#
#
bayern, foruma yazdı.
Adam topun üstüne yatmış, kapanmış, topu kendince kilitlemiş. O pozisyonun benzerini ayaklarınla yapıp topu kilitlesen hakem oyunu durdurup rakibe verir. Duruşu yanlış olan bir oyuncuyu savunmak için de kurtarıcı olarak destek eli kavramı. Savunmacı olsam her topa kapanırım böyle, destek eli sonuçta. Ne yapsam destek eli, yere kapandım destek eli, havaya uçarım destek eli. Mantığa göre her şekle sığar bu "destek" kavramı. Elini arkasına koyan defanslar şu dakikadan sonra aptalın önde gidenidir. Bunu akıl edemedikleri için.
 
Halil Umut Meler, ilk yarıda nice kartlık pozisyon oldu, izledi durdu. Kart yok. İkinci yarı da gelene gidene kartı geçirdi. Harika standart.
 
Valerien pozisyonu zaten yere düşünce faulü alıyorsun bu ligde pozisyonu AMA Valerien medenice alkışladı, protesto etti, verdi ikinci sarıyı. Kendi maçını kazandı orada Halil Umut Meler, oh be kazandım demiştir içinden. Peki, Emre Belözoğlu sarı gördükten sonra da el kol ve bağırışlarla devam etti. Bu hakemler bundan anlıyor işte.
 
Rakibin kritik oyuncularına ceza aldırmak için tim kuracak taraftar gruplarına da madalya verilsin bu ligde. Bir şey olmadan yırtıp çıkar taraftar ama oyuncuya ceza aldırırlar. Bu konuda da yol açık artık ligimizde.
 
Marka değeri nirvanada olan ligimizin saçma sapan işlerinde son bir hafta özetiydi. Şu lige para vermemizi bekliyor Beİn :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
O şekilde yatışın destek eli diye bir kavramı olur mu ki eli topla birden çok kez temas etti. Bir sarılmadığı kaldı topa.
 
Valerien'in kırmızı görmeden önceki pozisyonda faul vermek Türk hakemliği ve futbolunun özeti zaten. Çok da şey yapmamak lazım bu ligi.
 
Atamadık. Yediğimiz gol için Necip'i suçlamıyorum, orta sahadan kaleye kadar durdurabilirdik sonuçta. Berkay iyi oynadı, Redmond fena bir şeye benzeyecek gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"rayzi" dedi ki;

Beşiktaşın bu haftaya kadar ilk yarılarda fırtına gibi esmesini bu sefer başakşehir durdurdu. Bu da ne kadar oyun yapılarının sağlam olduğunu gösteriyor. Beşiktaş önceki haftalardaki gibi ikinci yarılarda yaşadığı enerji kaybını ve düşüşü yaşarsa başakşehir rahat bir 3 puan alır.

Başakşehir mi durdurdu?
Penaltısı güme gitti takımın.
Başakşehir ilk şutunu 22. dakikada çekebildi sanırım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Duarte ceza alanında elle birden çok kez oynadı ama devam. El kuralı yine ilginç işliyor anlaşılan.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Zagrep'in sürpriz galibiyeti olmazsa üstümüzdeki dört beş ülke pek bir şey kazanamamıştı. Yine de ikisini geçtik sayılır artık, İsrail ve Rum.
Trabzon ile Sivas'ın form durumuna göre Rusya'nın önüne kadar sıralama yapabiliriz, yani 15. sıra.
2.500 civarı puan farkı var arada. Altı galibiyet farkı veya birkaç tur üste çıkıp tur puanı almakla yapılacak işler bunlar. Hırvatistan ve Danimarka'nın ŞL temsilcileri elenirse rahatlarız zaten.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"21" dedi ki;

"Ressambob" dedi ki;

Genç maliyeti düşük potansiyelli oyuncular alındı geçen sene. 1 yıl bile tahamül edilemedi ilk 3/5 maçta hepsini yedik el birliği ile. Şimdi rüştünü ispat etmiş yıldız seviyesinde oyuncu alınıyor. Bunlarada maliyetleri üzerinden gidiliyor. Hoş maliyet dediğimiz bize büyük avrupa standartlarına göre çerez artık.
 
Bu ülkede kurulan gelecek vaad eden bir kadroya 1 yıl bile tahammül edilemeyeceğine artık ikna oldum. Bu yüzden bu yaşanan bence saçma ama ülke gerçekleri için son derece normal süreci artık yadırgamıyorum. Bu ülkede zaman zaman böyle kadrolar kurulur. 1 yıl 3 yıl her neyse ekmeği yenir ondan sonra maliyet yükünden dolayı bir iki yıl da sürünülür. Bu kısır döngü bu memlekette hiç bitmez. Kimsede batmaz korkmayın. Özellikle istanbul takımları. Anadolu takımlarının gelir gider kıstası ile istanbul takımlarının gelir gider kıstası aynı değil. Bu kıyasta doğal olarak doğru değil.
 
Kurduğumuz kadro bence lig için fazla ama erden timurun artık avrupada şampiyonluk hedeflemeliyiz açıklamasına dönersek yapılan yatırımın avrupada cl hariç uel veya konferans kupasını tekrardan alabilmek için yapıldığını düşünüyorum. Bu pencereden bakınca bana mantıksız gelmiyor.
 
En büyük rist bu kadar çok transferin uyumu ve tutan oyuncu sayısı. Arada ne kadar fire olacağı. 10 oyuncu alıp 6/7 tanesi ilk 11 oyuncusu olabilir ve performans alınabilirse iyi bir süreç geçirmiş oluruz. Aksi durumda isim isim bakıpta verim alamazsak büyük fiyasko olur bizim için.

Şu ana kadar herhangi bir yerde gördüğüm en objektif taraftar yorumu bu herhalde.
 
İsim olarak tedirgin etse de transferlerinizin doğru düzgün kamp görmemesi, takıma uyum süreçlerini uzatabilir. Bir yandan 35'likler Mertens ve Mata, kurtarıcı olarak görülen 37'lik Gomis ve kalenin vazgeçilmezi 36'lık Muslera da takımdaki yaş dengesini fena bozuyor.
 
Aynı düşünceleri ben de Beşiktaş için paylaşıyordum baharda. Ama geçirilen yaz kampı, özellikle de altyapıdan gençlerin takıma entegrasyonu, 22'lik Muleka, 23'lük Gedson, 21 yaşında Emrecan ve Kerem derken, bugün 22 yaşında T.Talha'nın gelişiyle birlikte bu gençleşme projesini gerçekleştirmeye meyyal tek takım olarak Beşiktaş'ı görüyorum.
 
Umarım sizin camia gibi, bizimki de bizim gençleri en ufak hatada yemez. Buna engel olabilecek tek kişi de Ismael Hoca bence. Neyse, göreceğiz.

Biz Galatasaray'dan daha planlı yapıyoruz bu işi. Ersin ve Rıdvan'ın iki buçuk yıl önce forma almasıyla başladı diyebiliriz ve her yıl birileri eklendi altyapıdan ve dışarıdan.
 
Galatasaray yeni bir hava katmak için sundu sadece ve yatırımı kısa sürede gömdü ama bu yıl yeni isimler koyacak gibi. Çünkü son gelen yabancılar ve giden yerlilere bakınca elde ağırlıklı olarak genç yerli oyuncular kaldı.
 
Gs yerli konusunda ciddi bir riske girdi şu an. Savunmada altyapısı hariç yedek kalmadı ve orta sahada Berkan sadece, Hamza deneyimsiz. İleride de kanatlar yerli. Sakatlık ve kartlar Galatasaray'ı çok etkileyebilir yerlilerde.
 
Üstte Galatasaraylı arkadaşın dediği gibi bir Avrupa kupası kazanma projesi değil bu takım, takımdaki dört golcü gelecek yıl takımda olamayabilir mesela.
 
Tayyip Talha genç, Emrecan da. Biri sağ, biri sol ve altyapıdan da savunmaya adaylar var mesela. Orta sahada Berkay ve Kerem. Genç yabancıları da düşününce kadromuz yaş olarak iyi durumda.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"cienfuegos35" dedi ki;

Galatasaray'ın geçen sezon tercih ettiği "gelecek vaat eden futbolculara yatırım yapma" stratejisi istenilen sonuçları vermeyince, bu sezon tipik Dursun Özbek stratejisi olan "kariyerli ve ses getirecek oyuncuları transfer etme" stratejisine dönüldü.
 
Ancak ben kadro planlamasına uygun transferler yaptıklarını düşünmüyorum. Nelsson'un yanına Abdülkerim'in önüne birini düşünmüyorlar sanırım. Ben olsam iyi bir stoper çözmeden 4.santraforu almaya çalışmazdim.
 
Hem Mertens hem de Icardı tartışmasız çok iyi transferler. Ancak Avrupa oynamayan bir takım için Gomis, Seferovic, Mertens, Icardı fazlasıyla lüks. Bu adamların ikisi üst seviye, ikisi çok üst seviye. Gereksiz bir maddi külfet.
Seferovic - 2.3M maaş (1M kiralama bedeli)
Icardı - 3M maaş
Mertens - 2.9M maaş (1.1 imza parası) toplam 4M
Gomis - 1.7M maaş
Bonuslar hariç 12M para çıkacak kasadan.
 
Galatasaray şampiyonluk için ağır favori, şampiyon olsa dahi şu paralar astronomik. Mertens'i hiç forvet rotasyonuna katmam,sol tarafta oynatırım denirse biraz mantık alır, zira Galatasaray'ın stoper gibi kanat rotasyonu da zayıf.

Gs, geçen yılki takıma 25m avro gömdü. Bu yıl da eksi 15m avro olur herhalde son gelenlerle.
Bahsettiğiniz gibi sadece yerelde oynayacak bir takım için bu golcü listesi aşırı lüks, plansızlık.
 
Lig gelirleri düşmüş, taraftar gelirleri tl ve gelecek yıl için ŞL garantisi olmayan bir lige dört takım da çok fena para gömüyor. Avrupa'ya da sadece dört takım gidecek.
 
Gs için 8+3'ün 3'lüsü en az Beşiktaş'taki kadar sıkıntılı oldu şu an. Mertens'i sol öne atarsa belki bu kadar golcü transferine anlam katar ama yerlilerde sıkıntı var. Abdülkerim, Kerem ve Yunus'tan çıkanın yerine kaleye ve sağ beke yerli oyuncu koyulamaz; orta sahada Taylan Berkan görmek istemez taraftar artık; Nellson'u kesecek kimse yok; solda Kazımcan atılabilir sahaya belki.
 
Okan Buruk'un da takıma bir sistem oturtmadığını düşünüyorum hala. Bu takımın kanatları işlemiyor ve Boey kampa bile götürülmemişken takıma dair bir şeyleri sorgulatıyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Ali Koç, daha dün "Kulüplerimiz bu yıl ciddi ekonomik zorluk çekebilir." dememiş miydi? Döviz kurlarını da düşük sanıyorlar galiba.
Gelirleri düşüp de harcaması böyle artan bir lig var mı Dünya'da?
Bir takıma özel değil yazdığım, bu tip gönderileri ara sıra yazıyorum zaten takım fark etmeksizin. Bir değişen yok, böyle devam.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.

"Lular" dedi ki;

Kerem’in net kırmızıyı es geçip Abdülkerim’i basit attı.Gs ikinci yarıyı 10 kişi oynayacak.Kerem çok kötü oynuyor yine.Gereksiz aksiyonların içine girmeye devam ediyor.Zevkli bir ikinci yarı olacak.

Kerem'in hamlesi topa vurduktan sonra olağan akışta diye değerlendirdiler galiba. Yoksa direkt kırmızı o.
 
Abdülkerim'inki düşüncesizlik, bakınca basit gibi ama dirsek direkt sarı. Dirsek gibi gördüm, tekrar vermedi pek.
 
Okan Buruk bir yerlerden yerli koyup Kerem'i dinlenmeye almalı bir süre.
Oliveira ilk kez bir karşılaşmada bu kadar iyi, şutu çok klastı ve Günay da klas çıkardı.
 
Dünkü karşılaşmadan sonra bu akşam futbola doyuruyorlar.
 
Eklenti: Abdülkerim dirsek vurmamış şimdi gördüm, sarı çıkmamalıydı buna. Anteplinin yüzünü tutması mı etkiledi acaba, yazık olmuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bayern, foruma yazdı.
Yunus ile Kerem, Gs ataklarını hiç ediyorlar. Kötü oynuyor ikisi de, hele Kerem kafa olarak da bitiriyor kendini.
 
Çok tatlı bir oyun var sahada. İki takım da akıcı oynadığı için tebrik ediyorum. Gs gole daha yakın oynuyor ama atamıyorlar, attıkları da biraz şans topu gibi oldu.
 
Abdülkerim'in kartları çok basitçe ama ikisi de doğru. Sarısı varken dirsek atmadan dikkat etmeliydi kendine, ilk sarısı pozisyon gereği yaptığı hareket. Gs gerilmeden oynarsa gol atabilir yine de.
 
Bu maçta bir kırmızı daha çıkar gibi, hangi takıma çıkar bilmiyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER