#
#

Arthur Siniori

Bize Milliyet yetmez ama Demirören artık yeter!

Siniori, foruma yazdı.

"pndk1907" dedi ki;

Türkiyedeki en iyi yerleri parselleyen aile koç ailesidir.Ali başkan buna müsade etmez böyle bir imkan varsada en önce kendi çöker merak etmeyin. 8)

O 90 lardaydı birader. Koç Holding şu haliyle devletten pek çok sektörde ihale alamaz.
 
Divan Otel vakası sebebiyle adamı sevmiyorlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
Ortalamalar okula göre değişir.
 
Ben SAÜ'de hem Çevre Müh. Yüksek Lisans hem İlahiyat(Lisans, Örgün) Arapça hazırlık öğrencisiyim.
 
-Aynı üniversite ve aynı kampüs değil ise, Yüksek Lisansınız da Tezli ise sorun. Ders saatleri çakışıyor. İkisinden birinin harcını ödüyorsunuz. AÖF kaydınız varsa hepsini ödüyorsunuz(Ben sırasıyla 129,142 ve 225 ödeyeceğim)
-Dersler çakıştığı için derslerden çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Tez aşamasında değil henüz ders aşamasında olduğumuzdan daha büyük sorun. Çevre'de hoca derse geleceksin diyor, üstüne finali haftasından önce, takvim dışındaki tarihte yapıyor. Dilekçe yazıp sınava girdik, nispet olsun diye geçirdi.
-Perşembe günü, Sabah 07.50 de derse gidip, 21.00 da eve gidiyorum. 15.00-17.00 arası dışında boşum yok. Bu dönem nasıl olur, göreceğiz.
-İlahiyat, SAÜ'de zor. Hazırlıksa daha da zor. Onlarda da benzer mevzular yok değil, fakat Çevre'nin aksine bir mekanizma da yok, çünki kararları kılıfına uyduruyorlar. Şikayet mekanizması da ellerinde. Orada 4 vize olayı var. 2 si Finaller ile çakışıyor. Neyse ki ben bu mevzuyu FBE ile görüşüp(Ensititü) bir şekilde hallettim. Bu dönem çakışmadı.
-Orada hocalar, sana vizeden vuruyor. Sözlüler ve Ortak Sınavlara dokunamıyorlar. Ama asıl puan yapan vizelerde nottan kırıyorlar. Bu vizede 30 dan yukarı notum yok. Öteki sınavda biri hariç 40 tan yukarıydı. Orada Çevre gibi değil, gülerek hallediyorlar. Çünki çok farklı alanlar, üstüne hele ki sen o okula YKS tavan çakmışsan(TR Söz Ham 3500, Y-Söz 5055 ile geldim İlahiyat'a) sana yükleniyorlar.
-Bu mevzulardan önce, Yurtiçi Kargo'da 7 ay hizmet verdim. Bunlar olmasaydı UPS'de kurye olarak devam ederdim. Zaten okuldan sonra(Perşembe hariç) işe yetişiyorum. Sigorta sorunum var. Yaptırsam sorun, yaptırmasam sorun. 25 dolmak üzere. Babaya da dönemezsin. Onu kesiyorlar. Son 1 ay böyle bir sorunum var. GSS ödememek için ya okulu bırakacam, ya evden taşınacağım. Başka iş bulabilmem söz konusu değil, okul varken kimse iş için izin vermez. Vizeler haftanın her günü var. Ülkenin hali de ortada.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
Hendek'te hep para var, ama bu sene hem takımların zayıf oluşu(Buna ildeki diğer temsilciler Karasu ve Serdivan da dahildir) hem Hendek'in de bir tık iyi olması işi biraz Hendek lehine çekiyor.
 
Tek bir maça bakar derken, Hendek'i iyi bilirim. Tarihleri boyunca çok fazla son maç krizine giren bir takım. 2015'te BAL Barajdan döndüler, bir sene son maçta şampiyonluk gitti, dışarıda kaldılar. Hendek daha Serdivan'a gelecek. Maddi açıdan hep iyi oldular. Olmamaları için de sebep yok, Hendek'in civarında sektörlerinde öncü fabrikaları olan şirketler bulunuyor.
 
2. Yarı çok daha heyecanlı olacak. Zaferspor 6-7 puanlık farkı kapatabilir. Mümkünatı bence var. Beşyüzevler o potansiyeli malesef göstermiyor. Aslında diri bir takım ama gol yollarında bitiricilik eksiği var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
Hendek'in avantajı o kadar büyük değil. İkinci yarı çok su akar, çünki her takım her takımı yenebilir bu ligde.
 
afer'in Karasu'nun elinden zor kurtulması, Alemdağ'ın bahsettiğiniz durumu, Hendek'in havasının tek bir maça baktığını unutmayalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.

"hasan1987" dedi ki;

beyler öncelikle durumunuza üzülmemek elde değil.düşmez kalkmaz bir ALLAH.hangi takımın ne olacağı belli değil.şimdi ben bir şey soracam:3.ligden sonra yani düştükten sonra amatöre düşüyon ya.amatör kaç lig?süper amatör,bal lig noluyor?amatörü en alttan 3.lige kadar bilen biri anlatırsa sevinirim.

3. Lig'den düşersen Bölgesel Lig'e düşersin. İsmi Amatördür. Yarı Prof. Bir ligdir.
Her il, bölgesine uygun bir gruba, 3. Lig'den düşen takım ilden bulunuyorsa o yılki sayısına göre TFF tarafından dağıtılıyor. İstanbul ve İzmir haricinde. Her ilin belirli kontenjanı vardır. Ona göre düşme kalma belirlenir. 4 ve üstü kulüple temsil ediliyorsa bir il, farklı gruplarda temsil edilebilir.(Bir ilden 5 takımsa 3-2, 6 ise 3-3 gibi) Sene sonunda 13 veya 14 takımlı gruplarda(15 takımla da geçmişte oynandı) son iki sırada isen düşer, grubu lider bitirsen tek maçlı bir final maçı-maçlarına çıkarsın. Aralardaki takım il kurallarına göre
1 takımlı ilde takım sene sonunda alttan gelen şampiyonla ligde kalma
2 takımlı il üstte kalan ilin takımı ligde kalır alttaki ise şampiyonla diye gidiyor.
3 takımlıdan itibaren ligden düşme ihtimali artıyor. Lig 2. bile ligden düşebilir ki geçen sene Torbalı düştü.
Futbol kuralları aynı. 4. Hakem uygulaması var. Polisler aynı. Ambulans şart. Gece maçı olmaz.(İstisnalar hariç) Prof. Oyuncular ligden düşen takımdan ise sözleşmesini korur. Yabancı hakkı vardır. Belirli yaş kotaları mevcuttur.
Alt düzeyde 50 üstü amatör takımı bulunan illerde Süper Amatör olur. Süper Amatör Statüsü her ilde farklıdır. Her ilin ayrı bir şampiyonluk koşulu vardır. Üst liginden farklı olarak 4. Hakem yoktur. Gece
maçı olabilir.
50 altı takım bulunan illerde 1. Amatör olur ve bu ligin altı genelde yoktur. 6. Düzey ligdir.
1. Amatör Süper Amatörlü illerde 7. Düzey ligdir. Bu liglerde 6 ayda lig biter. İle göre tüm sezon sürer. Altında 2. Amatör vardır.
2. Amatör tüm ülkede en alt kümedir. Sezon genelde bahar-yaz ayları sürer. Üst lige çıkılabilir, o halde
gelecek sezonki Eylül ayında Süper Amatör'e çıkma müsabakası yapılır. Küme düşme yoktur.
 
Kulüplerin amatörde oynaması için en azından 2 amatör alt yaş kategorisinde olması şarttır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
Takımın kalitesi sınırlı. Geçen seneki forvet hattında, orta sahada uzun süre oynayan Custodio olmadan oynuyoruz. Her zamanki gibi iyi transferler yapılmış gibi duruyor, özellikle Barbosa beklediğimden çok iyi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.

"greenblack20" dedi ki;

çekmeköy-üsküdar metro hattının net ne zaman bitecegını bilen biri var mı ?
 
Libadiye-Bulgurluda oturuyorum

Teknik olarak 2017 sonundan önce mümkün değil, ama daha geç te açılabilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
İzmir Milletvekili olması İzmir'e destek vereceği anlamına gelmiyor, adam Erzincanlı ve buna göre davranıyor.
 
İzmir takımlarının bu kadar kötü olması basiretsiz yönetimler, harcanan paraların yanında köstek iş adamları, çöken sponsorlar, Belediye Başkanı gibi bir çok etkene bağlıdır. Siyasi iradenin de tesis yatırımlarını İzmir'e yapmamasının da etkisi büyüktür. 2003'ten beri bir tek Bucaspor bu lige çıkabildi ve düştü. Şimdiki hali ortada.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
Birleşmeme olayının olmaması iyi olmuş. Hakkınızda hayırlısı, davanızda başarılar. Zeytin'in yeri 1. Amatör değildir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Siniori, foruma yazdı.
Geçen sene grubun, İstanbul takımları haricinde en Batıda olan takımı iken, şu an, en Doğudaki takımı oldu Serdivanspor.
 
En kıyak gruptur açıkçası. İstanbul takımları arasında en uzak deplasman bile 170 km. Yalova 105, Armutlu 150, Bursa'da Karacabey değil Nilüfer oynarsa en uzak deplasman 180 km.
 
Kütahya takımları, hele Tavşanlı, 470 km deplasman yapacak. Sağlam para lazım bu takımlara.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER