#
#

Gürsu Şarkaya

Arkandadır Bu Büyük Taraftar Ölümüne GalataSaray

caGe, foruma yazdı.
tartışılan penaltı pozisyonu çok net olarak penaltı değil. futbolcu kafayla vurmak isterken eline geliyor, elle oynama yok ele çarpma var. hani öyle bir pozisyon ki 20 hakem getir 20 si de vermez tartışmaya kapalı bir pozisyon.
 
rakibe önde en iyi basan takım kim deseler çoğu kişi Beşiktaş der. emre b. topla oynaya oynaya rakibinin hızını kesti bastırtmadı, bu topla oynamaya Beşiktaşın geride 5 li savunma yapması yardım etti denebilir. ikinci yarı geride 4lüye döndüler Beşiktaş daha iyiydi, karambol pozisyonlar buldu genelde zaten dolmabahçede en az bu kadar pozisyona girer Beşiktaş.
 
yenilen golde necipin hatasını konuşmak kadar futbolcuyu cepheden karşılamış şuta ayağını koymak yerine dönme hareketi yapıp bacaklarını açan saiss de konuşulmalı.
 
maçın hakkı beraberlikti ama emre nin valerieni mağlup ettiğini de söylemek lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
takım halinde çok iyi performans. oyun olarak 3-4 farklı galibiyeti hak ettik ama skor olarak istediğimizi yine alamadık.
 
boey tren gibi maşallah, torreira çok iyiydi. bu kadar topla rakip sahada oynamamıza rağmen mertensin hiç tehlikeli bölgede top alamaması bir garip oldu.
 
çok az süre almasına rağmen yusuf heyecanlandırdı, icardi ve mata gelince kim nasıl oynayacak birine süre verirken birine yazık etmiş olacağız. umarım özellikle tecrübeli isim olarak mertens, mata, gomis süre konusunda problem çıkarmazlar.
 
seferovici dünya kupasına kadar idare edip devre arası yolları ayırabiliriz. kesinlikle sözleşmesindeki madde aktif olmamalı.
 
son olarak biz geçen sene ne izlemişiz ne eziyet çekmişiz aq.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
Galatasaray maas tablosu
 
... SsGPg&s=19
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
3 istanbul kulübünün transfer haberleri bir çok lig maçından daha çok reytinge sahip. yolda görse tanımayacağı, tek bir maçını izlemediği adamı kendi kulübü transfer etsin diye sosyal medyada bir tarafını yırtıyor, transfermarkt diye bir sitenin belirlediği fiyatları %100 doğru kabul edip yapılan transferin fiyatı orda yüksekse zevkten dört köşe oluyor eğer rakibinin transferi daha yüksekse üzülüyor morali düşüyor. :)
 
bu transfer sezonunun ligi olsa transfer sezonu kapanınca "transfer şampiyonu" belirlense bu kulüpler sosyal medya taraftarlarının gazıyla 3-5 milyon euroluk fazla transfer yaparlar.
 
bugün talhanın fotoğrafını kadıköyde dolaştır 1 kişi tanımaz arkadaşım maça giderken talha transferi yüzünden moralinin bom bok olduğunu iddia ederek maça gitti. :)
 
transfer şampiyonuda Galatasaraydır alayınızın dersini verdik akıllı olun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
aslantepedeki stadyum yapıldığından beri 11 senede futbol branşında Türkiyede en fazla gelir elde eden kulüp Galatasaray. sene sene bakıldığında Beşiktaşın hem sponsor hem stadyumun gelirini yükselttiği hemde avrupada ciddi gelir elde ettiği bir sezon vardı belki o sene bizi geçmiş olabilirler tam bilemiyorum.
 
Galatasaray parasını akıllıca harcıyor mu? bence harcamıyor ama rakiplerinden daha fazla kazandığı için doğal olarak daha fazla harcıyor. riva arazisinden gelen para sebebiyle şuanda rakiplerine göre mali durumu çok daha kuvvetli.
 
birde şampiyon olamazlarsa batarlar gibi bir düşünce var eskiden şampiyon olan şampiyonlar ligine gittiği için mali olarak rahat ediyordu fakat önümüzdeki sezon şampiyon olan takımın şampiyonlar ligi için 4 eleme oynayacağı söyleniyor. yani şampiyon olup katılamazsan yine batabilirsin çok bir fark olmaz.
 
biz şampiyon olmayalım fakat şampiyon olan rakibimizde şampiyonlar ligine katılamazsın biz %70 o şampiyon olan takımdan daha fazla gelir elde ederiz. geri kalan %30 luk kısımda iki takım kafa kafaya olur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
Galatasaray bence hücum rotasyonunda 1 kişi fazla. 2 yerli 7 tane yabancı olmak üzere 9 kişilik rotasyon bana fazla gibi göründü.
 
emre a, barış, emre k, taylan, ömer, emre t, oğulcan bir şekilde bonservisiyle yada kiralık gönderilmeli. hiç biri uzun süreli sakatlıklar olmadan forma yüzü göremezler. hepsi yerli ama bize yerli rotasyonunda genişlik sağlayan oyuncular pek değiller.
 
yapılan transferler tutar tutmaz, uyum sağlar sağlamaz bunu zaman gösterecek ama geldikleri takımları futbolculuk kariyerleri ile geçer not aldılar.
 
sırf genç alarakta olmuyor fakat tüm transferlerde 1 tane daha satamayacağımız oyuncu yerine genç gelecek vaat eden tipte birini alsak çok iyi olurdu.
 
bundan sonrası teknik bilgisi ile futbolcuları şampiyonluğa inandırması gereken okan hocaya kalmış.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.

"libertafb1907" dedi ki;

Galatasaray batmaz. En kötü Florya'yi tekrar devlete satarlar, o parayi güzelce yerler, sonra anlasmaya uymayip Florya'dan cikmazlar, 5 sene sonra "ayni" paraya Florya'yi geri alirlar, hatta ödemezler meblag'yi bankalar birligi anlasmasina dahil ederler, üstüne devlet arazi peskes cekerse misal kemerburgaz gibi oh mis. Yapmadiklari sey degil.
 
"Orta dünya ile üst dünya bir araya gelse o Florya tabusu yeniden alınamazdı" diyen Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
Florya’yı aynı bedelle geri aldık. Faiz ödeyeceğiz. 120 milyonu bu yapılandırma anlaşmasına aldık. 5 yıllık ödeme takvimine aldık. Emlak Konut’a teşekkür ederim ama en önemlisi Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyorum. Yiğidi öldürün hakkını inkar etmeyin. Rakiplerimiz de bundan heveslenip saldırıda bulunmasın bize de verin diye. Biz kendi mülkümüzü aldık.
 
Insanda biraz utanma olur.
keşke utanma duygusu biraz sende olsaydı bu yazdıklarını yazmazdın.
 
floryayı emlak konuta sattık ve antrenman tesislerini taşımak için kemerburgaz arazisini devletten kiraladık. floryadan çıkmak için yaklaşık 2 sene gibi bir süremiz vardı fakat bize antrenman tesisi yapmamız için kiralanan kemerburgaz arazisinin ortasında maden işletmesi çıktı ve bu maden işletmesi araziyi terk etmemeye kararlıydı üstelik kanunlarda maden işletmesinden yanaydı, arazi bize kiralanmış olmasına rağmen maden işletmesini oradan çıkartamıyorduk. ne yapmamız gerekiyordu? hem floryadan çıkıp hem maden işletmesinin olduğu kemerburgaza mı gitmeliydik? bize keremburgaz arazisi spor tesisi olarak kiralayan devlet oradaki maden işletmesini bilmiyormuydu? burada hata bizde mi?
 
ne yaptık? floryayı satarken aldığımız parayı faizine hatta dosya masrafına kadar geri ödeyerek geri satın aldık. floryanın bir kısmı bizim tapulu arazimiz. istersek satarız istersek geri alırız. sen bunu sanki bir hukuksuzluk varmış gibi gösteremezsin, göstermeye çalışırsanda ağzının payını alırsın.
 
Galatasaray kemerburgaz arazisini alırken karşılığında florya arazisinin devletten kiraladığı kısmından çıkıyor. eğer proje gerçekleşirse devlet kendi kısmından para kazanacak. sizin kulübünüz daha yeni devletten arazi aldı karşılığında hangi araziyi devlete geri verdiniz? akpnin size verdikleri yetmedi mi? dön bir bak hangi kulübün devletten kiraladığı araziler daha fazla daha büyük.
 
hukuksuzluk arıyorsan basketbol salonunuzun ve yanındaki alışveriş merkezinin ihale sürecini araştır gerçi fenerbahçeli olduğun için fenerbahçe meseleleri ile çok ilgilenmezsin varsa yoksa Galatasaray.
 
her işiniz yalan, her işiniz algı, her işiniz iftira...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
https://twitter.com/nocontexttgs/status ... 6669617154
 
erden timur özel uçak tutmuş transferler için.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
1 puanı verseler Gaziantep ikinci yarıya çıkmazmış.
 
ilk yarı çok iyi oynadık devreye 1-1 le girmek bizim adımıza şanssızlıktı. ikinci yarıda 10 kişi olarak iyi oynadık denebilir. gomis topun başına geçtiğinde herhalde GSlıların yarısı kaçıracak demiştir. okan hoca gomise penaltı attırmamalı adam iyi penaltıcı değil.
 
yediğimiz golde önünde 3 tane boş pas opsiyonu olmasına rağmen abdülkerim gelişine bir vuruşla top kaybını yapıyor ardından aanholtun açığını kapatmak için sola geliyor ve kendi bölgesinden asist oluyor. aynı abdülkerim top rakip sahada iken rakibe basabilecek 2 futbolcu olmasına rağmen kayarak rakibi düşürüyor ve ilk sarı kartını görüyor. ikinci sarı karta bir şey demiyorum bu tip kartları bazen veriyorlar bazen vermiyorlar. bu böyle gitmez abdülkerim diye birinin ona anlatması lazım. biraz oynamasın emin oynasın zaten çocuk çok soğuk kanlı bence rahat oynar, o olmazsa luyindama oynasın.
 
kerem çok top kaybı yapıyor çıkması doğruydu. bence yunusta 65 lerde falan çıkmalıydı takıma faydası yoktu ikinci yarı. oliviera geçen maçlara göre iyiydi, frikikten atacak ama bakalım kime nasip olacak. boey aslanım benim gitmek istiyormuş falan fıstık takımın en iyisi. hep eleştirdiğim aanholtu bile önceki maçlara göre iyiydi özellikle ilk yarı.
 
genel olarak iyi oynadığımız çok iyi mücadele ettiğimiz bir maçta attığımız 2 golüde şansla atmamız büyük soru işareti bizim adımıza.,
 
takıma güç veren destek veren çok iyi bir taraftar topluluğu vardı, taraftar büyük bir alkışı hak etti.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
caGe, foruma yazdı.
Allahın kekosu daha sahaya atlar atlamaz pantolonu düşüyor, bunu yakalıyorlar yine pantolonu düşüyor çekmeye çalışıyor. Allaha şükretsin orada donu sıyrılıp götü görülmemiş yoksa 40 senelik malzeme olurdu :D
 
Trabzonspor taraftarları çok daha büyüğünü yaptı bu olayların ceza almadılar ama Ankaragücünü korumazlar büyük ceza alır.
 
Beşiktaş kulübesinden genç bir futbolcu rakip kulübeye ve rakip taraftarlara küfür etmiş bunun üzerine Ankaragücü kulübesinden bir personel Beşiktaş kulübesine gidip bu genç futbolcuya tepki göstermiş. bu genç futbolcunun daha önce bir gol sevincini kafa kesme hareketi ile yaptığı görüntüler mevcut belli ki arızalı bir tip.
 
atakan çankaya bir pozisyonda yüzüne aldığı darbeden dolayı yerde kalmış yayıncı kuruluş tekrarını bile göstermemiş. kırmızı karttır değildir demiyorum çünkü yerde kıvranan bir futbolcu ve onun neden yerde kaldığını göstermeyen bir yayıncı kuruluş var. demek ki saklanacak bir şey var.
 
maçtaki penaltı pozisyonuna gelince bana göre penaltı verilebilecek bir pozisyon. ama göreceksiniz lig boyunca bir çok maçta benzeri yaşanacak fakat VAR başındakiler işlerine gelini görecekler işlerine gelmeyeni görmeyecekler.
 
son 3 sene Türk futbol tarihinin en şaibeli sezonlarını yaşadık, şampiyonların hakemler ve tff tarafından belirlendiğini gördük bu senede öyle olma yolunda gidiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER