#
#
hayirliisler, foruma yazdı.
Böyle habercilik anlayışına sokıyım. Td dahil. Diğer başlıkta adamın tribünden çekildiği yazıyor, td bile Kocaeli tribünün adını lekeleyen paylaşım yapıyor. Evet Özgür Taşkıran Kocaeli tribünlerinde uyuşturucuyu hatta alkolu bile temizlemişti, stada kimseyi sokmazdı. Deplasman otobüslerinde de ne madde ne emanet hiçbiri barınamazdı. Serhat'ı vuranlar içicilikten satıcılıktan bi dünya dosyası olan adamlar. Özgür abi suçludur masumdur bilmem ama naptıysa kendine yaptı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Bu başlıkları Ua dan birileri açtırıyosa anlaşılır, yok dışardan birileri açıyosa büyük gaflet. Ua lise lobisinin Gs seyircilerini kontrol altında tutmak, çatlak sesleri kesmek için tribün içine yerleştirdiği paralı oluşumdur. Gerisi hikaye. Terim gelsin diye açıklama yaptılarsa taraftar Terim istiyor izlenimi yaratmak için yapıldı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Ulen ne Terimmiş be. 20 yıldır ülkenin tepesinde. Kaç topçu kazandırmış bu ülkeye? Sabri mi? Hangi sistemi getirmiş? Alman hocasından kopyaladığı 4-4-2 mi? Gene Alman hocaların yetiştirdiği 90 jenerasyonun ekmeğini 4 sene yedi. O tayfa da zaten dünya kupasında derece yaptı. 2.dönemi fiyasko, transferi bilmez. Bi ara milli takımda 2-2-2-2-2 gibi bi sistem oynatcam diyodu. 3. Döneminde de 4-2-3-1 denemeye kalktı rezil oldu. Elmander'den Hakan Şükür çıkartıp gene bildiği 4-4-2 ye döndü. Kendini yenileyemediği gibi gazdan başka bişe de bilmez çünkü. Milan dönemi topçuların röportajlarından sonra bu sektörden ekmek yemesi bile rezalet. Daha kibrine garip garip hareketlerine basınla iletişimine gelemedim bile. Gazla lobiyle sistemsiz takımlar karşısında şampiyonluk alıyodu da bu sene Beşiktaş (yedirirlerse Başakşehir) gibi sistem takımları karşısında yalan olur. Ama başlıktan da görüldüğü gibi kupa fanları için değil Terim, Aziz Yıldırım gelcek şampiyon olcaz deseler eyvallah dicek kitle var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Saffeti Saffet yapan Kocaelispor, bu sayede şehirle bağı olmamasına rağmen vekil yapan da Kocaeli halkıdır. Yıllardır sürünüyoruz bize ne faydası olmuş. O kadar borcu olan takıma bırak destek olmayı tek maçına gelmemiş, Beşiktaş gruptan çıkar paylaşım yapar Ankaragücü maçlarında fotograf verir. Nerde prim Saffet orda. Adamsa çıksın önce vekil olduğu şehre borcunu ödesin. Ona kaldı ülke futbolunu kurtarmak. Bişe yapcağı da yok işte bazen yanlış insanlar da doğru cümleler kuruyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.

"Holly" dedi ki;

Bu tipler hanginizin tribününde yok mertçe bizde yok diyebilecek var mı?

Büyük tribünlerin hiçbirinin abileri yolvermez bu çocuklara. Yirmi sene geriden geliyonuz bu işlerde. Kaç sayfadır kolpalarınız bitmedi p plakaydı yok çocuklar yok engelliler yok kız çocuğu vardı falan filan. Ulan her dediğiniz doğru olsa 2 oto 2 volt deplasman tayfanız bu kadar zayıfsa daha ne gider yapıyonuz. Şimşekler karşınıza yirmi farklı kare çıkarır yirmisi de sizi yatırır. Tutturmuşlar bi linç de linç, sanki çocukların kemikleri kırıldı, iki tekmeleyip bırakmışlar işte. Kardeşlerinin korumadığı çocukları düşmanları mı düşüncek, gene de araya girmişler. Çapınız kadar işlere bulaşsanız saygı görürsünüz. Sivaslılar da deplasman yapıyor, ne içerde taşladıklarını ne dışarda taşlandıklarını duymadım. Yok biz olduk herkese gideriz diyosanız da yapcak bişe yok artık
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Kayserililer bedava kolpa yapıyor. Bozulduk muhasebesini yapıcaz eyvallah deyin geçin işte ne uzatıyonuz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Basit bi hakaret davasının seneler sürdüğü ülkede neyin davası başkan. Sonuçlanana kadar kaç şampiyonluk kaç sezon gider, o aradaki sevinçleri kederleri hangi mahkeme nasıl telafi etcek. Zaten emniyetin yetkisi dahilinde, bu ülkenin mahkemelerinden tribün lehine karar çıkmaz.
Gebze'yi en iyi biz anlarız. Amatörde deplasman kültürü pek olmadığından önlem de yok umrunda olan da. İki sezon oynadık yasak gelmeyen maç sayılıdır. Onlarda da emniyet tedbirleri süper lig kategorisindeydi. Tribünü olan takım buralara düşmesin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
İsmetpaşa'nın arka semtte döşeme atölyemiz vardı. Okul çıkışı dükkana gider çalışırdık. Bi dayım var askerden önce evlenmiş iki erkek çocuğu olmuş, bi de amcam, ikisi de doğuda en karışık dönemde askerlik yapmış kafalar sıyrık. İş güç yok pederin yanında takılırlardı. 63 model Anadolumuz vardu, hep beraber maça giderdik. Dükkandan babam ikimize sünger parçaları alırdı, stadda altımıza koymak içinmiş. Dayımla amcam sünger bıçağı tornavida testere bişeler alırdı, napcanız bunları diye sorsam stadın tamir işlerini yapcaz deyip gülerlerdi. Stadda bunlar kaybolurdu, biz babamla ya numaralıya ya kale arkaya, nerde bilet varsa, çoğunlukla bilet olmazdı. Hele maratona ne aile ne çocuk giremezdi kapıdan çevirirlerdi. Kuyrukta izdiham olurdu sıkışırdık, babam çocuk vaar diye bağrırdı, etraftan bikaç kişi daha aynı şekil bağırır millet hemen açılırdı. Bazı maçlar stadın etrafındaki reklam panolarından tırmanırdı millet. İçerden halat sarkıtılırdı. Sekadan getirilen kağıtlarla konfeti yapılırdı, göz gözü görmezdi. Eski üçlü vardı uzun. Bi de deli arif vardı bizim mahalleden, sahaya dalar dümenden hayali topla ceza sahasına girer kendini yere atardı, sonra da penaltı kullanır gol yapardı bütün tribünler coşardı. Şimdiki gibi 90 dakka tribün yoktu, maçtan saatler önce bağırmaya başlanılır, maç başlayınca susulur maç izlenirdi. Karşılıklı Körfez gol, Kocaelim benim gibi kısa tezahüratlar yapılırdı. Bir de çook küfür vardı, yarım saat hakeme rakibe tüm stad sövülen maçlar olurdu. Körfez fırtınası çok sert eserdi o yıllar, staddan genelde mutlu ayrılırdık. Dayımla amcamı maçtan sonra ya biyerleri yaralı Anadolun başında bekler görürdük, ya da göremezdik. İstanbul kalabalık gelirdi denmiş, Fener hep kalabalık gelirdi, diğerleri 3-5 oto ya gelirdi ya gelmezdi. İstanbul deplasmanları hep olaylı olurmuş. Sonraları öğrendik tribün nedir. Biz, Samsun, Zonguldak, Bursa, Ankara, Eskişehir, İzmirli biladerler.. Bi savaş varmış, hem kendi aralarında hem bizansa karşı. O zamanları kimse küçümsemesin. Tribünlerin emniyetten güçlü olduğu yıllar. Ama devleti de küçümsemesin, eninde sonunda kafanı ezer. 6222 ne kadar eksikleri yanlışları olsa da devlet aklının tribün tehlikesine karşı önlemidir. Hee bişe daha, o zamanlar tribün lideri diye bişey de yoktu. Amigolar vardı gaza getiren, bi de icraatlarıyla öne çıkanlar vardı. Tribün liderleri genellikle bu gücü parayla kontrol altına almak için çıkan bi kavram. Yönetici emniyet devlet kanallarıyla. 2000li yıllarla kendi tribünlerini frenleme misyonunu başarıyla yerine getirdiler. Hiçbir kafa tribün kendine verdiği yarayı hasmına vermemiştir. Doğrusuyla yanlışıyla tribünleri baya temizleyip şimdiki besteci tezahüratçı pankartçı şekle büründürdüler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Lise tayfasına bile otobüs mü veriliyomuş? Sonra da klübün şehirdeki otobüs firmalarına milyarlarca borcu var kimse bize otobüs vermiyo diye ağlarlar. Liseli çocuğun deplasmanda ne işi var, herşeyin zamanı var. Yanında babası dayısı olmayan çocuğu otobüse alan tribün yanlış yapar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hayirliisler, foruma yazdı.
Aydın'a bu sene gittik haftaiçi maçına 3 otobüs, sağolsunlar Aydınlılar polis kontrol noktasına gelip karşıladılar sağolsunlar onca adama yemek ikram ettiler. Genelde nereye gitsek rakip tribün dolu olur, boşsa da sesi duyan merak eder gelir. Aydın gibi mazisi olan bi şehir takımının tribününde 15-20 kişi vardı, çok şaşırmıştım valla. Demek üstteki arkadaşın yazdıklarının tabanı var. Şehrin desteğini kaybetmiş grubun da ne işe yarayacağı meçhul. Umarım bi orta yol bulunur da Aydınlılar takımlarına gerektiği kadar sahip çıkar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER