#
#

GrandeUltras55

Başka Diye Soranlara İnat Sadece Samsunspor !

GrandeUltras55, foruma yazdı.

"dirk_heinen" dedi ki;

Ulan hakem gibi senin... Bizim penaltıyı vermediği gibi gitti uyduruk penaltı çaldı. 2-0 olacakken maç 1-2 oldu.

İlk golümüzde hem el hem ofsayt gibi geldi bana boli ama çekimde pivot kamera o kadar kötüydü ki anlamak mümkün olmadı. Penaltı ise penaltı. Tomane'nin koltuk altından elini daldırıp omzunu tutuyor ve çekiyor. Bu hareket güreşte bile faul :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"Bambino" dedi ki;

Altınordu nasıl 10 kişi ile kazanmayı daha çok istedi ise. Bu maç'ta da daha çok kazanmak isteyen taraf 3 puanı hanesini yazdırır. Ben artık kadrolardan ziyade takımların maç kazanma isteğine bakıyorum. Buna keza ligin kalitesizliği yerlerde geziyor futbol anlamında.

Şu anki lige kalitesiz diyen geçen sene bu ligde bulunup maç izlese kafayı yerdi herhalde :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"sege" dedi ki;


al benden de o kadar. daha önce de söyledim, iyi takım ama öyle 5'te 5 yapıp gol yemeden gelmesi tam mucize.
 
rakiplerinin kaçırdığı pozisyonlar, kurduğu baskı, direklerden dönenler vs. düşününce son yılların en ballı takımı oldular gözümde ilk 5 haftada.

geçen sene giresun farklı bir performansla çıkmadı ki geçen seneki giresundan daha iyiler, istediğinde gol atabilen bir takımlar en azından. Ve bence ilk yarının ilk iki sıralaması için 33-35 puan civarı yeterli. Şu an 5. haftadayız ve 15 puanları var yani nerdeyse haftalık 1 puan alsalar bile dediğim hedefe ulaşırlar. Çıkar mı bence hayır ama lig başlamadan da gizli aday olduklarını söyledim. Çıkmamayı kendi rızaları ile yapacaklardır, izleyip görelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"kuzeyinkrali" dedi ki;

Hocam neye göre en önemli limanı İzmit'te oluyor? Gerçekten merak ettiğimden soruyorum. İsveç'ten Portekiz'e Ekvador'dan Peru'ya kadar geniş bir coğrafyada liman işletmelerine sahip.

Bunlar doğru olmakla birlikte genel üslubunu desteklemek de çok mümkün değil bence.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"saffet8" dedi ki;

Bahattin ve İlyas varya hırs küpü.. 370 dakika falan olsa maç herhalde hiç çıkmaz istemezler :lol:
Hocaya Bahattin kaptan çıksın maça diye seslendim, bakalım nolcak 8)

Kubi'nin bize karşı bir hırsı olması için makul bir motivasyonu olduğuna inanmıyorum. Yönetim, taraftar el üstü tuttu kendisi tek problemi malum şahısladır. Hırslı oynar mı bilemem. Ancak Bahattin için aynısını demek mümkün değil lakin bunların çok mühim detaylar olduğunu düşünmüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"banbangümgüm" dedi ki;

"Yenişehir" dedi ki;

Denizlisporu ligin başında düşürenler yaptigimiz son transferlerden sonra hala aynı düşüncelerde mi ?

Denizlispordan alacaklarını tahsil edemedikleri halde yeniden oynamayı kabul eden oyuncuları anlayamadım ben. Denizlisporun transferlerini Akhisarsporun geçen sezon devre arası transferlerine benzetiyorum. İsim var ama cisim olmadı hiç birinde ve düştüler. Ben hala Denizlisporun düşeceği kanaatindeyim. Keşke bu masraflar yapılmadan düşüp oradan geri gelmek üzerine plan yapılsaydı. Feda sezonu misali. Bu ligde birde Balıkesir aynı şeyi yapıyor hep. Son gün tonla para harcayıp bi sürü futbolcu alıyorlar. Zar zor ligde kalıp, gelecek sene daha zor sezon geçiriyorlar. Benim düşüncem böyle ama belli de olmaz belki de tutar takım ve düşmez Denizli.

Şahsi düşüncem geçen sene ağzıyla kuş tutsa da düşeceği üç aşağı beş yukarı belli olan denizlinin önüne gelen altın fırsatı değerlendirip altyapı ile oynayıp hiç para harcamamasıydı. Bu şekilde şu an maddi açıdan refah içinde olurlardı. Aynısı diğer düşenler için de geçerli. Hayatında kaç kere denk gelir ki düşmüşken düşürülmemek...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.
Kocaeli için kötü havayı kırma, bizim içinse hava yaklamamızı sağlayacak bir maç. O yüzden iki takım içinde önemli bir maç. Bu haftaki Kocaeli'yi izleyemedim ama geçen hafta ki Kocaeli çok tatsızdı. Biz ise henüz kendimizi değerlendirebilecek kadar takımı göremedik ama istekli oynadığımız bir gerçek.
 
Kocaelili arkadaşlar bence biraz şu an duygusal yaklaşıyor. Çünkü bence en az onlar kadar bizim için de zor bir maç olacak. 3 puanın iki taraf için de çok önemli olduğu bu maçta umarım 3 puan alan taraf biz oluruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"serhat5552" dedi ki;

"Altınpark" dedi ki;

eyvah. bu sene geçen yılı aratacak gibi. osman-hasan çok kötü ikili olmuş ve takımın enerjisi çok düşük. böyle bir rakibe karşı bu görüntü hiç hoş olmadı. mutlaka iyi bir 8 ve yeni gelen santraforun çok iyi çıkması lazım. üzüldüm izlerken, takımın bu hali poff zor yapar, umarım yanılırım.

Hocam Osman fakir Kante'si gibiydi. Hasan'da henüz gerçek Hasan gibi oynamasa da iyidi. Bu yoruma şaşırdım açıkçası.
 
Sıkıntı geride bırakılan boşluklarda ve Boli'nin performansında. Sonerin de bir iki hatası olunca savunmada boşluklar ve zaafiyetler oluştu. Bunu ilk maça ve Balıkesirin durumuna bağlıyorum. Transfer yapamadıkları için şu anki haleri zayıf ve bu yüzden fazla özgüvenli ve ilerde oynadı savunmamız bana göre, bireysel hataların da cezasını da çektik.
 
Takım kapanmayan, daha güçlü takımlara karşı bu kadar boşluk vermez muhtemelen ve deplasmanda da çok iyi kontra atak oynar.

Bence defansif organizasyonumuz kötü ve boli daha kötü. Bunu hazırlık maçlarından sonra da dedim. Ama barış-Burak bu derde derman olur bence.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"Altınpark" dedi ki;

eyvah. bu sene geçen yılı aratacak gibi. osman-hasan çok kötü ikili olmuş ve takımın enerjisi çok düşük.

Görüşüne saygı duyarım ancak bu ciddi bir yorum mu yoksa ironi mi? Muazzam bir oyun yoktu ancak özellikle bu ikili en azından çıplak gözle çok aktif ve etkiliydiler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
GrandeUltras55, foruma yazdı.

"GrandeUltras55" dedi ki;

Bu sene geçen seneye göre çok daha zor bir lig olacağı herkesin ortak görüşü benim de aynı şekilde. Bu sene için şu kesin çıkar gibi bir şey demek oldukça zor çünkü aday takımların hepsinin artıları olduğu gibi eksileri de var.
 
Öncelikle çıkan takımlar ile başlayayım: Manisa FK, Kocaelispor, Eyüpspor. Bu 3 takımın da kadroları lige yeni adım atan takımlara göre gayet iddialı ama içlerinde çıkmaya bence en yakın olan Manisa sonrasında ise yaşlı ama tecrübeli gol yolları ile Eyüpspor. Açıkçası kadrosu kötü olmasa da Kocaelispor'un bu işi başarabileceğini sanmıyorum, hatta muhtemelen 25-27. haftadan sonra pek bir iddiası da kalmayacaktır. Ama tabii geçen sene Giresunspor'un çıktığı bir ligde bunlar sadece birer varsayım.
 
Sıra geldi düşenlere: Denizlispor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Erzurumspor. Bu 4 takımdan 3'ü de bu lig için iyi kadrolara sahip bence fakat Denizli için işler pek de öyle değil. 3'ünden hangisi direkt çıksa sürpriz olmaz ama bence sadece biri çıkabilecek ve onu da kadrolardan bağımsız olarak Erzurumspor'un yapacağına inanıyorum.
 
Gelelim halihazırda bu ligde olan takımlara. Bu takımlardan sivrilen takımlar: İstanbulspor, Ümraniyespor, Samsunspor, Altınordu. Altınordu ve İstanbulspor hedefe gitmeyecek veya gidemeyecek ancak herkese sıkıntı çıkaracak takımlar ve sıralamaları her türlü 10'un yukarısında olacaktır. Ümraniyespor geçen sene ikinci devre oynadığı oyunu bu sene oynarsa yenebilecek takım çıkmaz ve ayrıca ileri hatları çok sağlam.
 
Ve biz. Samsunspor bu sene bence ligdeki en iyi yerli kadroya sahip ve bence açık ara bir kalite farkı var yerli kadromuzda ancak ne yazık ki yabancılar aynı şekilde değil ve bu ligde kaderi biraz yabancılar ve özellikle ileri hattaki yabancılar belirler. Aslında yabancılarımız içinde de iyi isimler olmakla beraber sanırım hiçbir renktaş işte bu ya diyebileceği bir yabancı transferi göremedi bu sene. Yine de 20 üstü maç oynayabilirse Tomane mesela bu ligin üstünde bir forvet ve bizi hedefe taşır. Hazırlık maçlarındaki istekli ve 2. 3. bölge düşünen futbola devam edersek çıkabileceğimizi düşünüyorum yabancı kadromuza rağmen.
 
Toparlayacak olursak çıkma adayı değil ama ilk 6 adaylarını vereyim zaten bu sene bence kimse şu direkt çıkar diyemez.
 
İlk 6 beklentim olan takımlar: Manisa FK, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Erzurumspor, Samsunpor, Ümraniyespor, Eyüpspor
 
İlk 6'ya girmeyi zorlayıp son haftalarda uzaklaşacak takımlar: Kocaelispor, İstanbulspor, Altınordu
 
Düşme adayları: Boluspor, Denizlispor, Menemenspor, Balıkesirspor
 
Not: Bursaspor'u hiçbir yere dahil edemedim çünkü henüz kadroları oluşmadı. Yapacakları transferlere göre ilk 6 adayı olabilir.
 
Edit: Keçiörengücü'nü unutmuşum onlar da çıkmak için rakip kovalayıp muhtemelen çıkamayacak takımlardan biri.

Özellikle Tim Matavz ve Massimo Bruno'dan sonra Bursaspor en ciddi ilk iki adayım. Bu isimler süper lig için bile iyi transfer. Bursa'da belli devamı da gelecek bu transferlerin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER