#
#
UyanBJK, foruma yazdı.
En guzelini en sona koyalim:
 
Davit Ben Gurion...
 
Cok fazla bir sey soylemeyecegim, herkes biliyor.
 
Israil devletinin kurucusu ve ilk baskani...
 
2012’den bir haber. Israil icimizde...
 
***
 
Galatasaray, kurucusu Davit Ben Gurion’un Galatasaray Lisesi mezunu olması yüzünden İsrail lobisinin de desteğiyle, Türk-Amerikan İş Derneği tarafından 10 günlük kamp için New York’a davet edildi. Cim-Bom teklifi kabul ederse hatırı sayılır bir ücret de alacak.
 
Galatasaray’ın uzun süren suskunluğunun ardından Süper Lig’de şampiyonluğun bir numaralı favorisi haline gelmesi, dünyadaki popülaritesini de artırdı. Bunun son örneği de yapılan önemli bir davet ile ortaya çıktı.
 
Nevzat Dizdar'ın Milliyet'teki haberine göre; Türk-Amerikan İş Derneği, Galatasaray’ı 10 günlük kamp için New York’a davet etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için büyük çaba sarfeden derneğin, Galatasaray’ın tanınırlığından yararlanmak istediği belirtildi. Yaz döneminde gerçekleşmesi planlanan 10 günlük kamp için sarı-kırmızılıların, hatırı sayılır bir ücret de alacağı bildirildi. Galatasaray’ın, ABD turnesinde çeşitli hazırlık maçları oynayacağı ve bazı etkinliklere de katılacağı dile getirildi.
 
İlişkiler yumuşayabilir
Cim-Bom’un, ABD’ye davet edilmesinde, İsrail lobisinin de etkili olduğu ve girişime destek verdiği öğrenildi. İsrail’in kurucusu ve ilk devlet başkanı olan Davit Ben Gurion’un, Galatasaray Lisesi mezunu olması nedeniyle sarı-kırmızılı kulübe karşı sıcak bir yaklaşım içinde olduğu bildirildi. Ayrıca Galatasaray’ın bu organizasyonu ile Türk-İsrail ilişkilerinde de yumuşamayı sağlayabileceği savunuldu.
 
Türk-Amerikan İş Derneği’nin yaptığı davete şimdilik olumlu yanıt veren sarı-kırmızılıların son anda bir pürüz olmazsa yaz kampı sırasında ABD’ye gideceği ve kamp yapacağı belirtildi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
Moshe Shertok...
 
Galatasaray Lisesi mezunu.
 
Sonradan Moshe Sharett olarak degistirmistir ismini. Israil’in ikinci basbakani oldu, Israil’in bagimsizlik deklerasyonuna imza atti. Basbakanliktan sonra uzun yillar Disisleri Bakanligi yapti. Emekli olunca Dunya Sionist Organizasyonu’nun basina gecti.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
Galatasaray Lisesinin bir mezunu daha:
 
Tarkan Yavas...
 
Adnan Oktar’in sag kolu oldugu iddia ediliyor. Kucuk yasta istismar, dolandiricilik ve uluslararasi ajanliktan araniyor. Firarda...
 
***
 
Adnan Oktar'ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş'ın İsrail'e Kaçtığı İddia Edildi
 
Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, 172 kişi gözaltına alındı. Operasyonu öğrenince polisten kaçmaya çalışan Oktar, kovalamaca sonucu Sarıyer'de yakalandı. Adnan Oktar örgütünün iki numaralı ismi Tarkan Yavaş ise operasyondan kaçarak, kayıplara karıştı.
 
20 FARKLI SUÇTAN ARANIYOR
 
Örgüte bağlı Bilim Araştırma Vakfı Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranıyor.
 
Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Tarkan Yavaş'ın silahlı olduğu öğrenildi.
 
Adnan Oktar'ın "şantaj kaseti" arşivinden sorumlu olduğu öne sürülen Yavaş'ın bu kasetlerle birlikte İsrail'e kaçtığı iddialar arasında...
 
Firar eden Tarkan Yavaş, Adnan Oktar'ın "sağ kolu" olarak biliniyor. Kirli işlerin kara kutusu olarak nitelen Tarkan Yavaş daha önce örgüte yönelik operasyonlarda yine kaçmayı başaran isim olmuştu.
 
30 yıldan bu yana Adnan Oktar'ın yakın çevresinde bulunan Tarkan Yavaş Galatasaray Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Tarkan Yavaş, siyasi tarih üzerine de yüksek lisans yaptı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
Yukarida Profesor Dr Yalcin Kucuk’un yazisini okuyan ve konuyla ilgilenenler icin Kucuk’un “Alyans Israil’in devami” olarak niteledigi Galatasaray Lisesinin mezunlarindan bahsedecegim. Ufak ufak... Bileceksiniz bunlari. Bilmeniz gerekiyor.
 
Ilk olarak Yitzhak Ben-Zvi...
 
İsrail devletinin ikinci cumhurbaşkanı...
 
1884 yılında Rusya'nın şimdi Ukrayna topraklarında kalan Poltava şehrinde doğdu.Babası 1897 yılındaki Siyonist kongresinin organizatörlerinden biriydi ve 1952 yılında Knesset tarafından İsrail Devleti'nin babası olarak taltif edildi. Ben-Zvi ilk aktif bir sionizm savunucusuydu.1907 yılındaki ikinci kongreye katılmıştı ve Ukrayna'daki sionist örgütü içinde bulunuyordu.1907 yılında Yafa kentine göç etmişti.1909 yılında Filistin'de bir lise kurmuştu.
 
Ben-Zvi Osmanlı İmparatorluğu devrinde Galatasaray Lisesi’nde öğrenim gördü ve ardından 1912-1914 yılları arasında David Ben-Gurion ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu.
 
1914 yılında Filistin'e dönseler de Osmanlı yetkililerince 1915 yılında kovuldular. Bunun üzerine ikisi beraber ABD'ye göç ettiler ve orada sionizm ile ilgili yayınlar ve aktiviteler yaptılar. 1918 yılında Filistin'e dönen Ben-Zvi Rachel Yanait ile evlendi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.

"yumruk1903" dedi ki;

uyanBJK adam sana ana avrat küfür ediyor sen hala futbolmuş, himmetmiş yarakmış kürekmiş konuşuyorsun gururun yoksa buradaki beşiktaşlıları utandırma, beşiktaş 2017-2018 başlığında bazı kararlar alındı git oraya bak.

Sizin aldiginiz karar sizi baglar. Benden utanmayin, zira utanc kaynagi sizsiniz, bir Aziz Yildirim kadar degeriniz yok malesef. Adam aslanlar gibi hakime de cakti Feto’ya da, hukumete de. Yani bu mevzuda hangi takimi tuttugunuz, ne karar aldiginiz umurumda degil ama illa Besiktasli kimligimle iliskilendirecekseniz yazilanlari, ben suruyle degil, yalniz ucuyorum. Cok seviyorsunuz ya o slogani. Anlamini bilmediginiz seyler bunlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
Utanmamiz var elbet. Yuzbinlerce, milyonlarca insanin bir ihanet sebekesine, manifestosu ulkeyi icten yikmak olan bir ajan yuvasina destek verip bu topraklardan ekmek yiyebilmesinden utaniyoruz. Dogrusunu soyluyoruz, bundan gayri cehalet savunmalariniz dusmustur. Bilmiyordum demek yok.
 
Artik biliyorsunuz. Secim sizin.
 
***
 
Yahudilik ve Sabataycılıkla ilgili araştırmalarıyla tanınan Prof. Dr. Yalçın Küçük, ÖSS’yi saf dışı bırakan Galatasaray Üniversitesi’nin kontenjanının bir bölümünü, kendi yaptığı sınavla Galatasaray Lisesi öğrencileri arasından dolduruyor olmasıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
 
Küçük, Galatasaray Lisesi’nin bazı yöneticilerinin hedefinin Mason ve Sabatayist yetiştirme olduğunu söyledi. Küçük, 'Galatasaray Lisesi'ne genellikle Sabatayist ve Mason ailelerin çocukları gider. Masonluk babadan oğula geçtiği için, bu okuldan mezun olanların Mason ve Sabatayist olması ve bu doğrultuda hizmet etmesi gayet normaldir' dedi.
 
TÜRKİYE’Yİ GALATASARAY MEZUNLARI YÖNETİYOR
 
Türkiye’yi Galatasaray Lisesi mezunlarının yönettiğini belirten Küçük, “Galatasaray Lisesi Türkiye'ye yönetici yetiştirmeye çalışan bir okuldur.. Bir dönem Türkiye'yi Mekteb-i Mülkiye yönetiyordu, şimdi Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Mason ve Sabatayistler yönetiyor” diye konuştu.
 
Yalçın Küçük, Galatasaray Lisesi'nin kurucularından Ali Coşkun Kırca ile İnanç Kıraç'ın da mason olduğunu hatırlatarak 'Masonizmi, Sabatayistler yönetir. Tabiî olarak Sabatayistler ve Masonlar arasındaki ilişki de bu nedenle kaçınılmaz hale geliyor' dedi. Küçük, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası'nın eski Büyük Üstadı Kaya Paşakay’ın da Galatasaray Lisesi mezunu olduğunu hatırlattı.
 
GALATASARAY, ALYANS İSRAİL OKULLARI’NIN DEVAMI
 
Küçük, Galatasaray Lisesi’nin, Alyans İsrail Mektebi felsefesi ile kurulduğunu söyledi. Küçük şunları kaydetti: 'Alyans İsrail Okulları, Türkiye'deki İbrani asıllı çocukları yetiştirmek ve yönetime hazırlamak için kurulmuştu ve bu okullar 1925’te kapatıldı. Galatasaray Lisesi, Alyans İsrail Okulları’nın Türkiye'deki devamıdır. Alyans İsrail okulları ve Galatasaray aynı yönde eğitim veren okullardır.'
 
İBRANİ ASILLI OLMAYANI ORAYA OTURTMAZLAR
 
Sabatayizmle ilgili yazıları üzerine Radikal yazarı Ahmet İnsel’in kendisi hakkında çok ağır yazılar kaleme aldığını vurgulayan Küçük; '('Durdurun bu adamı') dedi. Kim mi bu adam? Söyleyeyim, Fransa'daki ve Yahudi lobisinin hakimiyetinde bulunan Paris Üniversitesi’nden gelen bir hoca. Ahmet İnsel şimdi Galatasaray Üniversitesi’nde hocalık yapıyor. Türklerden İbrani asıllı olmayan hiç kimseyi Paris'teki üniversitelerde oturtmazlar, yerleştirmezler. Bu genel bir kanıdan öte örnekleri bolca görülen bir durumdur' diye konuştu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
“Dualar ve himmetle Galatasaray’i ayaga kaldirmamiz lazim”
Fetullah Gulen
 
... 83232?s=21
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
Nutuk’ta bile Ataturk tarafindan hainlikleri sebebi ile acikca lanetlenmis, buyuk taraftarlari Abdullah Ocalan, himmetlerle klubu ayaga kaldiran Fetullah Gulen, faili mechullerin ve takim posterinin yildizi Agar, baskan kontenjanindan uye yapilan, mert Turk ordusunu bitiren Zekeriya Oz, cemaatci Hain Sukur ve saz arkadaslari...Ne kadar alcak, namussuz, vatanini satan hain serefsizin ismi gecerse ortak noktalari muhakkak Galatasaray oluyor. Tesaduf bunlar gerci. Renkleri canlidir, ondan sey ediyor insanlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
Arif'in penaltilari, Mehmet'in faulleri, hakemin dudugu, yoneticinin sumugu...
 
Bunlara girmeyin, sulandirmayin ortaligi. Neyin ne oldugunu o zamanlari yasayanlar zaten gordu. Gormeyenler de yillar sonra su an vatana ihanetten firarda olan futbolcularin talk show programlarinda gevrek gevrek gulerek o penaltilarin o sicile ragmen nasil verildigine hayret ettigini itiraf etmesi, o maclari yoneten hakem eskisinin "derbicik" diye bugun ucuncu sinif kahve muhabbetlerinin yapildigi TV programlarinda bas bas bagirmasi, kendilerinin tiyniyetleri hakkinda uc kurusluk beyni olan herkese bir ipucu vermistir elbet. Suleyman Seba gibi hayatini centilmenlige, adalete adamis bir beyefendinin bile canina tak edip "Serefli ikincilik" gibi bir ithamda bulunmasi cok onemlidir. Bu soze rakip taraftar bazinda bir karsilik gelse de rakip yonetimler cevap veremediler. Seba herseyi gorup duyuyordu, eski Milli Istihbarat Teskilati mudurunun herseyden habersiz olmasi ihtimali var miydi ki? Velakin Seba o kirli topa girmedi, durustlugunden ve degerlerinden odun vermedi ve haliyle yarista geri kalmaya basladi. Oysa Besiktas taraftari ayni rakiplerin yoneticiler gibi "is bitiren" adamlari gormek istiyordu ve Seba'ya suresinin doldugunu hem de kufurlu tezahuratlarla stadlarda bagirdi. Aninda birakti adam, nur icinde yatsin. O gunlerde iki kupa uc maca boyle buyuk bir adami satisa getiren Besiktas taraftari ve ozellikle Carsi grubu umarim bu dunyada yaptiklarinin cezasini vicdanen ve fiilen cekerler, bunu hakediyorlar. Hic bir zaman affedilmeyecekler.
 
Sporla ilgili olsun olmasin, tum kurumlarda ihanet, vefasizlik basta bir dizi olumsuz gelismeler yasaniyor ve bir donem sonra bunlar temizleniyor ve gene kirleniyor. Periodik olarak bu kisirdongu tekrarlaniyor cunku isin icinde insan var. Insanlarin oldugu yerde pislik var, kurumun niyeti ne kadar iyi olursa olsun insan kendi pisligi ile kurumlari kirletiyor.
 
Bir de kotu niyetli kurumlar var...
 
Temiz insanlarin temizlemek isteyip de beceremedigi, disariya kapali, acenda sahibi ve "cult" haline gelmis bir nevi tarikata benzeyen kurumlar var. Bu kurumlar icinde gelistikleri duzene karsi kurumlardir, icine sizilmasi cok zor ve genelde kuvvetlerini duzenin karsisinda olan bir baska buyuk duzenden alirlar. Sozun gelecegi yeri biliyorsunuz...Artik kucucuk cocuklarin bile yerli yersiz zikrettikleri seyler iste..
 
Galatasaray Lisesi bir Fransiz lisesidir.
Bu liseyi bitirenler Fransa'da bir universiteye sinavsiz girebilirler.
Bu liseyi Fransa devleti finansal olarak desteklemektedir.
Fransa, fiilen Turk dusmani bir devlettir, Fransa gecmiste de Turkiye'yi isgal etmis dusman kuvvetlerinden biridir.
 
aman zaman gordugunuz "Galatasaray Lisesi'ne Fransiz isgal kuvvetlerinin bayragi cekildi" yazilari gercektir ama sasilacak bir durum degildir. Niye bunu cok sasirmis gibi gundeme getirirler anlamak zordur.
 
Galatasaray Lisesini bitirenlerin cogunlukla eski adiyla Mulkiye, yeni adi ile Siyasal Bilgiler Fakultesi'ne girmesi, istihbarattan burokrasiye her yerde kadrolasmasi, kokenleri icabi bir dis kuvvetin stratejik hedeflerinin neticesidir. Bugun ulkemizde bildigimiz ve bilmedigimiz tum Fransiz istihbarat operasyonlarinin yerel "asset"leri devletin icine girmis Mekteb-i Sultani ogrencileridir.
 
Galatasaray Spor Klubu iste topraklarimizda besleyip buyuttugumuz bu hainlerin vucuda getirdigi bir yan produksiyondur. Fransiz destekli GS Lisesi ogrencileri otomatikman uyedir, disaridan uye alim kontenjani esas uyelerin kontrol edebilecegi oranda bir kontenjana tabidir ve cok buyuk paralar dokseler de esas uyelerin onayi olmadan kabul edilmezler.
Galatasaray Spor Klubu transfer sezonlarinda Fransa'da diger Turk kluplerinden cok daha avantajlidir misal. Batefimbi Gomis, Franck Ribery, Carole, Perez yeni nesilin ilk aklina gelecek isimler. Biraz daha eskilerin aklina Turkiye'ye ayak bastiktan iki gun sonra Bakanlar Kurulu karari ile Turk vatandasi yapilan Didier Six de gelebilir. Kontenjana takilan santraforsuz takimda geldi, Turkce Dundar Siz olarak Besiktas'a golunu cakti gitti. Neyse futbola ve pozisyonlara, usulsuzluklere vesaireye girmeyecegim, icinden cikamam, klasorler yetmez.
 
Neden yillarca Fransa basta olmak uzere cesitli ulkelerin yardimi ile Turkiye'ye kan kusturmus, ulkeyi -bolunmenin esigine getirmis diyecegim ama acik olalim- fiilen bolmus ayrilikci bir teror orgutunun su an hapis yatan lideri her firsatta Galatasarayli oldugunu zikretmistir? Hangi Galatasarayli devlet erkani ile menfaatleri ortusmustur? Neden Diyarbakirsporlu degildir? Ayrilikci Bask Bolgesi'ni savunanlar Atletic Bilbao yerine Atletico Madrid'i destekler mi? Katalon olup da Real Madrid'i destekler mi? Icinde korkunc bir menfaat iliskisi olmadikca, hatta olsa bile esyanin tabiatina aykiri bir durumdur. Tesadufle izah edilemez.
 
Neden ulkenin yargi, yurutme ve yasamasinin iliklerine kadar girmis Cumhuriyet dusmani hain Fetullah Gulen Galatasarayli futbolculari ve bir takim teknik sorumlulari iki yanina oturtup "Dualar ve himmetlerle Galatasaray'i ayaga kaldirmamiz gerekiyor" diyebiliyor? Himmet, yani diger insanlardan topladiklari para yardiminin ne kadari ve neden Galatasaray'i ayaga kaldirmak icin harcandi?
 
Turk ordusunun cok gizli stratejik bilgilerini kozmik odaya girerek tum dusmanlarimiza veren, mert ordu mensuplarini pert eden, intihara surukleyen hain savci Zekeriya Oz neden baskan kontenjanindan apar topar Galatasaray uyesi yapildi?
 
Susurluk Kazasi ile bir kismini ogrenebildigimiz, yuzlerce ve belki de binlerce faili mechulun sorumlusu olan derin devlet lideri Mehmet Agar'a neden kazanilan kupayi ithaf edersiniz? Neden Agar'in tetikcisi Abdullah Catli kizlariyla beraber Fransa'da elini kolunu sallayarak yasayabildi?
 
Neden Tanu Colak merhum Metin Oktay Tesislerinde basketbol potasina defalarca ates etti? Neden Arda Turan hastaneyi silahla basti? Neden Hakan Sukur, Emre Belozoglu, Fatih Akyel, Arif Erdem, Hakan Unsal, Bulent Korkmaz Seul'de mescit icin kazan kaldirdi, neden namaz kilmayanlari disladi? Neden kacti Hakan Sukur? Nerede penaltici Arif? Neden bu gucu kendilerine bulabileceklerini saniyorlar? Bu hissi onlara verdiren egitimsel bozukluklarin kaynagi neden aynidir?
 
Sorun spor klubunde degil, sorun bu klubun babasi olan "Gladio"da. Mayasi bozuk ve bu maya en tepeden baslayip ayaklara kadar sirayet ediyor. Kotu niyetli ve disari kapali, Mulkiye vasitasi ile devlet icinde tezgahlanmis ajanlar yetistirmekle mukellef olan dis destekli bir kurumun spor klubudur GS. Burada Galatasarayli taraftarlari itham etmek, suclamak mumkun degildir, onlarin bu iste - en azindan kasitli olarak- bir sorumluluklari yok. Onlarin durumunu asik meczuplara benzetiyorum. Asiklar ama asik olduklari insan bir baskasi ile uzun zamandir evli ve mutlu. Bunlari tanimiyor, kendisine asik olanlari "Fan" olarak tanimliyor, kapidan iceri sokmuyor haliyle. Bu fanlar da "Sen bizimsin, baskasina yar etmeyiz" diyorlar. Sakat bir platonik iliski var ortada. Niye sevdigini bilmeyen asik fanlar ve bu fanlari kullanan, asla icine almayacak olan bir gladio. Meczuplarla dialoga girmek mumkun degil, pratik de degil acikcasi. Sonuclarla ilgilenmektense nedenlere odaklanmak gerekiyor. Kullaniliyorlar, uyanmalari gerek ama sorgulamakta, neyi niye yaptigimizi bilmekle alakali gecmisteki referanslarimiza bakarsak mumkun degil. Biz soyleyelim, insanlar "tesaduf" desinler, bir penalti pozisyonu, bir hakem hatasi, iki kufur, bi' tukuruk boslaltsinlar iclerini.
 
Galatasaray Lisesine bakin, futbolu vesaireyi bosverin simdi. Herkes ne yazik ki havadaki kusa bakiyor. Bu adamlar cok zarar verdi ulkeye.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
UyanBJK, foruma yazdı.
“Evet Feto orgutu ile baglari var ama...”
“Evet Feto’den yardim almislardir ama...”
 
Amasi mamasi yok! Baglanti var, acik destek ve koruma var. UEFA kupasi argumanlari gecersiz.
 
Soyleki:
 
- Buyuk umitlerle hayalini kurdugunuz, ugruna yillarca dirsek curuttugunuz, ailece buyuk yatirimlarla ve ozveri ile amacladiginiz universiteyi kazanmak icin o sinava girdiniz. Velakin Feto orgutu bu sinav sorularinin cevaplarini ele gecirip kendi uyelerine vermis. Bu cocuklar sahtekarlikla, ittirme kaktirma ile istedikleri fakulteleri kazanir ve tahsil sonrasi guzel bir sirkette ise girip zamanla mudur, ceo vesaire olur. Simdi siz “Evet Feto’den destek gorduler ama adam cok guzel is buldu, bir de mudur oldu” mu dersiniz yoksa “Vatan haini bir teror orgutu ile isbirligi yaparak benim hakkimi yediler” mi dersiniz...
 
Simdi mac mac irdelenecek bir durum yok. O tarihlerde yasanan garipliklere ve herkesin o gunlerde ezberledigi saibe sozcugunun kokenlerine girmeye de gerek yok. Ortada hain bir orgutle yapilan isbirligi neticesinde yerel liglerde ayni universite sinavlari gibi elde edilmis bir seyler var. Yoksa o cocuk guzel bir is bulup mudur olmus, vezir olmus, sah olmus ne fayda. Bastan gelen bir hastalik, bir gayrimesruluk problemi var. Turk futbolunda saibe var, hainlik var. Amasi yok!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER