#
#

Gürsu Şarkaya

Arkandadır Bu Büyük Taraftar Ölümüne GalataSaray

caGe, foruma yazdı.
daldan dala atlıyorsun. buradaki konu ligin 36 ve 37. haftasının fikstürüdür, ligin 21 takıma çıkartılması saçmalığı değil.
 
avrupa kupaları düşünülmeden değil tam aksine avrupa kupalarını düşünerek fikstür belirlediler. eylülden aralık ayının ortasına kadar ki bölümde avrupa kupalarının eleme ve grup, üstüne milli maçların oynanmadığı kaç boş hafta içi var? hadi buldun 2-3 hafta diyelim, oralara da lig maçı sıkıştırsalardı da avrupaya katılan takımlar eleme, grup, lig, milli takım derken aralığın sonuna kadar hiç ara vermeden 3 günde bir maç mı yapsaydı? ne yaptılar grup aşamaları bitene kadar süper ligde hafta içi maçı koymadılar, avrupa kupalarında grup aşamaları bittikten sonra ligde hafta içi maçları başlattılar. doğru mu yanlış mı tartışılır fakat bu fikstür bir veya bir kaç takıma kıyak geçilmek için belirlenmedi.
 
Türk takımları avrupada finale kadar gitse, lig ve avrupa maçlarından bazıları çakışsa aldıkları 21 takımlı lig kararının ne kadar yanlış olduğunu ortaya çıkacaktı. şimdi burada bütün sorun fikstürün belirlenme şekli değil ligin bir anda 18 takımdan 21 takıma çıkmasıdır. zaten bunu herkes eleştirdi herkes yanlış buldu. bende burada tff nin aldığı her karar doğrudur gibi bir fikri savunmuyorum.
 
fatih terim fikstürden dert yanarken haklı mıydı değil miydi? yada kamuoyunun Galatasaraylılardan hariç geri kalanı fatih terime hak verdi mi vermedi mi?
 
ben burada renklere veya puan durumuna göre yorum yapmıyorum. illa puan durumuna göre yorum yapacaksam Fenerbahçe dinlenemesin de puan kaybetsin bende Fb yi geçeyim derdim. Fenerbahçenin puan kaybına sizin ihtiyacınız yok ki bizim var. :) renklere göre yorum yapacaksam da direkt nihat abileri üzerinden Fenere yüklenirdim :)
 
ligde 21 takım var her sırası gelen bay geçiyor ve rakiplerinden daha fazla dinlenmiş oluyor. tff nasıl 35 haftalık bölümde her bay geçen takım daha fazla dinlenmesin diye hareket etmemişse bundan sonraki 7 haftalık bölümde de bay geçen takım daha fazla dinlenmesin diye hareket edemez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
sorrento
 
fikstürü açtım baktım 5. hafta bay geçmişsiniz. 4 ekimde maça çıkmışsınız ardından milli ara girmiş ve bir sonraki maçınız 26 ekimde. aynı fikstürde biz 4 ekimden sonra 19 ekimde maça çıkmışız. yani milli takıma giden futbolcularınız bizim milli takıma giden futbolcularımızdan daha fazla dinlenmişler. milli takıma gitmeyen oyuncularınız 22 gün dinlenirken bizim milli takıma gitmeyenler 15 gün dinlenmişler. aradaki bu 7 günün hesabını kim verecek?
 
yukarıdaki itiraz ne kadar mantıklıysa sizin itirazınızda o kadar mantıklı.
 
kusura bakmayın ama daha adaletli olmasını değil Fenerbahçenin bay geçtiği hafta daha fazla dinlenmesinin önüne geçmek istiyorsunuz. bizde bay geçtiğimiz hafta daha fazla dinlendik ama kimse itiraz etmedi.
 
verdiğin fikstür örneğinde ligde toplam 21 takım olduğunu hatırlaman lazım. öyle salı oynayan takım bir hafta sonra pazartesi bile oynayabilir ondan sonraki hafta çarşamba yada perşembe oynatırsın diyerek fikstür yapıldığını zannetmiyorum.
 
tff nin ligi 21 takıma yükseltmesinin konumuzla bir alakası yok o kararı destekleyende yok. avrupa kupalarında bir Türk takımı devam etseydi lig maçları ertelenecek ve verdikleri 21 takım kararının çok saçma olduğu ortaya çıkacaktı. gerçi böyle de ortada.
 
tff nin verdiği başka kararları hatalı bulabilirim o zaman çatır çatır yazarımda ama bu sezon fikstürle alakalı bir hata olduğunu düşünmüyorum.
 
neyse arkadaşlar ben bu konuyla ilgili fikrimi beyan ettim bana göre normal tabi size de farklı düşünebilirsiniz yapacak bir şey yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, Avrupa'nın dev kulüplerinden 12'sinin kurmaya karar verdiği Avrupa Süper Ligi'ni 6 milyar dolar ile finanse edeceğini açıkladı.
 
kurucu takımlar 3.5 milyar euro yu aralarında paylaşacakmış. 15 takım desek takım başına 230 milyon euro düşüyor. düşünün uefanın ne kadar para çaldığını???
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.

"sorrento" dedi ki;

Beşiktaş bay geçtiği haftanın sonrasında yine diğerlerinden önce oynadı. Tutup da pazar ya da pazartesine vermediler maçını yani.
 
Fikstürde normal dediğin şey zaten başlı başına saçmalık. Neden önce Beşiktaş , sonra Galatasaray ve Fenerbahçe oynuyor? Böyle bir sıralama olması zorunluluğu ya da yazılı kural mı var?
Hangi sezon böyle bir saçmalık olmuş? Sürekli değişirdi bu durum. Sürekli birinin diğerlerinden önce oynadığı nerede görülmüş? Mübarekler otomatiğe bağlamışlar..
 
Hani Avrupa maçın olur da o yüzden cuma gününden maçını oynatırlar onu anlarım.. o da yok.
 
Önce oynamak avantajdır ya da dezavantajdır, orasında değilim. Hatta önce oynamak avantaj olarak dahi görülebilir.
 
Fakat bir takım salı oynuyorsa normal şartta onun maçını hafta sonuna verirsin, o hafta bay geçen takımı da cuma oynatırsın. Bu her takım için de böyle olmalı.
 
Federasyon sıçmış sıvamış siz de normal diye savunuyorsunuz. Ama doğru, sizin Başkan Mustafa Cengiz de çıktı konuştu, federasyon iyi niyetli diye. Haklısınız, pardon!
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hayır yazılı kural yok ama öyle yapıyorlar çünkü bu sene hafta içi maçları çok fazla. en başta 3 istanbul kulübünü eşit gün sayısında dinlendiriyorlar ki bunlar ağlamasın. eğer böyle yapmasalardı vaay x takım 4 gün dinlendi ben 3 gün dinlendim tff x takımı destekliyor diye ağlayan çok takım olacaktı. diğer sezonlarda böyle bir şey olmadı çünkü diğer sezonlarda hafta içi lig maçı oynanmıyordu.
 
Fenerbahçenin bay geçtği hafta rakiplerinden daha fazla dinlenmiş olması normal. sen burada çıkıp sistemi Fenerbahçenin bay geçtiği hafta daha fazla dinlenmesinin önüne geçecek şekilde dizayn edemezsin.
 
fikstürün işinize gelecek şekilde değiştirmek istiyorsunuz karşı çıkan olunca da vaay GS başkanı tff dekiler kardeşimiz dedi, iyi zamanın da Beşiktaş başkanı da GS ligi kazansın istiyoruz demişti sizi tekrar o noktaya davet ediyorum. :D
 
tff sıçsa hele ki Fenerbahçeye kıyak geçilecek şekilde sıçsa en başta biz itiraz ederiz zaten. düşün ne kadar saçma bir şeye itiraz ediyorsunuz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
yıllardır basketbolda euroleague var kim itiraz etti?
 
Fenerbahçeli basketbolcular Türk milli takımı maçında oynamayı reddettiler aynı gün euroleague maçları vardı orada oynadılar kim itiraz etti?
 
Galatasaray biz her zaman euroleague i tercih edeceğiz diye açıklama yaptı, fiba şampiyonlar ligine gitmeyi reddetti kim itiraz etti?
 
şimdi de futbolun euroleague ni kuruyorlar. nasıl fiba mücadele edemiyorsa fifa da uefa da mücadele edemez. bu takımları yerel liglerden atamazsın, herkes uefanın organizasyonunda oynamayı kabul edecek diye bir kaide yok.
 
ben sonuna kadar destekliyorum çünkü şampiyonlar liginin bugünkü sistemi de adaletsiz. bugünkü şampiyonlar ligi 5 büyük ligin takımları için yapılan bir organizasyon, 5 ligden 20 takım alıyorlar araya da 10-12 tane falan diğer ülkelerden alıyorlar ki renk katsın.
 
yapsınlar üye ülkelerin şampiyonlarının direkt katıldığı bir şampiyonlar ligi o zaman adalet sağlanmış olur. bizim şampiyonumuz 2 eleme oynayacak ingilterenin 2. si direkt gidecek 4. sü eleme oynayacak bu mu adalet?
 
avrupa süper ligi de adaletli değil belki ama bu kulüpler artık uefaya ve diğer kulüplere paradan pay vermek istemiyorlar.
 
inşallah kurarlar keşke bizi de alsalar ama almazlar herhalde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
fikstür gayet normal önce Beşiktaş sonra Galatasaray sonra Fenerbahçe oynuyor. Fenerbahçe bu hafta bay geçiyor diye daha fazla dinlenmiş kabul edemezsin. Beşiktaşın bay geçtiği hafta biri çıkıp neden Beşiktaş diğer takımlardan daha çok dinleniyor dedi mi? demedi.
 
böyle saçma itiraz olmaz, kayrılma istemenin adı adalet olmuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
bana göre 3 gol atan keremden sonra bizim için maçın yıldızı gedsondur. şenerde en kötü futbolcumuz.
 
rahat bir galibiyet oldu fakat Göztepenin oyun stilinden dolayı Galatasaray için referans alınacak bir maç değil. maçın hiç bir anında bizi rahatsız edememelerine rağmen 3-1 den sonra 3 kere gol vuruşu fırsatı verdik.
 
ünal karamana tek bir soru sormak isterdim madem bu kadar geride oynayacaksın sol önde neden pivot santrafor tipli bir oyuncu oynatıyorsun?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
halı gibi muhteşem bir zemin ve Galatasaraya önde hiç basmayan, pas yapmasına müsaade eden bir rakip. Göztepe ilk yarıda gol haricinde atak girişimi bile yapamadı. Galatasaray savunması ligin açık ara en rahat 45 dakikasını oynadı. ilk yarıda 3-4 tane atıp maçı bitirebilirdik ama beceremedik. ikinci yarı halil ve keremle kontralarla işi bitirmeliyiz farkı açamazsak Göztepe mutlaka yüklenecektir bizim için korku dolu dakikalar olur. bu kadar rahat top yaptığımız bir maçta pivot santraforumuzun olmaması bizim adımıza şanssızlık. bu zeminde ikinci yarı oyuna girecek onyekuru da arkaya atılan her topta etkili olacaktır.
 
şener haricinde Galatasarayda aksayan futbolcu olmadı.
 
kereme son aylarda forma şansını çok az veren fatih hocaya da ders olsun onun performansı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
yavaş yavaş akıl sağlığını kaybediyor, adam hasta bu yüzden söyleyecek bir şeyim yok.
 
eğer ailesi tarafından kontrol altına alınıp medyaya demeç vermesinin önüne geçilmezse bugüne kadar hiç görmediğimiz rezil&komik durumlar ortaya çıkacaktır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER