#
#
zebercet41, foruma yazdı.
Tv'yi açıyorum sığınılan bahaneler yok kadrolar yeni kuruluyor, yeni transferler oldu takım daha oturmadı, elden tur gidiyor hala fenerbahçe'ye yeni transferler gelecekmiş sonra takım oturacakmış lan tur gitti tur.
 
Ozaman türkiye olarak direk kalmıyorsak gruplara hiç çıkmayalım sezon başında ki elemelere yazık günah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"Moskov1925" dedi ki;

Kardesim niye secmen koyun mu kendi iradesi veya beyni yokmu bahceli kim ki benim oyuma karar mertebesinde görüyor kendini oyumuz herzaman erdogan karsitina kim olursa olsun yine verecegiz pkk nin basindaki zati getirsek bundan daha kötü yönetemezdi

Hdp hayır diyor evet diyin diyerek azda olsa seçmenine evet verdirerek özellikle erzurum, elazığ, erzicancan, yozgat, sivas ve osmaniye bile yarı yarıya ile 51 ile evet çıkmasını sağlayan bahçeli o seçmenine 2019'da da, hdp chp'nin adayını destekliyor erdoğana oy verin veya meral akşenere vermeyin diyerek verdirebilir.
 
O seçmenler artık 2019'da erdoğana oy verip vermemelerinin bir anlamı yok bu sisteme evet veren mhpli erdoğan'a büyük bir alan açmıştır bu kadar net.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Ne annem ne babam içiyor bir kere bile ağzıma sürmedim eminim ailemde görsem bende içerdim. Alkol içip, sigara içmemekte değişik oluyor zaman zaman.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Erdoğan devlet bahçeliye her türlü muhtaç başkan olabilmesi için onun %4üne bile ihtiyacı var. devlet bahçeli ilk turda aday çıkartıp seçmenine de 2.turda istediğiniz adaya oy verin derse erdoğan büyük gol yemiş olur. Ama bu zamana kadar herzaman erdoğan'a destek veren devlet bahçeli 2019'da da akpden aday olmasada 2.turda erdoğan'a oy isteyecektir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Bütün hayırcı mhpliler bu partiyi bekliyor gibi. Mhp'nin yüzde 4 oyu bile yok, zaten 2019'da en çok oy alan 2 aday yarışıcak başkanlık için böyle bir şeyde mhp'nin zaten şansı yoktu muhtemelen erdoğan'a oy isteyecek devlet bahçeli. Tutup ilk turdan sonra 2.turda seçmenine istediğiniz adaya oy verin diyeceğini düşünmüyorum.
 
Bu yeni partinin adayı ise chp adayından fazla oy alabilir mi göreceğiz, alamazsada meclise girip başkanlık yarışında chp'nin adayına destek verecektir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"RızaPolat" dedi ki;

"Türkçütayfa" dedi ki;

Rıza polat dhkp c kurucusu karataş cezaevinden firar ettikten sonra fransa da yakalanıp daha sonra hollanda da öldü örgütün yunanistan da bulgaristan da kampları var ve alman gizli servis desteğinden bahsediliyor.ama hesapta emperyalist ülkelere karşı.bu nasıl bir çelişki bi yazarsan bizde aydinlanalim.cayır cayır insan öldüren bu örgütü de savunanlar var ya bravo ya.dhkp c pkk ile kolkola pkk nin suriye kolu ypg, abd ile kolkola ama siz emperyalizme karşısınız ha.Iyiymis

Öncelikle beni şikayet edeceğini söyleyen dalkavuğa 2 çift sözüm var.Bunların abileri de üniversitelerde bize saldırıp sonra polisi arkasına kaçan, polis desteğini alınca da sinsi sinsi saldırmaya çalışan tipler.Abilerinden gördüklerini iyi yapıyorlar ama unuttukları bir şey var hapishanesini,gözaltısını,işkencesini görmemiş cihangir solcularına yapsın bunları.Benim buradan edeceğim tehditle gerçekten dava adamı olan bir milliyetçi nasıl korkmayacaksa, bizimkisi de o misal.Böyle tiplerin olduğu bir yerde de ideolojik bir tartışma ne kadar sağlıklı olacak orası da muamma.
 
Daha fazla başlığı kirletmemek ve sapmalara sebebiyet vermemek adına daha yazmayacaktım fakat sorularına cevap vererek noktalayayım.
 
Dursun Karataş firar ettikten sonra Türkiye'de barınma koşulları mevcut değildi.O dönemde yurtdışına çıkış kaçakçılar tarafından en kolay bu ülkelere sağlanıyordu.Merkez komitenin aldığı kararla yurtdışına gönderildi.Türkiye tarafından da Dursun Karataş'ı öldürmesi için Çakıcı görevlendirildi beceremeyince de devlet tarafından gözden çıkarıldı.Yani bir insanın yurtdışına kaçması oraya hizmet ettiği anlamına gelmiyor.
 
Lavrion'da geçmişte kamp vardı ve Bulgaristan'da hiç kampı olmadı bu örgütün.Şuanda hiçbir yerde kampı yok, hatta örgütün kendi yayın organlarında da kamp imkanı olmadığı ve bu yüzden Dersim'e çıkıldığını söylüyor.
 
Son olarak DHKP-C ile PKK'nin zamanında eylem birliği oldu fakat ideolojik anlaşmazlıklar,PKK'nin yanlış eylem çizgisi ve sapmasından sonra bu anlaşma bozuldu.Bugün birbiriyle kanlı bıçaklı derecede nerdeyse.En son 2 sene önce yaşanan olaylardan da haberiniz vardır sanırım.
 
DHKP-C bugün dünyada en katı marksist-leninist örgüt olarak gösteriliyor.ABD'nin bir çok yayın organında örgüt hakkında yazılar var.Örgütün üst düzey 3 üyesinin başına 3 milyon dolar ödül koyuldu.ABD büyükelçiliği ve ABD konsolosluğuna yapılan saldırılar da ABD'yi nasıl hedef aldığını gösteriyor.
 
Bu yazdıklarım yüzeysel olarak bilinen şeyler.Haklıyız-Kazanacağız'ı okursanız örgütün amacı,stratejisi,eylem çizgisi hakkında daha net bilgilere sahip olabilirsiniz.Ayağınız taşa takılsa emperyalizmden bileceksiniz diyen bir örgütü ABD yalakası falan ilan ediyorlar ben en çok ona gülüyorum.
 
Bu başlıktaki son mesajımdır eğer bir şey yazacak olan varsa özelden yazabilir.Tehdit edecek, küfür edecek aveller de başlığı kirletmesinler özelden gelsinler.

Bir şey soracağım bende sana sende üniversitelerde bizim arkadaşımızın açtıkları atatürk bayraklı stantlara solcu faşistler diye saldıran tiplerden misin? Pkk bezleriyle halay çeken tiplerden mi? Yoksa saadet partililerle türbana özgürlük diye eylem yapan neoliberal solculardan mısın? Yoksa sivil toplumcu solcu mu?
 
Yoksa emperyalizmin parçalama planlarını görmeyip tüm gün ulusların kendi kaderini tayin hakkı kürdistan kurulsun diye diye ortada dolaşanlardan mı?
 
Bu yazdıklarımıda sosyal demokrat biri olarak yazıyorum.
 
Her şeye karşıyım havası verme, güneydoğudan doğudan gelen çocuklara devlete karşı ol sen kürtsün, atatürk bayrak bunlara karşı ol diyip sosyalistlik yapmak sizin kanınıza işlemiş.
 
Bugün üniversitelerde solcular, sosyal demokratlar ülkücüler sizin gibi vatansız solculara, neoliberal solculara ve sivil toplumculara karşı mücadele ediyoruz. Ve yavaş yavaşta temizleniyorsunuz temizleneceksiniz.
 
Fırat çakıroğlu'nun katillerinin zihniyeti neyse sende osun. Yazmıyım diyordum bende ama buda benim son yazım. Varsın biz solcu olmayalım en büyük solcu siz olun...
 
cemaatlere özgürlük diye saadet partililerle miting yapanlar, Abd'nin solun önüne serdiği sivil toplumcular, yok eşcinsellik bilmem ne. Yok laiklik kemalistlerin dayatmasıdır falan filan en son senin gibiler ülkücüler istiklal marşı söylerken yuhlayıp arkalarını dönüyorlardı.
 
Bunların topluluklarına, gruplarına bakıyorsun yarısı doğudan batıya, istanbula okumaya gelmiş kürtler. Hepsi kürt milliyetçiliği yapıyor sosyalistlik adına bunları yazıncada faşist oluyoruz ırkçı oluyoruz. Bırakın artık kürdü bu şekilde kandırmayı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
nostrum1914 ve türkçütayfa abiler ikinizede bizim ihtiyacımız var, ikinizde belirli konularda entelektüel olarak okumuş, yazmış insanlarsınız. Sizlerin yazması gereken yerler buralar değil daha bilimsel nesnel tartışmaların yapıldığı başlıklar. Bu yazdıklarınız ikinizede yakışmıyor hele hakaret hiç yakışmıyor. Bu tartışmanın artık burada kapanmasını istiyorum. Sosyal medyada zaten salak salak insanların yazdıklarını görüyoruz iki kesimden de biri piç olma efsane ol yazar diğeri başka bir şey yazar, bıktık son zamanlarda ki güzel ortamıda bozmaya gerek yok bu başlıkta. Ortada giden 2 tane can var kim ne yazıyorsa yazsın kim ne diyorsa desin konu kıyas başlığı değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
O değilde coca cola açılışımı yapmış bugün. Yav hani coca cola almayınca vatanı kurtaracaktık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Zülfü livaneli berkin elvan içinde söylemişti şimdi az önce facebook sayfasından eren içinde paylaştı memik oğlan türküsünü. Bu ülke bizim.
https://www.facebook.com/zlflvnl
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Haburda megri megri oynayan adamlar, tek başımıza iktidar olamadık ondan böyle şehitler geliyor diyip 7 hazirandan sonra milliyetçi olanlar, evet çıksın terör bitecek diyen adamlar, eskiden yaradılanı yaratandan ötürü sevip şimdi türk milleti diyenler, TC tabelaları kaldırılırken ses etmeyin çözüm süreci var diyenler, andımız kaldırılırken dayatmaydı çözüm süreci var ses etmeyin diyenler, biz evimizde milli bayramlarda bayrak asarken rabia asanlar, dolmabahçede masaya oturup ne güzel analar ağlamayacak susun diyip 1 ay sonra en büyük milliyetçi olanlar, şimdi her yerde caka falan satmaya çalışıyor neyse en büyük fetöcü kim, en büyük türkiye cumhuriyeti düşmanı kim biz biliyoruz. Hocam ne olur geri gel hocam...
 
Bu ülkede fethullahı çağırdınız geri dön diye izin vermedik, açılım yapmaya çalıştınız izin vermedik yine izin vermeyeceğiz kimselere.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER