#
#
raulmadrid, foruma yazdı.

"network" dedi ki;

İşin ironik kısmı , Aksam galip gelirsek 6. Sıraya yukseliyoruz.
 
Tamam dalci boş birisi , yonetimde çok acemi simdilik ama daha 2. 3. Haftadan bizim camianın bu denli karamsar olması da garip bi durum.
 
Sabaya aylarca küfür eden , cekiciye kotu diyen , kitsioiyu bile beğenmeyen, cebraili itin g.tüne sokan kişiler, simdide bizden gidince nasıl oynuyorlar bakın diyor. Senin yüzünden olabilir mi acaba ?
 
Yani klup tamam kötü yönetiliyor, 2 3 hafta daha böyle giderse isyan bayrakları çekilir ama taraftar olarakta bi kendimize bakmamız lazım. Memnuniyetsiz, hic biseyi beğenmeyen ama herseyi bilen bi kitle olduk. Ülkenin aynasiyiz resmen.
 
Aksam kazanalım da , moralimiz bi yerine gelsin artık. Camiada bi kendine gelip , artık şu gereksiz tartışmaları bırakmalı.

İmza.
 
Ayrıca Ereni de kazanacağız, Sinanı da, Akını da, Geraldoyu da... Bu forma için iyi niyetle mücadele eden kim varsa..
 
Yeterlilikleri olmayanlarla da yollar ayrılacaksa bile iyi ayrılalım. Kim bilir hangisinin bedduasını aldık da kaostan çıkmıyor burnumuz.
 
Yaz tatilinden çıkıp, 2 hafta Covid karantinasında kalan adama salvolara başlanmamalı mesela. Daha antrenman yapmamış adam. Neyse..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Ben kendimi hazırlamıştım böyle bir oyun ve skora. 2 takımı da izleyenler, hocalarını ve kadrolarını bilenler için de sürpriz olmamıştır.
 
Ancak, Kocaeli bizi bu kadar kroke halde yakalamışken nasıl bastırmaz, nasıl skor yapmaya çalışmaz aklım almıyor. Tribünde istifa sesleri, aptallaşmış oyuncular ve bunu izleyen Kocaeli..
 
Bizde şu çok kötü oynadı diyebileceğim bir oyuncu yok. Çoğu da öyle veya böyle bu ligi kaldırır. E o zaman bu takım niye hiç bir şey üretmiyor. Cevap basit, Teknik kadro yetersizliği. Olmayacak. Belli bu. Uzatmanın manası yok. Şimdi veya 10 hafta sonra bu adam gidecek. Ne kadar çabuk o kadar iyi. Yeterli bir teknik ekip bu takımı ilk 6ya sokar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
MRA bizden kovulduğu günden itibaren bu maçı bekliyordur. Kesinlikle bu maça çok konsantre olmuş şekilde hazırlıyordur takımı. Büyük ihtimalle planı da gol yememek üzerine olacaktır. Biz de ofansif olarak herhangi bir plan oluşturamadık henüz. Gol atabileceğimizden şüpheliyim. Ariyibi ve Aatıf da devre dışı durumda.
 
Akın
Erdem-Yusuf-Sinan-Pinto
Abdullah
Murat-Hasan-Şahverdi-Cem
Owusu 11iyle çıkarız diye düşünüyorum.

Sağdan oyunu yıkabilirsek, belki Cem’in arka direk koşuları etkili olabilir. Cem solda pek etkili olmuyor evet ama, sağa geçince de sol taraf parelizi oluyor. Haliyle Cem’i sağda değerlendirirsek oyunun tıkanacağını düşünüyorum bizim açıdan. Solda oynamalı.
Ya da duran toplardan etkili olabiliriz ama, müthiş! bir duran top taktiğimiz olduğundan takımda Erdem gibi duran top kullanan adam olmasına rağmen, duran toplar da büyük soru işareti.
 
Başka gol atabileceğimiz senaryo gelmiyor aklıma, belki Owusu bireysel yeteneği ile bir şeyler yapabilir. Tabi kalabalık savunmada kaybolmazsa..
 
Defansif açıdan geçen maç defektlerimiz görüldü, ama Kocaeli’nin Tuzla kadar organize gelebileceğini sanmıyorum. Hem onlar da yeni kurulmuş bir takım, organizasyon eksikleri var hem de deplasman çekincesi olacaktır. Bir de geçen maçın da etkisiyle savunmayı ön plana çıkaracağını düşünüyorum Kocaeli’nin.
 
Skoru düşük bir maç olacak gibi duruyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
@kubrick , kesinlikle bırakmak yok. Bıraktım diyene de inanmam zaten. Ben kendimden de, bize bu sevdayı bırakanlardan da, camiadan da çok kez duydum; "Bıraktım" "Bizden olmaz" diyeni, deplasmanda "En sonunda haksız çıktık, bir daha gelmem tribüne" diye bağıranı. Sonraki maç yine hep beraber binler koştuk 'bir daha asla' diye yemin ettiğimiz sevdaya. Bırakma işi her camiada olur bizde olmaz.
 
Ben maçtan sonra bir hayal kırıklığı yaşadım, bunu inkar edemem. Ama, İlk defa hayal kırıklığı yaşamıyoruz, biliyorum ki son da olmayacak. En kötüsünün üstesinden geldik, en zorunun üstesinden geldik, bunlar koca Ankaragücüne çerez.
 
Sportif açıdan, Eren, Sinan tutmamış olabilir. Geraldonun Pintonun dünya umrunda olmayabilir. Biz çıktığımız sene Doka'dan, Tisdell'den, Nduka'dan yine Başakşehirden büyük umutlarla aldığımız bir avelden faydalanamadan çıktık. O senenin en çok beklenti oluşturan isimleriydi. Alihanla, Korcanla, Kenanla, Arifle, Sedatla çıktı bu klüp. Hepsinin emeğine, yüreğine sağlık.
 
Demek istediğim, henüz biten bir şey yok. Bu sene de çıkar bir Kenan, Alihan, Arif.. Erdem zaten var. Yukarıda da söylemiştim, bunun yolu iyi niyetle herkes üzerine düşeni yapacak. Topçusu, teknik kadrosu, yönetimi, taraftarı..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Takım oynamıyor, koşmuyor, sahada ayakta kalamıyor. Ortalama yaş da düşünüldüğünde bunlar daha iyi günler bile olabilir. Biran önce 11e genç ve dinamik isimler eklenmeli. Kocaeli ve Denizli maçlarını yenilgisiz atlatır, milli arayı fiziksel olarak iyi geçirirsek taraftarın da devreye girmesiyle belki devre arasına kadar ilk 6 içinde kalabiliriz.
 
Fikstür 2. devre görece kolay. İlk yarıyı ilk 6 içinde tamamlamamız umudumuzu korumamızı sağlar. Dünkü takım ilk 10 bile yapamaz görüntüsü verdi evet ama, öyle diye bırakacak halimiz yok. Herkes işini doğru yapma niyetinde olur ve emek harcarsa işler düzelebilir. Özellikle teknik heyet hiç bir şey beceremiyorsa takımı fiziksel olarak hazırlasın. Takım koşmaktan aciz.
 
Yapılacak şey basit aslında, bizi oyunda düşüren Eren, Geraldo gibi isimler fiziksel olarak hazır oluncaya kadar kulübeye geçecek. Yine Sinan-Yusuf ve Abdullah'tan oluşan göbeği biraz daha hareketlendirecek bir çözüm bulunacak. Böylelikle kanatlarda çalışmaya başlar. Tuzla maçında bir tane çizgiye inemedik.
 
Akın
Erdem-Yusuf-Sinan-Pinto
İshak
Murat-Hasan-Şahverdi-Cem
Owusu
İzlediklerimizden ideal kadro bu gibi duruyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Sahada pozitif hiç bir şey yoktu oyun anlamında. Kişi bazında baktığımızda kooossskoca takımda oynamaya niyetli gözüme çarpan 3-4 isim var.
 
Yusuf bence fena değildi. Zaten 1 gol yeyip döndüysek şansımız ve Yusuf'un payı var bunda.
Cem ilk maçında sahada çabalayan bir görüntü sergiledi. Fiziğiyle ve kondisyonuyla sahada ayakta kalan isimlerden biriydi. İlk 11deki yerini vereceğini sanmıyorum.
Owusu istekli, toptan kaçmıyor. Ayakları da fena değil. Yanlış görmediysem Erenle hava topu kazanma sayıları da aynı. Bence Forvette değerlendirilebilir.
Hasan hüseyin de tempo yapmaya çalıştı, topu yönlendirmede oyun kurmada sorumluluk alacak belli. Ama maç kondisyonu çok düşük. Kendini bulması milli arayı geçer.
 
Bu isimler haricinde göze çarpan belki bir de İshakı sayabiliriz. E o kadar transferden sadece bunlar mı oynayacak?
 
Mustafa hoca taktik olarak, oyuna müdahale olarak pek bi şey bilmez ama takımı fiziksel olarak iyi hazırlar, oyuncuları motive eder dolayısıyla kadro da kendi bile oynar diye düşünüyodum ben ama görüyoruz ki bu takım ne motive olabilmiş ne de fiziksel olarak ayakta durabiliyor.
 
Kulübede Sıtkı'nın olması da yanlış. Çocuğun profesyonel kariyerinde golü yok belki de, Embiya niye yazılmaz kadroya anlamak güç. Sen aldırdın geçen sene bu adamı, şimdi kulübeye bile koymuyosun.
 
kadro mühendisliği noktasında en bariz hatalardan biri, Sinan-Yusuf ve önlerinde Abdullah oynaması. Kardeşim bu 3 adam da bekleyerek savunma yapıyor. Koysana şuraya bir tane dinamik eleman. Abdullah oynayacaksa Sinan, Sinan oynayacaksa Abdullah oynamasın.
 
Pinto sana da ne denir ki, şurda 2 yıl önce taraftarın en sevdiği isimdin belki de. Bu sene bari biraz oyna da gittiğinde güzel hatırlayalım. Ankaragücünden alacağın yok zira, İstanbul takımlarının vereceği kadar ücreti alıyosun kaç senedir. Hakkını ver.
 
Eren ve Geraldo için söylenecek hiç bir şey yok. Mustafa hoca azcık adamsa keser bunları 11den. Son 20-30 dakikanın futbolcusu ikisi de, fazlası yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Geldi maç haftası ve daha haftabaşından başladı heyecanı. Gençler maçında çoğunluğun aksine ben takımı o kadar kötü görmedim. Bu ligde en önemli saha içi faktörlerden biri kesinlikle, gol yememek. Biz işin bu kısmını bu sene iyi kotaracağız gibi duruyor.
 
Topa hakim olmaya çalışacağız sanırım, Kalemizin de ayağı temiz, onu da zaman zaman oyuna dahil edeceğimiz bir oyun planı görebiliriz. Kaleden atacağımız uzun ve ters toplar etkili olacak gibi duruyor.
 
ilerde Cem'in oynamasını bekliyorum, modern futbola yatkın fizik olarak da kuvvetli bir yapısı var. Onun haricindeki 2 ya da 3 ismi kestiremiyorum hücumda. Hoca halen korkuyor ve kendine kredi açmaya çalışıyor. Dolayısıyla bu maça da Hasan Hüseyin- Şahverdi - Abdullah ortasahasıyla başlarsak şaşırmam. En azından 1 puanı garantileyerek dönmek isteyecektir Dalcı.
 
Geri 4lü bence bizim bu sene fark yaratacağımız kısım olacak. Pinto bile diri gözüktü. Erdem ve Pinto oyun kurmada ve çeşitlendirmede büyük katkı sağlayacaklardır. Stoperlerimiz de gayet iyiydi, tecrübeleri olduğunu hissettiriyorlar. Abdullah bölüm bölüm stoperlerin arasına kadar girip Erdemi ve Pintoyu iyice ileri çıkartacağız oyunun belli kısımlarında. Bu da bize fazla sayıda oyuncuyla hücum etme şansı tanıyacak.
 
Eren hocanın istediği profilde bir forvet, ama ne kadar sağlıklı kalacak muamma. Bu sene yapılan transferlerde en beğenmediğim kontrat onunki oldu, hem 2 yıllık hem görece yüksek. Ama sonuçta Leverkusen, Basel, Gala kariyeri olan bir isim; oynarsa önemli katkı sağlayabilir. Yine de transferi risk. Belki Embiya'nın gelişimi noktasında faydası olabilir. Embiyayı Dalcı istemişti geçen sene, o da fizikli ve hocanın istediği tarz bir oyuncu. Artık gençleri kadroya eklemlemek lazım. Ali Kaan - Embiya - Erdi -Arif diye başlamak lazım. Biz bu oyuncuları oynatmak zorundayız. 20 maç oynayan Atakanın durumu ortada. Ali Kaan ve Embiyadan hatta sezonun ilerleyen bölümlerinde Erdiden de bu çıkışı bekliyorum.
 
Ne rakibi tanıyoruz ne bizim takımı izledik adam akıllı, dolayısıyla skor ile ilgili bir şey söylemek güç. İçimden bir his 3 atıp döneceğiz diyor ya, hayırlısı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"Sadaev" dedi ki;

Hayırlı olsun, TSYD öncesi yasağın kalkması iyi oldu. Formalar ve yasak kalktı haberlerinin arka arkaya gelmesi olumlu bir hava getirdi. Sezonu da kupayla açarsak tadından yenmez.
 
İyisini kötüsünü kendimizce yazdık ama yarından itibaren ne olup bittiğini açıkça göreceğiz. Bir forvet ve 10 numara transferi ile iyi bir sezon geçirebiliriz. Hoca etkisi de önemli. Umarım o armanın ağırlığını kaldırabilir herkes, biz de dahil.

#Geliyoruz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"raulmadrid" dedi ki;


Atakanın satın alma opsiyonunu açıklamalılar. Yoksa, yok 100 bin euro, yok 150 bin euro saçma sapan şeyler konuşulmaya devam edecek.

Atakan için yapılan anlaşmada, 150bin euro kiralık ücreti ve eğer Göztepe satın almak isterse 1,350 milyon euro satın alma opsiyonu bulunuyor. Göztepenin opsiyonu kullanması halinde, sonraki satışından %20 pay da almışız. 2 takım için de makul gözüküyor.
 
3 büyüklerin hepsinin istediği, canımız ciğerimiz Altayın gittiği parayla aynı. Üstelik satıştan pay da var. Başka da yorum yapmak istemiyorum.
 
Borvenin 2 taksitte satılması ve Atakanın bu şekilde gönderilmesi tamamen yönetimin mali tablo hedefiyle alakalı. Panik satışları değil bunlar. Eskiden Borveni oldu da tuttuk diyelim, 250'ye hemen elden çıkarırdık tek seferde, keza Atakanı da tek seferde satardık sıcak para için. Benim baktığım çerçeveden Koca'nın Alperi de öyle bedava gönderdiğini falan sanmıyorum ayrıca.
 
Yönetim bir 10 numara transferi yaparsa, onu da bu ligin üstünde bir isimle yaparsa, yıllardır ilk defa bütçe dengesi gözeterek, takım halinde kamp yaparak ve lig başlamadan transferin büyük çoğunluğunu bitirerek lige başlamış olacağız. Ayrıca oyuncu satmaya devam etmeliyiz bu şekilde. Pintonun turşusunu kurduk, o bize uzun yıllar yeter.
 
Oyuncu Bul
Altyapıdan Çıkar
Oynat
Sat
 
Ankaragücünün yaşamasının formülü budur.
Keşke Ariyibi-Owusu'dan biri alınmasaydı da, genç bir isim daha çok süre alsaydı bu sene.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"kubrick" dedi ki;

abicim satın alma maddesi 150-200 bin euro da olmaz yani, eleştirelim falan ama o kadar da değil. göztepe 1,5 milyon TL veremeyecek bi kulüp değil, öyle bi fiyat biçilmiş olsa verir bonservisiye alırdı.
benim tahminim 1 milyon euro civarı bi madde konulmuştur, iyi oynarsa seneye sezon başında kafadan 10-15 milyon para kazanırız, oynamazsa da sözleşmesi uzatıldığı için geri döner kadroya katılır.
 
ama ilginç yani, son zamanlarda yaptıkları hatalardan sonra ilk defa mantıklı bi hamle olmuş.
hem sözleşmesi biten adamın süresini uzatıyorsun hem de burada köreleceğine süper lig vitrininde kendini geliştirin.
 
mesela diğer bonservis bedellerine kızıyoruz falan ama borven dediğin adam 30 yaşında ve bizle küme düştü, yani değerini 5'e katlayacak Avrupa kupasıymış şampiyonlukmuş falan bişey yaşanmadı. hatta Norveç takımına aynı böyle 350-400 bin euro bonservis verdik.
çekici'nin olimpija'dan bize gelişini hatırlayın, aynı şekil yönetimine gitmek için rest çekti oldu olmadı derken son anda 250k bonservis ödeyerek aldık; şimdi aynı süreç ve 250k'ya konyaya gitti.

atakan neredeyse bedavaya geldi, sessiz sedasız kampa katıldı, ligin yarısı sakat ve küme düştük. bunlar oyuncuların değerini azaltan şeyler o yüzden söylüyorum.
hadi bizim yönetim başarısız herkesi bedavaya gönderiyor, tam 1 sene önce aynı fiyatlara oyuncuları bize satan odds bk ve olimpija yönetimleri de mi başarısız. demek ki adamların değeri bu yani. hatta şimdi yazarken farkettim hem borven hem çekici kuruşu kuruşuna aldığımız bonservis bedelleri baz alınarak gönderilmiş.
 
biz istiyoruz ki kafadan atakan 2 milyon euro, borven 3 milyon euro, çekici'ye hadi 1,5 versinler. düşen takıma kimse böyle paralar kaptırmaz. bak sagal rodallega Emrah başsan elini kolunu sallaya sallaya gittiler, kimse de tutamadı.

hocam böyle makul şeyler yazıp adamların kafasını karıştırma lütfen. Borven 1.5 M nasıl satılamaz düpedüz hainlik :d
 
Atakanın satın alma opsiyonunu açıklamalılar. Yoksa, yok 100 bin euro, yok 150 bin euro saçma sapan şeyler konuşulmaya devam edecek.
 
hücum gücümüz halen zayıf, defansif açıdan sıkıntı yaşamayız bu sene ama ilerde top tutamadıktan sonra, ilerde güçlü olmadıktan sonra pek anlamı kalmıyor. Hücum hattına topu kullanabilen bir 10 numara ve Borvenin yerine bir oyuncu alınması hem takım hem de yönetimin kendi hayrına olur. Erene koskoca 36 maçlık periyotta güvenilebilir mi? Hayır. Embiya ne kadar yeterli olur tartışılır. Dolayısıyla burası da bir hamle istiyor.

Hadi forvet için risk aldık ve Eren-Embiya-Owusu bi şekil gider diye düşünüyoruz diyelim. Ancak, geçen sene de bağıra bağıra istediğimiz topu kullanacak adam bu sene de kadroya dahil edilmezse nerdeyse her pozisyon için 2 futbolcu alarak sıfırdan kurduğumuz bu takım ve onca finansal emek heba olabilir. Hatta olur. Alın şu 10 numarayı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER