#
#
zebercet41, foruma yazdı.

"GreenBlack34" dedi ki;

Bu işin içinden nasıl çıkılır bilmiyorum ama dediğim gibi benim dün maratonda gördüğüm manzara beni çok üzdü. Alkol ve Kocaelispor ile alakasız kişiler.
 
Ama ayrıca üzen diğer bir nokta, dün Başka Kocaelispor Yok sayfasında tuhaf Kocaelispor ile alakası olmayan bir kişi "Herkes susacak nazım özcan konuşacak" diye tehdit mesajı attı. Ben tam hayırdır yazacakken Enver Güler samimi bir sohbete başladı başlığın altında ve adamlar senin arkandayız sıkıntısı olan gelsin vs yazdılar ekran görüntülerini aldım sanırım kaldırılmış başlık.
 
Ama özetle bu iş acayip miğdemi bulandırdı. Bu tiplere pabuç bırakacağız gibi ;(

Bu yüzden maça gitmemeyi tercih ediyorum gideceksemde kale arkasındaki tayfaya haluk abilerin olduğu yere giderim dedim zaten. Özgür abi ve yanındakilerin özelliği neydi? Özellikle bu forumda da yazan facebook sayfasını yöneten abiler ve diğer göbekte beste giren tayfanın?
 
Şimdi tek tek isimlerini yazmayacağım, Bu insanların tek amacı tribün değildi hafta içinde sosyal hayatları vardı, üniversite okuyorlardı, arkadaşlık ilişkilerine önem veriyorlardı, belirli dünya görüşüne sahip kişilerdi hepsi. Oraya orta bölüme giren ipsiz sapsız, haplanmış, alkollü kimse kendisi göbekte bu tür kişileri görünce lan ben nereye geldim burada benim işim yok psikolojisine giriyordu.
 
Maraton tribününde 10 yıldır kavga çıkmıyorsa orada bu insanların olmasıydı, maça 1 saat erken girip o bölümü alıyorlardı ki beste yüzünden kavga çıkmasın, arkadan biri itince kavga çıkmasın diye.
 
Bunlar daha iyi günler yakında birde orada semt muhabbetleri dönmeye başladığını, sen şunun tayfasındansın sen şunun adamısın ben bu besteyi gireceğim muhabbetlerinin döndüğünde neler olacağını düşünemiyorum bile. Babamın elinden tutup maraton tribününde kavga çıktı diye kaçtığımıda bilirim, 10 senedir huzurlu şekilde 90 dakika istediğim besteyi girdiğimi bağırdığımıda.
 
Ayrıca numaralıda eski tüfeklerde var ama sosyetenin daha fazla olduğu bir tribün bile maratonun değil kale arkasında ki tayfanın bestelerine eşlik ediyor söylüyorsa bunuda düşünmek lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Babam az önce aradı siz maratondasınız diye senin yerine oraya geçtim ama kale arkasına geçmişsiniz maraton kavgacı sosyete tarzı bir tribün olmuş diyor. Yeni stadla beraber isteyen istediği tribünde olsun ve bizde efsane pankartın altında bir kale arkasına geçelim ki şuan ki görüntüde onu gösteriyor. Haluk abiler tamamen maça gelmeyi bırakmadığı sürece tribünü yönlendirecekler bellidir bu akşam daha net belli oldu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Takım iyiye gitmeye başlarsa ve kale arka daha fazla dolarsa efsane bir curva oluşacak gibi orada.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Az önce sona eren maçta kale arkasına gidenler maraton tribününden daha iyi tribün yapıyorsa eskisi gibi ritmik beste girip, değiştirebiliyorsa daha söylenecek bir şey yok. Efsane pankart orada
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"Kocaeli" dedi ki;

Ozgur abinin cok buyuk yanlislari oldu olmadi degil.
Ancak tribunu şaha kaldıranda kendisi ve ekibidir.
Hakkı ödenmez.
Tayfa kale arkasına geçti deniyorda bence yarısı bile yok orda.
Bi kesim var evet ama çok az.
Şuanki ekibin başında enverde olsa peşinden gidenler şimdiye kadar özgür abilerin erman abilerin rahmetli serhatın yara verdikleri terso oldukları adamlar.
Tarsus deplasmanında serhat boz diye bağırıldı diye zoruna giden adamlar var
Bizde serhat avcılı diyemi bagıralım dedi eleman tüm tribüne.
Enver de yeri değil konuşuruz sonra diyo bırakın bu işleri

Mafyanın atamasınla gelen bir tribün lideri var kim ne derse desin
Maratonun çocukları zorla kale arkasına girmek zorunda kaldı yalanmı
Söylencek çok şey varda neyse

bu yazdıklarına inanmak bile istemiyorum. Hala maratona giden varsa gitsin artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Bu forumda genelde bireysel yazıyordum tribün ve kocaelispor ile ilgili yazmıyordum. Bende kendi adıma daha fazla bu başlığa yazmıyorum yeteri kadar yazdık, diğer takım taraftarları bir çok şeyi okudu. Maça gidene de gitmeyene de saygım vardır. Tek temennim maratonda olması gereken kişilerin tekrar maratona dönmesi veya yeni stadda bir tribünde toplanılması.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"GreenBlack34" dedi ki;

Neyin çift takımlılığı bu ya yapmayın gözünüzü seveyim. O zaman 250 kişi Kocaelispor'lu bu kentte ben de bunlardan biri değilim çünkü ben hiç Özgür abinin tayfasını tanımıyorum ben de mi çift takımlıyım.
 
Özgür abi tribünlerde çok büyük işler başardı kabul ediyorum da ayıklama çok mu adil oldu. Benim başımdan aşağıya su döken adama itiraz ettim saldırıya uğradım şimdi o arkadaş mı ayıklandı hayır. Ki ayıklanmamalı zaten o arkadaşın Kocaelispor'luluğunu tartışmam en dibine kadar öyledir ama yanlış yaptı.
 
Bir de Özgür abinin çıkıp konuşması gerek maçlara gelmesi gerek, şuan ortalarda yok kendisi belki gerçekten istemiyor. Özgür abi belli bir sürede bu tribünleri adam etti, Enver abi de yapacaktır elinden geldiğince birşeyler fönül isterki beraber yapsınlar.
 
Ama şu sizden hariç kişileri çift takımlı dün yoktular diye yaftalamaktan vazgeçmek lazım. Antalya'da tribün yapan 15.000 kişinin yaptığı tribünle dalga geçildi bu hareketler söylemler güzel değil.

Ya yazılarımı anlamıyor musun ben özgür abinin tayfasından olmayanlar çift takımlı mı dedim. Benim dediğim çift takımlılar sosyal medyada sadece kocaelisporlu olduğu bilinen kişilere ben şu kadar ürün aldım, kulübe üye oldum, bahri yavuzu eleştiremez tavırları. Adamın kapak fotosunda fenerbahçe amblemi var takımın sahibi gibi kendisini hissediyor. Size veya başkalarına çift takımlı diyen mi var? Ayrıca o sosyal medya grubunda da çift takımlılar daha fazla işte yalan mı?
 
Baturman abide ne demek istediğimi iyi anlamış 2. paragrafında bana cevap vermiş işte başarı geldikçe taraftar kitlesi artar türkiye'nin durumu bu diye.
 
Bizden hariç kişilere nerede çift takımlı demişim? O son paragrafı iyi anla takım düşerken neden yoktular diyorum onlar çift takımlı demiyorum.
 
Kusura bakmayında Antalya'da kocaelispor tarihinin en kötü tribünü yapıldıysa bu eleştirilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Adamlar sosyal medyaya bile tahamül edemiyor hakaret etmeden yönetimi eleştiren bir çok arkadaşım çift takımlıların sadece kocaelisporlulardan daha fazla olduğu yönetici başkanın ve yönetimden olan kişilerin olduğu grupta engel ban yediler. Üstüne yönetimden adamların fake hesap açarak taraftara küfür etmesi, hocanın istifası konusunda taraftarı suçlayıcı açıklamalar yapıp sonra gelen tepkiler üzerine geri vites yapıp, yazı yazanın hala kulüpte tutulması (gerçi o yazıyı kim kaleme aldı hepimiz çok iyi biliyoruzda neyse) benim gözümde eleştirilmesi gereken şeylerdir.
 
son 2 senenin bilet rakamlarına bakın numaralıya mı daha fazla bedava giren var yoksa maratona m? Kulübü 3 senedir ayakta tutulmasında en önemli gelir kaynağı maraton tribününde satılan biletlerdir. Doğru taraftar profili değişmeli maraton numaralı farketmez ama birisi şu numaralı tribüne el atsın bedava bilet olayında. Daha numaralı tribünde bile bedava bileti engelleyemeyen yönetim mi taraftar profilini değiştirecek?
 
Okuduğumuz şehirde kocaelispor poları giyelim diyoruz biçilen fiyat 89 tl. o mala 20 lira bile vermem 89 tl benim 20 günlük harclığım. Ben hiç lisanslı ürün almıyorum, ama her maça gidiyorum deplasmana gidiyorum biletimi alıyorum takım amatöre düşerken en ücra köşelere biz gittik karda kışta okulda bize kocaelispor mu kaldı yaaa diyorlardı, 3.ligde ki takımın nesini tutuyorsun yeaa diyorlardı ağzını yaya yaya.
 
Şimdi ben değil üzerine 50.yıl forması yok şampiyonlar forması falan geçiren kulübe üye olup takımın sahibi olduğunu zanneden çift takımlılar kocaelisporlu oldu öyle mi?
 
Bu takım 3.ligden amatöre düşerken son yozgat maçı vs dışında her maç ortada maratonda 100 kişi vardı 100 o kişileride tek tek biliyorum isimlerini. Bu piyasaya çıkanlar, falan neredeydi. Herkes birbirini tanımak zorunda değilmiş siz tanıyorsunuzdur belki neredeydi onlar?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Açık konuşalım şuanki yönetim aziz yıldırım olma yolunda ilerliyor. Bu şehirde gerçek kocaelisporlu sayısı 5000dir. Hadi 10 bin olsun yalan mı? Diğerleri çift takımlılardır. Yönetimin yapmak istediği çift takımlılarda gelsin, nasıl olsa onlar kocaelisporu haftasonu eğlencesi olarak görüyor, yanlış yapsakta bize bir şey demezler, şehri ayağa biz kaldırdık stad dolsun yeter mantığında.
 
Adama sosyal medyada bahri yavuzu eleştiriyorum, çift takımlısın diyorum bana gelmiş bahri yavuz'un ve yönetiminin yaptığı iyilikleri anlatıyor sanki ben bunları bilmiyorum gibi. Benim için tribünde gerçek kocaelisporlu sayısı 5000 olsun yeterli. 20 bine oynamak falan önemli değil.
 
Kocaeli şehrinde herkes futbolu sever, çift takımlı kişiler lise yıllarında hep sınıfta kocaelispor tezahuratı yaptıysa, hodrimeydan ismiyle övündüyse bu gerçek kocaelisporluların sayesindedir. Eğer ben sadece kocaelisporluysam tutup proflinde fenerbahçe forması, kapak fotoğrafında galatasaray amblemi olan biri bana posta koymaya çalışıyorsa ben bunu kabul etmiyorum.
 
Bu tribünde, sadece kocaelisporluların hepsi birbirini tanır, tanımasada uzaklardan bir yerlerden kesiyordur... Bahri Yavuz ve ekibi çift takımlıların olduğu gruplarda sadece kocaelisporluları engellerken hakaret etmeyenler dahil, çift takımlıları orada tutuyorsa yemişim ben öyle kocaelisporu.
 
Şehirde öyle bir hava var ki bahri yavuz ne yaparsa doğrudur şehri o ayağa kaldırdı, o eleştirilemez havası hakim yalan mı?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER