#
#
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Adanaspor’a beleş topçu vermenin tek açıklaması, biz para aklıyoruz demektir. Kadron 40 kişi elindekilerden kurtulman gerekirken bir de Adanaspor’a topçu verip parasını kendin ödeyeceksin biz de yedik adam çok güzel oynuyor bu oyunu Adana’da bir kişi bile sen napıyorsun demiyor?
Devre arası 10 transfer daha yap bu camia bunu hak ediyor, acıma. Yap borcu 200 trilyon nasıl olsa yalayacak çok adam var böyle devam.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Hala umut falan bağlayan var şu takıma. Artık duygusallığı bırakmamız lazım bu takımdan bu sene bir şey olmaz. Bir galibiyette şampiyonluk havalarına falan giriliyor her seferinde yanlış yapılıyor. Aslında en büyük sorunlarımızdan biri de bu: gerçeği görememek inatla kendi kendimize yarattığımız doğruların peşinden gidiyoruz. Ve bu olay 25 senedir böyle, biz 25 senedir başarılı olamıyoruz.
 
40 kişilik kadro, her hafta farklı 11’ler senede 3-4 hoca değişikliği. Eleştirenler hain, kendini kulubun üstünde gören bir egoist, ne yaptığını bilmeyen bir topluluk, parasını alamayan bazı topçular vsvs.
 
Hep aynı senaryo ve her seferinde aynı sonuç olacak(biz farklısını beklerken) şu dediklerimi ön yargısız sakin bir kafayla okuyun hak vereceksiniz. Aşırı duygusal davranıyoruz ve kaybediyoruz. Gerçekçi olalım artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Borç en önemli konu bıraktığında 45-50 ile bıraksın kimse bir şey demez ama ben öyle olacağına inanmıyorum ve çok büyük enkaz kalacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Gökoğlu’na bir daha bu kulube baskan olursan avradını .....diye mesaj atanlar o mesajın üstüne 2 kere daha baskan yaptılar ve her seferinde büyük başkan diye bağırdılar. Şimdilerde de Gökoğlu’na yine sövüyorlar.
 
Bu takım küme düşmemeye oynarken Gökoğluyla birlikte güle oynaya store açılışı yapıldı.
 
Her açıklamada büyük başkan,başkanımızı üzmeyin vsvs ya arkadaş binlerce taraftar üzülüyor sen onlar için bir kelam etmiyorsun bu kadar mı benliğinden uzaklaştın.
 
Eses maçında birde başkan bunların hepsini yolla diye slogan giriliyor. Yollasın da 150 olan borç 250 olsun değil mi? Profesyonellik istiyoruz diyorsunuz ama amatörce hareket ediyorsunuz.
 
Ve bu başkan giderse Demirspor nolur diye düşünmüyorlar sadece biz noluruz diye düşünüyorlar bundan da adım gibi eminim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Bu 150 trilyon borcun sorumlusu başkan kadar onu sorgusuz sualsiz eleştirmeden, hatalarına yanlış demeden ilah eden taraftardır.
 
İlk günden beri burada bas bas bağırdık işin içinde iş var ya diye ama 2 transfere herkesin gözü kör oldu. Zamanında Eses’in, Antalya’nın, Mersin’in vsvs yaşadıklarını yaşadık ama sonuçları farklı olacak diye düşündüler ama aynı olacak ve sorumluları ne cevap verecek göreceğiz..
 
İki sene de 40-50 transferin, 5 yabancılı ligde 11 yabancının, 5 hocanın , hepsi aynı menejerlik şirketinden çıkan topcuların(şirketin ortakları kimler az çok biliyoruz) saf ve temiz duygularla yapıldığına kimse beni inandıramaz ve inandıramayacak da. İnananların veya inanmış gibi yapanların hepsinin de sebebi belli tüm Adana biliyor. Basını,taraftarı Demirspor için değil kendileri için yaptılar her şeyi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Takım içindeki dengeler,basın,hoca,taraftar,başkan kargaşasında eli en güçlü olan taraf futbolcular ve hedef gösterilenler de onlar. Futbolcular istediğine istediği cezayı keser kimse de önüne geçemez. Canları isterlerse hocayı yollarlar isterlerse taraftarı mutsuz ederler. Geçen hafta topçuları karsımıza aldık artık ipler onların elinde ve bizi üzmemelerini bekleyeceğiz başka da bir şey yapamayacağız.
 
Başkan için topçularla kötü olmak iyi fikir değildi. Başkanı üzeni biz de üzeriz demek hiç iyi değildi. Topçunun gözünde sadece başkan için çabalayan bir topluluk var artık. Ve topçular başkandan mutlu değillerse cezayı da keserler. Taraftar da araya gider.
 
Ben bu maçı kazanacağımızı düşünmüyorum ha kazansak da bir şey olacağına inanmıyorum çünkü istikrarlı değiliz.
 
40’a yakın topçumuz var her maç farklı 11ler oturmamış kargaşa dolu bir kadro sürekli hoca değişikliği ve ne istediğini bilmeyen bir taraftar...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Valla ben bizim camiadan utandım gidecekse gider, kalacaksa kalır bu kadar kendini küçük düşürmene gerek yok. Koca koca adamlar neler yapıyor gördükçe yerin dibine giriyorum.
 
50 trilyonla aldım o kadarla bırakırım dedi, aldığı borçla bıraksın gerisi muhim değil Demirspor Murat Sancak ile varolmadı onsuz da yok olmaz. Ki ben bırakacağını da sanmıyorum gündem değiştiriyor suçu topculara atiyor( kendi aldığı topçulara)
 
Ergün Kara’nın gazetesi haber yapmış yalamak için taraftarın çoğu gitmesini istemiyor diye eee delikanlıysan Metin Korkmaz için söylenenleri de haber yap da görelim?
 
Kimisi senin gibi başkan gelmedi eski başkanlar hırsızdı sahtekardışöyle böyle diyor eee bundan önceki başkanlara da büyük başkan diye bağrıldı bu ne çelişki? O zaman onlara niye hırsızsız sahtekarsın diyemedin de büyük başkan diye bağırdın?
 
Bir adan bütün camianın kimyasını değiştirdi ya da aslında camianın gerçek yüzünü ortaya çıkardı ama ben bu halimizi hiç sevmedim sıradan bir Anadolu tribünü gibi bomboş bir tribün olduk şçi bomboş yalakalıktan geçilmeyen duruşu olmayan bir tribün.
 
Allah sonumuzu hayır etsin diyeceğim ama biz her şeyi hak ettik. Bu saatten sonra Demirspor’un başına gelecek her şeyden taraftar sorumludur ve Demirspor’un başına da hiç iyi şeyler gelmeyecek gibi...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.

"Aeq" dedi ki;

"fedayNapoli" dedi ki;

Bu seneyle irtibaren çok oluşum olusmaya başladı
Hem iyi gibi hemde kötü gibi strong tayfa maviyol tayfa bluearmny blue hyneas kuzeyin savaşcıları renkdaşlar nasıl yorumlar acaba

bildiğim kadarıyla mavi yol kuzey maratonda talat gille beraber, strong gurubun içinde, son kurulan gurupta galiba kuzey kale arkasına geçecek. bence mantıklı tribünlerin her yeri hareketli olmalı hatta maraton ve kapalı güneyede küçük gruplar girse güzel olur. tabiki orkestra şefi şimşekler grubudur her zaman. grupta desteklemeli bu tür oluşumları.

Aynen her yer tayfa dolsun, sen bestenim başındayken biri sonunda olsun sen takıma destek verirken diğeri deplasman tribünüyle uğrassın.
 
Demirspor tribününün oluşuma ihtiyacı yok. Stat otogara döndü her tayfa ayrı takılıyor ayrı pankart yapıyor. En ufak kavgalar tayfa kavgasına dönüyor. Gencecik cocuklar büyüklerine selam vermeden geçiyor, tayfalar ya liderler ya kimseyi gözleri görmüyor.
 
Bu sene takım icin yapılan pankart sayısı 1-2 dir. Cünkü herkes kendi tayfasının adı icin pankart yapıyor. Stadın her yerinde aktif bağıracak insanlara gerek yok, karşılıklı yaparken sağlam girilsin yeterli.
 
Maratonun kötü olmasının en büyük sebebi artık orada 90 dk bağıran oluşumun olması. Önceden maratona beste gönderildiğinde heyecanlanır çok güçlü girerdi maraton şu an insanlarda kıpırdama bile olmuyor cünkü oranın havası bozuldu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Güzel maçtı tribün anlamında da futbol anlamında da. Maça baya iyi başladık tribün olarak Bursalılar da doldurmustu deplasman tribününü onlar da iyi başladı. Goller gelince onlar birz duruldu. İkinci yarının basında biz skorun rahatlıgıyla gevsedik tribün olarak Bursalılar aksine daha agresifti sonrasında biz de agresifleştik. Güzel tribün yaptık.
 
Bizim maraton çok gereksiz Bursalılara salça oldu en sevmediğim olay rakip tribünle durduk yere atışmak.
 
Neyse büyük tribünler büyük oynadı bugün atmosfer güzeldi. Dönenlerin yolu açık olsun kazasız belasız evlerine ulaşssınlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1940kozmopolit, foruma yazdı.
Bursaspor tribününü güney kale arkasının ortasına koyar emniyet büyük ihtimal. Herhangi bir sorun da yaşanmaz. Olay çıkarmak isteyen yanlış yapar, olayı çıkarınca bir daha karşılasamıyorsun rakiple o zamanda maçların bir anlamı kalmıyor.
 
İçerde ufak tefek atışmalar olabilir ama dışarıda herhangi bir olay olmaması temennim.
 
Bizim deplasman tribünü pek dolu olmaz yılda belki bir kere dolar ona da taraftar alışık olmadığı için gol yenildiğinde falan çok büyük tepki gösterilir. Gol atan takımın taraftarının sevinmemesi lazım diye düşünüyor genelde maraton :)
 
Biz bize yakışanı yapıp sadece kendi takımımızı desteklemeliyiz benim düşüncem budur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER