#
#

lamseteid

elimde sigara, aklımda kanarya..

lamseteid, foruma yazdı.
 
Doğuş holdingin pano reklamları uzatılmamışsa bu sene bitmiş olması lazım. Aynı şekilde adidasın forma sponsorluğu da bitti. Antrenmana fenerium ürünleriyle çıkmışlar. İnşallah açık ara en kötü forma yapan adidaala yenilemez yönetim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.
son sayfalarda geçmişten bahsedilmiş ben de bir iki satır karalamak istedim. efsane maratona yaş itibariyle kıyısından köşesinden yetiştim. o zamanlarda tribün öylesine sağlamdı ki ortadaki iki kolon arasına geçmeye korkardık en köşede izlerdik. çocuk yaşta da olsa oranın tozunu yutmak bir başkaydı.
 
migrosa geçilen ilk yıllarda sette 8 -10 kişi birden olurdu. tüm semtler bir aradaydı inanılmaz bir birlik vardı. sefa abinin bağırmayana tekme tokat daldığı tokmak fırlattığı zamanlardı. şekil hakan ismi çok geçmiş kendisi muhabbeti iyi baya makara biriydi arada sırada sete de çıkardı migtosta. deli yaşar, arap erkan vs. aklı başında adamın az olduğu günlerdi.
 
caferağanın bahsi geçmiş oranın ortamı gerçekten farklıydı donumuza kadar ter içinde kalırdık. fazla kalabalık olmayan maçlarda 20-30 kişiyle bile caferağada bağırmanın tadı farklıydı. burhan feleğin yanındaki küçük salondaki maçlarda da atmosfer çok iyiydi. burhan felekle deplasman yasağı yoktu gs ve bjk maçlarında istisnalar hariç sayı olarak hep fazla olmuşuzdur. amatör demişken ipekçideki meşhur kadın basket maçında hiç bir salon maçında olmadığı kadar yaş ortalamamız yüksekti samiyene inönüye gider gibi gitmiştik.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.

"sterimar" dedi ki;

desenize mantar bi tribün bizi bekliyor. Erken de gol yersek hep patatese bağlarız.
 
Nerde 2010 senesi Selçuk'un attığı samiyen deplasmanı
Nerde 2011 senesi 4-2 aldığımız inönü deplasmanı
nerde 2011 senesi 2-1 yendiğimiz tt arena deplasmanı
nerde 2009 aralık 1-0 yendiğimiz trabzon deplasmanı
 
inanılmaz irtifa kaybediyoruz Allah sonumuzu hayretsin...

Bu maçların ortak özelliği biletlerin stad gişesinden satılması ve kapıların patlamasıyla dışarıda kimsenin kalmamasıydı. Gece birde ikide kuyuğa girerdik biletler de işin cefasını çekene giderdi. E bilet sistemi kalkmadan o efsane tribün yaptığımız zamanlara dönmek kolay değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.
önümüzdeki senenin en önemli tarafı mayıs kongresi. kongre şampiyonluktan kat kat daha önemli. hala böyle bir ortamda maça girme ısrarını anlamak güç. aziz geçenlerde seneye kongreye şampiyon takımın başkanı olarak geleceğim dedi. ancak dünyanın en iyi takımı da kurulsa taraftarı olmadan boş statda fenerbahçenin şampiyon olması imkansız. aziz de bunu hepimizden iyi biliyor. önümüzdeki sene tribün geri dönsün diye yönetim elinden geleni yapacaktır.
 
zamanında bileklik takmalar, e blok olayları vs yaşandı. bir şekilde mücadele verildi iyi kötü bir duruş sergilendi. 10 sene sonra bugünler aklımıza geldiğinde en azından dik durabildik boyun eğmedik diyebilelim.
 
aziz kongreyle gider veya gitmez o başka bir konu, ama bile bile yönetimin en çok isteyeceği şeyi yapıp maçlara girmek çok bariz bir hata olur. kaldı ki seneye şampiyon olamazsak ve stad bu seneki gibi boş olursa ali koçun çok ciddi bir şansı olduğunu düşünüyorum. aziz için yolun sonu geldi ve artık son çırpınışları. bu saatten sonra ne ihtiyar heyeti kurtarır onu, ne de boksçular kürekçiler.
 
c blok, 1907 gençlik ve benim gibi onlarca münferit zaten e biletten bu yana tribünde yok. kemik tayfadan gfb, ultras ve şaşkınbakkal kaldı tribünü bilen, hakkını veren. tek amacımız fener diye bağırmaksa amatör kovalayalım maçtan önce kalamışta toplanıp bağıralım ama yeter ki bir sene daha sabredelim şu stada girmeyelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.
açıklama neresinden bakarsan bak rezalet. açık açık bilet istedik verdiler ondan dolayı istifa diyemeyiz diyor. paranla veya bedava hiç farketmez bilet için azize eyvallah diyorsan yarın yine kombinen iptal edildiği zaman şöyleydi böyleydi demeyeceksin. abdi ipekçide alınan kişisel cezalar da iptal edilir, volkan tribüne çağrılır gfb ve anadolu gfb birlik olur 2018 mayıs kongresi öncesi tüm muhalif sesler kesilir.
 
hatta istifa diye bağıran olursa gfbnin abileri çocuğu yaşında adamlara tekme tokat dalar. daha önce görmediğimiz şeyler değil, bilindik senaryolar. yönetim en ufak şeyde polise adam verir tribünün abi dedikleri polise adam verir. uzun uzun yazmaya gerek yok, e bilet yüzünden inönü deplasmanına bile gidemediğine üzülemiyor insan artık. uzaktan izlemeye devam.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.

"ForzaFB" dedi ki;

ilk 3 dakikaya baktim ben farkedemedim demek yada daha sonrabu dedigin olay . 2.10 gibi Tekbir getirilirken susturup Mustafa Kemalin Askerleriyize katilim saglamis demekki Yucel bu macta herkesi birbirine kirdirma plani yapmis cunku bu kadar tezat isler yaptiysa baska bir aciklamasi olamaz.
 
GFB bitmis kalmis umrumda degil Sefa Abi den sonra sadece maci izledim ve boyle bir sey farketmedim dedigim gibi sag yada sol bu tribune kim siyaset sokarsa kendi sonunu getirir .
 
GFB ince bir cizgide su an bir anda tum destegini kaybeder Yenibosna Genclik olur o yuzden ben inanmiyorum Yucel intihar etsin bu islere girsin cok akillidir Yucel sonunu iyi hesap eder bu islerin.

bazı şeylerin dillendirilmesine karşıyım tribünde olan orada kalmalı ancak burada detaylarıyla anlatıldı olay. öyle birbirine kırdırma gibi bir durum olmadı izmir marşı tribünün içinden girildi gfb katıldı settekiler devam ettirdi arkasına mustafa kemalin askerleriyiz girildi en son türkiye laiktir laik kalacak girilince film koptu yücel tribünü susturdu hayırdır laik maik ayarında konuşma yaptı arkasına gfbliler yallah bismillah girince belli bir kesim salondan çıktı ünigfbden de kenara geçip maçın bitmesini bekleyenler oldu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.
Daha önce de burada yazıldı cizildi. Eskisi gibi semtler cekmiyor tribünün yükünü. Sabahlamalar, mevzular geride kaldı. Bir zamanlar kasımpaşa efsane maratona girince bir hareketlilik olurdu mesela, her semtin bi yeri ağırlığı vardı.
 
Şimdi ultras olsun gençlik olsun c blok veya diğer uni alt grupları olsun kemik tayfa artık semtlerden değil. O yüzden gayrimeşru kovalayan yeraltina bulaşmış birisini bu tribün lider olarak kabul etmez. Dinamikleri değişti artık tribünün bunu bilmesi lazım herkesin.
 
Nuri abi gibi, engin abi gibi tribünün icinde olan herkesin sevdiği inandigi biri olursa ancak herkes tarafindan benimsenir arkasindan gidilir. Bayranpasali muhabbeti de gereksiz uzamis. Apartman yöneticiligi yapamayacak adamlarin kafaya cikmasi konusuluyor zaten olamayack birsey.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
lamseteid, foruma yazdı.
tribünlerin hali içler acısı ve yakın tarihte de kolay kolay düzeleceğe benzemiyor. bizim tribünün en büyük sorunu insanların birbirlerinin kararına saygı göstermemesi. okul açıkta güzel ortam yakalanan 2-3 senelik süre içinde de insanlar ali ismaildi burak yıldırımdı diye diye karşı karşıya geldi.
 
hani diyorsunuz ya insanlar tribüne gelmiyor, gelmesi için bir sebep gösterin gelsinler. arma ve forma sevdası edebiyatıyla bu işler olmuyor. uefada yarı final oynadığımız sene lazio maçını tvden izledim ve kahroldum neden ben stadda değilim diye. aynı sene marsilya deplasmanı ha keza. istanbulda olanlar o tribünü görünce neden fransada değiliz diye tırnaklarını yedi tv başında. yani hiç kimse tribünden uzak kalmaktan dolayı mutsuz değil gelinen noktada.
 
e bilet geldikten sonra tribünü bırakan çok kişi oldu, bir kısmı geri döndü bir kısmı dönmedi. azize karşı öyle veya böyle dik durulamadı mücadele edilemedi. samimiyetsizlik, rantçılık vs. her zaman vardı ama hiçbir zaman şimdiki kadar kör gözün parmağına sokularak insanların yüzüne gülerek yapılmadı. tribüne girmemek için o kadar neden varken hala durum neden böyle demek yersiz.
 
ayrıca ikinci yarı gs ve bjk deplasmanlarında da eskisi kadar sağlam olacağımızı düşünmüyorum e bilet nedeniyle. çünkü hala e bilete direnen hatırı sayılır bir kitle var hem gruplardan hem münferit tribüncülerden.
 
son olarak kalamışta yenilen yemek iki tribünü de bağlamaz. orada bulunan kişileri bağlar yalnızca. ancak iş satırla zincirlerle beşiktaş nerde'den beraber yemek yemeye kadar gelirse en azından hiçbir şey olmamış gibi neden tepki gösteriyorsunuz ne var canım bunda demeyin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER