkası... :)

Davranmazdı kardeş. Bizim tribün'ler ne yazık ki bu işleri beceremiyor. Birisiyle düşman olmak bizim tribün'lerin en sevdiği iş. Bu bahsettiğim 'ler var ya onlar kim biliyor musun. Tribünde işi bilen sayısı o kadar küçük bir kesim kaldı ki, her tribüne takılmaya başlayan kendini tribüncü ilan etmeye başladı. Bu "tribüncüler" o kadar çoğaldılar ki kendileri gibi olmayanı göremez oldular ve tribün denilen şeyi de kendilerinin yaptığını zanneder oldular. Bunların sesi o kadar çok çıkıyor ki siz gerçek Göztepe tribünün sesini duyamaz oluyorsunuz. Bunların "tribüncü" olma sürecinde öğrendikleri bir adap, rajon olmadığı için herhangi bir etiğe, ahlaka da sahip olmaları mümkün değil. Dışarda belki bir ahlakı , ortamlarda rajonu var ama tribün ona o kadar sanal geliyor ki! Bilincinde değil , o yüzden müthiş bir ahlaksızlık , müthiş bir çelişkide olabiliyor. 5 dk önce alkışladığı adama 5 dk sonra çılgınlarca sövebiliyor. Bu "kutsal armayı" taşıyan kendi futbolcusu da olsa , iyi ilişkiler içerisinde olduğu rakip taraftarda olsa bir şekilde kendini gösteriyor. Çünkü Göztepeli olma süreci onun için çok kolay. Bir forma al , atkıyla holiganlığa yaklaş, bir bilet alıp maça git, 5 dk tezahüratta bulun bitti. Bu kadar al sana yeni bir "Göztepeli". Ondan sonra tribün ile ilgili yapılacak her davranışta söz sahibi olduğunu düşün ve senin gibi olanların sayısının tribünde devasa bir fazlalığı yakaladığını düşün.
Az çok kendi tribününüzde de rastladığınız durumlar konuya çok yabancı değilsiniz. Eskişehirli arkadaşların sağduyulu yaklaşması gerçekten takdire şayan , beklediğim davranış biçimiydi o yüzden teşekkür de ederim. Göztepe tribünlerini kıstas alacağınız durum da her daim; deplasman yapan kesim ve tribünde setin olduğu taraf olsun. Bir gün tekrardan bu tribün , kendini tribüncü zannedenlerin sesini bastıracak o zaman herşey daha güzel olacak
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mt1925, foruma yazdı.
Malatya maçında çift forvet değildik , gollerden de görüldüğü gibi tam bir kontra takımıydık. Sivas karşısına Segbefia- Gosso değişikliği haricinde (hatta Gosso olmasa da olabilir) aynı kadroyla çıkmak çok mantıklı olur. Bir de Okan hocanın Sivası biliyor olması belki taktiksel anlamda özel bir gereksinim getirebilir belki de gerek bile olmayabilir. Sivas ne kadar ciddi bir rakipte olsa bu maçı kazanacağımızı hissediyorum. Umarım hayırlısı olur, 1 puanda önümüzde ki nispeten kolay fikstüre göre gayet iyidir. Tribünlerde de dostluk hakim olması dileğiyle...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.