#
#
bayern, foruma yazdı.
Malatya, zemini geçmişe göre iyi tutmuş ama standartlara kötüydü. Tabi bu hali de iyi.
 
65 dakikasını çöpe atmış Malatya. Tetteh hani yoktu :) Penaltıyı kolayca aldı, yoksa Malatya gol atabilecek gibi değildi.
 
Epey pozisyon bulduk, üç defa direğe takıldık. Golden sonra maçı bırakmadık da ama olmadı bu kez. Takımda eski formunu bulmaya yönelik ilerleyiş var fakat pozisyonları cömertçe harcıyoruz.
 
Kenan'ı gol atsın diye tuttuğumuzu sanmıyorum, mücadele etsin diye on bire koyuldu. Bir yerden isteyince, başka yerden de verdik, hücumda kayba uğradık.
 
Kazanabileceğimiz bir maçı alamadık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
240m tl zarar açıklayan Ts, Enis Destan ile Ads'den Samet'in peşinde. Şampiyon olamazsa altından kalkamaz Ts ki şampiyon olsa bile zorlanacak ŞL yokken. İyi günler de bu paraların hesabı sorulmaz da en ufak aksilikte sorulur, sonuçta burası Türkiye.
 
Fenerbahçe, Bursalı Taha'nın peşindeymiş.
 
Hull City üzerine epey transfer haberi var bakalım, Pesic diyorlar.
 
Ads ile Karagümrük epey hareketli, Başakşehir de Visca'yı sattıktan sonra yatırım yapacaktır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"Zmajevi" dedi ki;

"bayern" dedi ki;

Bu arada Kubilay'ı satmışlar, Tetteh de yokken hücum güçleri için önemli kayıp bunlar.

Hocam yanlış anlama Kubilay'ı eksik olarak belki 3.lig takımları görür o kadar. Bir Süper Lig takımı o arkadaşa bel bağladıysa düşmeyi haketmiş demektir.

Geçen yıl bir maçta denk gelmiştim, iyiydi. Lokma dağıttıracak kadar olmuş. Neyse başka eksikleri de önemli Wallace, Donsah(yeni transfer) ve Haddadi yokmuş. Tetteh de oynamaz.
 
Bir şekilde golü atıp üstüne yatacağımız bir maç kokusu gelmeye başladı. 1-0 olsun bizim olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"Krevchenko" dedi ki;

 
Son idmanı Malatya statta yapmış ben bunda işte kasıt ararım, zaten zemin sıkıntılı kar var nedir amaç daha fazla bozulsun diye mi.

Belki tesisleri temizlemeyip tüm enerjiyi stada harcamışlardır. Görsellerde iyimserim zemin konusunda, çim gördüm yani (:
 
Bu arada Kubilay'ı satmışlar, Tetteh de yokken hücum güçleri için önemli kayıp bunlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Galatasaray'ın penaltı beklediği üç pozisyonun biri penaltı, elle oynama pozisyonu. Ama Avrupa Şampiyonası'ndan beri elle oynama işlerinde tüm bildiğimizi unuttuk. Özellikle Beşiktaş maçlarında yazdım bunu.
 
Elle oynama kuralı önceden daha netti, şimdi vücudun doğal hali mi değil mi diye baka baka aptal oluyoruz. Kayan adama göre normal belki, ama el fayda sağlıyor orada, penaltı derim ama vücudun konumuna göre bakınca da buna benzer çok pozisyon yedi hakemler. Saçma kural, işgüzar hakemler.
 
Lakin, bu kadar kötü Galatasaray'ı hakem bile kurtaramazdı. Gs 2-2 yapsa Kasımpaşa üçüncüyü atacak gibi oynuyordu zaten.
 
1-İsmail Çipe, dün takımının görevini en iyi yapanlarındandı. Yediği gollerde hatası yok. Birkaç kurtarışı da var. Bu adamın top çıkarırken ıslıklanması da saçmalık artık. İsmail çok iyi değil, ama bu kadar tepki niye? Kadroda onu planlayan kişiye "imparator" diyenler, geçen hafta oyuna girerken Arda'yı alkışlayanlar İsmail'i hedef almış sadece ve üzerine baskı kuruyorlar. Kale vuruşlarında topu çıkaramayan kaleci değil, takımdı. Kasımpaşa'yı da tebrik etmek lazım, Gs'nin top çıkaramadığını görünce baskıyı en ileriye kurdular.
 
Bizdeki Kenan'ı hedef seçmek gibi, algıda seçicilik yapılıyor ama her maç her dakika ıslıklamak da olmaz.
 
2-Nellson'un hava topu güçlü, kesici yönü iyi olabilir ama oyun kurması yok. Marcao da çok savruk ve dengesiz, dün omuz attı rakibin yüzüne. Yenilen üçüncü golde kolayca geçildi, ikinci golde yerini kaybeden de Marcao.
 
3- PvA ile Alpaslan orta sahası saçmaydı. İkisi de görevini yapamadı ve Kasımpaşa ceza yayı civarında hep boş şut buldu. Gs da oyun kuramadı zaten, çıkamadı sahasından. Bu orta sahada Gs'lilerin çok şey beklediği Bartuğ hamlesini, sürprizi olabilir mi diye düşünmüştüm, fırsattı yani.
 
4-Gs'nin attığı gol de ileriye geçen tek oyuncu Halil'di. Morutan da pası verdikten sonra hareketlenmemiş. Morutan'ın bu takımda sahada kendini göstermesini bekliyorum ama yeterli yanıtı veremiyor. Cica sıradanlaşıyor dedim, hala arkasındayım.
 
5-Gs topa hükmedip oynayamıyor dedik, Gs hızlı oynayabiliyor, onu da eveleyip gevelemeden oynarsa rakip kaleye iki üç pasta akıyor. Avrupa'daki gibi kapanarak oynamalı Gs diyeceğim de savunmada ciddi sorunlar var.
 
6-Gs taraftarı adaletsizlik yapıyor. Bu kadronun mimarına imparator deyip diğerlerini eleştirmek adaletsizlik, ayrımcılık, işgüzarlıktır, takıma zarar vermektir. Bu kadroyu Fatih Terim kurdu, yazın 25m euro harcadı Gs. Bir sonraki transfer dönemi için bütçesi var mı, satılacak oyuncusu var mı? Kerem, belki Marcao... Bu ikisi de muhtemelen hak ettiği değere gidemez, özellikle Marcao.
 
7-Kerem'in sinirlerine hakim olması lazım, Donk'un üzerine hareketlenip de son anda durması maç esnasında gülümsetse de öfke kontrolü eğitimi almalı. Üzerine çok yük biniyor olabilir ama zarar verir kendine böyle.
 
8-Her yıl küme düşer dedirip de düşmeyen Kasımpaşa'ya sitemlerimle :) Yine kurtaracaklar gibi, Charleroi'den aldıkları Fall fena değil sanki. İzlemek lazım dikkatle.
 
9-Çok konuşacak iş olunca konuşuluyor be Galatasaray.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Avrupa'ya gitmeyen her yerli teknik direktör adayı kayıp bir spor adamı olarak sayılmalı. Çünkü ülkemizde kısır bir döngüde gelişim sağlanamaz. Avrupa'ya gidip 5-10 yıl sonra ülkemize dönmeleri lazım. Bu konuda Sergen Yalçın'dan gerçekten çok ümitliydim, futbolcuyken gitmedi ama teknik direktör olarak gidecek; kendine İspanya'yı hedef aldığını da söylemişti ama olmadı. Mesela Çağdaş Atan, Okan Buruk fln neyi bekliyorlar; kısır döngüde bir iş çıkmasını mı bekliyorlar?
 
Ülkemizde kalarak gelişemezler, isim tartışmanın anlamı yok. Gelecek vadedenleri Avrupa'ya göndermeli, Avrupa'dan da öğreticileri ligimize getirmeliyiz.
 
-Önemli bir mesele, basındaki satılık kalemler. Hoca gönderip, hoca getirtir bunlar. Yeni nesil, eski nesil anlamazlar; bilgisi yoktur, güdümlü görevlidir bunlar. Futbol bunlardan temizlenmeli ama bu kişilerden beslenen yöneticiler, personeller var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Bu bölgeye iyi bir kar yağışı oldu gerçekten. Gaziantep(karşılaşması ertelendi) ile Kahramanmaraş'ın durumunu haberlerde görmüşsünüzdür, sert kış olmaz bu iki ilde ama hazırlıksız kaldılar. Malatya bu ikisinden farklı olarak genelde kışı sert geçirdiği için hazırlanmıştır ki stat için çalışıyorlar. Yine de zemini görmek lazım tabi, geçen yıllardan dolayı çekiniyor insan. Zemini toparlamak için yağışsız iki gün var. Cumartesi tekrar yağacak deniyor ama karşılaşma 13.30'da imiş, gün içerisinde yağış yoğunlaşmazsa izleriz herhalde karşılaşmayı.
 
Malatya evinde en başarısız takım olarak görünüyor, buna rağmen iyi bir oyun ortaya koyacaklarını düşünüyorum. Biz de seriyi sürdürmek isteriz. Üç olasılıklı bir karşılaşma. Geçen yılki gibi 1-0 olsun, bizim olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"Zmajevi" dedi ki;

Maçın hakkı beraberlikti. Gerçekten kötü oynadık, sadece orta seviyede mücadele ettik. Karagümrük de kötüydü ancak onların eksikleri de çoktu.
 
2019/20 sezonundaki Malatya deplasmanından bu yana ilk kez bir maçı tek bir penaltı golüyle kazandık.
 
Kağıt üzerinde deplasmanda gözüken bir maçı kazanmak güzeldi.
 
Yeni Malatyaspor maçı sanırım Cumartesi'ye ertelenir. Umarım orada daha derli toplu bir oyun oynayabiliriz.

Cumartesiye ertelenmesi de iyi olur, dinlenme süremiz artar.
Bu taraflarda etkili bir kar yağışı var. Gaziantep - Malatya maçı yarın mı edecek?
Malatya'da zemini merak ediyorum şimdiden. Umarım sağlıklı bir şekilde temizlerler veya maça hazır tutarlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Ceza alanlarında üç elle oynama oldu, üçüne de doğru karar verdi hakem. Sonuca yönelik başka bir durum olmadı, Can'ın bir sarısını görmedi.
 
Saçma, sıkıcı bir maçtı. İlk 60 dk güzel oynadık ama yine laubalilik var hücumda, Ersin'i kahraman yaptık son 20 dk. 70'den sonra kaç pas yaptık merak ediyorum. Güzel yanından bakayım, iki maçtır gol yemiyoruz.
 
Emre Mor, savunmada bir şeyler katmış gibi kendine ama hücumda aynı. Karagümrük'ün eksikleri rahatlattı bizi yoksa çok iyi pas yapıyorlar gerçekten.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Önder Karaveli, Oğuzhan'dan epey umutlu gibi. Bir çırpıda atılacak oyuncu da değil ama maliyetinde düşüş olmalı Necip gibi.
Kadro iyi.
Hakemi izlemeyeceğimiz bir maç olur umarım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER