#
#
kirilov, foruma yazdı.
Giresun orta sahada ki Dodo ve Dimitriadisi bozmayarak çok doğru iş yaptı. Bu bile ne kadar iddialı olduklarını gösterir. Yine az gol yiyen bir Giresun olacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Bu iki sol bekin bir alt ligden gelmesi neden bu kadar konuşuluyor anlamıyorum. Ortada çok büyük bir ön yargı var. Sadece burada yazan arkadaşlar için demiyorum en aklı başında adamlar bile ön yargılı. Futbolda her mevkii önemlidir kabul ama bek oyuncuları hiç bir zaman takımlarda ana karakter değildir. Biz Canberk gibi hücum yönü sıfır bir sol bekle 19 maç yenilmeden şampiyon olduk. Haftalarca gol yemediğimiz oldu. Sağ bekte doğru düzgün lig tecrübesi olmayan Emre Uğur olağanüstü oynadı ama yeri geldi Fahri ile oynadık orada. Onlar da takıma katkı sağladı elbette. Nasıl sağladı peki ? Mücadele gücüyle, azmiyle ortaya karakter koydular. Yeni gelen arkadaşlar bu seviyede kendilerini ispatlamak için mücadele edeceklerine şüphem yok. Fizik olarak güçlüyse, arkaya adam kaçırmadığı ve hücumda minimum top kaybıyla oynadığı sürece kendisinden beklenenleri karşılarlar. Hücumda sıfıra inip asist özelliği olan oyuncularsa zaten üstüne kreması olur.
 
Yeni gelen sol bek transferleri ile Samican ve Renan Diniz kendi bölgelerinde oynayacak demektir. Bu da işin ayrı güzelliği. İki oyuncudan da maksimum verim alınabilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Merhabalar. Bizim takım Gökhan Meral'i almış Kocaeli Birlikspor'dan. Kocaeli Birlik farklı bir takım biliyorum ama sizin alt yapıdan çıkmış bir oyuncu. Malum pek bilgimiz yok kimdir, nedir. Bilgi verebilecek bir arkadaş var mı ?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Eyüpspor'dan alınan oyuncu ile ilgili referanslar fena değil. Geçtiğimiz sezonu çok iyi geçirdiği söyleniyor. 25 yaşında. Yani en verimli olması gereken döneminde. Geldiği ligin çok önemi yok. Ön yargılı değilim şahsen.
 
Alınan iki oyuncu ve anlaşıldığı söylenen oyuncular geçtiğimiz sezon takımlarının vazgeçilmezi olmuşlar. Yani problemli ve maç temposundan uzak isimler değiller. Şimdilik transfer konusunda fena gitmiyor Bayram Akgül. Asıl merak ettiğim takımda hangi oyuncuların kalıp hangilerinin gideceği.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Muarem Muarem ile de anlaşılmış Karabağ'dan. Adama geçen sene full oynamış. Kesinlikle iyi transfer olur ama Makedon vatandaşıymış. Daha önce Türkiye de oynadı ama yerli statüsünde sayılmıyor sanırım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Onur Akbay ve Eyupspor'dan sol kanat oyuncusu Muharrem Doğan transferleri açıklandı. Onur Akbay iyidir. Diğer arkadaşı ilk kez duydum. Hayırlı olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Onur Akbay fena tercih değil. Bizdeyken Tuna-Merthan ikilisi oturunca yedek kalmıştı. Bir sene oynayıp ayrıldı zaten. Demirspor da geçen sene ayakta kalan birkaç kişiden birisiydi. Bence gelmesi olumlu olur. Zaten karakter olarak da düzgün birisi.
 
Renan Diniz'in satılmaması da doğru. Sezonun büyük bölümünde yokluktan sol bekte oynadı. Stoper oynadığı maçlarda kusursuzdu. Kim istemişse transfer komitesinde iyi göz var. Tüm Türkiye adamı sol bek olarak tanıdı. Sol bek performansı vasattı ama stoperde gerçek bir yıldız potansiyeli var kendisinde.
 
Magaye,Viera,İtandje ve Reynaldo kesinlikle düşünülmemeli kadroda. Renan Fouginho'nun talibi vardır mutlaka ama şampiyonluk diyorsanız bu adamı tutun kadroda. Orta saha en çok güvendiğim mevkii. Orayı fazla dağıtmamak lazım. Ramos mücadele ediyor ama bence yabancı hakkı için üç stoper fazla. Onunla da vedalaşılmalı. Didi kalmalı. Digao performansını en beğendiğim oyunculardan birisiydi. Hücumcu yönü kuvvetli bir sağ bek. Sanırım süper ligde en fazla isabetli pas veren bek olmuş kendisi. Kalmasını isterim ama yabancı kısıtlamasını nasıl aşarız bilmiyorum. Karacic gönderilecekse bile kiralanmalı. Kalırsa kale emin ellerde. Vinicius'un performansı son maçlarda artmıştı. Boş oyuncu değil. Kalırsa bu ligde kendini gösterebileceğini düşünüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
Tevfik süper ligde napacakmış yahu. Toplu oyunda hemen hemen hiç yok sahada. Savunma yönünde orta sahanın direncini arttırması iyi ama onunda süper ligde yeterli olmadığını gördük. Bu lig için müthiş ama süper lig için yetersiz olduğu geçen sezon ve daha önce ki Sivas-Ankaragücü tecrübelerinde ispatlandı. Kalsa iyiydi ama giderse de bizim için çok büyük bir kayıp olmaz. Samican asıl bölgesine döner. Hem topla meziyetleri daha yüksek bir oyuncu.
 
Anlaşılan oyuncuların kalitesi hakkında bilgin var mı Saturday ? Bir de haftaya cuma takım toplanıyor ama hala giden yabancı yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.
inonuparkı,
 
Ben neden kulüp Bayram Akgül'e verildi demedim. O zamanın şartlarında sahip çıkmak isteyene yok denmezdi kabul ediyorum. Benim sorduğum arma ve isim hakkını nasıl devretti bu şahıs ?
 
Açıklamayı beklemeye gerek yok ayrıca. Niyet belli. Adana Bş. Belediyespor'u Adanaspor yapmak. Taraftarın büyük çoğunluğunun karşı çıktığı bir projenin sürdürülebilirliği 0. Kimse mazisiyle bir değer olan Adanaspor'u boşverip Akp Türkiyesinde türeyen 0 km takımlar gibi yeni bir takımın peşinden gitmez. Tribün kültürü açısından bakarsakta tam bir facia ve kolaycılıktır. Zamanında olduğu gibi tribünde olmayız dersiniz, hukuksal alanda Bayram Akgül ile savaşırız dersiniz kabul ama Yeni Adanaspor olmaz. Destek bulamazsınız. Sonuç olarak Refik Gül itibar kaybeder. Adanaspor tribünlerinin çağ atlamasına öncülük eden kişinin itibar kaybını hiç istemem. Çok uzağa gitmeyin 5-6 sene önce Şimşekler gurubu taraflı tarafsız herkesin taktir ettiği bir oluşumken tribün liderlerinin yanlış işleri sebebiyle münferit taraftarının sırt çevirdiği ve tartışılan bir oluşum haline geldi. İnsanları, liderleri saygın konuma getiren duruşları ve tutarlı davranışlarıdır. Lider olan kişinin eylemleri tartışılmaya mahal vermeksizin genel olarak kabul görmelidir. Taraftarın büyük çoğunluğu bu işe yanlış diyorsa orada düşünmek lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kirilov, foruma yazdı.

"inonuparkı" dedi ki;

Burda arma üzerinden duyarı kasanların kaçı acaba Adanaspor ve tribün için bedel ödemiş yazsında bizde bilelim sizin şuan b.a çok sahiplendiğiniz Adanaspor için o zamanlar kapanmasın diye otabanlar yakan sırf adanaspor tekrardan var olacak diye belediye takımının peşinden ilçe ilçe gezen bu insanlardı o zamanlar yaşları 17-25 arası değişen bu insanlar okuldu işdi hiçbirşey umurların da değildi sen en güzel üniversitelerde okurken bu insanlar mahkemelerdi polis joplarıydı içindeki irlandalılardı bunlarla uğraşıyordu destek verirsin vermezsin kendi bileceğin iş ama işkembeden kimse sallamasın yok adanaspor gka ibaret değil yok dağ fare doğurdu haddinizi bilin.
Şuan var olan adanasporu biz küllerimizden yarattık kıvılcımı biz yaktık ama gelinen nokta ortada yüzleşeceğin ve ders alacağını sandığın kimse yok bekleyin olanları görün.

Ben haddimi biliyorum tabi ki. Madem benimle tartışıyorsun hiç kıvırmadan cevap ver. Daha bir ay önce yeni takım Z planımız diyipte tek bir somut adım atmadan yeni takım muhabbetlerini gündeme getirmek senin bakış açına göre ne ifade ediyor ? Sana göre bedel ödeyen abilere kardeşlere sorabildin mi A,B planı noldu diye ? Sorduysan ne dediler bana haddimi bildirirken paylaşabilir misin ?
Otoban yakmak, bakanın yolunu kesmekle kimse başkalarından daha büyük Adanasporlu olmuyor. Aşın bu kahve muhabbetlerini. Hesap soracaksanız zamanında bu adama arma ve isim hakkını veren kişiye soracaktınız ? Soruldu mu ? Tabi ki hayır. Adanaspor tribünleri güney kale arkasından ibaret değil tabi ki. Hakim gurup Turbeyler gurubudur ama taraftar sadece oradan ibaret değil. Aksini mi iddia ediyorsun yoksa ?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER