#
#
nunp, foruma yazdı.
Fatih hoca takım dökülürken Amerikan başkanı dahil herkesi suçluyordu. Söylediklerinin çoğunda haklı bulmama rağmen artık baygınlık tadı verdi. Türkiye'de herkes yapması gereken asli işi düzgün yapmayınca olayı farklı yerlere çekip, duygular, nefretler üzerinden kendini aklıyor. Toplantıyı izlemedim, sadece açıklamaları okudum. Yanlış anlamadıysam ekonomik olarak kötü yönettim ama sor bi neden kötü yönettim tarzında bir toplantı olmuş. Nerdeyse ekonomik olarak kötü gitmeyen takımları suçlayacak hale gelmiş. Kadron ortada, ödediğin maaşlar ortada. Geçen yıl şampiyon olan takımın 1.5 katı maaş bütçen vardı. Kiralık oyunculara o kadar yüksek maaş ödedin ki bonservisli transfer yapanlardan daha kötü duruma düştün. Kiralıklar gidince de elini avcunu yaladın. Ekonomik olarak berbat işler yapıyor Ali Koç. Lakin aynı Aziz Yıldırım gibi düşman yaratarak kendini aklıyor. Bu kafayla Türk futbolu ilerlemez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.

"nunp" dedi ki;

Sağlık sorunu sayılır mı bilmem biraz psikolojik. Ağır derecede konsantrasyon bozukluğum var. Hiperaktivite de cabası. Mutfakta ne bileyim tezgahta yemek yerken bile durduğum yerde sallanan biriyim. Üniversite'de derste sıkıldığımda ayak ucumda ayaklarımı sallarım sürekli ama böyle normal değil krank mili gibi. Yeni olan bir şey de değil çocukluktan bu yana böyle. Hani ağrı, sızı tarzı bir hastalık olmadığı için hiç dikkate almadım ama artık hayatımı etkilemeye başladı. Hiperaktivite kısmı değil ama konsantrasyon kısmı hayatımı çok olumsuz etkiliyor. Bilgisayar mühendisliği okuyorum. İşim icabı program geliştiriyorum. Bu sebeple iş, bilgisayar başında ve sürekli kod yazarken araştırma yapmam gerekiyor. Fakat konsantrasyon bozukluğu o kadar vahim durumdaki 20 tane sekme açılmış. Kiminde Türkü çalışıyor, kiminde yeşilçam film sahnesi, kiminde tribün besteleri her telden. Konsantre olmaya çalışıyorum kendimi zorluyorum ama dediğim gibi iş, bilgisayar ile alakalı olunca sürekli internet içinde olunca kendimi kaybediyorum. 10 saat bilgisayar başında oturup, 10 dakikalık iş yaptığım oluyor. Bu sebeple tüm özgüveni topladım, psikoloğa gittim. Durumumu anlattım bana anti-depresan verdi. Bir iki içtim, baktım mide bulantısı ve uykudan başka etkisi yok, bir de etki geçince durduk yere yükseliyorum derdim tasam yokken sinirlenir hale geliyorum içmedim. Hap süresi bitince tekrar gittim, hap işe yaramadı dedim hapı değiştirdi yine anti-depresan verdi. Yani eğitimini almadığım bir konuda tartışmak istemiyorum ama hayatımda ters giden bir şey yok. Hatta hayatımda hiç olmadığı kadar güzel anılar yaşadım, okul iyi gidiyor, iş imkanlarım vs. maddi olarak kendimi toparlıyorum sadece kendimi işime verebilmek için konsantrasyon problemini çözmek için doktora gittim, naneli şeker verir gibi anti depresan verdi ve dikkat eksikliği teşhisi koymadı. Çünkü verdiği hapların etken maddelerinin benim sıkıntım ile alakası yok. Süresi yine geldi, aynı adama gidesim yok, özelde doktora gitsem psikolog dünya kadar para alacaktır ve muhtemelen yine ilk gidişte ilaç vermeyecek. İlaç vermesini geçtim düzgün akıl bile vermiyor ne bileyim git havuç ye de, süt iç de bir şey de ama anti depresan verip bir ay sonra gel demek nedir?
 
Bu sıkıntısı olan varsa ilaçlı, ilaçsız çözüm yolları arıyorum.

Geçen tekrar gittim psikiyatrist bu sefer anti depresan değil dikkat ilacı verdi. Gerçekten farkını hissediyorum. İşin başınca geçip 4 saat civarı dağılmadan çalışabiliyorum ki kullandığım ilaçtan(Ritalin) dolayı. Alternatif ilaç olan concerta daha güçlü ve tüm gün sürüyormuş, ama istemedim Ritalin yazdırdım. Etkisi yüksek ilaçtan girmeyelim diyerekten.
 
Lakin ben hala ilacı tüketmeden çözüm arama yolundayım. Boş bi vakit bulursam gidip hormonlarıma baktırmak istiyorum. 3 defa psikiyatriste gittim. 1. defa 5 dk konuşup, anti depresan verdi. 2. defa gidince 5 dk konuşup, uyku ilacı verdi. 3. gittiğimde bu ilacı verdi. Ne bir test ne başka bir şey. Belki ben yalan söylüyorum nereden biliyorsun. Veri olmadan nasıl teşhis koyulur aklım almıyor. Doktorlara saygım sonsuz, iş yükleri çok ona da eyvallah ama dediğim gibi verisiz teşhis koymak çok sıkıntılı bir durum.
 
Kendi ilacımızı kendimiz bulacağız, Allah büyük bakalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
Trabzon'un Fener kompleksi mantıklı işler yapmalarına engel oluyor. Normal değil ciddi söylüyorum sağlıksız bir kafa yapıları var. Bir parantez de kendi fikrini bile söyleyemeyen milletvekillerine açmak gerekiyor sanırım. Bu ülkede milletvekilleri kendi fikrini söyleyemiyor. Talimat ile hareket ediyor. Yazık ne denir bilmiyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
Yönetime ve Fatih Terim'e karşı TFF'nin kişisel husumeti var. Galatasaray başarısız olsun diye ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Galatasaray başkanı hakkımızı savununca korsan bildiri imzalıyorlar. Bildiride imzası olanların yarısı bizim haberimiz yok diyor. Atanmış kukla yönetime yalakalık peşinde olanlardan 3'ü düştü diye yas tutacak halimiz yok. Darısı diğerlerinin başına.
 
Biz ayıp olmasın zaten medyada anadolu takımlarının sesleri az bari burada fazla üstelemeyelim diye sustukça triplere giriyorsunuz. Almış bir kompleks anadoluyu baştan başa. Başkanın senin takımını tutmuyor git ondan hesap sor. Neden Fenerbahçe başkanına ya da kukla tff'ye yaranmak için işler yapıyoruz diye hesap sor. Biz hakkımızı savunmazsa yönetimden hesap soruyoruz. Aynısını siz yapın. İçi boş bizans muhabbetiyle 50 yıldır bi yol olamadınız, 500 yıl geçse yine olamazsınız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
Bir kelimeye takılıp kalmamak lazım. Adam söylüyor zaten Muslera gibi birinden beklemezdim diye. Muslera 2 gündür oynamıyor Türkiye'de faal olarak oynayan en karakterli 2 3 futbolcudan biri bizim lig için. Tuzlalı oyuncuların başka sıkıntıları var muhtemelen. Oyuncu filan değil sahada polis arkasından taraftara gel buraya filan çekmek rezillik. Taraftara işleyen 6222 oyuncuya işlemiyor. Hele Özdemir gibi atanmış ve nasıl "adil" yönetim sergilediği ortadayken Tuzlalı oyuncuların ceza almasını beklemek zor :) Real maçı Psg maçı o maç bu maç derken kenetlendiğimiz maça bak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
İyi durumda olan şehirler Türkiye'ye para girdiği zamanlar yani ekonominin iyi olduğu zamanlar şovenist başkana sahip olmayanlar. Başakşehir suni takım. Malatya Alanya Denizli uzun zaman sona lige çıktı. Aşağıdan gelenlerin avantajı şovenist başkanlar ve kötü yıllar ile borç batağına saplanmamak. Sonra Göztepe geliyor onların durum apayrı başka bi takım olarak çıktılar sadece isim Göztepe. Gaziantep yine aynı şekilde suni bir takım. Misal geçen yıl düşen Bursaspor bu yıl Kayseri. Bu takımlar da Anadolu kulübü ve borç gelir dengesi açısından İstanbul kulüplerinden çok daha vahim haldeler. Malatya Alanya kendi şovunun peşinde birkaç yönetim üst üste yaşasın sonra konuşalım bahar mı kış mı. Mesele Anadolu İstanbul meselesi değil. Hesap verilebilirlik olmadığı için işler de kötü gidince takımlar dibe gidiyor. Bu kadar basit.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
3 İstanbul takımı bu kadar kötü oynarsa birlikte yabancı yasağı getirirler. Birinden biri bile itiraz etmez. Anadolu takımları çok daha iyi finanse edilmiş, transfer yapmış ve inanarak oynuyor. Sözleşme olarak büyük ama oyun olarak küçük takımlar haline geldi üç takım. Anadolu takımının şampiyon olmasını isterim açıkcası bktan futbolla, yabancı sınırıyla içe kapanmaktan iyidir. 50 yıldır aramızda dönüyoruz, Bursa bi defa şampiyon oldu ne oldu biz küçüldük mü? Malatya, Sivas, Alanya hakediyorlarsa ki şu halleriyle bizden çok daha fazla hakediyorlar olsunlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
Ali koç ile özdemirin toplantı işe yaramış. Hakem şov yapıyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
Eğer hakkından feragat etmeye niyetliysen direkt açıkla. Madem UEFA'yı beğenmiyorsun arkada Malatya Antalya Konya gibi anadolu takımları vardı. En uyduruk Avrupa takımları gelse bile sen armanı ve bayrağını temsil ediyorsun. Bırak bu değerlere önem verenler gitsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
nunp, foruma yazdı.
Neymar 90. dakika 5-0 maçta hücumda pres yapıp, top kaptığı için Neymar. Adamlara kızmaya gerek yok. İlkokul halısaha turnuvasında değiliz kaybedince adamları dövelim. Adamlar sadece yetenek değil karakter olarak da bizim topçulardan fersah fersah önde. Kurtulduk UEFA filan hiç gerek yoktu. Bizim Türkiye kupasında ne yapacağımız belli değil, UEFA büyük gelir bu ruhsuzlara.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER