#
#

Meydan1940

Gençliğim Derdine Geçti Gidiyor. . .

Meydan1940, foruma yazdı.
Dün akşam sağlık bakanı tüm sağlık çalışanlarına 3 ay ek ödeme yapılacağını söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının 3 ay boyunca çift maaş alacağını belirtti.
 
Bir sağlık çalışanı olarak bugün öğreniyoruz ki bu ek ödeme sadece memur statüsün de çalışanlar icin geçerliymiş. Bizler yani KHK ile taşerondan kadroya 4d(işçi) statüsüne geçenleri kapsamıyormuş. Ulan adaletiniz batsın be hastahane de aynı işi yaptığım hemşire teknisyen memur diye çift maaş alacak biz asgari ücrete devam burada bile çifte standartın babası var. Biz risk altın da değilmiyiz? Biz de memurlarla aynı işi yapıp aynı görevde aynı birmde çalışan sağlıkçıların. Çalıştığım hastane yarın bir gün koronalı hastalarla dolduğun da bizde canımızı dişimize takıp çalışacağız bu ayrımcılığı yapanlara yazıklar olsun...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Maçtan önce hemen hemen burada ki çok Bursalının bi görüşü vardı. Süper lige çıktığınız da İstanbul’a gidip Fener Bjk Gs ile maç yapıp hakkınız yendiğiniz de hakem hataları aleyhinize olduğun da görürüm sizi diyorlardı.
 
Şimdi dün oynadığımız maçta Bursa aleyhine hakemin veremediklerini gördük. Hatta içinizden bir arkadaş içime sinmedi dedi. Ne yapmamız lazım bu durum da Anti-Anadolu tribine mi girelim? Bununla övünüp hala makaraya sarıp dengimiz değilsiniz tripleriniz de cabası. Onun icin biz hiç anti İstanbul kardeş Anadolu muhabbetlerine girmiyoruz bize bir adım gelene biz on adım gidiyoruz.
 
Bunun İstanbul’u Anadolu’su yok. Bizim için herkes aynıdır. Adam olana saygı duyulur. Sizin gibi kendini dev aynasın da görüp kibirli olanlara eyvallah etmez bu tribün.
 
Bi dipnotta yok Allah’a sövüyorsunuz yok peygambere kurana sövüyorsunuz diyenler aynı memleketin malum takımıyla can ciğer kuzu sarması çiçekler böcekler veriliyor Bune perhiz Bune lahana turşusu derler adama. Nerden tutsanız eliniz de kalıyor söyledikleriniz...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Hatayspor taraftarına haddinden fazla yüklenilmiş. Bend birşeyler yazmak istedim.
 
Stadın küçük olmasından ötürü az bir kontenjan vardı tayfalara 3’er 5’er dağıtıldı. Kendi Adıma konuşuyorum bizden 5 kişi de bilet vardı ama biz şahsi araçlarımızla 8 araba erkenden çıktık çoğumuz da bilet yoktu ama böyle bir maçta orda olmak istedik. Hatay’a erkenden vardık yedik içtik gezdik gayette güzel tepkiler aldık.. maç icinde olanları yaşananları bütün Hatayspor taraftarına mal etmek çok yanlış. Tahrik edenler belli hareketi yapanlar belli.
 
Olaylar esnasında da Hatayspor taraftarları defalarca taraftara uzanan eller kırılsın diye bağırdığını duydum tepkilerini o an gösterdiler Zaten. Plastik mermiyi bende yedim 5 dikiş atıldı hatta 1 yıl men yiyenlerin icinde bende varım ben Ambulansla hastaneye gittiğim de maçtan çıkıp yanıma gelen arkadaşlarım hataysporluların içinden formalı geçmişler araçlar stadın orada ara sokaklardaydı maçtan çıkanların hepsi kusura bakmayın , geçmiş olsun , bir ihtiyacınız var mı diye de defalarca söylemişler. Yani bu olayların gerçekten Hatayspor taraftarıyla alakası Yok içlerinden illaki kendini bilmez cahiller vardır bunu tüm taraftara bağlamamak lazım.
 
Örnek vereyim bununla ilgili Elazığspor’u son dakika da attığımız golle elediğimiz de bütün stat sahaya girdi ve çoğu Elazığspor tribünlerine koşturup hareket çekmeye başladı orada bile eksik yaptık bizde de var bu tipler Elazığspor bu olayı bütün Demirspor taraftarına mal etti ve aramızın açılmasına sebep oldu..
 
Şahsen ben bu olayı hatayspor taraftarına mal edemem olayları başlatanlar tahrik edenler ve gereksiz taraftara şiddet uygulayanlar belli.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Tarih : 07.10.2018
Saat : 19:30
 
Pazar günü Ankara da olacağız. Plakayı yazalım yeter
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Sarıçam sa stadın yanında ev tuttugumdan hergün görüyorum. Şuan da çatı kaldırıldı dış kaplaması %90 bitti çevre düzenlemesi de gayet iyi böyle giderse ikinci yarıya çok rahat yetişir. Ama dış kaplaması cok basit biçimsiz geldi bittigin de görelim bakalım nasıl olacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Dün gece yapılan toplantılar sonrasın da Kazım Bozan bugün adaylığını geri çekip Aziz Kaya’yı destekliycek. Yarın seçim de Aziz Kaya ve Nilay Ateşoğulları başkan adayı olarak kongrede oylamaya sunulacak.. Gerek derneğin gerek Kazım bozanın delegeleri yarın başkanın Aziz Kaya olacagını net bir şekilde gösteriyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Adana’ya daha yeni geldik bir kaç birşey de biz karaliyalım.
 
Maça 1 saat kala içeri girdik otobanda olsun stadın etrafın da olsun yogun olarak Sakaryalılar vardı haklarını vermek lazım yine de iyi bir sayıyla gelmişlerdi.
 
Maç başladığın da sisler torpiller baya renk kattı tribünlere zaten onun gazıyla vitesi arttırdı tatangalar ilk 25 dakika çok iyilerdi tribünde. Daha sonra Afyon’un beraberlik golünden sonra Sakarya hem saha da hem de tribünde kopukluklar gösterdi ara ara tribün de saglam girişleri oldu ama devamlılık malesef çıtanın baya altındaydı. Bunu maçın stresine de bagliyabiliriz sahada ki topcularının isteksizliğine de bağliyabiliriz.. ikinci yarı da ise tamamen tribün de beklenen çıkışı gösteremediler. Çıkmanızı çok istiyorduk nitekim bizler de üzüldük gerçek tribün emekcilerinin ve saglam tribünlerin yeri her zaman üst ligler olmalı bütün Sakaryasporlulara dönüş yolun da hayırlı yolculuklar diliyorum.
 
Afyonspor sahada hakettiği oyunla mücadeleyle 1. Lige yükselmeyi haketti. Taraftarlarına gelince kesinlikle burda yazılanlara katılmıyorum statta öyle aman aman bir afyon tribünü yoktu gördügüm afyon tribünü kendi halinde bestesi olmayan karsılıklı mor beyaz diye bagırıp ara ara afyon afyon tezahüratlarıyla seslerini duyurmaya calıstı hicbir numaraları yoktu. Maçı kapalı altta izledik afyonlular bile ellerinde telefonlarla sürekli sakarya tribünlerini cekiyordu bunun tartısmasının dahi yapılması çok saçma.
 
Afyon’a 1.Lig tekrardan hayırlı olsun. İnşallah Sakaryaspor da seneye direk çıkmayı hakeder
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.
Bizde arkadaşlarla 1-2 saate mersine geçeceğiz. Biletlerimizi batı alt tribününden aldık. Yolda olan hem Afyon’lu hemde Sakarya’lı arkadaşlara kazasız belasız yolculuklar diliyorum.
 
Bol gollü bol meşaleli bir maç olsun sonun da gülen Tatangalar olsun başarılar diliyorum Sakaryaspor’a
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Meydan1940, foruma yazdı.

"1940kozmopolit" dedi ki;

"Meydan1940" dedi ki;

Kısmet olursa bizde arkadaşlarla gelmeyi düşünüyoruz. Kontenjan sakaryalılar için az görünüyor onların haklarına girmemek icin afyonluların oldugu taraftan biletlerimizi alıp maçı izlemek istiyoruz. Sonucta bir kişi bir kişidir en cok sakaryadan geleceklerin hakkı inşallah kazanan Sakaryaspor olur başarılar diliyorum.
 
Uçakla gelecek olan sakaryasporlular olursa hertürlü yardımcı oluruz pm atmanız yeterli yolunuz açık olsun kazasız belasız inşallah

İftar iptal mi oldu hani gelmiyordunuz :) otobüs mü kaldırsak napsak baya katılım olacak gibi.

Cumartesine aldık iftarı :) malum kaçmaz dedik bu maç
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER