#
#

inadına_körfez

Burası Basra değil İzmit Körfezi

inadına_körfez, foruma yazdı.
Bu arada 23 Kasım'da Black Friday var geçen sene baya indirim olmuştu. 1 hafta araştırayım indirim olur muhakkak, o zaman alırım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
LG V30+ özellikleri dikkatimi çekti. Hepsiburada.com'da 3000 seviyesinde. Vatan'da 4400 neden bu kadar fark var anlamadım. Şarj sorunundan falan bahsediyorlar. Onun için geri adım attım. Yoksa fotoğraf özellikleri mükemmel görünüyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Bugün bir çok telefon arasında gittim geldim henüz karar vermedim maddiyatta zorluyor.
 
General Mobile GM9 Plus - 2200 TL teknik özellikleri baya iyi görünüyor, telefonu mediamarkt'ta inceledim ama ön kamerasında arka planı flu yapma özelliğini ayrıca fotoğraflara manuel ayar yapma özelliğini göremedim bu büyük bir eksi. Zaten GM5 Plus kullanıyordum kronik sorunlarla baş ettiğim için ön yargılıydım. Diğerlerinde olan bu özellikler olmayınca elemek zorunda kaldım. Direk almaya gidiyordum. Bu fiyata başka bu özellikte telefon bulamam diye düşünmüştüm.
 
Huawei Mate 10 Lite'a bakarken (2200 TL) şimdi iyice kafam Huawei Mate 20 Lite'a gitti (2900 TL)
 
Başka tavsiyede bulunabilecek olan var mı. Benim için öncelik Foto ve Video ve Şarj olayı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Futbol kitaplarını satan yayınevleri fuarlara pek katılım göstermiyor sanırım.
Geçtiğimiz aylarda Kocaeli Kitap Fuarına giderek 8-9 futbol kitabından sadece Jonathan Wilson'un Futbol Taktikleri Tarihi kitabını alabilmiştim. Bu kitabı da bitirdim. Futbolun başladığı tarihten itibaren taktiksel gelişimleri ve modern futbolun kimlerden etkilendiğini falan yazıyor. Baya iyi kitap
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Diğer konulara birşey demedim zaten. Bahri Yavuz'u biz de kendi arkadaş grubumuzda oldukça eleştiriyoruz. Yani BKY'ye yansımayan çok eleştiren insan var. Sadece foto konusunda öyle algıladım. Sanki Bahri Yavuz ve Hodri Meydan'ın hareketlerine kızıp paylaşmışsın gibi geldi. Gerçeği yansıtmadığını düşündüm. O sebeple yazdım. Daha önceki yıllar ne durumlar yaşadığımız belli. Son 2 yılda yaşadıklarımızda belli. Yönetimin varlığı ile yokluğu belli değil. Açılış maçına yönetim zahmet edip davet afişi bile yaptırmamışken kendimizi yerin dibine sokmak ters geldi sadece. Bugün tribünlerin bu halde olmasında Başkanın payı büyük. Tribünü aile tribünü haline getirmeye çalışıyor. Yakında tribün namına da birşey kalmayacak zaten. Millet rahat etsin diye halen üst tribünleri açııyor. Sonra milletin kararına saygı duyuyoruz, oradan bilet olan insanların hakkını elinden alamayız masalları anlatıyormuş yönetimdekiler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
@saffet8
 
Anlıyorum kızgınsın, kendince haklı olabilirsin. Beni eleştirmenide kabul edebilirim. Bir görsel hazırlarken camiayı daha iyi nasıl gösterebiliriz onu yaparız. Ben Özgür abiler dönemide elimde en iyi görüntü neyse onu hazırlayıp sundum. Gidip 20-30 kişinin bağırdığı videolar da vardı onları koymuyordum. Enver Güler dönemi de geçen yıl zaten maçların çoğuna gitmedim içimden gelmedi. Bu sene yeni stadın gazıyla geldim karşıdan çekiyorum saha içine giriş için başvuru da yapmadım zaten. Kimse bana gel çek demedi. İstersem çekerim istersem çekmem. Kesme biçme olayını da çok yapmadım zaten bu seozn. Karşı tribünden çektiğim her türlü boşluklar göze çarpıyor. Kenarları mecburen kırpıyoruz. Zaten anlaşılıyor bunda saklayacak birşey yok. Neyse. Sadece daha dolu tribünler varken o fotoğrafı koyman ters geldi. Ben 2004 yılında ilk fotoğraf makinasını korfez.orgdan birisinden ödünç alarak fotoğraf çekmeye başladım o dönem kimse çekmiyordu. Karşıyaka deplasmanları, Kayseri deplasmanları, Bayrampaşa v.s Cemal abi ilk İstanbul Bşb maçında beni tribünün önüne çıkarıp tanıttı, tribüne doğum günü pastası getirdi kutlamak için. Sonra kulübe girdim orada da devam ettim tribün fotoları çekmeye, görevim kulüp içindi yine de taraftar için birşeyler yapmaya çalıştık. Daha sonra askere gidip geldim yine dışarıdan elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum. Başkanı eleştiriyorum ama aynı zamanda yine ihtiyaç olduğunda yardım ederim. Kocaelispor çıkarları doğrultusunda. Maç kaydı yaparım veririm kulübe, futbolcu kırmızı kart yer daha az ceza alması için elimde varsa görüntü paylaşırım. Sende kendince haklısın. Korfez.Org'u tekrar açma düşüncem var ama bu ortamda orası da karışır onun için bunun altına girmek istemiyorum. Bilmiyorum belki daha iyi olur ama yönetmek ayrı bir mesele.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Özgür abilerle en son Çorum deplasmanına gitmiştim. Nirvanaydı deplasman organizasyonunda. Hep birlikte tesiste tek sıra halinde millet çorbasını içmişti toplu ödeme yapılmıştı. O gün bu seviye Türkiye'de hiç bir tribünde yoktur demiştim. Tribünde küfür de yoktu ailelerde geliyordu istikrarlıydı.
 
Bu arada saffet8'in paylaştığı foto baya komik olmuş. Mevcut Hodri Meydan yönetimine ya da kulüp yönetimine sallayım derken Kocaelispor camiasına sallamış.
Herkes biliyor tribünlerin kötü olduğunu söylüyor. Oldu olacak bilet basılmayan kuzey kale arkası fotoğrafını paylaşsaydı.
Geçmişte insanları tribünlere getiren grup liderleri olmadığı gibi (belli bir kemik tayfa vardı onun haricini kastediyorum) az olmasında da pek payları yoktur.
Bu kıyaslama ile bakarsak Özgür abilerin olduğu dönemde de Isparta Emrespor, Ayvalıkgücü, Altınordu maçlarında da maratonda 300-500 kişiydik ama amatörde de 20 bin kişiydik. O dönemlerde paylaşım yapacak birşey yoktu. O dönemde tribün açısından yine bir bağıran kesim olsa da görsel açıdan kalabalık olmadığı için güzel görüntüler yok diye paylaşmıyorduk pek. O zaman her tribün kendi rezilliklerini döksün ortaya.
Bazen yazılanlarda nefretin Kocaelispor'a doğru kaydığı görülüyor. Kavramları ayırmak gerek.
Ben de bu hafta tribünler rezil ve dağınık olduğu için video çekmedim.
İyi birşey çıkmayacağı belliydi zaten görsel açıdan.
Ancak şartlara, şehrin havaya girmemiş olmasına karşın münferit gelen 7-8 bin kişi vardı. Bu sayıda bana göre gayet iyiydi.
Geçen hafta kulüp akreditasyon odasında işim vardı resmi bilet sayılarını gördüm. 2 maç öncesine kadar en kötü biletli seyirci sayısı ligde 8 bin civarı en yüksek 22 bin civarıymış.
Hedefsiz bir takım, ters bir stadyum, bütünlüğünü kaybetmiş bir tribün ve camiayı baz alacak olursak bu rakamlar kötü değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
ben bile maçın cumartesi günü 13:30'da olduğunu Cuma günü TFF sitesine girerek öğrendim. İsteksizlik var her anlamda.
Seyirci sayısı pek şaşırtmadı. Heyecan yok kimsede.
Maç başladıktan sona gelenlerle birlikte yine de fena değildi Cumartesi günü 13:30 olmasına rağmen.
Başkanın çıkıp şehri havaya sokacak bir açıklama yapmıyor, hocan hedefsiz açıklamalar yapıyor, takım pozisyona giremiyor. Üst katları kapatırlarsa daha net belli olur kalabalık. Numaralı alt baya doluydu oradan izledim maçı. Toplam 7-8 bin civarı taraftar vardı.
 
Deplasman takımları bize karşı korkak oynuyor. Dün de bayburt gayet diri görünüyordu ama hiç risk almadılar saldırmadılar. Gelseler yerdik. Onlar basmadığı için iyi göründük. Bizimkiler de biraz baskı yaptı ama son vuruş olmayınca olmuyor. Murat Başak'ın olmayışından dolayı yeniliriz diye düşünüyordum.
Deplasmanda böyle olmaz tabi. Adamlar baskı yapıyor, biz kontraya çıkamıyoruz. Haliyle yenilgi kaçınılmaz olur Çorum deplasmanında.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Belediye Bahri Yavuz'a destek verse ve şampiyon olsak üst üste ligleri çıksak sonra iyice popüler olan bahri yavuz çıksın belediye başkanlığına aday olsun. Parayı ben vereceksem bana zarar gelmeyecek adama veririm diye düşünür. Belediye Serhan Gurkan'ı desteklemedi. Serhan Gürkan almasını bildi. Gitti Sefa Sirmen'i Kev binasında tehdit etti. (Gazetelerde yer aldı ) KEV'in hukuk yoluyla aldığı parayı Kocaelispor'a vermesini sağladı (Kev için Kocaelispor'un kullandığı tesis nedeniyle belediye 1.5-2 milyon TL kira bedeli ödemişti. Bunun üzerine belediye tesislerde çalışan personelini geri çekmişti. Aşçısı, çim bakımcısı vs.) Serhan da zorla kopardı sonra şampiyonluk yoluna giderken Mardin maçı öncesi takımı destek bulamadığı gerekçesiyle sahaya çıkarmayacağını söyledi. Sürekli belediye başkanının çevresinde oldu. Bu şekilde kendisine destek vermelerini sağladı. O dönem yöneticiler de Serhan'in tek adamlık yaptığını bildiği için ayrı yönetim oluşturdular. O seçimi de Sinan sipahi az farkla kaybetti. Bahri başkan hiç bir şekilde belediyeden para istemeyeceğiz, yalvarmayacağız dedi ama dolaylı yoldan taraftarı öne sürerek baskı yoluyla bir şekilde bu işi çözmeye çalıştı. Belediye de yeteri kadar destek verdi. Lojistik, tesis anlamında. Kev olayında da karlı çıkan belediye oldu. Babasının kev üyesi olması sebebiyle bahri yavuz dan başkası da bu işi çözemezdi orası ayrı konu. Yasal olarak başkan olamazdı çünkü başkası. (Başka kev üyesinin oğlu da olabilir, dışarıdan başkası yapamazdı. ) Serhan Gürkan hatta süper ligde kötü gittiğimiz dönemde divan kurulu heyetini topladı kev tesislerinin alınması için destek istedi. O toplantıda ben Serhan'a yaptığı yanlışları söylerler diye beklerken şok olmuştum. Hepsi büyük başkan diyordu. Süper lig sezonu başında da Karaosmanoğlu'nun verdiği taahhütler nedeniyle uçuk kaçık sözleşmeler yaptı, aslına bakılırsa belediye bahsi geçen kadar çok para vermedi (bildiğim kadarıyla) ama söz verdiği için yapılan bu sözleşmeler kulübün belini büktu. Olmayan parayla transfer yaptık. 100 bin TL peşinat verilip başka para vermediler sonra tek taraflı fesihlerle kulup 2 kat borç altına girdi. Hatta belediye bir yıldız oyuncu alalım derken Kamil Ghilas, Alanzinho isimleri ciddi olarak geçiyordu. Alanzinho için 2.5 milyon euro bonservis isteyince patlamıştı sonrasında Ankaraspor aldı. Davids işi de manajer işiydi. Bu işlerde pek çok aracı olur. Başkanım sana şu adamı getireyim falan der baskanda ona güvenip açıklama yapar. Transferlerde de Menajerlerin kucağına oturdular bu şekilde amatöre kadar düşmemize vesile oldular. Ligin 2. Yarısında daha doğru yapılanma oldu ama geç kaldık. Sezon başı öyle takım kursalar en kötü küme düşerdik bu kadar borca girmezdik.
Bizler istiyoruz ki Kocaelispor başkanı kim olursa belediye destek olsun, ama olmuyor o şekilde. İlla kendi görüşlerindeki bir adam olması gerekiyor. Ocak ayında aday olacak olan varsa da bizim için bu desteği alabilecek aynı zamanda Kocaelispor'un çıkarlarını düşünebilecek bir isimin gelmesi en iyi durum olur. Bahri Yavuz'un devam edeceğini düşünmüyorum pek. Zaten kendisinin yakınlarında olanlar bilir. O da kulübü kendi ayakları üzerinde duran bir yapı haline getirdikten sonra herkesin destek verebileceği bir sanayiciye bırakmaktı. Sonradan fikri değişti mi bilmiyorum.. çünkü benim başkanı olduğum Kocaelispor'a gelip cengiz kavan gibi isimler yönetici olmaz, bu tip isimlerin girebileceği büyük bir iş adamı başkan olmalı görüşündeydi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Bahri başkan yoruldu, kaç sene daha bu motivasyonla götürebilecek. Çocukları büyürken onların büyüdüğünü bile göremiyordur. 4 yılda kurumsallık anlamında tek bir adım dahi atamadılar. Hep güzel sözler söyleniyor ama icraatta bunlar yok. Tabi kulübün imkanları belki buna el vermiyor olabilir ama 4 yılda bir internet sitesi bitirilemzmi. Kulübü 2-3 kişi yürütüyor. Yöneticilerden hangisi kaç para katkı yapmış. Bahri başkan kaldığı taktirde belediye destek vermezse yine tribün gelirleri ve bir kaç firmadan gelen sponsorluk bedelleri ile kulübü idare etmeye çalışır. Bahri başkan varken tutupta yanına hiç bir sanayici yönetici olarak gelmez. Listeyi de formaliteden dolduruyor. Yani bu işi yürütecek gücü ve motivasyonu olduğunu düşünmüyorum. 2 senedir çıkıp insanları maça bile davet etmedi. Genelde iyi şekilde hizmet etmiştir. Burada bırakması kendisi açısından daha iyi olur. Çünkü her geçen yıl tepkiler artacak. Şuan arkasında onu seven bir kitle de varken bırakması kendi yararına olur. Bir yere kadar insanlar destek verir. Kongre kararı erken alınırsa ve aday olmadığını açıklarsa belki aday çıkar. Çıkmazsa, ya da gelen kişi güven verecek biri değilse yeniden aday olabilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER