#
#
raulmadrid, foruma yazdı.
son Alanya maçında iyi bir görüntü verdik. Üstelik ilk 11'den en az 4 oyuncumuz(Malcuit, Marlon, Gökhan, Uros?, Jese?, Emre?) da yoktu. Ki, bu maçta en azından beraberliği de haketmiştik.
 
Takımın kalitesi kesinlikle son transferlerden sonra iyice arttı. Tolga, Gökhan, Emre, Taylan, Malcuit ve Ömer Erdoğan derken iyi de para harcadık. Ben bundan sonra ibrenin bize doğru döneceğini düşünüyorum.
 
Sivas maçı önemli, Sivas konferans maçı oynayıp gelecek. maçın başında boğabildiğimiz kadar boğmalıyız bence rakibi. Artık o kapasitemiz var.
 
Sivas maçı sonrasında ara var ve fikstür bi nebze rahatlıyor. Kendi modumuzu ve takımın modunu yüksek tutmamız gereken zamanlardayız. Maç kaybetmek alışkanlık yapmadan, bir an önce şu cendereden çıkmak lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Çağıra çağıra Emre Kılınçı getirdik heralde :) Yerli kuralı ile ilgili bir değişikliğe gidilmeyecekse çok yerinde bir hamle.
 
Bugün hareketli geçeceğe benziyor.
 
Bu arada malum maçla iligili, ne eskiden transfer leak edenden, ne scout eskisinden, ne de scout yenisinden ne bir tweet, ne bir tag, ne bir like... hiç bir şey.
 
Bunların Ankaragüçlülüğü bu kadar işte. Konu Ankaragücüyse faydasızın önde gideniler. Böyle bir günde kulübün yanında pozisyon alamayan bu artniyetli ve boş insanlara hakettiği muamele gösterilmeli. Biri de isminde Ankaragücü kullanıyor üstelik. Saçmalık. Karagümrük maçında çok keyifli gözüken özellikle o scout eskisi gibilerin dost olmadığı ortada.
 
Alanya maçıyla ilk çıktığımız Konya maçı 11'i arasında büyük fark olacağa benziyor. Ligde kalacak ekonomik bir takım kurulmaya çalışılırken yaptığımız pintiliğin ve hiç oturmamış bir kadromuz varken bu kadar ligi tanımayan adamları bir araya getirmemizin ceremesini çekiyoruz. Gün sonunda inşallah ligde kalacak seviyede bir takım kurmuş oluruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"Jaba06" dedi ki;

Bence başkan halletti İstanbul'da. Tek sıkıntı bjk lobisi. Öyle bir algı yaptılar ki sanki ilk kez böyle bir şey yaşanmış gibi. Bence 1 maç gelmesi lazım.
 
Bu arada Ömer Ali ismi çıkmıştı ama hâlâ bir gelişme olmadı. İnşallah sağ bek,forvet alırız en azından.
Edit: Ömer Ali takımla beraber İskoçya'daymış olmayacak galiba.

Ömer Ali olmayacak gibi evet. Emre takımda kalmasını istiyormuş. Adamlardaki lükse bakar mısın, onlarda ilk 18e, ilk 21e girmeyecek adamlar bizim için kurtarıcı olacak, ondan bile vazgeçmiyorlar. İnşallah bir gün biz de şu seviyeye çıkarız.
 
Yukarda transferleri size kitlemişler deniyor, bu biraz basiretsizlik ama fazlaca bütçe meselesi. Ve hatta imaj da etkili. Pelkas lige yeni çıkan takıma gelmek ister miydi, biz onun maliyetini karşılayabilir miydik belirsiz. Tolga bile tüm opsiyonları kapandıktan, hoca devreye girdikten sonra ve büyük ihtimalle kadrodaki en maliyetli isim olarak katıldı aramıza. Pepe-Pedrinhoya CV'lerine göre başarılı transfer gözüyle baktığımız düşünülürse, Macheda ve Uros? hariç pek kitlenen bi şey yok gibi. Yeterince para harcamadık ama sanki. Bu net. Kalite problemi çekiyoruz. Beridze bi daha ne zaman böyle oynar Allah bilir mesela.
 
Bu sezon ve önümüzdeki sezon çok kritik. Biz kötü başladık, fikstür de kötüydü. Ama rakiplerimizden Giresun hariç kopan, iyi başlayan yok. Telafi edebilir noktadayız. Giresun-Hatay-Paşa maçlarına kadar toparlanmamız, zararı indirmemiz gerek.
 
Beşiktaş maçıyla ilgili de kendi adıma son kez konuşacağım. Başkan işi gayet doğru yürüttü, gördük eğer başka türlüsünü denese neler yaşanacaktı. Basın, Kamuoyu canımıza okuyacaktı. Asıl biz başkanı bu pozisyona düşürdüğümüz için üzgün olmalıyız. Neyse, geçti gitti diyelim. Ama şu da unutulmayacak bir husus; Ülkece bizi dar ağacına çıkarttılar. Kimileri işi ''alın bunları buradan, Eryamanda Ankaragücü istemiyoruz'' noktasına kadar götürdü. Bu ikiyüzlülük gösterdi ki, bu mücadele dünden bugüne kısa vadede olacak bir şey değil. Ankaragücü'nün var olma mücadelesi sonraki kuşağa sarkacak. Akıllı olacağız, soğukkanlı olacağız, buralarda kalıcı olacağız. Gün, atar gider hakkını verme günü değil, birleşme ve dayanışma günü.
 
Umarım hocamızın bahsettiği son 2 transfer takımımızın seviyesini en az Tolga kadar yukarı çıkartacak isimlerdir. Kale, defansın solu, orta saha ve sol kanada ihtiyacımız olmadığı daha doğru bir ifadeyle öncelikli bölgeler olmadığı açık. Yapılacak hamleler, sağ stoper, sağ bek, 10 numara, sağ kanat ve forvet mevkilerinden ikisine olacaktır.
 
Sağ ön ve 10 numarayı aynı anda kapatacak hem de yerli Emre Kılınç, benim hala 1 numaralı istediğim isim. Adı hiç geçmiyor ama aynı anda çoğu mevkiyi kapatabilirdi. Keşke şartlar zorlansa.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"burakerdim" dedi ki;

Dünden beri bütün ülke bir olmuş Ankaragücü linçliyor. Geçen sene Beşiktaşlı topçular Karagümrüklülere saldırırken olayı çok güzel örtbas etmişti bu medya. Şimdi ayranı kabarmış alayının. Samimiyetsizlik akıyor paçalarımızdan .
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Evet dünkü olaylar imajımızı kötü etkiledi, evet her koldan üstümüze geliyorlar ama unutulma hakkı diye bir şey var. Bu olayların da etkisi 3 gün 5 gün sürer biter. Biz de önümüze bakmalıyız.
 
Hoca Tolgayı iyi ki ikna etmiş. Bizi tek başına ligde tutabilecek kapasitede oynadı dün. Eğer Ömer hoca 2 tane daha böyle transfer çözerse toparlarız. Dünya kupası başlayana kadar 10-12 puan bile toplasak, sonrasında lig yeniden başlar bizim için. Korkacak, endişe edecek durumda değiliz. Mücadele etmemiz gerekiyor. 2. yarı fikstürümüz daha güzel zaten.
 
Şu sıra gerginliği tırmandırarak yanlış bir taktik yapıyoruz. Boşverelim, Rosier tekme atmış, Weghorst tekme atmış.. Çıkıp Ankaranın ortasında kendimizi yaksak kendimizi anlatamayız bunlara. Adalet sadece İstanbula, biraz da Trabzona var. Trabzon nasıl vura vura aldıysa bu gücü bizim de vura vura almamız lazım. Bunun için de ligde kalıcı olup, mücadele etmemiz gerekiyor. Ve ayrıca özeleştiri de yapmamız gerekiyor. Kritik anlarda daha uyanık ve soğukkanlı olmalıyız bundan sonra.
 
Bizim olası tribün kapatma cezasının önüne geçmek için elimizden gelen her şeyi yapmamız lazım. İçerde 15-20 bin kişiyle Sivası her türlü yenerdik, şimdi kapatma cezası gelirse ne olur Allah bilir. Tribün kapatma yemememiz için de her yolu denemeliyiz. Karşılıklı mutabakat ile vs çözülebilir konular bunlar bence. Sonuçta taraftarın tekmesinin videosu varsa, Rosier'in de Weghorst'un da videosu var. Video, güzel bir icat değil mi? Saha kenarındaki altyapı çocuğunun yaptığı olayların videosu da var. Var oğlu var. Bunları doğru kullanmak, akıllı olup ilerisini düşünmek gerek.
 
Bu maçı zihnen, ruhen, psikolojik olarak hangi açısı varsa artık o açıdan geride bırakmalıyız acilen. Başkan bağlantılarını mı kullanır, tatlı dille mi çözer bilemem. Ama çözecek, çözmeli. Nereye kadar çıkıyosa çıksın. En kötü Başakşehir maçını seyircili oynamalıyız. Tüm tribünlere 1 maç blok, maç sonu olayları için de 1 maç saha kapatmayla çözmeliyiz olayı maksimum.
 
Burda kitlesel bi hareket yok bi şey yok. Daha kötülerini henüz 2-3 ay önce yaşadık, bir şey olmadı. Haliyle Abartmanın alemi de yok. Abartılacaksa herkes eteğindekini döker, tüm video kayıtları hep birlikte değerlendirilir madem. Ama gerek yok. Karşılıklı anlayış gösterilsin, başkan da bizi şu durumdan çekip çıkarsın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

Sahaya giren bir tane dengesiz var. Bu olayın emsali ortada, hatta daha şiddetli olanı.
Geçen sene Trabzon-Antalyaspor maçında binlerce taraftar maç bitmeden sahaya girdi.
Üstüne üstlük Antalyaspor oyuncularına saldırıda da bulunuldu. (Boffin hepimiz aklında.)
Ankaragücü kulubü bunu emsal gösterirse ceza almamalı. Çünkü daha büyük olayda federasyon Trabzonspor'a ceza vermemişti.

Ben gereksiz şekilde Jack Grealish vs bulaştırdım yukarda. Daha yakın zamanda, daha muadil bir olay var bu ligde.
 
Bu kadar yangına gerek yok. 1 maç kapat, oldu bitti en fazla. Zaten arkadaşımız yaptığının sonuçlarını çekecek. Faruk başkanımızdan gerekli aksiyonları yapmasını bekliyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Ben dün sinirden uyuyamadım. Sabahtan da 15 saatlik yola çıktım her dakikası saat gibi geçiyor.
 
Yukarda Beşiktaşlı bir arkadaş demiş, söz konusu Beşiktaşsa efendilik falan olmaz bizde diye. Kesinlikle katılıyorum, bizde de durum aynıdır hatta daha ileridir belki. Bu defalarca da kanıtlandı. Tekme mevzusunu üstlenmeyecek, biz bunu yapmayız vs diyecek halimiz yok. Ankaragücü sahaya atlayan o arkadaştır biraz da. Hatta oyuz direkt.
 
Amaaa, son yaşananlar gerçekten inanılmaz seviyede anlamsız. Benim düştüğümüz sene yine Beşiktaş-Ankaragücü postuna attığım bi gönderi vardı. "Ankaragücüm sen bunlara bulaşma, olaylara karışma, onlar kurtarır olan yine sana olur" diye. Nitekim, ordan 2-2 skor alarak döndük ama lig komsantrasyonunu, tribün konsantrasyonunu bırakıp geldik. Sonra da düştük. Sokayım öyle 1 puana.
 
Bugün de aynısı..! Tamam, hepimiz için Beşiktaş maçı önemli, hepimiz sezonda bu maçı bekliyoruz, doğruya doğru. Ama akıllı olmak lazım artık ya. Biz böyle yaptıkça zarar gören biz oluyoruz, bunu göremiyor muyuz? Saha kapatma, tek sol bekin kırmızı kartı, akılların bu maçta kalması sebebiyle yaşanan konsantrasyon kaybı... En önemlisi, ilmek ilmek, yavaş yavaş işlediğimiz düzelen vizyonumuz ve profilimizin 1 maçla, ve hatta 1 hareketle yerle bir olması
 
Bunları yaşamak zorunda değildik. Yaşamayabilirdik. Bunun sorumluları var.
- Her ortamda Beşiktaşa küfredilirken, 'ya abi yapmayalım, gereksiz bu hareketler' dendiği zaman; 'Kardeşim tribün anlık reaksiyon, olacak bunlar' diyen abiler,
- Kubrick'in de bahsettiği üzere, sadece Beşiktaş maçı özelinde kalmayan Mete Kalkavan- Ankaragücü gerginliğine çanak tutan, kör göze parmak atama yapan Tff..
- Baş tetikçi, çoğu hareketiyle ve kararıyla ortamı geren, Eyyamcı oğlu eyyamcı Mete
- Özellikle 2. golden sonra, maç içinde farklı farklı pozisyonlarda ortamı geren futbolcular. (görece masum)
- Saha kenarında barut gibi ortamı geren futbolcular
- Bu maça bu kadar önem addedip, sezonu nerdeyse tek maça indirgeyen biz..
 
Ankaragücü kimse de hakkını bırakmaz, sahada hakkını vermese, tribünde hakkını verir. En son çıkar biri böyle isyan eder, yine hakkını verir.
Ama ben artık bu hakkını verme mevzusunda, daha akılcı, daha soğukkanlı olmamız gerektiğini düşünüyorum.
Başkanımız çıktı her yerde özür diledi,, Kardeşimiz büyük cezalar alacak ve hayatı etkilenecek, tribünlerimiz (umarım) bir kaç maçlığına kapanacak, kırmızı kart, ptestij kaybı, osu busu, boku püsürüğü..
 
Değmiyo kardeşim. Astarı yüzünü geçiyor. Kimsenin de hakkı yok bizim taraftan, kulübe şunları yaşatmaya. Eğer özeleştiri yapıp kendimize bu konu özelinde bir dokunuş yapamazsak bizim daha çok başımız ağrır bu maçlardan. Defalarca kendimizi kanıtladık, defalarca yapılması gerekeni yaptık, insin şu tansiyon artık bu maçlarda. Kimseye kanıtlayacak bi şeyimiz yok bizim. Tribünse bizde. Mevzuysa bizde.
 
Bu arada, yaşlarının 20'nin başlarında hatta belki daha genç olduğu belli olan Beşiktaşlı arkadaşların "Yallah kümeye" "aynen kardeşim" tavırları çok iğreti.
 
Not: Beşiktaşlı oyuncular efendi efendi maçlarını oynamadılar, hatta belki Muleka, belki Nkodou tribünden özür bile diledi yaptıkları gereksiz gerilim yüzünden. Oyunu germeye çalışan taraf sadece bizim oyuncular değildi. Hepimiz ordaydık, gördük.
Not: Mete ısınırken, Maratondan gelen cılız tepkilere aynı Kayseride olduğu gibi kışkırtıcı karşılık verdi. Direkt olarak muhatap olarak, gülerek, sarkastik hareketlerde bulundu, sahada adaleti sağlamakla görevli adamın bunu yapmaya hakkı yok. Maçı başlamadan gerdi.
Not: Atılan su şişeleri okyanus doldururmuş, gülünesi değil, bu tarz maçlarda olabilecek seviyedeydi, burası tribündergi, tribüne gittiğinize emin misiniz? Kaldı ki, 2. golün arkasından başladı, hani Beşiktaşlı siyahi oyuncunun gerilim için özür dilediği, Delle Allinin abuk sabuk hareketler yaptığı andan sonra.
 
Tek dileğim var, küfür kıyamet, pet şişe cart curt. Bunlar özelinde 1 maçlık saha kapatma cezası.
Olmaması gereken maç sonu olayının ise bireysel olarak değerlendirilmesi ve onun ayrı değerlendirilmesi.
Ya da en fazla maç bitiminde sahaya seyirci girmesinin cezası neyse o işte. Jack Grealishe tokat mevzundaki gibi çözülsün işte mevzu.
 
Ayrıca bu polislerin aldığı para helal mi şimdi, maç boyunca olan ufak tefek olayları bile sadece izleyen, 1 tane adamı tutamayan adamlar olarak niye zahmet ettiniz de maça teşrif ettiniz. Evinizde çayınız eşliğinde de pek ala izleyebilirdiniz maçı.
 
Beşiktaş 10 numarasının taraftara attığı tekme ve Josef olayının da üstünün kapanıp geçilmemesi gerekiyor. Hadi Josef nefsi müdafa vs. Weghorst'a noluyor?
 
Son olarak, Koskoca Ankaragücü başkanı televizyonlara çıkıp özür dilemişken Beşiktaşın da altyapı topçusunu sayfasından paylaşması bana en az maç sonu yaşanan olay kadar kalitesiz geldi. Beşiktaş da üstüne düşeni, yakışanı yapmalıydı. Yakışan buydu diyolarsa o başka.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"raulmadrid" dedi ki;

Bizim için sezonun ilk kritik maçı. Sonraki kritik maçımız ise içerdeki Sivasspor karşılaşması. Ama öncelikle buradan mutlak galibiyet çıkarmamız lazım. Aksi halde Beşiktaş veya Alanya deplasmanından ekstra puanlar çıkarmak gerekiyor. Beşiktaş ve deplasmanda Alanya maçının ne kadar zor geçeceğini söylemeye gerek yok zaten. Haliyle fikstürümüz göz önüne alındığında bu maç çok kritik.
 
Buradan galibiyet çıkmazsa, Beşiktaş maçı olasılıkla hocanın son maçı olur. Kim gelecek, nasıl olacak derken sıkıntılı bir sürece gireriz. Ya da bölünür ve kendi içimizde tartışmalara başlarız.
 
Ama İstanbul'dan galibiyetle döndüğümüz anda, herkesteki panik sona erer. Beşiktaş maçındaki skordan bağımsız ortaya konacak iyi oyun ile de herkes tekrar takımın arkasında mevzilenir.
 
Bahadır
Oğuz-Atakan-Mujakic-Marlon
Diack
Pepe-Pedrinho
Tasos-Macheda-JESE
 
bekliyorum ben ilk 11 olarak. Diack duran top savunmasına yapacağı yardım ve ortasahaya getireceği dinamizm sebebiyle tercih edilir bence. Zahid'i ise kenardan müdahele olarak düşünebiliriz. Takımın enerjisi düşmeye başlayınca Pedrinho-Zahid ve Jese-Beridze yapacaktır hoca. Skoru alırsak Macheda-Sowe değişikliği de çok geçe kalmamalı.
 
en çok dikkat etmemiz gereken noktalar duran top savunması ve KGümrüğün oynadığı maçlarda görülen 1. bölgeden çıkma sorunlarının üzerine gitmek. İlerde baskıyı arttırmak için Sowe da başlayabilir bu maç.
 
Vurduğun gol olsun Ankaragücüm. Vurmayı ihmal etme ama, geçen ki gibi kaleyi tutan şut olmadan tamamlama sakın.

Geçmiş olsun Dalcı hocam. Rezalet bir ilk 11, rezalet bir kurguyla sahaya çıkarttın takımı. Bunu görüp de 50 dk neyi bekliyosun? Ortasahayı böyle yumuşacık kurgulayıp, Sinanla maça çıkmak hangi kafanın eseri acaba?
 
Mujakici beğeniyorum, yine Marlon genel manada iyi. Başka da takımda umut göremiyorum artık. Belki kenar yönetimi iyi olursa, yani özel bir hoca gelirse, belki ligde kalabiliriz şu tabloda.
Yani tamam, hedef zaten ligde kalmaktı realist açıdan ama, bu kadar oyun karakteri olmayan, fiziksel olarak kötü durumda bir takım bu ligde başka yok.
 
DALCI HOCAM, HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER. SEN ŞAMPİYON HOCASIN, İYİ HATIRLANACAKSIN.
 
Tadı kaçmadan gitmen sana olan saygımızı baki kılar. Gereksiz ısrarla, kavga dövüş, küfür kıyamet gitmek zorunda kalırsın. Gerekeni yapacağından şüphem yok.
Yolun açık olsun 'Şampiyon Hoca.'
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Benim bu maça ''kritik'' önem addetmem tamamen reel hayatla ilgili. Bana kalırsa şampiyon hocanın Sivas maçına kadar her skorda kredisi zaten var. Ama bana kalmıyor işte maalesef.
 
Görüyoruz işte taraftarı da, ve hatta Ankaragücü'nün en büyük taraftar grubu liderini de. Bu maça büyük önem veriyor herkes. Bu maç hocanın kendini aklama maçı olacak. Buradan yenil dön, içerde Beşiktaşa da yenil. Ne olacak sonra? Herkes biliyor ne olacağını.
 
Hocaya sabretmeliyiz tarafındayım. Geçen sene de bu düşüncedeydim, bu sene bizi şampiyon yapmış adamın daha fazla arkasındayım. Ama fikstür şanssızlığı işte, şöyle görece kolay bi maç yok Sivas'a kadar.
 
Şimdi bu maçtan sonraki 2 maç içerde Beşiktaş ve deplasmanda Alanyaysa, camia zaten barut ve kimse sakinleştiremiyorsa, üstelik işin içine grupların da girmesi an meselesiyse bu maç kritik değil de ne?
 
Bu maçı kazanacağız, Beşiktaş maçını da iyi oynayacağız ve kara bulutlar dağılacak. Aksini düşünmeye gerek yok.
 
'Kimseye laf söyletme, çık bu maçı al'
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Bizim için sezonun ilk kritik maçı. Sonraki kritik maçımız ise içerdeki Sivasspor karşılaşması. Ama öncelikle buradan mutlak galibiyet çıkarmamız lazım. Aksi halde Beşiktaş veya Alanya deplasmanından ekstra puanlar çıkarmak gerekiyor. Beşiktaş ve deplasmanda Alanya maçının ne kadar zor geçeceğini söylemeye gerek yok zaten. Haliyle fikstürümüz göz önüne alındığında bu maç çok kritik.
 
Buradan galibiyet çıkmazsa, Beşiktaş maçı olasılıkla hocanın son maçı olur. Kim gelecek, nasıl olacak derken sıkıntılı bir sürece gireriz. Ya da bölünür ve kendi içimizde tartışmalara başlarız.
 
Ama İstanbul'dan galibiyetle döndüğümüz anda, herkesteki panik sona erer. Beşiktaş maçındaki skordan bağımsız ortaya konacak iyi oyun ile de herkes tekrar takımın arkasında mevzilenir.
 
Bahadır
Oğuz-Atakan-Mujakic-Marlon
Diack
Pepe-Pedrinho
Tasos-Macheda-JESE
 
bekliyorum ben ilk 11 olarak. Diack duran top savunmasına yapacağı yardım ve ortasahaya getireceği dinamizm sebebiyle tercih edilir bence. Zahid'i ise kenardan müdahele olarak düşünebiliriz. Takımın enerjisi düşmeye başlayınca Pedrinho-Zahid ve Jese-Beridze yapacaktır hoca. Skoru alırsak Macheda-Sowe değişikliği de çok geçe kalmamalı.
 
en çok dikkat etmemiz gereken noktalar duran top savunması ve KGümrüğün oynadığı maçlarda görülen 1. bölgeden çıkma sorunlarının üzerine gitmek. İlerde baskıyı arttırmak için Sowe da başlayabilir bu maç.
 
Vurduğun gol olsun Ankaragücüm. Vurmayı ihmal etme ama, geçen ki gibi kaleyi tutan şut olmadan tamamlama sakın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER