#
#
zebercet41, foruma yazdı.

"ötükenden" dedi ki;

istenen iki kutuplu siyasette yok edilmek istenen türklük.:)
ama kırk katır mı,kırk satır mı dan,bambaşka bir türkiye doğarsa da kimse şaşırmasın.
türkçü (zaten her türkçü atatürkçüdür) ve atatürkçüler,ya susup,
ümmetçilerle aynı şemsiyede olacak, bahçeli gibi,
ya da pkk destekçisi hdp ile olacak, k.k.gibi.
bilinçli seçmenin ikisini de seçmeyeceğini biliyorum,yeni hareketin rüzgarı çok sağlam olacak o kesin.

Erdoğan çok sağlam kutuplaştırdı seçmenini 7 haziran sonrası. Yüzde 40 kendine tapan ve 11 muhafazakar milliyetçi hdp'ye ölümüne düşman kesimi yanına aldı. Tabi hayırcı mhp seçmenide düşman ölümüne ama en azından bazı şeyleri sorguladığı için, yapılanları bildiği için hayır oyu verebildi.
 
Karar verilmesi gereken hdp'nin hayırcı kesimine oynanacak mı yoksa ne yaparsanız yapın mı denecek çünkü hdp ile olan kaybeder gibi bir şey oluştu. Ama hdp'yi atsan hdp 2019u boykot etse yine alacağın oy muhalefet olarak 38 39gibi duruyor.
 
Artık seçimlerin galibini ümmetçi mhpliler belirleyecek gibi. 7 haziranda mhp oy verdiler 1 kasım ve referandumda evet dediler, cumhurbaşkanlığında erdoğana oy verdiler.
Bu seçmeni yanına alan kazanır.
 
Akp hdp'yi yanına alsa bu seçmenler karşı tarafa oy veriyor, hdp'yi atsa erdoğana oy veriyor.
Mhp seçmeni artık ümmetçilerle türkçüler ayrılmış gibi. Türkçüler ve chp'nin atatürkçü seçmeni birleşti ve laiklikle de sorunları yok.
 
Hayır blokunda chp seçmeninin atatürkçü kesimi ve mhp seçmeninin hayırcı kesimi atatürkte birleşiyor ve bu türkiye'de 30 oy demek ne az. Birde 7 haziranda mhp oy verip 1 kasım ve 16 nisan evet diyen mhp seçmeninide çok rahat çekebilir bu grup kendine.
 
Ben keşanda okuyorum kime sorsam oğlum chp solcu olduğu için atatürkün partisi laik ondan oy veriyorum diyor, bunu sosyal demokrat biri olarak yazıyorum. Chp'nin %25 oyunun yüzde 20si en az milliyetçi, atatürkçü oy zaten. Sadece laiklik için yıllardır trakya, ege seçmeni sol partilere oy verdiler. Yani mhp'nin seçmeni daha muhafazakar milliyetçiyken bu seçmenler laik milliyetçi. Trakya'da türk bayrağı, atatürk bayrağı asılı olmayan ev yok yıllardır. Aynı şekilde chp'nin yanlış politikalarını bildikleri halde de sırf atatürkün kurduğu parti gözüyle baktıkları için chpye oy verdiler.
 
Şuan meral akşener, sinan oğan, ümit özdağ gibi isimler chp seçmeninede hitap eden isimler.
 
Evet blokunda ve rte oylarınında %40 muhafazakar oy varken %10-11 civarı muhafazakar milliyetçi oylar var bu kesim ne olursa olsun laikliğe sıcak bakmaz.
 
Yıllardır mhp trakya'yı akp'ye verdi resmen. En fazla milletvekili çıkarabileceği yerlerde biraz bu laik milliyetçi seçmene oynasa akp trakya'dan milletvekili bile çıkartamayacak.
 
Ortada rte'ye 7 haziran 16 nisan arası giden 11 puan var. Bu oyların 9 u milliyetçi oy. Bu oyları alan kazanacaktır. Keşke sol politika yapan kazansa diyebilseydim ama ortada görünen gerçek var artık.
 
Yani şuanda vatan millet edebiyatı yapanların karşısında en az %30luk türkçü ve atatürkçü laik milliyetçi seçmende var.
 
Atatürk'ün şu sözü günümüzü anlatıyor. "Çocuklarınızı padişahçı değil, milliyetçi yetiştiriniz"
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
1.Fetö ile yan yana olmadık
2.asla bir cemaat mensup olmadık
3.müslümanlığı kuranda ki şekilde yaşadık
4.yetmez ama evet demedik
5. 2010'da evet demeyerek yargının fetöye teslim edilmesine hayır dedik
6.açılıma hayır dedik
7. açılım sürecinde türk bayrağı tahrik unsuru ilan edilirken evine türk bayrağı astık 8.eskiden yaradılanı yaratandan ötürü seviyoruz diyip şimdiler milletin adının türk milleti olduğunu hatırlamadık
 
15 sene boyunca bunlardan olduk ülkücüsü, solcusu, sağcısı fark etmedi bu doğrularu savunduk ve hiçbir konuda yanılmadık.
 
Bazen diyorum acaba biz mi çok safız yoksa bunlar mı çünkü hep aldatılan bunlar oluyor ondan sonrada vatan millet edebiyatı yapıyorlar.
 
Biz 15 sene boyunca kandırılmazken siz nasıl başardınız bu maddeleri? Ben söyleyeyim çünkü nerede cumhuriyet yıkıcısı, atatürkçü kuvvetler var hep onlarla ortak olmak istediniz düştüğünüz durumlar ortada. Buna en gericiside değil vatansız solcularda dahil.
 
Siyasal islam bu ülkenin en büyük düşmanıdır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"Uhg" dedi ki;

28 şubat sürecinde masum binlerce insan inim inim inlerken devleti/polisi yetersiz/müsamahalı müdahale etmekle suçlayan, bçg'nin bir çok vatandaşı fişlenmesine göz yuman, polis okul kapılarında kapalı öğrencleri sürükleyerek döverken, başörtüsüne karşı olanlar idamla yargılanırken, yargının verdiği 20-25-30 yıl-müebbet cezalarına ses çıkarmayan chp adalet için yürüyor, yersen.
 
nur serter denen srtük sakallı, uzun saçlı vs. öğrencileri derslere almama kararı aldığında neden partinin en alt kademesinden de olsa ufacık bir tepki gelmedi?
ADALET'sizliğe uğrayanlar karşı taraftan olduğu için mi?
işte bu samimiyetsizlik sizi oldurmayacak, sırf karşı tarafa duyulan nefretle adaletin sadece kendileri için olmasını önemseyenler sayesinde de öldürmeyecektir. iki ara bir dere yürümeye devam. en azından spor yapmış oluyorsunuz.

Yürüyüşü savunmuyorum ama bundan önce neler oldu neler bitti diye yazarsak bu kez bizde yazacak argüman buluruz. Enis berberoğlu haksız yere içerde mi değil mi? Hukuken bile haksız yere içerde olduğu ortadadır olgu budur.
 
Bundan önce böyle olduysa ozaman bütün chp milletvekilleri içeri atılsın haksız yere olur mu?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
İyi gidiyor 2019'da 52.5 ile rte'yi başkanlığa taşımak için. Milleti 2'ye bölme kutuplaşması oyununa devam edip 15 temmuzdan 2 gün önce yürüyüşü bitirip meydanları diğer tayfaya bırakıp görevini tamamlayacaksın herhalde kılıçdaroğlu. Referandum başlığını baştan sona yedekleyip ileride çocuklarım türkiye başkanlık sistemine nasıl geçti tayyip nasıl başkan oldu dediğinde okutacağım bakın muhalefet neler yapmış diye.
 
Hatırlayalım referanduma 2 hafta kalmıştı sadece, herkes evet oylarında artış olmuyor yerinde sayıyor, hayırlar ise yükseliyor diyordu. Forumda analizlerine güvendiğimiz, siyasi bilgisine güvendiğimiz abiler hayır çıkacak bu sefer kazanacağız diyordu.
 
Sonra ne oldu? Biri çıktı kutuplaşmayı arttırarak evetçi cepheyi kesin bir arada tutacak argümanla darbe kontrollü dedi ve onu dediği an zaten 49,50 evet olmuştu bile. Rakibi ne yaptı tabiki bunu gol yapmakla yetinmedi ispat et deyip meydanlarda oda bunu devam ettirdi havaalanı görüntüleri verdi, hastane görüntülerini bile verdi.
 
Birileri devlet bahçeli yoluyla bu sistemi dayadı, adam ekimde ortaya attı nisana kadar tv'ye çıkmadı referanduma 2 gün kala konuştu.
 
Sandıktan birilerinin çıkmasını isteyeceği en fazla sonuç ne olurdu? Hayır çıkarsa zaten kıl payı çıkacak ama ülkede her şey devam edecek, peki evet çıkarsa? Ozaman muhalefet umutsuz duruma düşer ama bu sefer demokrasi denilen kavram daha fazla zayıflar o yüzden onlarda umutlu olsun sonuç 51 49.
 
Ve seçim bitti. 1 hafta boyunca bu seçim meşru değildir milleti yürümeye davet et dedik, sinei millet dedik hiçbiri olmadı. İş işten geçti yani artık bir şeyin önemi yoktu seçim sonuçlarını kabullenmiş oldun. Senden önceki genel başkanın bile çıkıp 2019 dedi.
 
Sonra ne yaptın çıkıp anayasaya meşru değildir diyorsun. EE meşru değilse ne yapacaksın? Seçimlere mi girmeyeceksin? Yoksa meşru olmayan anayasa ile başkan adayı mı çıkartacaksın?
 
Yani sen seve seve bu seçimleri iptal ettirme şansın varken o iş çoktan geçti kılıçdaroğlu. Şimdi ister aday çıkart ister meşru değil de ister seçimlere girme sen çoktan verdin başkanlığı akp genel başkanına.
 
Güzel bir tiyatrolar seyrediyoruz bu bitecek diğer kesim çıkacak meydanlara, çünkü bu 2li sistemde tarafını seçmek zorundasın.
 
Birisinin seçmeninin yüzde 80 i farklı oy verir, diğerininkiler yürüyüşü ciddiye bile almaz, sadece ülkenin geleceğini düşünür, nasıl bu hale geldik diye sorar hergün kendine, 16 nisan akşamı bir mesaj beklemiştir sadece ama cevap:
 
"soru yok soru yok arkadaşlar"
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"magico" dedi ki;

Teravih kılmayan oruç tutmayanlarla bayramlaşmayın

Dindar bir nesil yetiştirmek isteyip, toplum bu kadar ahlaksız hale geldiyse, liselilerin cıvık tavırları almış başını gidiyorsa, tüketim toplumu artıyorsa, kendi kültür değerlerine yabancılaşma artıyorsa, imam hatip lisesine gidip başı kapalı olup, sırf ailesinden baskı gördüğü için internet ortamını özgürlük ortamı zannedip salak salak video çeken kızlar varsa;
bu sen ve senin gibiler yüzünden oldu magico.
 
Oruçta tutttuk teravihede gittik elimizden geldiğince ben sevdiklerimin bayramını kutlayacağım,halini hatrını soracağım bence sende benim gibi yaparsan daha huzurlu olursun.
 
Topluma illa dindar olmak zorundasın yerine, yalan söylemenin, tecavüzün, hırsızlığın kötü bir şey olduğunu yani önce ahlak dersini oturtursak, cinselliği içine saklanan bir şey olmak yerine ders şeklinde verirsek, kadınlara değersiz muamele yapmamayı öğretirsek, aynı şekilde başörtüsününde öcü olmadığını geçmişten günümüze gelenek olduğunu öğretirsek zaten güzel ahlaklı, islama uygun bir toplum oluruz diye düşünüyorum.
 
Sanada iyi bayramlar magico.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Ramazanın son günleri bugünde iftarımızı yaptık doyduk çok şükür. Kaldı 4 dayanın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Haber doğru çıkarsa yok artık diyorum
 
http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-k ... i-40495433
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.

"JoshuaTeksas" dedi ki;

Altaylı ezan dinmez bayrak inmez.Çok beklersin.. Milliyetçi insanlar oldukça siz anca sanalda yazarsınız.

Altaylıya önceki sayfada gereken tepkiyi verdim saygı konusunda. Ama milliyetçilik ne alaka şimdi solcu adam vatanını sevmiyor mu? Üniversitelerde şuanda birçok solcu atatürkçü vatanseverler ile sahte pkk uzantısı apo posteri asan solcular arasında mücadele var. Bu vatanseverler arasında ülkücüde var kendini solda tanımlayanda.
 
Mesela benim başkanı olduğum toplulukta atatürkçü,sosyalist devrimci türkiye'nin değerleriyla sorunu olmayanda var, ülkücüyüm diyende ama mücadelemiz milli olmayan unsurlar ile.
 
Yani milliyetçi adam da illa müslüman olmasına gerek yok sadece gerici, yobaz, diye genelleme yapmaması yeterli. Yazdığım gibi her başörtüsü takan, namaz kılan iyi müslüman olmadığı gibi, laiklik elden gidiyor demekten başka bir siyasi idelojisi görüşü olmayan boş insanlarda bu ülkeye zarardır.
 
Ne zaman kurtulacağız şu milliyetçilik, islam, atatürk, osmanlı, cumhuriyet kutuplaşmalarından?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Atatürk'ün anasının başı kapalı değil miydi? Hayırdır?
 
Dededen solcu olmasak ne oluyor lan diyeceğim bazı yazılanları görünce. Her şeyin aşırısı zarar, bazı konularda genelleme yapmayalım anamın başı kapalıdır asla rte ve akpye oy vermemiştir. Kendisine ilericiyim diyen birçok izmirliyede entelektüel bilgisi ile taş çıkarır.
 
Bunlarıda benim gibi biri yazıyor he... Kendisine dinciyim hülo diyip siyasi ideolojisi chp dinsiz partidir diyenle, laiklik gidiyor şeriat gelecek demekten başka ülkeye bir faydası olmayanlar aynıdır gözümde.
 
Sene olmuş 2019 ülke 2 ye bölünmüş, hala bayrak, başörtüsü, ezan, din, laiklik, atatürk, cumhuriyet, osmanlı konuşuluyor. İlericilik, solculuk memleketin değerlerine düşmanlık değildir.
 
Kadının taktığı başörtüye laf atarsan 15 senedir kurtulamayız işte bunlardan. Birisi başı kapalı diye gerici olmuyor diğeride başı açık diye dinsiz olmuyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zebercet41, foruma yazdı.
Muhtemelen ilk bakılacak şey öncelikle yemek firmasının sahibi fetöcü mü değil mi o olacaktır. Daha sonra gerekli incelemeler yapılır.
 
Aynı kışlada 4.kez, ve hemde 2 gün üst üste zehirlenme yaşanıyor, ve kimse bunu gündeme taşımıyor.
 
Siyasi iktidardan muhalefet partilerine kadar çok enterasan bir ülke olduk biz, niye kimse ayağa kaldırmıyor ortalığı, bu kışlada 4.kez nasıl olabiliyor böyle bir şey. Türkiye cumhuriyeti tarihinin en skandal olaylarından biridir bu olay.
 
6 ay 1 sene vatan için millet için alıyorsunuz bizi askere sorun değil dedelerimiz can vermiş bizde veririzde bari siz koruyun bizi 4.kez oluyorsa herkes suçludur bu olayda. Neyse şimdi bunları yazdım diye ne vatan hainliğim kalır ne başka bir şeyim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER