#
#
damacana, foruma yazdı.
Bu amatörlerin durumu meydandayken bana kimse Beşiktaşlı işadamları demesin. Sompo Sigorta bunlardan kat be kat Beşiktaşlıdır benim gözümde. Adam yönetimden gidiyor sponsorluğu çekiyor, Nevzat Demir gerizekalıydı di mi koskoca tesisi yaptı herif.
 
Abi bu maddi konularda müthiş bir bilinçsizlik içindeyiz. Adam 120 tl yıllık aidatı ödemiyor ya...Evde tezek mi yakıyosun napıyosun arkadaş, yazık günah...Ama lafa gelince üyeyiz der, her türlü imkandan faydalanırlar. Ben üyelik de istemiyorum, yapsınlar bi sistem değil yılda, her ay veririm o parayı...
 
Şunu bi kere anlatmak lazım, Beşiktaş'tan bi şey alınmaz, verilir. Maddi beklentiyle yapılacak şey değil bu yani, yok öyle bi para burda, olmadığını görüyoruz işte. İhale almaya benzemez bu işler. Geçmişte belki mümkündü ama rant yok artık, çünkü bu kulüpleri artık UEFA vs. gibi kurumlar denetliyorlar. Sportif faaliyet yürütmek ve bunun içinde kalmak zorundasın. Biz hala doksanların yönetici mantığını aşamadık, aşamıyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.

"GolanTepeleri" dedi ki;

Bahsi geçen borç çok fazla geldi şahsıma, bir hata olabilir mi? Biz 40 milyonla amatöre paraşütsüz indik, maliyeye; vergi dairesine falan bi itiraz etsin ymm’niz, belki oradan bir şey çıkabilir.

Sizin düşüşünüzde acaip işler döndü. Yılmaz Özdil bir yazısında kısaca değinmişti, normal bir konu değil kesinlikle. Sen yine bi araştır.
 
Bizim borç doğru. Bugün başkan divan kurulunda vahim şeyler söyledi. Bütün gelirler temlikli ve gelen bütün para borcun faizini döndürüyor sadece. Bu döngüyü kırmak için ekstra gelir lazım, o da bağış kampanyası anlamına geliyor. Ha tabii öncekilerin götürdükleri, yedikleri, verdikleri zararlar vs. hesabı sorulursa bu tarihte bir ilk olur, yapanın yanına kar kalmamış olur ama sanmıyorum. Eninde sonunda yükü taraftar omuzluyor, böyle gelmiş böyle gider.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.

"altayusa" dedi ki;

https://www.hurriyet.com.tr/sporarena/son-dakika-besiktas-guncel-borcunu-acikladi-41447975
 
besiktasin borcu 500 milyon dolar... bu para nasil odenecek..

Başkan açıkladı, yönetim bağış kampanyası başlatacak, artık bi çıkma yaparsın :)
 
Şaka bi yana, taraftara gidilmesine karşı değilim, aksine camia kenetlenir, yeni bir hava oluşur. Ama iki sorun var, birincisi toplanacak meblağ derde deva olur mu, ikincisi hadi oldu, kulüp bi düze çıktı diyelim, aynı hataların tekrarlanmayacağını kim garanti edebilir? Bir önceki de feda diye başlamıştı, hatırlayalım.
 
Hep bize patlıyor bu iş, lanet olsun içimdeki Beşiktaş sevgisine.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Demek istediğim şeyi tam olarak anlatamadım galiba. Hoca futbolcuları kazanmaktan, geri döndürmekten bahsediyor, iyi hoş da senin kazanman gereken adam belli. Sen Layiç'i kazanacaksın, kendisini değerli hissetmesini sağlayacaksın, Caner'in onu sahada ezmesine izin vermeyeceksin mesela. Ölüyü diriltmeye çalışmak yersiz. Sene başından beri takımda kazmalar rağbet görüyor, yetenekli adamlar dışlanıyor. Zaten az sayıda iyi adamın var, onları da kafa olarak kaybediyorsun.
 
Bu takımdan en az 6-7 oyuncunun derhal gitmesi, yerine de yine en az 6-7 tane iyi, yetenekli oyuncunun takıma kazandırılması lazım, bu da ciddi maliyet demek. Yönetim maddi konuları açmalı, en azından seneye çarkı döndürebilecek kadar akar sağlanmalı, yoksa bu cenazeyi kaldırmak yıllar sürebilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Şimdi bazı şeyleri konuşmak lazım. Beşiktaş futbol takımında Diaby ve Lens ilk 11'de oynayacak kapasite ve seviyede oyuncular değildir. Hatta o kadar ki, ne yapalım adam yok bunları oynatıyoruz muhabbetine konu olacak kadar bile değildir. Hele hele Lens denen adama değil sağ kanat, terliğimin sağ tekini bile emanet etmem şu şartlarda. O zaman Boyd'un ne kabahati var kardeşim, o da bu kadar oynar yani...
 
Ha tabii başka meseleler de var. Douglas diye bir adam var. Sağ bek olsun, düzenli oynasın diye alındı. Kendisiyle 3 sene sözleşme yapıldı. Ben şimdi soruyorum, nerede bu adam? Hafta boyu Douglas oynayacak dendi, bildiğim kadarıyla sakat da değil, ama adam bugün kadroda yok. Neden? Neden bize hiçbir şey açıklanmıyor kardeşim, twitter üzerinden mi takip edeceğiz biz bu takımı?
 
Eğer Diaby, Lens vs. gibi vasat oynayan oyuncuları ne olursa olsun kullanmaya devam edersen, takıma doğru mesajı da veremezsin. Layiç'i şak diye kesmesini biliyorsun, Diaby orda otluyor, her maça banko çıkıyor. Kazanman gereken, seni üst seviyeye taşıyacak adamlar belli ama sen her hafta yanlış ata oynuyorsun. Vasatlığın ödüllendirildiği yerde başarı beklemek boşunadır. Cümleten geçmiş olsun Beşiktaşlı, bu seneyi de kaybettik.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Fenerbahçe'yle ilgili söylenebilecek iki şey var, ama bunlar maalesef Fener kamuoyunun dıngılında değil, şöyle ki:
 
- Ersun Yanal mevcut kadroyu iyi kullanamıyor. Fener'in elinde Türkiye Ligi için baya baya iyi bir kadro var, üstelik Avrupa maçı da oynamadın. Dün son on dakikaya kadar sadece 1 değişiklik yapmış Fener, demek ki kafan maçta değil, demek ki oyundan memnunsun. Bu ezberci yaklaşımla anca penaltı dersin, Var dersin. İkinci yarı neredeyse tek kale oynadın, pozisyonun yok. Atarsın iki tane sonra hakem isterse vermesin.
 
- Ali Koç yönetimi bu sene kulübü dibine kadar gereksiz tartışmaların içine soktu. Takım bundan feci şekilde etkileniyor. Bir faul oluyor on kişi itiraz ediyor. Kimsenin aklı maçta değil. Hoca bile maçtan sonra hakem konuşuyor. Önceki maç Başakşehir' i sahadan silmişsin. Sonra erteleme muhabbetine yine takımın motivasyonunu bozdun. Trabzon'a yenildin, şimdi de bu. Biraz susmasını öğrenmeli artık. 1.5 sene geçti artık biraz ağırlığın olsun. Her geçen gün hem kendi aile itibarını hem Fener'i kamuoyunda zora sokuyorsun. Aziz Yıldırım tarzı işler bunlar, sen beceremezsin.
 
Vehbi Koç aileden kimse kulüp başkanlığı yapmamalı demiş zamanında, galiba haklı çıkacak bu gidişle.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Bu sefer de temiz golü vermedi hakem, ilginç bi arkadaş...Şu kolay maçı bile bok ettiler ya.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Yalnız takım iyi oynuyor, onun da hakkını verelim. Kazanırsa haklı bir galibiyet almış olacak Beşiktaş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Pozisyon penaltı menaltı değil, şu penaltıyı rakibe verseler isyan ederim. Adam elini kıçına mı sokacak? Eyyam kararları bunlar. Rezalet hakem yönetimi izliyoruz yine.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Hadiseye farklı bir yerden bakmak lazım. Herkes Beşiktaş yönetimi falan demiş de olayın başka yönleri de var.
 
Şimdi kural hatası yapıldıysa başvurunu yaparsın bunda bir şey
yok da, neden bütün gündem buna odaklanıyor, buna benim itirazım var.
 
Beşiktaş medyasında ve taraftar hesaplarında bi "hesap sor"cu, "takımın hakkını ara"cı bir tayfa var. Bu ülkede her şey böyle zaten, en popülist, en göz önünde olan yerden yaparsın yönetime eleştirini. Ama bakıyorum bu arkadaşlar Erkek Voleybol takımı kapanırken, Kadın Voleybol dağılırken, Basketbol şubesine üvey evlat muamelesi yapılırken, futbolda gelecek vaat eden genç oyuncular sağa sola kiralanırken bu kadar büyük bir tepki vermiyorlar. Onlara göre yönetim gelsin, hakem hatasına bağırsın, kural hatasına itiraz etsin, gücünü göstersin. Bu mudur, bu kadar mıdır yani? Tabii ki Beşiktaş'ın hakları savunulacak o ayrı, ama bu kadar kepazelik ortadayken bi Göztepe maçı mıdır sorun? Sen her şeyi doğru yaptın, topçunun paralarını verdin, hakem geldi seni yedi, öyle mi? Aylardır maaşını alamayan kulüp personelinin hakkını kime soracağız abi, federasyona mı?
 
Kimse kusura bakmasın da, "çıkardı cebinden yüz milyon euro koydu", yok "bilmem ne toplantısında çıkardı masaya vurdu" tarzı yöneticilik bitti artık, eskide kaldı. Fifa tepende, Uefa tepende, hatta artık Fiba da tepende. Şimdi Göztepe maçı tekrarlanınca ne olacak, sorunlar düzelecek mi? Bir kesim için evet çünkü bunlar spor yönetimini lobiden ibaret görüyorlar. Üstelik bunların arasında sevdiğimiz saydığımız büyüklerimiz, önemli Beşiktaş muhabirleri falan da var. "Beşiktaş hakkını arayacak kardeşim!!" diyorlar, eyvallah mutlaka da senin hakkını aramadığın sporcu da gidip hakkını mahkemede arıyor, onu ne yapacağız?
 
Burdaki Göztepelilere de kısmen hak veriyorum ama çok aşağılayıcı yorumlar da var. Gerek yok. Herkes kendi açısından bakıyor nihayetinde. Ama meseleye Beşiktaş açısından bakan biri bence yukarıdaki soruları da sorabilmeli.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER