#
#

Emre Aydemir

Sözünden Dönen?

emrefb1907, foruma yazdı.
bu sitede Bursa tribününü hep övmüşümdür bu övgüye de layıklar bence bugün de öylelerdi. Fenerbahçe ve Bursaspor tribünlerinin birbirleriyle yarıştırma yapması çok gereksiz deplasman konusunda Türkiye'de ilk 3'ün 2sidir. İyi günler kötü günler olacaktır biz her zaman Bursa'ya sağlam gideriz iyi tribün yaparız onlar hakkını verir onlar da Kadıköy'e sağlam gelirler biz hakkını veririz herkes de bu olgunlukta olmalı gerisi boş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.
1907 ÜNİFEB sağolsun, her sene gurur veriyor bize bu organizasyonlarıyla bu sene de çok güzellerdi.
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.
Öncelikle, TD'ye çakma niyetim yok sadece aklımda olan bir şeydi konuşulduğunu görünce içimi dökmek istedim. Bu adamın karakteri böyle, yıllardır böyle. Türkiye'deyken de böyleydi Atletico'da da Barcelona'da da. Her işi şov instagram'da kuran paylaşmalar, açıktan yapılan yardımlar, 'racon' kesmeler, gazeteci kovalamalar, adamlık edebiyatı, vıcık vıcık ilişkiler, siyasi iktidar yalakalığı, kıymet bilmeme, densizlik her şey var. Tonla örnek veririm bunlara kafadan yazmıyorum yani. Barcelona oyuncusu 'koskoca' arda turan olup 20 yaşında Galatasaray'a kaptan olup, milli takıma kaptan olup, en büyük maçlarda oynayıp bu denli kendini geliştirmemek için inat eden adamın hamuru bozuktur. İkon olabilmek varken dm atıp Barcelona'da köylü evlilik programı yarışmacısıyla sevişmeye çalışır neticede.
 
Ama TD Twitter bir ara her gün bu adamı övmeyi kendine görev edinmişti ve bu görevi ifa ederken de arda'yı sevmeyenlere laf çakan siz ne başardınız hayatta? Çocukken sizi kim sevmedi? Arda Turan'ı sevmeyen sittirsin gitsin falan minvalinde tweetler atıyordu ve ben de çok rahatsız oluyordum. En azından diyelim ki gerçek yüzü ortaya çıktı da bıraktılar bunları.
 
Yukarıda TD'nin yazdığı mesajda biz orada kurumsal hesabız geniş kitleye sesleniyoruz her şeyi yazamayız şeklindeki ifadeyi anlıyorum ancak arttırıyorum benim şahsi görüşüm, TD bu popülerliğe belli bir kaliteyle geldi. Herkese hitap etme arzusu bu kaliteyi bozuyor. Siz duruşunuza devam etmeliydiniz, tribüne, futbolun farklı yüzüne ağırlık vermeliydiniz popüler kültürün peşine takılmamalıydınız BENCE.
 
Son olarak cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan diye paylaşım yapıp kitlelere hitap eden TD'yi değil her sabah aynı saatte ALİ İSMAİL KORKMAZ diye tweet atan TD twitter'ı özledik. Dost eleştirisi olarak alın bunları lütfen, saygılar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.

"yumruk1903" dedi ki;

Tek suçlu ay diyorsunuz da fb nin cas daki davası için 1 günlüğüne isvicreye giden, okumuş , kültürlü, paralı baskete ayrı futbola ayrı kombine alan fanatik bir abla var hala AY den vazgeçmeyiz diyor. Rte ye diktatör diyip bu adamı sevmek rte fanatikleriyle aynı kapıya çıkıyor, bunun fanları biraz daha paralı anlamadım gitti sosyolojik bir vakaa.
Uzun süreli her iktidar yozlaşmaya mahkumdur. Bunu anlamak bu kadar zor mu?

O ablaların soyu tükenecek artık, benim ailemde de vardı aziz ne yapsa kabul eden insanlar ben eleştirdiğimde de sen Galatasaraylı mısın Fenerbahçe başkanına küfür ediyorsun diye bana kızarlardı. Yani ne menem bir şey ailede akpli yok ama azizci vardı o da milletin ekonomimiz çoh eyi diye gezen akpli dayılarından farksız açıkçası :) Fakat bir insan aptal değilse bu kadar yılın sonunda doğru yolu buluyor, en az 7-8 kongre üyesi vardır bizde ben babam amcam onların kuzenleri vs. geçen bir nişanda görüştüm şimdi herkes Ali Koç'a oy vermek için kongreyi bekliyor.
 
Malesef bu işlerde başarı önemli Ersun Hoca'yı gönderdikten sonra Aziz 2 şampiyonluk almış olsaydık bugün Aziz'i desteklemeye devam edeceklerdi. İnanılmaz kibri, sırf inadına koca tribünleri boş bırakıp Fenerbahçe'ye ihanet etmesi, efsanemiz Alex'i göndermesi, şampiyon olmuş teknik direktöre itibar suikasti yapıp göndermesi, kendi taraftarlarına hakaret etmesi, koskoca camiayı rezil eden beyanları, paralı köpekleri falan bizim kadar bu işleri takip etmeyen insanlara çok önemli gelmiyor. Ama eninde sonunda yaptığı tercihler bu başarısızlıkları getirdiği için o kadar basit bir sebep-sonuç ilişkisini kurabiliyorlar. En büyük şansımız rakibinin Ali Koç olması zira bütün camianın üzerinde anlaştığı bir isimdi hep. Azizciler dahi Ali Koç'a bir kulp bulamıyorlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.
Gerçek bayram işte bu, adı üstünde Cumhuriyet Bayramı. 94 yıl önce Yüce Atatürk'ün cumhuriyeti ilan ettiği gün. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulduğu gün. Bedava sucuk ekmek bayramı değil, bedava metrobüs bayramı değil, Ata'sını sevenlerin kutladığı güzel gün.
 
Bir gün gelecek, umarım hepimiz yaşayacağız o günü öyle bir kutlayacağız ki Cumhuriyet Bayramı'nı, mutluluk gözyaşlarıyla. O güne kadar unutmayalım unutturmayalım Ata'mızı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.
bence asıl can sıkan nokta cezaların gerçek birer hukukçu gibi hakkaniyete göre olay ve mevzuat değerlendirilip değil de tahkimde kaça iner diye hesaplanarak verilmesi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.
Değişiklik olsun konuyla ilgili bir şey söyleyeyim bu seferlik.
 
Şu omuz omuza'yı santraya sabitlemek lazım çok zor değil hakemin düdüğünden sonra 10'dan geriye saymaya başlanmalı. Eskiden santrayla beraber omuz omuza diye bağırırdık ve hakikaten santrayla beraber omuz omuza yapardık. Şimdi 1.5 dk önce migros 1 dk önce okul açık falan başlıyor.
 
Türk tribünlerine özgü ve hem görsel hem çıkan müthiş ses itibariyle çok etkili bir tezahurat bu layıkıyla yapabilmek lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.

"Amamsterdam" dedi ki;

Josef bu takımın topçusu değil.
Manevi hislerine diyecek bir lafım yok , yürekli bir arkadaş sağolsun .
 
Ama şu an topal-josef-ozan üçlüsünün birlikte yapamadığı işi aurello tek başına yapıyordu .
 
Seneye gider umarım

aziz yıldırım ve vasatsever taraftarın bizi getirdiği nokta aurelio-appiah-alex orta sahasından josef de souza övmeye...
 
beğenmediğimiz emre-baroni-alex orta sahası şimdi 2002 brezilya kadrosu gibi kalıyor mevcut takımın yanında :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.
Galatasaray'ı daha iyi bekliyordum beni şaşırttılar açıkçası. Daha becerikli bir takım görüntüsü veriyorlardı belki heyecana hırsa yenik düştüler. Alınmasınlar ama 11 oyuncuları da farklı olsa Galatasaray sarı-lacivert çubukluya karşı pek bir şey oynayamıyor.
 
Aykut ise şaşırtmadı tabi ki bu adamdan bir şey bekleyenlerin beyni incelenmeli hakikaten saman çıkma olasılığı çok yüksek bugün 10 yaşında bir çocuk bile 'bu adam Fenerbahçe'nin hocası olamaz' tespitini yapabilir bunca yıldır bu ligi izliyoruz hayatımız Fenerbahçe'yle geçti ben Alex'in onu zorla şampiyon yaptığı sene dışındaki 3 sezonda aykut'un oynattığı kadar kötü insanı uyutan bir futbol oynayan Fenerbahçe izlemedim.
 
Valbuena'yı çıkarttı bugün yine, zaten dediklerimi yapmıyor falan gibi bir beyanı olmuştu yakın zamanda. Bugün takımın en iyi oyuncusu Fener'den 3 kişi saysan ilk sayacağın adam olduğu için valbuena'ya takmış gözüküyor yavaştan keserse şaşırmam çok ilginç bir yetenek düşmanlığı var kendisinin.
 
Bugün de 10 kişi geride bekleyen Galatasaray'a karşı bolca yan pas yaptık. İlk yarıda da bir ara istatistikler çıktı, GS'nin 8 şutuna 0 şutla cevap vermiştik. Neticede iki tarafın da kazanabileceği bir maçtı Aykut ve Tudor sayesinde 0-0'a güzelce bağlandı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
emrefb1907, foruma yazdı.

"Wiltord" dedi ki;

 
Ah ah sadece 4 dakikanızı ve şu derbinin atmosferine bir bakın ve bir de şimdilerdekine bakın DERBİ gibi derbiymiş gerçekten o zaman hırs,tutku,coşku ne ararsan var!
O atmosferi canlı canlı yaşamış o havayı solumuş olan abileri ne kadar kıskanıyorum bir bilseniz

videonun başında iki taraftan röportaj veren gençlerdeki heyecanı - tabi şimdinin orta yaşlıları onlar - hayatımda herhangi bir konuda en son ne zaman yaşadım hatırlamıyorum hakikaten bambaşka.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER