#
#
zebercet41, foruma yazdı.
Hodrimeydan o stadda olmadan kocaeli şehri bile dolduramaz o stadı. Hodrimeydan demek kocaelispor demektir. Özgür abinin arkasında sadece kemik tayfa yok bütün şehir var. Bazı kişiler ortaya çıktı internette sanki 2007'den beri tribünlerde olay olmuş gibi dernek tribün kavgalarını engelleyemiyor algısı oluşturdu sözde yeni liderler falan seçilcekmiş taraftar karar verecekmiş kim o kocaelispor taraftarları seçsinler liderlerini.
 
Benim için kocaelispor önemli kişiler değil ama bu olayda ne özgür abinin ne derneğin bir suçu günahı yok bunu biliyorum siz yoksanız ben hiç yokum. Hodrimeydan demek kocaelispor taraftarı demektir kale arkasında ki adamda hodrimeydan herzamanki yerinde diye bağırır bu ruhu anlayan kimse bir daha maça gitmez...
 
Canımı yakan ne mi takım amatöre düşerken senetlere çekinmeden imza atan adamlar, tesislerde yemek yokken yemek taşıyan adamlar yokken şimdi bazı kişiler gelecek o stadda cefa sürecek.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Beni her gördüğünde 3 senedir maça gittiğimde hep ismim ve soyismimle hitap eder bitmedi mi hala okul, geldin hee maça kardeşim derdi o benden büyük olmasına rağmen bana hal hatırı kendisi sorardı. Hergün şimdi beraber çekildiğimiz resimlere bakıyorum abim cenazene bile gelemedim affet yetişemezdim keşandan...
 
Olayı ilk gördüm kesin tribünden değillerdir dedim zaten içimden. Maraton tribününde herkes birbirini tanır bilir, serhat abiye öyle bıçak çekecek, cesaret edecek kimse yoktur. O zanlıları bir kere bile maraton tribününde görmedim ben görenler bilenler varsa bilemem...
 
Eskiden kocaelispor taraftarı denildiği zaman herkes çekinirdi 7-8 yaşlarında ilk büyüklerimle maça gitmeye başladığımda hatırlıyorum şehirde bir antipati vardı. Kocaelisporu herkes severdi ama söz konusu maç olduğu zaman herkes çekinirdi bizim yaşımızdakiler okulda hava atardık olum maratona girdik şöyle kavga çıktı böyle kavga çıktı diye.
 
Son 7-8 senedir ise hiçbir olay olmuyor iç sahada ne zaman kalabalık bir maç oluyor ozaman senede 1 defa maça gelip deplasmana gelen adamlar haplanıyor, içiyor etrafa salça oluyor sahaya yabancı madde atıyor. Şuanda ismetpaşa stadında en sağduyulu taraftarlar kuran çarpsın maratonun ortasında ki kemik tayfadır.
 
Ben okuyorum iyi kötü bu senede bitti kaldı 1 sene keşan'da senede 7-8 iç saha maçına ancak gidebiliyorum en zor zamanlarda maratonda 100 kişi varken, amatöre düşerkende oradaydım ama her şeyden soğudum bende neyse zaten yüksek lisans vs düşünüyorum başka şehirlerde artık bu senede yemişim kupasını şampiyonluğunu hayatta daha güzel şeyler var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Ulan haberi burdan aldım şimdi serhat abim canım abim büyük kocaelisporluyu kaybettik şoktayım.
 
Tribun41 asker ocağında şok ben yurtta şoktayım
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Yanlış yaptığımı bilsemde son zamanlarda soğumuştum camiye siyaset girdiğinden Cuma günü uzun zaman sonra cuma namazına gittim keşan'da biraz da arkadaşların ısrarıyla hoca dua ederken cumhuriyet kurucumuz mustafa kemal atatürk'ün ruhunada armağan ediyoruz dedi. İlk kez gördüm böyle bir şey geçen senede yine keşan'da bir mevlütte hoca anmıştı atatürk'ü. Trakya'nın duaları bile başka.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"Bordobeyazz60" dedi ki;

Bir Edebiyat bölümü öğrencisi olarak bu başlığa yazmamak bir hataydı benim için ama bundan sonra yazmaya çalışacağım elimden geldiğince :)
Son okuduklarım Refik Halit -Çete ,Yakup Kadri -Hep O Şarkı ve Ahmet Hamdi Tanpınar- Mahur Beste ,yalnız Mahur Beste, Huzur ve Sahnenin Dışındakiler ile üçleme ona göre okumak gerek. Tanpınar'ın muhteşem bir kalemi var hem şair hem yazar hem hikayeci hem denemeci bir elinde 10 marifet :)Kesinlikle tavsiye edilir okumayan varsa okusun bir an önce.

Ahmet hamdi tanpınar yazdığın eserlerini okudum onların dili ağır gelmişti bana, benim herkese tavsiye ettiğim romanlardan saatleri ayarlama enstitüsünü de okumadıysan mutlaka oku ben en çok onu beğenmiştim.
 
Kitleler psikolojisi-Gustave le bon
 
Şu ortamda herkesin okuması gereken bir kitap referanduma kadar alıp okuyun derim.
 
osmanlıyı yeniden keşfetmek-ilber ortaylı
 
Farklı bilgiler öğrendik...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
İlkyarıda ki maçıda 90 dakika izlemiştim gs tribünü deplasmanda daha iyi tribün yapmıştı. Yalnız bu maçta ev sahibi olarak harbiden kötüydüler.
 
İlk yarıda beşiktaş tribünlerinin Ahmet Çakar, Sevemez kimse seni, Mermiler atılacak
2.yarı ise üçlü, kartal s...., çocuklar inanın, saldırsana karakartal tv'de duydum. Torpiller iyi gitmiş...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
%18lik kürt seçmenin %8 i akpde seçimi bu belirleyecek...Okulda 3 akpli muhafazakar kürt çocuğu hayıra yönlendirdim ikna ettim mhp ile bir oluyorlar bakın diye...
 
Siyasette 2+2 hiçbir zaman 4 etmiyor. Tıpkı şimdi akp+mhp 62 yapmadığı gibi.
Rte karşısına ekmeleddin çıkartıldı yine 2+2 4 etmedi. Sandığa gitmeyenler oldu ve rte'ye kayanlar bile oldu.
 
Cumhurbaşkanlığı seçiminde katılım az olmuş 51 ancak alabilmiş.
2010'da katılım az olmuş boykot olmasa evet yine 52 civarı çıkacaktı.
 
Bu 2 seçimde erdoğan'ın oyları konsolide idi. Özellikle ekmeleddin tercihi ilk açıklandığında zaten %45 konsolide idi.
 
Ama şimdiki seçimde evet oyları konsolide değil hayır oyları daha fazla konsolide olmuş durumda, kararsız oylar ise evette toplanıyor.
 
Şuan da mhp'den 7 puan hayır geliyor bu kesin. Hdpden evete en fazla %2 giderse gider bu durumda en az %45 hayır oyu konsolide.
 
Akp ise geri kalan bu %5 lik mhp'yi hayıra yönlendirmek istemediği için bu işlere girişiyor ama böyle yapması güzel bu %5 mhpyi almak için muhafazakar kararsız kürtleri kaybediyor. Şuanda herkes kıl payı hayır önde diyor akplilerde bile ilk kez böyle tedirginlik hakim umarım 16 nisana kadar ülkede olağanüstü gelişmeler olmaz.
 
Şuan %45 hayır var en az herkes çevresinde ki evet oyu verecekleride seçime kadar ikna edebilir bu seçimde %55 evet oyu çıksa bile akp tatmin olmayacaktır bundan.
 
Mhpden gelen evet oyları ağırlıklı mhp'nin 1.ve 2. olduğu yerlerden geliyor ama chp'nin 1 ve 2. olduğu yerlerde ağırlıklı hayır çıkacak bu bölgelerde nüfusta daha fazla olduğu için hayır oylarına ağırlık daha fazla geliyor akp ise bundan dolayı ne yapacağını şaşırdı. Sen bunlar terörist diye yozgatı, erzurumu kandırırsın batıda ki hayır oyu vermeye yakın mhpli adam bunu yemez. Batıda ki muhafazakar kürt oturup lan akpye oy veriyordum şimdi mhp ile bir oluyorlar der...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Adamların hitap ettiği kesim şu 1 haftada çok net belli oldu akp ve mhpliler işte biz umurlarında değiliz bu 2 parti seçmenini kazanıp evet çıkartmaya çalışıyorlar. 1 haftada bu maddelere neden evet demem gerektiğini bu partilerin liderleri ve cumhurbaşkanından öğrendim ve evet demezsem:
 
Pkklı olcağımı
fetöcü olacağımı
ülkenin karışacağını
perinçek'i desteklediğimi anladım.
 
Ulan bir taneside anlatmaz mı bu değişiklik ülkeye ne getirecek? Neden bu sisteme ihtiyaç duyuluyor, 2 partili sistemde neler olacak?
 
Şu anayasaya bu maddelere evet vermeyenler vatan hainidir diye madde de eklensin bizde hiç sandığa gitmeyelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Mhp'nin facebook sayfasına girin yorumlarda evet diyenlere helal türkmen beyi diyenlere bakın aynı zamanda başkan erdoğan, akp sayfalarını beğenmişler buralarda algı yönetimi yapıyorlar. Daha sadece milliyetçi sayfaları beğeni evet yazan görmedim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Güneş ülkesi-Tomasso Campenella
 
Thomas more''un ütopyasını okuyanlar bunuda okumalılar kesinlikle.
Çerezlik 1 saate bitiyor.
 
Dönekler, 68 in sırrı, neo liberal sol- hasan yalçın
 
Farklı 3 kitap hasan yalçın'ın yazılarından ve röportajlarından oluşuyor. 68'in sırrı ve neoliberal sol dikkat çekici.
 
Pkk terörü neden bitmedi nasıl biter- Ümit Özdağ
Menderes döneminde ordu siyaset ilişkileri ve 27 mayıs ihtilali- Ümit özdağ
 
Emperyalist savaş üzerine - vlademir lenin
Emperyalizm kapitalizmin en yüksek aşaması- vlademir lenin
 
Lenin'in makalelerinden oluşuyor bu 2 kitap emperyalizm tahlili üzerine
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER