#
#
emrahksk, foruma yazdı.
Kombine fiyatları da açıklandı.
 
2019-2020 sezonu kombine bilet fiyatları şu şekilde:
Saha kenarı: 4.750 TL
PİLATİN Tribünü: 3.750 TL
Vip A: 3.150 TL
Vip B: 2.750 TL
Vip C: 2.750 TL
Vip D: 2.350 TL
Vip T: 2.500 TL
VIP C4 Blok: 2.500 TL
VIP C6 Blok: 2.500 TL
Tribün Kombinesi: 900 TL
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
ah ulan ah, dünya gözüyle görecekmiyiz acaba :(
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
ah ulan ah, dünya gözüyle görecekmiyiz acaba :(
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.

"Onur78" dedi ki;

bu kulübün bu branşa normalde sponsorun verdiği paranın üzerine+1 lira harcayarak lüksü yok. işin içindeki yönetimde adam kalmamış yanlışı gören herkes ayrılmış. biz buralarda ki bir kaç kişiye laf anlatmaya çalışıyoruz. sıcaklarda bir yandan. bezdim bırakıyorum aq :lol:
 
ben hala kimse bizden büyük transferler beklemesin.borç ödeyeceğiz diye demeç veren adama ne olduda bir hafta sonra 25 milyonluk bütçeler 5 milyonluk hocalar peşinde koşmaya başladı onu anlamadım. niyeti bozdu herhalde.

Bu konuda hepimiz hemfikiriz. Basketbol şube, sponsor + kendi yaratacağı kaynaklara ek olarak kulüpten ekstra bir kaynak almadan kendini çevirmeli, bütçe buna göre yapılmalı. ( ben bu şekilde yapıldığını ve tutacağını da düşünüyorum ) Aslında aynı şeyi savunuyoruz da gidiş yollarımız farklı diyelim :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.

"Muslu1912" dedi ki;

Camia olarak gerçekten akıl tutulması yaşıyoruz. Göztepe ve Altay stadyumları bizden 4-5 sene Sonra gündeme geldi ve bitmek üzere. Bizim stadyumun durumu hakkında doğru düzgün soru soran bile yok. A takım 4 yıldır transfer yasağıyla oynuyor ve altımız amatör küme. Şu şartlar altında hala Ufuk Sarıcanın gelmesiyle, Semih erden transferiyle falan uğraşıyoruz ya akıl alır gibi değil.
 
Tutturmuşlar bir holding futbola para vermiyor basketbola para harcıyoruz masalı insanlar da peşinden gidiyor. Başakşehirin her transferi sonrası ama biz Cengiz’i sattık demesinden farkı yok. Konuşulan rakamlar ortada. Ufuk hoca ve yardımcılarının maliyeti 3.5-4 milyon civarı, istediği takım bütçesi 20 milyon, şubenin genel giderleriyle beraber total bütçe nereden baksanız 25-26 milyon civarını bulacak. Peki holding ne kadar verecek ? 25-26 milyonun tamamını Yaşar holding ödüyorsa lafımız yok. Eğer konuşulduğu gibi 15-16 milyon veriyorsa kalan fark Ne olacak ? Ödeyebildiği kadarı kulübün diğer kaynaklarından karşılanacak, kalanı borç hanesine yazılacak. Peki bu paraları harcıyoruz da geri dönüşü var mı ? Kimse basketbola düşman değil ama geliri yok diyoruz anlatamıyoruz bir türlü. Euroleague şampiyonu olsan gelirin 1 milyon Euro oynadığımız ligleri siz düşünün :)
 
Göztepe stadyumu bitmek üzere Mehmet Sepil hala zırt pırt basına çıkıp stadyumla ilgili kamuoyu yaratmaya çalışıyor. Peki biz ne yapıyoruz ? Son dönemde ne yönetimden, ne taraftardan, ne camianın geri kalanından stadyumla ilgili açıklama ve girişim gördünüz mü ? Bizim şu an bakanlığın, belediyenin önünde yatıyor olmamız lazımken Semih erden mi gelsin, yunus Emre mi gelsin diye konuşuyoruz. Yazacak çizecek çok şey var ama Ne desek boş işte. Bu kafayla 20 yılda bir basketbol şampiyonu olur, 30 yıl daha alt liglerde sürünüz.

Aslında düz mantık bakarsak 16 milyon holding veriyor diyelim, en az 2 milyon da kombine geliri olur ufuk hocanın gelişiyle ( vip o bu dahil ) normal maç günü bilet gelirleri de senelik 1 milyon yapıyordur diye düşünüyorum. Salona alınan reklamlar ve diğer sponsorlardan da toplam 1 milyon geldiğini varsayalım 20 milyonu buluyoruz her şekilde. Yani holding bütçenin 16 milyonunu karşılasa bile asılnda ortada bariz bir açık çıkmayacak.
Birde bunun yan gelirleri var, kulüp basketbolda bile başarılı olduğunda yeni nesile bu sevgiyi daha rahat aşılaybiliyorsun, semtte asılan bayraklar, şehrin dinamiklerini harekete geçirebilmek ( şampiyon olduğumuz sene yanlış hatırlamıyorsam folkart , thy vb pek çok yerden destek görmüştük, cumhurbaşkanlığından 2 milyon gelmişti mesela)
Burada basketbol için söylüyorum holding 16 milyon veriyorsa bunu nasıl daha fazla arttırabilirizi düşünmek gerekiyor ki bence daha fazlasını alabilmeliyiz.
 
Yanlış anlaşılmasın, ben futbola karşı değilim. Fakat bariz bir durum var ki futbolun kurtuluşunun %90 lık kısmını bence yeni stad oluşturuyor. Dediğin gibi bizim stadla yatıp stadla kalkmamız lazımdı ama yapmıyoruz. Doğru düzgün protesto bile edemiyoruz. Stadı bir şekilde yaptırsak hem taraftar baskısıyla içeride çok daha fazla puan alırız hem de ek gelirler sağlarız.
 
Ama futbolu yükseltmenin yolu basketbolu aşağıya çekmekten geçmiyor.
Bu arada hesapta bize 10 bin kişilik salon sözüde vermişlerdi. Onu tutmayı geçtim stadıda yalan ettiler
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
Bu stad bu kadar geciktiyse hepimiz biliyoruz ki bunda ki sorumluluğun %70 taraftar olarak üzerimizde. Sebeplerine girmeyelim herkes biliyordur diye düşünüyorum. Bundan sonra ki süreçte daha aktif içinde bulunursak bu sürecin en azından 2 faydamız dokunur. Siyasiler üzerinde maalesef hiçbir şekilde baskı kurmaya çalışmadık, sesimizi duyurmaya çalışmadık. Bunu yapmamız gerekiyor artık bir zahmet. Hazır Hma gitmişken ve yeni başkan gerçekten kulüp için birşeyler yapmaya çalışıyorken.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
Turgay Büyükkarcı`yı Mutlu Altuğ ile karşılaştırmak ya da benzetmek çok insafsız olur bence. Çünkü Mutlu Altuğ hepimizi sürekli şunu yapıcaz bunu edicez diye oyaladı oyaladı durdu.Her kulvarda sürekli bir düşüş dönemine girdik. Büyükkarcı döneminde öyle ya da böyle açıklanana göre kulübün borcu azaldı. Hem futbolda hem basketbolda önemli borçlar eritildi, puan silme cezaları engellendi. Mutlu Altuğ döneminde puan silme cezasını yedik.
Ayrıca basketbol şube istediğimiz noktalarda bitirmemiş olabilir fakat futbol şube bu imkanlarla üst ligi yeteri kadar zorladı.
Özetle başkanın bu döneme yaptıkları nedeniyle bundan sonrası için hemen harcanabilecek biri olmadığını düşünüyorum. Güvenmemiz gerekiyor. İstifalar konusunda da konuyu çözecekti ki instagramda Cemil Tugay futbol takımının üst lige çıkması için elinden geleni yapacağını yazıp duruyor sürekli. Bence bekleyip görelim, ben futbol içinde ekstra bir şeyler yapılabileceğini düşünüyorum
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
Sürekli futbol ve basketbol şubeleri birbirine rakip göstermek doğru değil. Basketbol şubenin bütçesini holding oluşturuyor ve yanlış bilmiyorsam geçtiğimiz senelerde bir kaç istisna dışında hep bütçeyi üstlendi.
Basketbolda başarılı olmanın çok çeşitli avantajları var. Basketbolda şampiyon olduğumuzda, Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı kupası aldığımızda hanginizin tüyleri diken diken olmadı ? Hanginiz kutlamalara katılmadınız ? Öyle ya da böyle basketbol ile ismimizi sürekli gündemde tutuyoruz markamızı bir nebze değerli hale getiriyoruz. Bu işin 1. kısmı,
 
2. kısma gelirsek, bu konuda görüş bildiren herkese katılıyorum, markayı çok yükseklere basketbol ile çekemeyiz, futbol ile yapabiliriz bunu. Fakat şu da bir gerçek ki futbolun yükselmesini en kalıcı şekilde stad ile sağlayabiliriz. Stad sadece gelir olarak değil taraftar baskısı olarak da bizi 1-0 öne geçirir her maç. Tamam Alsancak stadında oynarkende süper ligde kafaya oynamıyorduk ama takımın bizim sayemizde aldığı maçların haddi hesabı yoktu. Bu yüzden stad işine yüklenmemiz gerekiyor. Adam akıllı protesto bile edemiyoruz herkes biliyor neler olduğunu. Biz sesimizi yükseltmezsek o stad yalan olacak. Ne yalıya ne başka bir yere yapılacak. Biz de gidip Alsancak stadı bittiğinde orada maç oynamaya çalışacağız yine.
 
Elimizde bir basketbol takımı örneğimiz var. Evet Alsancakta iken de başarısız değildi takım ama Mavişehir`e geçtikten sonra bariz bir artış var başarı olarak. Kaldı ki deplasman takımının semte gelmesi ile Alsancak`a gelmesi arasında ki farkı hepimiz biliyoruz. Arenaya gelen adamlar için girmesi ayrı dert çıkması ayrı dert bunun stresini yaşıyorlar. Bizim bunu futbol içinde yapabiliyor olmamız lazım. O yüzden Futbolun kurtuluşunun Basketbol`un küçülmesinde olduğuna inanmıyorum. Kaldı ki Ufuk Sarıca`nın gelişi bile tek başına kombinelerin satışını patlatacaktır. Geçen sene basketbol maçlarında kanser olmadınız mı ? Uzun yıllar sonra ilk defa gelen deplasman seyirsininin sesi duyulmadı mı ? Karşıyaka`nın her branşı ayrı ayrı değerlidir. Evet Futbol daha fazla marka değeri yaratır fakat dediğim gibi bir branşı yükseltmenin yolu hele ki hali hazırda bir sponsoru varken diğer branşı aşağıya çekmek değildir.
 
Hepimiz biliyoruz ki holding basketbola bütçeyi düşürünce, düşürdüğü bütçeyi Futbola vermeyecek. Sadece basketbol bütçesi düştüğüyle kalacak. O yüzden nasıl basketbolu futbolun seviyesine çekeriz değil de, nasıl Futbolu basketbolun üzerine yükseltirizi düşünmemiz gerekiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
Hayırlı olsun en azından basketbolda bir hava yakalayacağımız kesinleşti. Futbol yüzünden basketbolu boklamanın anlamı yok. Holding futbola para göndermiyor işte yıllardır görüyoruz. Basketbola gönderiyorlar, gelen parayı değerlendirelim, alabildiğimizi alalım bari basketbolda sponsor varken.
 
Futbolda ise kurtuluşumuz için olmazsa olmaz şey staddır. Biz yıllardır yalıya stad olmaz goygoyuyla avutulurken diğer 2 stad bitmek üzere. İlk başlayan stad bizimkiydi fakat hali ortada. Stadın gerçek önemini diğer 2 stad bittiğinde anlayacağız hep beraber. Stadı biz gerçekten isteyebilseydik, gerçekten sesimizi çıkartabilseydik bizim stadımızda şimdi bitmek üzereydi. Fakat biz hep sustuk, konuşulduğunda da stad yalıya olmaz dendi, iş sulandırıldı bu noktalara gelindi. Futbol şubenin bu duruma gelmesindeki en büyük suçlu taraftar olarak biziz, çünkü hma aleyhine salonda 2 satır bağırmak istendiğinde bile olanları hepimiz biliyoruz, seçim öncesi sözde stad için yürünecek dendi sonucu hepimiz biliyoruz.
Her neyse geçmişi çok kurcalamak istemiyorum, fakat en azından şu stad için bundan sonra sesimizi çıkartalım. Yapılacak Alsancak stadınamı güveniyoruz anlamadım ki
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrahksk, foruma yazdı.
Hadi oğlum sıkın bir tane
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER