#
#
tamdoksana, foruma yazdı.

"Gassaray1905" dedi ki;

Neden sinirlendi bu kadar acaba. Bu olaydan sonra büyük ihtimal yollanacak. Küfür falan olmadıysa bir insan niye çıldırsın bu kadar.

Sosyal medyada görüntüler var, Kerem parmağı ile sus işareti yapıyor Marcao' ya. Marcao'da Kerem'in üstüne yürüyüp önce kafa atıyor ardından üç adet yumruk sallıyor. Kerem neden sus işareti yaptı belli değil, yapsa bile bu yapılan saldıryı asla haklı kılmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.

"Jaba06" dedi ki;

Milli takıma Sergen Yalçın şart.

Milli takıma liyakat, adalet ve iş ahlakı şart. Futbolumuzun başındaki meşhur beşli müteahhitlerden Kolin holding yönetim kurulu başkanıyla bu mümkün değil. Her yerimize mafyacılık, adaletsizlik şirayet etmiş, futbolumuzun temiz kaldığını düşünmek en hafif tabiriyle saflıktır.
Bizlere de en başta rekabet ve düşmanlığı ayırabilecek bir anlayış şart. Kulüpculüğü Milli formanın önünde tutan, futbolcunun oynadığı kulüp üzerinden rakibine laf söyleme hakkına sahip olduğunu düşününler dolu ortalık. Bakınız oynayan takımların formalarında hem kendi bayrakları hem de rakibin bayrakları var. Bunun adına rekabete saygı denir. Bizim kendimize bile saygımız yok.
Ancak şuda bir gerçek, Şenol Güneş bayrağı devretmelidir, zira takımı şampiyonaya hazırlama aşamasında sınıfta kalmıştır. Yerli yada yabancı, Milli takıma taze kan şart
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.
Burada yazan arkadaşlar kimden neyi bekliyorlar anlamış değilim.
TFF başkanı Nihat Özdemir, Kolin holdingin sahibi, devletin ihalelerine özel davet ile gelip kazanan ve hakedişlerin tamamını döviz üzerinden ödeme garantili alan meşhur beşli müteahhitden biri.
Bir önceki başkan Yıldırım Demirören'de Milli Piyango'yu satın aldıktan sonra yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin sadece bir tanesi satılan çeyrek bilete denk gelen biri.
Mevcut durumdan memnun olanlar sadece ve sadece çıkarcı, gözü dönmüş fanatiklerdir. Onun harici hiç kimsenin bu durumdan memnun olduğunu düşünmüyorum.
Ancak şunuda belirtmeliyim ki her iki başkanı mevcut kulüp başkanları seçti, ayrıca Nihat Özdemir adaylığını tekrar koysun, tekrar seçilir. Yani önce her kulüp öncelikle nasıl yönetilmek istediğine karar verecek ve ona göre oyunu kullanacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.

"zımbırtı" dedi ki;

sonunda hangi karar alınırsa alınsın şu armaların görüntüsünü çirkinleştiren yıldız ve adaletsizlik yaratan şampiyonluk sayısına göre gelir dağılımı uygulamalarına son verilsin.

Adalatsizlilk yaratan şampiyonluk primi konusunda sonuna kadar haklısın. Aksini iddia eden ve mevcut durumun devamını savunanlar, çadır tiyatrosu seyretmek isteyenlerdir. Adalet denen olgu tektir, kişilerin ego tatminleri için uydurdukları bahanelerle değişmez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.
Açıkcası şampiyonluk ve play-off mücadelesinin kıran kırana geçeceği baştan belliydi. Şu an ikinci Samsunspor ve altıncı İstanbulspor arasında sadece 4 puan fark var. İlk iki adayları ilk altıdaki tüm takımlar bana göre. Henüz oynanmamış 7 maç ve alınabileceği gibi kaybedilebilecek 21 puan var.
Fikstür avantajı denilen olayda yeni mezun olmuş bir üniversitelinin elindeki taze diploma gibidir. İş bulma garantisi vermez sadece avantaj sağlar.Diplomaya güvenip çabalamazsan işsiz kalırsın.
Benim gördüğüm iki İzmir'li Altay ve Altınordu sağlam gidiyor, Giresunspor ise tekrar büyük avantaj sağladı. Samsunspor, Adana Demirspor ve İstanbulspor zaten yarışın içinde. Play- off için Keçiören, Tuzla sonuna kadar mücadeleyi bırakmayacaktır.
Gerçek olan tek şey, her kim " Bu iş bitti" diye ama olumlu ama olumsuz bir düşünceye kapılırsa işte asıl kaybeden odur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.
Gezide insanların aklında kalan meydanlardaki apo, pkk ve dhkpc bayraklarıydı. Kimse bunlar yoktu diyemez, kimsede bunların yanında özgürlük, demokrasi için durun da diyemez. Halk'tan destek istenmesi, vermediğinde de hor görmek aslında bu tür olayların halkın içinden çıkmadığının da açıkca göstergesidir.
Soma'lı madenciler yıllarca mücadele ettiler, dayak, cop, biber gazı yediler. Halk bunlar terörist, vatan haini demedi. Çünkü içlerine bunları asla sokmadılar. Çünkü onlar hak, adalet , ekmek çin mücadele etti. Emekçi bir abimizin belirttiği gibi "Kıçı kırık bir patronun" korunmasına isyan etti. Halk hep yanlarındaydı.
Boğaziçi rektörünün ataması yanlıştır ama o gencecik öğrenciler haklı olan davalarında, belki hayat tecrübesi eksikliğinden, belki korkularından, bir şekilde, halkın asla tasvip etmediği o grupların aralarına sokulmasına izin verdi.İnkar edenler sosyal medyada gözaltına alınan bazı kişilerin ve onları takip edenlerin birbirilerine seslenme biçimine bakabilir.
Halka rağmen, halkı hor gören oluşumlar için kimse destek beklemesin.
Kimse bir takım "Ayrılıkçı" hareketlerin taşeronluğunu yapmak zorunda değil, aslada yapmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.
Kimsenin "Adalet" istediği yok, herkes kendisine yapılmasını istediği "Ayrıcalık " peşinde. Rakiplerin haksızlıkla aldığı puanlar baz alınarak, kendi lehine yapılan hatalarla alınan puanlar bu yüzden temiz görünüyor. Bir nevi haksız kazanılan puanlar kendi vicdanlarında "aklanıyor".
İstisnalar sesler yok mu? Elbette var, ama sesleri çok cılız ve sonuçta ülkenin futbol kaderini belirleyenler bu durumdan çıkarları olmasa buna müsaade etmezlerdi.
" Bugün bana, yarın sana. " Sistem bunun üzerine kurulu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.
Altınordu'nun Süper lige çıkmak istememesi konusunda şüphelerim var. Başkanları Seyit Mehmet Özkan bir röportajında " Yoruldum gerçekten. Herkes bizi pohpohluyor ama kapalı kapılar ardında, 'Yapılacak iş değil. Ben o parayla 3 defa Süper Lig'e çıkardım' diyorlar. Haklılar da. Bakın Süleyman Hurma arkadışımız Karagümrük'ü Süper Lig'e çıkardı, paraya kavuştu" diye açıklama yapmıştı.
Altınordu'nun gücü yeter yada yetmez bilemiyorum ama anladığım kadarıyla yaklaşık 38 milyon TL' lik Süper Lig katılım payı ve galibiyet başına yaklaşık 2,8 milyon TL'lik prim başkanlarının fikirlerini zaman içerisinde değiştirmiş.
Şahsen nefeslerinin Adana Demirspor, Altay, Samsunspor ve süpriz olarak ortaya çıkan İstanbulspor, Tuzlaspor ve Keçiören karşısında yetmeyeceğini düşünmekteyim ama "isteyerek" ligi bırakacakları konusu bu sefer geçerli değil gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.
Yazmayacaktım ama bazılarının ruh halini pervasızca ortaya döktüğünü görünce dayanamadım. Ülkede parasızlıktan kapanan takımlar var iken, borçları göz ardı edilip dokunulmayan takımlardan birinin taraftarı, sırf yedi yıl şampiyon olamadığı için diğer takımları sözde parçalayarak yenmesi gerektiğini belirtmesi ibretlik bir vaka. Bu tarz düşüncede olanlar kendi lehlerine yapılan hatalarıda hak olarak görür genelde aleyhte yapılan hatalarda ise ortalığı ayağa kaldırırlar. Takımları yenilincede ortalıkta görünmezler. Ülke futbolu bitmiş, küme düşmüş umurlarında olmaz, varsa yoksa kendi egoları.
Ülkem insanın evrile evrile geldiği hal bu maalesef.
Maç için söyleceğim, bu bir derbi, sonucunu önceden tahmin etmek zor. Hak eden kazansın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tamdoksana, foruma yazdı.

"yasak" dedi ki;

bursa armasında yer alan 5 yıldız olması gerekiyor birleşimi ile bursaspor kuruluyor ve bu tarihine sahip çıkıyor diğer takımlar böyle sahip çıkıyormu tarihlerine veya baş yorumda yazan kulupler arasında osmanlı devleti-türkiye gibi örneklendirme yapmak ne kadar doğru.

Bahse konu kulüpler üç beş tane küçük çayın doğal yollarla birleşmesi sonucu oluşan birer nehir, birer ırmak değil . Her birinin kökeninde emek var, tarih var, insan var.
Tüm bunlar dayatılan bürokratik kuruluş tarihleri ile yok sayılıyor. Sanki bu ülkede futbol sadece 3 şehirde başlamış ve uzun yıllar öyle devam etmiş algısı yaratıyor.
Belki vereceğim örnekler birebir uymuyor ama verilen önem ve gösterilen saygı bakımından eğer bir olayda tarih, emek ve insan var ise kuruluş tarihi yeri geldi Türk Hava Kuvvetlerinde ki gibi 1911 yılı Osmanlı'ya, yeri geldi Türk Deniz Kuvvetlerinde ki gibi 1081 yılı Selçuklu'ya yada Türk Kara Kuvvetlerinde gibi milattan önce 209 yılı Göktürklere kadar dayanır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER