#
#

inadına_körfez

Burası Basra değil İzmit Körfezi

inadına_körfez, foruma yazdı.
Son zamanlarda müthiş yüksek oranlı atlar gelmesine rağmen ikramiyeler çok düşük oluyor. Canlı para ile bir kaç kez oynadım ama uzak kaldığım için sanal denemeler yapıyorum bu ara. Uğraşmaya değmez gibi görünüyor. Cidden tekli oynasan daha çok kazanırsın uzun vadede.
 
Geçenlerden bir örnek
1. Ayak: 3,10
2. Ayak: 2,35
3. Ayak: 4,55
4. Ayak: 2,25
5. Ayak: 69,70
6.Ayak: 14,85
 
Altılı Ganyan İkramiyesi 3.745,16
 
Nasıl bir saçma hesaplama sistemi var anlamadım.
 
Yılbaşından önce Jokeylerin kazancından belli bir miktar payın kesinti yapılacağı söylentileri vardı. Bayağı tepki gösterdiler. Sonra uzlaşmışlar bir şekilde.
Yüksek ikramiyeli tutan kuponları da genelde hipodromdan oynayanlar tutturuyormuş. Bu da parayı içeriden götürenlerin olduğunu gösteriyor. Adamlar süpriz atları hep tek atmış misli yapmışlar üstelik. Önceki günde Ahmet Çelik'le kardeşi Müslüm Çelik'in aynı koşuda ekuri olmadıkları halde birbirlerine yol yaptıklarını aynı koşuda yer almalarının şikeye sebebiyet verdiği yönünde yazılar vardı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.

"AsoTribün" dedi ki;

Bu başkanlığı İbrahime götürülmesi bu camiada neden ses çıkarmadı oda meçhül. Bu adamın klübü kendi tapulu malı gibi kullandığının en büyük göstergesi belkide. Buradaki ve forumalarda kendisini herşeye rağmen savunanlara başkanlığı şu kişiye bırakdım ben yokum diyecekdi ibrahim kabul etse.
 
Başkan buradan da bizde insanız, duygusalız, enerjimiz bitebiliyor deyip yanlış bir karar verdiğini ama sonuçda da olmadığını söyleyerek sivri zeka ile işin içinden çıktı ama benim aklımdan şunlar çıkmıyor.
 
teklif kabul edilse dahi koltuk 2 günde değişmiyecekdi o arada yine taraftarlara ne dümenler anlatılacak dı? Yeni başkanın yolu açılmak için ne türde ve nasıl stratejiler gelişecekdi?
 
Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önce de duymuştum İbrahim Aracı lafını başka bir yerden. Bahri Yavuz bu işi götüremeyeceğini biliyor. Yani kendisinin yanında büyük fabrikatörlerin yer almayacağını... O açıdan kulübün siyasetten uzak saygın bir iş adamının elinde olması yönetime diğer sanayicileri de katma adına önemli olduğu düşünüyordu. Mehmet Sepil gibi mesela.. Bu açıdan ona teklif götürmüş olabilir. İbrahim Aracı eski dönemlerden beri kulübe destek olan isimlerden ve herkesin güvenebileceği saygın birisi. Bu işlerde pek gözünün olduğunu da sanmıyorum zaten. Uğraşmaz. Bayağı zengin birisi. Gelse kimse hayır demezdi bu isme. Tepki çeken durum şahsi kulübüymiş gibi hareket etmesi. Hedeflerini açıkça söylemiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
bizimkiler tesisi satıp tamamını devlet borcuna yatırdı.
Madalya verirler artık bize de..
Hala transfer yasağımız devam ediyor. Böyle birşeyin çıkacağı elbet belliydi. Bu iş böyle gitmeyecek ya sileceklerdi borçları ya da böyle bir yol çıkaracaklardı. Defalarca af çıkardılar bir işe yaramadı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.

"tunahanfidan93" dedi ki;

İsmet çiğitin yazısını okuyorum
Bülent bölükbası Serhan Gürkan’ın ricasıyla para almadan dosyamı çekiyorum diye açıklama yapmış
Bu doğrumudur , bu adamın ne kadar alacağı vardır , kafalar allar bullak oldu
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Serhan Gürkan'ın çok büyük para harcamadan transfer yasağını kaldırabileceğini düşünüyorum ikili ilişkileri sayesinde. En kötü öteleme yolu ile az bir miktar verip açılabilir. Yani bahsigeçen 18 milyondan ziyade 2-3 Milyona bile açılır. Borcun kalanı durur faiz işler tabi. Ama kulüp yönetimi konusunda transfer açıldıktan sonra ne olacak o soru işareti. Bu sene çıktın ya sonrası.. Devre arası kongre olayı olması imkansız gibi. Sezon sonu olur ancak.
 
Bahri Yavuz son kalan adamlara yaptığı teklfle, ya da yapmadığı... transfer yasağını kaldırmak için pek istekli olmadığını gösterdi zaten. Peşin satan gibi davrandı. Ama üst lige çıkınca yine o adamlara mecbur kalacağız. Öteleme yolu ile açıp transfer yapsa 3-4 sezonluk. Sonra bu adamlar isabetli olursa zaten Ptt 1.Lige kadar taşıyabilirdi. O zaman ekonomik gücü de eline alır kalanı ödeyebilirdin. Ankaragücü kaç kez böyle yapa yapa çıktı.
 
Bahri Başkan bu konuda bu kadar inatçı ve kendi bildiğini okumasa belki bugün arkasında daha çok kişi dururdu. Hep bildiğini okuyor. Ama çoğunluk yol haritasını tasvip etmiyor. Tamam altyapı ama ortada fol yok yumurta yok. Nasıl yapacaksın net olarak söylemiyor. Bana bırakın rahat olun havasında. 2 liram olsun 2 liralık transfer yapayım diyor ancak durduğumuz yerde büyümemiz nasıl olacak. Böyle ne uzar ne kısalırız. Büyük borçlara girin demiyoruzki. Yasağı kaldır git yine al 3.Ligden, Üst liglerin altyapılarından veya gelecek vaad eden oyuncularından..
 
Biz İngiltere 3.Lig takımı değilizki 10 sene buralarda takılalım sonra tesadüfen iyi bir jenerasyon yakalarsak çıkalım.. Tribünlerde yeni nesilden bahsediyolar ama çoğu çift takımlı.. Kocaelispor bir 5-6 yıl daha bu yaşadıklarımızı kaldıramaz. Sıradan bir anadolu takımı haline döneriz.
 
Burada transferi Serhan açar o gelsin dediğimiz yok yanlış anlaşılmasın. Bahri başkan tutumunu değiştirir kamuoyunun beklentilerini yerine getirirse daha iyi olur. Tabi bu noktadan sonra biraz daha zor işler. Serhan Gürkan'ın girişimleri nedeniyle yasağın kalkması Bahri Yavuz açısından daha zor bir hale girdi. Serhan Gürkan'dan istedikleri ile Bahri Yavuz'dan istedikleri farklı miktarlar olur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.

"nandez41" dedi ki;

"inadına_körfez" dedi ki;

Bende kongre olursa başkan adayı her türlü çıkan diyenlerdendim. Bunun sebebi ise kulübün büyük borcunun temizlendiği ve biraz bütçesi olan herkesin aday olabileceği düşüncesiydi. Ama Bahri Yavuz destekçileri sanki Bahri başkanı eleştirenlerin başkalarının aday olacağını biliyormuşta onlara yol yapıyormuş gibi düşünceleri vardı herhalde.
Bende çok şaşırdım Serhan Gürkan'in aday olmasına. Transfer yasağını kaldırsanda geçtiğimiz 10 yılda yaşadığımız badirelerinde baş sorumlusu belediye başkanı ile kendisidir. Serhan Gürkan'ın neden aday olduğunu bilmiyorum. Yani bu seneyi çözdün açtın transferi bir şekilde sonrasında kimden destek göreceksin bu şehirde sana güvenen insan kalmamışken.. Belki başkan adayı çıkmasa kulüp zor duruma düşse o zaman gelip yaptığım gibi temizleyeceğim diyebilirdi. Şuan kongre kararı yok ortada, kulüpte üye gücünün olduğunu da sanmıyorum. Bahri Yavuz'da kongre kararı almaz zaten böyle bir durumda. Bu seferde Serhan Gürkan ben açacaktım transferi siz istemediniz der. Bence Bahri Yavuz'un söylemleri üzerine çıkmış olabilir piyasaya.
 
Bizim transfer yasağına engel borç çok büyük bir meblağ değil. Millet 30-40 trilyon borcu öteleme yolu ile 2-3 milyona çözerken Bizim 8 milyon TL'yi hatrı sayılır kişilerin araya girmesiyle her türlü ufak bir meblağa çözülür. 3 yıllık takım kurarsın amatörde yaptığın gibi. O takımla yürürsün illa borcun tamamını ödemene gerek yok. Başarı gelirse zaten her türlü destek görürsün. Bahri Yavuz'un hatası transfer yasağını kaldırma konusunda gönüllü olmaması. Çünkü 2.Lige çıkarsak Bahri Yavuz'un yaratacak kaynağı yok. Onun için sezonu tribün gelirleri ve ufak sağdan soldan gelir ve ufak tefek yönetimin katkıları ile 2-3 milyona çözüyor. Üst lige çıksak yine 8-10 milyon tl gerekecek zirve yarışı için en azından. Bunu yaratacak kaynak olmadığından İzmit çocukları v.s altyapı konuşmaları ile milleti bu durumdan memnun olunması düşüncesine itmeye çalışıyordu.

8-9 milyonluk yıllık takım bütçesini nasıl yaratacak,bu takımın ciddi taraftar geliri de yok,kombine bilet harici sabit geliri var mı? Mevcut idari yönetim yardım etmiyorsa yönetime yakın birine mi bıraksın başkanlığı

bu kadar taraftar gücünü arkasına almışken yasağın kaldırılması konusunda kamuoyu yaratamadı. KEV sürecindeki gibi taraftarla birlikte mücadele etmedi. Çok sessiz kaldı. Arka planda neler konuşuldu bilmiyorum. Belki belediyelere, siyasilere tepki vermeyi göze alamadı. Onun için farklı yol çizdi kendisine. KEV olayındaki gibi topyekün bir transfer yasağının kaldırılması konusunda kamuoyu yaratsaydı istediğimizi alırdık belki. İlişkiler hep bir tık iyi gibi göründü ama hiç bir zaman tam anlamıyla destek göremedik. Tesis kamp imkanı sağladılar, antrenman yapacak yer verdiler. Onun haricinde birşey yok. Taraftar tepki versin, onlar bana destek versin diye düşünüp hedef göstermedi. Bu yönetim düşüncesiyle yıllarca burada mücadele ederiz. Sadece altyapı ile olacak iş değil. Transfer yasağının kaldırılması konusunda gerekliliği görmek yerine kendi taraftarlarımız transfere gerek yok masalları anlatıp durdu. Tek bir ağızdan transfer için savaşamadık. Bizim istediğimiz transferi kaldırsın gerekirse bu şehirden amatörden parlayan adamları alsın prof yapıp öyle yoluna devam etsindi. Ama 2-3 yıl daha kaybı göze alıp indirim yapmasını beklemeyi tercih etti. Ne zaman açılacak bir belirti yok. Gelir kaynakları yaratma konusunda bir umudumuz yok. Bu şekilde 2. Lig - 3. Lig arasında yıllarca mekik dokur dururuz.
Yıllardır çektiğimiz çileleri bilen herkes Serhan Gürkan yerine her türlü Bahri yavuz der yerimizde sayacak olsakta. Ama bu iş birkaç güne kapanır gibime geliyor. Bahri başkan zaten kongre kararı almaz. Yeterli imzayı da toplayamazlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Bilgim yoktu. Ama bahriciler duymuski sanki böyle düşünenlerin bu durumdan haberi varmista onun için böyle yazılar yaziyorlar demeye getiriyorlardi. Bende çok şaşırdım Serhan Gürkanin aday olmasına.
Benim dediğim kulübün borcu azaldı. Bu şartlarda Bahri yavuz bıraksa bile koşa koşa isim yapmak isteyen herkes gelir az parayla bile başkanlığı alır düşüncesiydi. Serhan Gürkan da çok fazla para harcamadan açarım diye düşünüp gelmeyi planlamış anlaşılan
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
3. Ayakta 27 oranlı at geldi. Tekten patladık. 8 bin civarı verdi altılı
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
28.12.2018
Kocaeli
 
1-2-3-7-8-9
1-5-8
1-3-6
1-6-7
4
4-5-7-9-12
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Derincelilerden bir açıklama bekledim ama henüz göremedim. Bence onlarda tribünü genişletmek istiyorlarsa Derinceliler kapsamından çıkıp genele yayılmalı. Semt tribününden çıkmalılar. Yoksa kendilerini böyle zayıf halka olarak gösterip sanki her maç olay yapıyorlarmışta diğer insanlar yanlarına gelmiyormuş gibi hava yaratılmasına sebebiyet verirler. Bahri Yavuz güzel oynadı ama dernek yedi. Bugün onlara yarın sana laf yaparlar. Bu durumdan mutluluk çıkarmamalılar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
inadına_körfez, foruma yazdı.
Ne söyleyeceğini bildiğim için 1 saniye bile izlemedim. Zaten Wp gruplarında arkadaşların aktardıkları yetti sinirlenmemize. Zaten transfer yasağını açma gibi bir umut yoktu ama bu takım Kocaelispor olmaktan çıkmış kişisel fantazilerini uyguladığı sıradan bir takım hüviyetine kavuşmuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER