#
#
sterimar, foruma yazdı.

"darkbluewhite" dedi ki;

Muharrem İnce ilk açıklandığında CHP'nin siyasi tarihinin en iyi kararını verdiğini yazmıştım bunda yanılmadım. Kılıçdaroğlu İnce'yi harcayayım derken koltuğundan oldu. İnce seçilemese bile partide artık söz sahibi olacaktır. Küskün ve uyuyan CHP kitlesini uyandırdı ayağa kaldırdı. CHP'den çok daha fazla oy alacak gibi duruyor. Eğer Muharrem İnce çıkmasaydı bu etkinin daha düşüğünü küskün CHP'lilerin desteğiyle Meral Akşener yapabilirdi. Ama Meral Akşener'in önünüde tamamen kapatmış oldu.
 
Meral Akşener'e gelirsek bir türlü bir siyasi ideoloji duruşu sergileyemedi. Hırsına ve Muharrem İnce'nin yükselişine kurban gitti. Böylece küskün muhalefetten gelecek oy planlarıda suya düşmüş oldu. Ümit Özdağ'ın bu hareket ülkücü bir oluşum değildir demesi, Selahattin Demirtaş yanlamaları gibi nedenler İYİ partiye geçenlerde pişmanlık ve geri dönüş yaşattı. Reel bir rakam vermem gerekirse güvendiğim 5 arkadaşım İyi parti hareketine geçmişti fakat saydığım nedenlerden dolayı tekrardan sandık için MHP'ye dönüş yaptılar. Bir çok teşkilatlarındada ayrılmalar var ve açıklamalarında hepsi bu saydığım nedenlerden bahsediyorlar. Fakat arkadaşlarım MV seçiminde MHP'ye dönmesine rağmen 4'ü CB seçiminde RTE'e yerine İnce'ye vereceğini söylüyor sadece 1 RTE + MHP şeklinde kullanacak.
 
Saadet partisinin özellikle gençleri güzel işler yapıyorlar yaratıcı ve yapıcı bir muhalefet güdüyorlar ama sonuçlara pek yansıyacağını sanmıyorum. Yapısal olarak AKP'ye çok yakınlar AKP'ye oy geçişkenliği olacak gibi gözüküyor. Tabii bu meclis için geçerli.
 
Bir parantezde düne kadar partiye muhalif olduğunu için yere göğe sığdırılamayan Sinan Oğan Türküz, Türk Milliyetçisiyiz, MHP'liyiz yazdı diye adama küfür yağdıranlara açmak istiyorum. Sinan Oğan Başbuğ Alparslan Türkeş'inde dediği gibi " Ülkücülük MHP'de olur" söyleminin farkına varmıştır.

Kardeşim söylemlerini okuyorum. Mhp içinde yıllarca aktif olarak bulunmuş, Mansur Yavaş'ın seçim ekibinde kıyısından köşesinden de olsa görev almış birisi olarak ben de Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni hakkında izlenimlerimi yazmak isterim. Birinci olarak, senin dediğin gibi sandığa gidince üç hilali görüp başka partiye eli gitmeyecek Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy verecek bir kitle dediğin gibi var. Ancak bu kitlenin sayısı gerçekten çok çok azaldı. Önceki seçimlerde Mhp'ye oy verip bu seçimde de Mhp'ye oy verecek kitle (7 haziran seçimlerini baz alıyorum) %17 iken bu seçim %3-4 olacağını düşünüyorum ancak önceden Akp'ye oy vermiş kendini ülkücü olarak tabir eden belli bir kesim de zaten oylar ortak her türlü Cumhur ittifakına gidiyor diye bence Akp yerine Mhp ye oy verecektir. Eğer tezimdeki 2. kısım sandığa yansırsa ben Mhp'nin %7-8 bandında oy alacağını düşünüyorum. Ancak bu durumda Akp nin oyları %3-4 oranında azalacaktır. Bu da 1 mv bile önemli diyen Rte için çok can sıkıcı bir durumdur. Cumhurbaşkanlığı seçimine gelince aynı şekilde lidere sonsuz sadakat diyen kişiler rte ye oy atacaktır ancak ben bu kısımın toplam Mhp oyunun %50 si bile olacağını düşünmüyorum. Atilla Kaya gibi ülkü ocakları başkanlığı yapmış birisi bile açık açık fikrini beyan ediyor. Son 2 yılda Devlet Bahçeli yüzünden ite köpeğe rezil olan ben halen Bahçeli'nin devlet aklıyla hareket ettirildğini ve rte yi bitirme projesi olarak bu işleri yaptığını düşünüyorum. %35 oy alsa yani ceketini assa iktidar olacak(en kötü koalisyon) Rte şimdi %50+1 aramak zorunda kaldı. İmza döneminde İyi partiye oy verenler fetöcüdür çıkışı, partisinin seçmenini İyi partiye kaydırması, genel af zıtlığı ben bunları bilerek rte'nin elini zayıflatmak için yaptığını düşünüyorum. Allahın izniyle de pazar akşamı parlamentoyu Millet ittifakı alırsa, Cumhur ittifakının inanılmaz seri bir şekilde çatlayacağını düşünüyorum. Daha sonrasında da Sinan Oğan önderliğinde Mhp nin tekrardan eski çizgisine döneceğini düşünüyorum. Sinan Oğan'ın da bu yüzden İyi partiye geçmediğini birilerinin ona bu konu hakkında tavsiyelerde bulunduğunu düşünüyorum. Dünkü twitinde de sonuna kadar Türk Milliyetçiliği sonuna kadar Mhp yazmış. Zaten bu seçim Rte başkanlığı kaybeder millet ittifakı da parlamentoyu alırsa Devlet Bahçeli görevini yapıp kendini tasfiye etmiş olacaktır. Bakalım görelim benim ki biraz hayali bir kuram ama bekleyip göreceğiz.
İyi parti konusuna gelince ben İyi Parti'nin parlamentoda Akp ve Chp + kadınlardan gelen oylarla beklenenden çok fazla oy alacağını düşünüyorum. Daha önce bu topicte ki yazım da dip dalgasından bahsetmiştim. Bu dip dalgasının kaymağını yiyecek en büyük parti bence İyi Parti'dir. Zaten ikinci tura seçim kalırsa Muharrem İnce, Meral hanımı başkan yardımcısı olarak açıklayacaktır. Böylece iyi partinin alacağı oyun hemen hemen tamamı konsolide olarak Muharrem İnce'ye geçecektir. (İllaki Chp-Sol-Camileri ahır yaptılar vs vs düşüncesindeki İyi Parti seçmeni olacaktır ama bence bu çok çok az bir oranda kalacaktır). Herkesin gözü kulağı Cb yarışındayken, ben İyi Parti'nin sessiz sedasız ilerleyerek parlamentoda 110-120 vekil çıkaracağını düşünüyorum. Dün Akp kalesi Üsküdar'da Meral hanım konuşma yaparken elektrikler kesildi. Bu elektrik kesilmesi olayı geçen sene 16 Şubat 2017 tarihinde Ankara'da katıldığımız Türk Milliyetçileri Hayır diyor mitinginden beri ne hikmetse! sadece Meral hanım konuşma yaparken elektrikler kesiliyor. Gerçekten bu hükümet Meral Akşener'in potansiyelinden öcü gibi korkuyor. Bu seçimde alınacak %15 üzeri ve oy partinin geleceği açısından çok önemli. Eğer bu civarda bir oy alırsa ilerki seçimlerde bir Dyp bir Anap gibi belki onlardan daha fazla oy alabilecek bir potansiyele sahip bir parti posizyonunda görünüyor. Ben İyi Parti'nin İç Anadolu'da her ilde 1 vekil çıkaracağını düşünüyorum. Çukurova Bölgesi'nde patlama yapacağını düşünüyorum. Karadeniz Bölgesi'nde de hatrı sayılır bir oy alacağını düşünüyorum. Bakalım göreceğiz artık sadece 48 saat kaldı. Biraz uzun bir tahlil yazısı oldu ama beni mazur görün :))
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.

"06beco" dedi ki;

Reis in başkanlık için ankara da alacağı oy oranı ülke genelinde alacağı oydan ya 1-2 puan fazla olacak ya da 1-2 puan eksik. Gözlemlerim neticesinde REİS in ankara da %50 yi çol rahat aştığını söyleyebilirim. 52 54 arası izliyorum. İnce de ankara da türkiye ortalamasının üzerine çıkacak. 32 35 arası bekliyorum. Ülke geneli 27 28 anca alır gibi. İyi parti meral 9-10 bandında geziyor. Demirtaş ve karamollaya girmiyorum. Hdp nin ve saadet in ankara analizi başkanlık ve mv için aldatıcı olur. Ama hdp baraj altı kalır diye düşünüyorum dileğim de o. Burda dursun pazar akşamı bi bakarız

Doğma büyüme Ankara'da yaşıyorum. Rte nin bu seçim başkentten %50 ve üzeri alması çok zor görünüyor. Bakalım pazar gününe bir şey kalmadı göreceğiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
son haftaya girdik...
Eğer meydanları referans alırsak Muharrem İnce seçmeni oldukça etkilemiş görünüyor. Elazığ, Adıyaman, Diyarbakır mitinglerindeki kalabalık sevindiriciydi. Cuma Ankara, cumartesi İstanbul mitingiyle zirvede bir kapanış yapacaktır. Ben iyi parti için çalışan biri olarak dip dalgası diye tabir edilen şeyin gerçek olacağını ancak parlementoda bunun daha büyük göstergesi olacağını düşünüyorum. Çevremde mecliste iyi parti cb ince olarak oy verecek çok büyük bir kitle var. Özellikle İç Anadolu'da İyi Parti hemen hemen her ilden vekil çıkaracaktır. Elimizde ki verilere göre İyi Parti'nin Çukurova Bölgesi'nde de büyük patlama yapacağı görülüyor. Mersin ve Adana'dan 1. parti çıkarsa kimse şaşırmasın. Chp ise mecliste %20'nin altına düşerse de kimse şaşırmasın. Hdp ye verilen emanet oylar, Trakya ve Ege bölgesindeki İyi partiye geçecek oylar baya olacak gibi gözüküyor. Ben ise ilk tur hem Meral Akşener hem de İyi parti lehinde oy kullanacağım. Ancak 2. tur gözler kapalı Muharrem İnce'ye oy vereceğim. Seçim tahminime gelince;
 
Meclis
Akp %40
Chp %22
İyi Parti %17-18
Hdp %11-12
Mhp %5.5
Saadet %3.5
 
Cumhurbaşkanlığı
 
Rte: %43
Muharrem İnce %29
Meral Akşener %15
Selahattin Demirtaş %9
Temel Karamollaoğlu %4
 
2. Tur da benim gönlüm merkez sağdan oy alabilecek Meral Akşener'in kalması ancak Muharrem İnce çok ciddi bir rüzgar arkasına aldı %30'ları zorlayacaktır. İkinci turda Hdp Sözcüsü Ayhan Bilgen, Recep Tayyip Erdoğan karşısında kim aday olursa onu destekleyeceğiz diyor. Eğer ki Muharrem İnce,15 günlük süreçte Saadet ve İyi parti adaylarını açıklarsa yürür gider
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
kombineler ne zaman satışa çıkıyor? Eski sahiplerine öncelik hakkı olacak mı? Kongre üyelerine öncelik olacak mı?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
İyi partinin hemen hemen her mitingini takip eden bir birey olarak ne Kayseri ne Aydın ne de Denizlide mitinginde yandaş sitelerin paylaştığı fotolara inanmamanız gerektiğini söyleyeceğim. Resmen dezenformasyon yapıyorlar. Son 6 miting Konya, Kayseri, Samsun, Çorum, Aydın ve Denizli'de meydanlarda hatırı sayılır bir kalabalık vardı. Kayseri meydanına daha önce gidenler varsa oranın devasa büyüklükte olduğunu bilirler ve o meydanı Akp ve Rte dahil eskiden de kimsenin dolduramadığını da biliyorlar. Mitinglerden 1-2 saat önceki fotoğrafları paylaşıp Akşener'e şok başlıklarına çok itibar etmeyiniz. Ben parlementoda İyi partiye cumhurbaşkanlığında ise Meral Akşener'e vereceğim ancak Muharrem İnceyi'de tutunduğu tavır ve Atatürkçülüğünden dolayı çok seviyorum. 2. turda gözüm kapalı oyum İnce'yedir. Allah ikisininde yar ve yardımcısı olsun inşallah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
Muharrem İnce şu an Hakkari'de miting yapıyor. Ortam Türk bayraklarıyla dolu ve oldukça kalabalık. Ben Meral Akşener'e oy vereceğim ancak CHP'nin gerçek Atatürkçü bir adayla çıkması da beni oldukça sevindirdi.
Bu da görüntü: http://prntscr.com/jg3om4
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
hristiyan günah çıkarıyor diye demediklerini bırakmazlar ama gider menzilde ip yakarlar. Herkes işine baksın. Hiç mi ders almadınız? Bu ülkenin başına ne geldiyse bu tarz saçma tarikatlardan geldi. Fetöcü piçlerden ders alınmamış demek bir de başımıza menzil çıkartacaklar ilerde...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
biletler yine nerede belli değil. Herkes borsa yapmaya başlamış. Ne diyelim Allah herkesin çarşısına göre pazar versin
 
İlk yarı tt arena bilet listesi. Biletler yine bu kişilere gitmiştir heralde
 
https://i.hizliresim.com/m2M5jZ.jpg
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
deplasman biletleri ne alemde? Tribüne bilet düşmemiş deniyor. Feder almış biletleri...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sterimar, foruma yazdı.
en son güizanın attığı sene 20 aralık 2009 da gitmiştik trabzona... Keşke tekrar alsalar da tekrar gitsek. O sene gerginlik olmamasına rağmen belediye otobüsleriyle ışıkları kapatılıp farozdan geçmiştik. Stad önü kahvelerden çıkanlar taşlamalar falan full adrenalli bir maçtı. Bu şartlarda gitsek o sene x 100 sarar ama maalesef bizi almazlar
 
Ps: Bizim tribünde çok rüzgar olduğu için deplasmanı dolduracağımızı düşünmüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER