#
#
bestofgeorge, foruma yazdı.

"Kaiser" dedi ki;

Aslında kulüpler birbirini yiyeceğine lehlerine ve aleyhlerine yapılan inanılmaz hatalara karşı birlik olsa ülkede devrim olacak ama millet birbirini yemeyi, kaosu sevdiği için bu haldeyiz biraz da.
 
Bu kadar basit, bariz olmaması lazım bazı şeylerin.
 
Bir kaç gün ara ile neredeyse aynı pozisyona önce yukarı deyip sonra aşağı dedikleri için iyice deli ettiler insanları.
 
Sonra geçen maç şöyleydi, 50 sene önce bu karar verilmişti saçma sapan muhabbetler.
 
Aslında herkes aynı şeyi istiyor ama bunun için aynı şeyi yapmıyor.

Bu forumda uzun süredir bunu anlatmaya çalışıyorum. Herkes kendini bir düzene karşı savaşırken hayal ettiği için aslında hakemlerin art niyetten öte ne kadar kabiliyetsiz olduklarını anlayamıyor. Muhakkak etkilendikleri şeyler ve şaibeli durumlar da vardır ama ondan önce bu adamların yeteneksiz olduğunu kabul edip topyekün mücadele etmemiz gerekiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"footballcity" dedi ki;

bu ne diyor yahu
https://twitter.com/ademaydin_61/status ... 56613?s=20

Semih Özsoy istifa edeli baya bir oluyor sonu 61'le biten kullanıcılara inanırsanız 2010-2011 şampiyonluğunun kime ait olduğunu da şaşırırsınız :)
 
Maçın hakkı bence de beraberlikti. Buna rağmen iki takıma da gidip gelebileceği çok fazla pozisyon oldu. Antalyaspor üst düzey alan kapatıyor. Kısır hakem tartışmalarına girmeyeceğim ben burada bunu anlatmaya çok çalışıyorum ama kimse dinlemiyor. Geçen Galatasaray maçında ne kadar rezil bir yönetim varsa bu maçta da öyleydi. Çok kötüler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"Ötüken06" dedi ki;

"bestofgeorge" dedi ki;


Geçen hafta Göztepe maçında daha neti oldu bugün olan pozisyonun. İstanbul takımıyız ama kimsenin konuştuğunu falan görmedim duymadım ?
 
Ayrıca bu sene deplasman-ev sahibi istatistiği tutmak bana cidden saçma geliyor. Bu topçular stadın koltuklarının renginden mi etkileniyor anlamadım ?

Hocam yapma Allah'ını seversen. Hani şu İstanbul muhabbetini açmak istemiyorum ama bu ligde Marcao, Serdar Aziz, Rosier veya Josef gibi topçuların kırmızı görmeden maç tamamlaması bile başlı başına facia. Her maç için geçerli bu. Son 3 haftada 2 kırmızı gördük 270 dakikanın 100 dakikasını eksik oynadık ki haklı kartlardı. Ama bu ayrıcalıklı futbolculara hiç çalınmayacak kartlardı bunlar. Anlatmak istediğim bu. Standart yok. Mesela bugün Bakasetas pozisyonuna benzer olarak penaltı çalınan bircok pozisyon varken neden bugün çalınmadı.

Standart kesinlikle yok ve bu şu an ligin en büyük problemi. O yüzden istisnasız her kulüp ve her camia lig kendisine karşı dizayn edilmiş gibi düşünüyor. Ayrıcalıklı futbolcular konusuna da katılıyorum. Demek istediğim ise Bakasetas pozisyonuna benzer pozisyonlar evet çalınan pozisyonlar var hatta bir tanesi de bize çalındı Rize maçında ama önceki postumda söylediğim gibi daha neti geçen hafta yine Göztepe maçında bize çalınmadı. Duydunuz mu ? Hayır. Galatasaray ya da Beşiktaş'ın başına gelseydi duyar mıydınız ? Kesinlikle. Çünkü iki takımın da hocası duymanızı sağlardı. Maalesef ağlamayana meme yok durumu var bu ligde. Anadolu takımları ağlasalar bile sesleri daha az çıkıyordur medyada buna da lafım yok. Sorunu ve kastı kendimize karşı aramak yerine bu hakemlerin ve düzenin baştan aşağı kokuşmuş, yeteneksiz ve yetersiz olduklarını anlayıp topyekün bir mücadele vermedikten sonra bir yere varamayız ve yıllardır da zaten varamıyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"TİMİ88" dedi ki;

Hocam Ankaragücünün pozisyonu bi sen bi ben biliyoruz :) Ankaragücünün veya bir başka anadolu takımının canı yanmış yanmamış kimin umrunda...
3 istanbul takımının, takım otobüsünün klima gazı bitse 1 ay konuşurlar...
 
STK-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen hafta Göztepe maçında daha neti oldu bugün olan pozisyonun. İstanbul takımıyız ama kimsenin konuştuğunu falan görmedim duymadım ?
 
Ayrıca bu sene deplasman-ev sahibi istatistiği tutmak bana cidden saçma geliyor. Bu topçular stadın koltuklarının renginden mi etkileniyor anlamadım ?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"faris87" dedi ki;

 
Şu fotoğraf ile anca çocukları kandırırsınız, koca Fenerbahçe ne hale gelmiş :?

Kardeş sizin hayal dünyanızla mı uğraşıcaz biz bu görseli zaten siz kullanıyordunuz burada da aşağı yukarı kaç kişi olduğu belli ? Bu arada bu görselde alt tribündekiler sporcu yakını ve aileleri. Onun üstü protokol tribünü yarısı da Galatasaray protokolü. O sayıya bunları da dahil ediyorsunuz yani. Üstü de 1907 tribünü. ''Taş çatlasın'' 150-200 kişi ya vardır ya yoktur orada. 3000'den bir anda 1 kişi bile fazlaysa ceza çeksine döndünüz. E tamam varsa çeksin zaten ama sen niye algıyla yalan dolanla ortalığı manipüle ediyorsun ? Akıl var izan var 3000 kişi olma ihtimali var mı şurada ?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

?s=19
 
İşte Galatasaraylilarin koydugu resimdeki kişi sayısı
3000 kişi diyen utanmaz insanlar iftira atanlar yazsın bakalim
Ben ilk günden diyorum 1 kiis bile fazladan girse ceza yazacaksın orası ayrı ama algı yapmayacaksın.
Utanmadan hala 3000 kişi aldılar geyiği yapıyorlar
Ayrıca yönetim böyle bir plan yapsa o tribine o insanlar değil biz girerdik.(tribün tayfa)

Bu mevzu ilk çıktığından beri şu fotoğrafa bakıp Galatasaraylıların derdini bulmaya çalışıyorum :) Hayatınızda hiç mi 3000 kişi görmediniz diyeceğim ama en basitinden açar bi Kadıköy deplasmanı fotoğrafına bakarsın -ki orada bile 3000 kişi yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.
Galatasaray'lı arkadaşlar sıkıntılı olduğu için bizi de kendileri gibi sıkıntılı sanıyorlar. Oysa benim gördüğüm buradaki bir kişi hariç bütün Fenerbahçeliler pozisyonun ofsayt olup olmadığına dair kesin bir kanıda bulunmamış. Bu konuda üst üste denk geldiği için ortaya çıkmış olabilecek manipülasyon ihtimalinden bahsedilmiş. Yine ben dahil bütün Fenerbahçeliler de zaten maçla alakalı herhangi bir ithamda bulunmamış kendi takımımızı eleştirmişiz. ''Gizli'' görüşmenin Zorlu gibi oldukça popüler bir yerde yapılacağına inanan adam kendini haklı sanıyor :) Ha onu da eleştirebilirsiniz ona da lafım yok ama sonuç olarak geçen sene Fenerbahçe'nin başına gelenlerden sonra ortada öyle bir durum olmadığı net bir şekilde ortaya çıktı.
 
Benim ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golle alakalı sıkıntım şu tekrar açıklayalım. Pozisyon ofsayt olabilir de olmayabilir de. Aynı şey yarın öbür gün sizin başınıza gelirse siz isyan edeceksiniz bu çizgiler neye göre çekiliyor diye kimi kandırıyorsunuz ? Bu tarz ince ofsayt pozisyonları manipülasyona açık saniyenin dörtte biri kadar bir kımıldamada dahi pozisyonun ofsayt olup olmadığı değişebilir. Mesela bugün Beyaz TV'nin yayınında gördüm Bein'in çizgiyi çektiği an o an mı bilmiyorum ama onların tartıştığı görüntüde top havaya kalkmış bile. Onu da geçtim Taylan'ın en önde olan ve Ozan'ın kafasıyla aşağı yukarı aynı yerde gibi gözüken ve ofsayt kurallarına dahil olan dizinden çekilmiyor çizgi. Hatta şunu da ekleyelim derdimiz daha iyi anlaşılsın o pozisyon gol olarak verilseydi bugün çizgiyi tartışan taraf şu an hunharca VAR savunan sizler olacaktınız :) İki tarafa da çekilebilir pozisyon sorun gol olup olmaması değil. Bizim ligimizde kimse ne federasyona ne hakemlere güvenmiyor istisnasız her takım bir düzene karşı mücadele ettiğine inanıyor. O yüzden benim söylediğim şey modelleme daha güvenilir bir yöntemse o kullanılsın ve en önemlisi bazı liglerde olduğu gibi artık VAR kararlarının nasıl verildiği şeffaf şekilde bize gösterilsin.
 
Bu arada bu VAR ve ofsayt ile ilgili tartışmalar sadece bizle sınırlı değil. Geçen yaz İngiltere'de VAR'ın bu tarz çok açık olmayan ofsayt pozisyonlara karışmaması gerektiği tartışılmıştı çünkü bizim de kullandığımız IFAB sisteminin hatasız olmadığı IFAB tarafından açıklandı. VAR'ın bu tip pozisyonlarda hata payı var -ki buradaki en kritik nokta olan topun ayaktan çıkış anı ve ofsayta sebep olacak el kol bacak diz neyse artık ''VAR hakemi tarafından'' belirlenip çizgi ona göre çekiliyor. Klopp baya isyan etmişti geçen sene bir maç sonrası. Neyse, Fatih Terim'de yarın öbür gün isyan ederse o zaman aynı noktada buluşuruz belki.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"caGe" dedi ki;

5D çizimi getirseler o çizim programının sahibini fetöcü ilan etmeniz 3 bilemedin 5 maç sürer. geçen sene hakemin doğru karar verdiği pozisyonlarda bile kural hatası itirazı yapıyordunuz, her maç 1 penaltınız verilmiyordu hatta 3 penaltı falan diye itiraz ettiğiniz maçlar var. bu sene top valencia nın koluna çarptı itiraz ettiniz çarpmadı diye, misal geçen haftalarda FB yöneticisi çıkmış rizesporlu futbolcu kırmızı kart görmeliydi mağdur taraf biziz diye açıklama yapıyordu kazandığı maçtan sonra. Galatasaray hakeme itiraz ederken gülme emojisi paylaşıyorsunuz, Beşiktaş hakeme itiraz ederken ali koç çıkıyor hakemler böyle yönetirse şampiyon oluruz diyor dalga geçer gibi. daha bir sürü örnek sayılır da bir kere hak olana itiraz edin bir kere adaletli olun. itiraz ettiğiniz konuların çoğunluğunda haksızsınız. sırf işinize öyle geliyor diye bir karar bekliyorsunuz gelmeyince de sanki size haksızlık yapılıyormuş gibi algı oluşturmaya çalışıyorsunuz. o yüzden yıllardır kamuoyu oluşturamıyorsunuz. ya şu ülkede ofsayt çizgilerini beinsport çalışanlarının(hande s) çizdiğini sanan yüzbinler var. daha yeni bir futbolcunun götü büyütüldü diye twitterda konuşuldu. geçen senede limitleri aştınız ceza yok bu senede sokarız limite diye devam ediyorsunuz kimse size ses çıkaramıyor, seyircisiz maçta tff hilesiyle seyirciyle doldurdunuz şunu Türkiyede yapacak 2. bir kulüp yok bu hak sadece size tanınıyor, başkanınız tff ve mhk başkanı ile gizli toplantıda yakalandı yine bir şey olmadı. Türkiyenin en zengin camiasısınız alın görüntüleri yurt dışında aynı sistemlerde ofsayt var mı yok mu çizgileri tekrar çizdirtin bizde bilelim 2 cm ofsayt mıymış 3 cm değilmiymiş.
 
arka sayfalarda parçalıaşk paylaşmış ben tekrar paylaşayım, şu fotoğraftaki GS futbolcuyu temsil eden kırmızı çizgiyi sil ofsayt mı diye bak 1 kişi ofsayt demez ama ofsayt işte.
 
https://www.tribundergi.com/forum/download/file.php?id=115041&mode=view
 
ofsayt pozisyonları tartışılırken kameranın tam hizada yada 3-4 metre sağda solda olması bile insanın gözünü yanıltabiliyorken siz kale arkası görüntüsüyle pozisyon ofsayt değil diyorsunuz ve buna insanların inanmasını bekliyorsunuz.

Yahu sen ve camian değil mi şizofren gibi Zorlu, organize morganize diye ağlayan 2 senedir ? :) Üstelik resmen yarıştan çekip kopartıldığı sene başlattınız şunu. Ar damarınız mı çatladı sizin utanmadan uzun uzun bir dünya şey anlatmış. Haklı, haksız ki çoğu zaman haksız Fatih Terim her maçtan sonra hakem diye ağlıyor kardeş şu yazdığın şeyleri al kendine çevir direkt cuk oturuyor o kadar komik yani.
 
Şu ofsayt pozisyonuna gelirsek herkes perspektif uzmanı olmuş bir anda :) Açı elbette yanıltır ama bu kadar değil. Onu da kabul edelim her şeyi geçtim Taylan'ın dizi ya da pazubandından çekilmesi gereken çizgi çok daha geriden çekilmiş. Ha diyelim ki ofsayt Onyekuru'nun golüne 4 dakikada çizgi çekenlerin bu pozisyona 20 saniyede karar verebilmiş olmaları inanılmaz :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.
Bu Kadıköy ve seri işinin 2011'de başlayan beraberliklerle zaten anlamını kaybettiğini düşünüyordum. O yüzden geçen seneki maç beni çok etkilememişti aslında ama bu yenilgiye baya üzüldüğümü söyleyebilirim. Derbi kaybedebilirsin ama bu maç sadece 3 puanlık bir derbi değildi. En tehlikeli rakibinle puan farkını 6'ya çıkartıp ikili averajı da alarak 6.5 puan öne geçtiğin bir senaryo oluşacaktı. Onun yerine hem maçı kaybettin hem moralin bozuldu hem ikili averajı kaybettin. Bugün Beşiktaş'da kazanırsa sezon bu hafta itibariyle en baştan başlıyor diye düşünebiliriz.
 
Maça gelirsek maç önü herkesin tahmin edebileceği gibi Fenerbahçe geçiş oyunu oynamaya Galatasaray'da topu kontrol eden taraf olmaya çalıştı. Bana göre iki tarafın da senaryosu işliyordu. Fenerbahçe'nin pozisyon olarak biraz daha üstünlüğü vardı diyebiliriz. Maç buram buram beraberlik kokarken Galatasaray'ın golü geldi. Fenerbahçe'yi eleştirmem gerekirse rakibin iyi yaptığı iş zaten topla oynamak. Galatasaray'ın hazır olmayacağı nasıl oynayacağını daha az bildiği oyun senin topa hükmettiğin oyun olurdu. Topu Galatasaray'a bu kadar bırakmak nispeten rahat bir maç oynamalarını sağladı. Futbol bu ama işte Samatta'nın kafası mucizevi bir şekilde Muslera'nın koluna çarpmasa bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık. Hesap kitap bir yere kadar bu oyunda.
 
Cüneyt Çakır artık lütfen şu maçlara atanmasın. VAR hakkında da ofsayt olan pozisyonlarla ilgili diğer liglerde oynanan 5D çizim işi getirilmeyecekse ofsayta hiç bakmasınlar daha iyi. Manipülasyona oldukça açık bir durum var ve güvenilirliklerini tamamen kaybettiler. Ozan'ın golü nasıl ofsayt hadi ofsayt 20 saniyede çizilmiş uyduruk bir çizgiyle buna nasıl karar verdiler inanılır gibi değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bestofgeorge, foruma yazdı.

"caGe" dedi ki;

"bestofgeorge" dedi ki;

Yani sonra zekanız sorgulanınca da güceniyorsunuz ama okuduğunu algılayamama yetisine sahip adam da fikir beyan etmesin forumda falan ya. Ben transferle alakalı yorum yaptım birisi çıktı Mayıs falan dedi. Konuyu nereye kimin getirdiği ve yangının nerden çıktığı belli oluyor haklısın :)
 
Fatih Terim 2013-2014'de kovulmadı mı ? Fenerbahçe 1923 yılında kurulan TFF tarafından oynatılan ulusal liglerin açık ara farkla en çok şampiyon olan takımı değil mi ? Ortada tartışmaya açık fikir görüşü beyan ettiğim falan yok ki gelip tartışasın zaten bahsettiğim şeyler saf bilgi :)
şampiyonlar listesine tff nin sitesinden bakabilirsin.
 
fatih terim kovuldu da kovulmasının FB ile alakası yok :) 2 sene üst üste şampiyon olmuş adam 3-4 puan geri düştü diye "kovdurttuk" yorumu yapan birisinin başkasının zekasıyla ilgili yorum yapamaması lazım. :)
 
senin amacın fikir beyan etmek değil hakaret edip kendini rahatlatmak. bu yaptığın ilk yorumda bile ortada diğerlerini saymıyorum bile.

TFF'nin sitesinden günümüzde süper lig olarak adlandırılan 1959'da kurulan ligin şampiyonlarına bakabilirim. Galatasaray 1959'da mı kuruldu ? Ben en çok süper lig şampiyonu Fenerbahçe demedim ki. TFF tarafından oynatılmış ulusal liglerin en çok şampiyon olan takımı dedim. Dünyadaki diğer örneklere uygun olarak bu şampiyonlukların süper lig şampiyonluklarına eklenmesi uygundur. Ancak eklense de eklenmese de ortadan tarihi silemez ve yok sayamazsın.
 
Fatih Terim konusunda söylediğinde ise haklısın benim yorumum yanlış oldu. Benim kimseye hakaret etmek falan gibi bir kaygım ve derdim yok söylediğim şeyleri de hakaret olsun diye söylemiyorum zaten. Ayan beyan yalan konuşmanın yanında benim kullandığım kelimeler pek bir şey sayılmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER