#
#
cozker, foruma yazdı.
a.gücü düştü diyebiliriz, diğer düşecek 2 takım konya, kayseri, denizli arasından çıkar bence.. zira 3'ününde rakipleri ibfk, ts, alanya gibi takımlarla.. konya bu 3'üyle birden oynayacak.. işi en zor olan takım konya..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.
ayrıca fatih terim sezon başında organize kötülük açıklamasından dolayı 4 maç ceza almıştı. sonraki haftalarda ersun yanal ve başka antrenörlerinde benzer ifadeleri olmuş ve hiç ceza verilmemişti. canı yanan bir insanın bu ceza kararlarındaki standartsızlığa tepki göstermesi normal değil mi? dünkü trabzon-alanya cezalarıda tüm bu standartsızlığın üstüne eklenince isyan etmekte son derece haklıydı. keşke tüm kulüpler bu standartsızlığa tepki koyabilselerde birşeyler değişse artık..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.
sabah işe giderken radyo spor kanallarını dinledim biraz.. herkes fatih terim'in attığı twite tepki gösteriyor. fatih terim dünkü twiti cezalardaki adaletsizlik için atmıştı. ama görünen o ki büyük bir kesim için ortada bir adaletsizlik yokmuş. sahaya inip adam kovalama, kameralara yansıyacak şekilde ana avrat küfürler savurmaya verilen 15 gün cezası adaletli bir kararmış ki bu karara tepki gösteren adama tepki koyuyor çoğunluk.. saka gibi bir toplum olduk!!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.
böyle komik cezalara çok büyük tepkiler olacağını hesap etmişlerdir herhalde.. amaçları nedir peki? başkanlara 3-6 ay arası cezalar verilseydide bunun kulüplere fazla bir zararı dokunmayacaktı zaten.. buna rağmen niçin adalet duygusunu tamamen ortadan kaldıracak nitelikte çifte standart kararlar veriyorlar?
gerçekten çok pis işler dönüyor kurullarda. bu adaletsiz kararların arka planında kimbilir neler yaşanıyordur!! neyse ki maçlar seyircisiz, yoksa çok gerginleşecekti ortalık..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.
Trabzon'un futbolu günden güne eriyor.. ünal Karaman'ı göndermelerinin arkasında sanırım farklı nedenler vardı ama bence bu karar yüzünden muhtemel bir şampiyonluktan olacaklar..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

Bu iki klubun yöneticileri bizler gibi 6222'den yargılanabilecek mi bakalım? İki klup başkanı ve yöneticilerin katıldığı olaylarda bakalım kimler ceza alacak.
Maç oynandı normal gerilim dedim ama edilen küfürler baya ağır.
https://twitter.com/Alanyasporluyuz/sta ... 07264?s=20

maalesef bu yasa sadece taraftarlar için çıkartılmış herhalde.. savcılar yöneticiler için bu tür bir girişimde hiç bulunmuyorlar.. ortada bu kadar görüntü ve delil olmasına rağmen bu yöneticiler için bile savcılar harekete geçmiyorlarsa söyleyecek söz kalmıyor artık.. ortada hiçkimsenin inkar edemeyeceği boyutta bir adaletsizlik olduğu kesin..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.
taraftarlar arasında bu olaylar yaşansaydı deplasman yasağı, 6222 cezaları, tribün yasakları neler yaşanırdı neler kimbilir.. yöneticiler tüm bunlardan muafmı göreceğiz bakalım..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.

"Ressambob" dedi ki;


Az önce gördüm twittara Antep öndeyken kalecilerinin topu oyuna sokma süresi 17 saniye. Maç aynı maç hakem aynı hakem. Burada hakemin maçı bir şekilde bizim puan kaybımız ile bitireceğini bu talimatla maça çıktığı açık.

belki 20. dk'da bizim kalecininde 20-25 sn'lik ihlalleri vardır, her maçta tonla oluyor zaten.. maç sırasında dikkat çekmez bunlar ama 90+6'da herkes saniyeleri sayarken dikkat çeker.. futbolcular profesyonel olup dikkat etmeliler bunlara, okan yerde zaten 10 sn'ye yakın yatmış. ayağa kalktıktan sonra topu elinde tutmaya devam edeceğine, elinden çıkartıp önüne doğru yere bıraksaydı antep'li oyuncu basana kadar belki 20 sn daha yerdi. sonra topu ileri vurduğunda hakem zaten maçı bitirecekti. burada tamamen onun acemiliğinden kaynaklı bir hata var.. tribünde seyirci olsaydı muhtemelen yine çalmayabilirdi hakemler ama dün akşam kör göze parmak sokmak gibi oldu okan'ın yaptığı hata..
 

"Ressambob" dedi ki;


Oyun olarak takım onca eksiği rağmen 70. Dk ya kadar çok iyi oynadı hakkını yemeyin takımı. Kaleci den, defans tandemine tamamen sakat. Bir çok takım 1 eksikle oyun dengesini kaybediyor sende kaç eksik var.
 
Ligin ilk yarısındaki oyunu eleştirdik eyvallahta ikinci yarısında çatır çatır top oynadı bu takım. Dünde ofansif anlamda çok iyiydik. Velevki kötü oynayalım bu demekmi doğranabiliriz?. Sene sonunda şampiyonluğu geçtim şampiyonlar ligi 1 puanla kaçırırsan ne olacak?

bu defans hattı ve muslera'sız yarışı sürdürmemiz imkansızdı zaten, sakatlıklar takımın belini büktü, bu açıdan çok şanssız bir sezon geçiriyoruz orası bir gerçek..
 
ama ligin ilk yarısı ağır çekim futbolu oynuyorduk, 2. yarı ne kadar toparlanmaya çalıştıysakta bu işin inişleri çıkışları olur, yetişemedik zirveye.. hakemler diyerek kendimizi kandırıyoruz, haketmedik bu sene şampiyonluğu. geçtiğimiz yıllarda da çok istikrarsız futbol oynuyorduk, muslera sağolsun tamamen onun sayesinde gelen şampiyonluklar yaşadık.. rakip takım taraftarlarına göre o şampiyonluklarıda hakemlerle elde etmiştik.. nasıl ki o şampiyonlukları hakemlerle falan elde etmediysek, bu sene şampiyonluğu kaçırmamızında hakemlerle bir ilgisi yok bana göre..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.

"network" dedi ki;


Bizim maçta topa hamle yapıyor dediğin oyuncu , topa dokunmuyor. Eğer kaleciye 4 5 mt olupta, görüş acısını kapatıyor olsa , pozisyon net ofsaytti ancak herkesin de söylediği gibi, hem topa dokunamayan futbolcunun mesafesi uzak , hemde görüş alanıyla alakası yok. Top direk kaleye gidiyor ve gol oluyor.
 
Dünkü maçta ise , yandaki çekimde kalecinizin kenan tarafından şaşırtıldigi gözüküyor. Ayak hareketlerinden de çok rahat anlaşılabilir. Kaleyi karşıdan gören kamera acısına göre gol kararı doğru gibi gorunsede , kalecinin etkilendiği çok açık. Zaten top kenani geçtikten sonra okan topa hakeret ediyor.

oyuncu hamle yapmaya çalıştığı için pasif sayılmıyor zaten.. ofsayttaki oyuncu kalecinin görüş açısını engellemediği müddetçe topa doğru hamle yapmazsa pasif sayılır, ama sizin oyuncu topa hamle yapıp müdahale etmeye çalışmış.. o yüzden sizin maçtaki karar bence doğru..
bizim maçtaki okan'ın acemiliğinden kaynaklı bir hata olmuş.. antep'li oyuncunun topa doğru bir hamlesi yok, okan'ın görüş açısınıda engellemiyor, okan geç hamle yaptığı için golü yedi..
haa okan antep'li oyuncunun müdahale edeceğini zannedip topa geç hamle yapmış olabilir, oyuncu aktif alan içindeydi bu yüzden pozisyon ofsayt olmalıydı dersen, buda bir yorumdur.. bu açıdan bakılıp ofsayt verilseydide skandal bir yanlış olmazdı belki.. sonuçta var'ın başında da dünyanın sayılı hakemlerinden biri var, tekrar tekrar izleyip ofsayt değil demiş.. üzerine tartışılıp haksızlığa uğradık denilebilecek bir pozisyon değil yani bence..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
cozker, foruma yazdı.

"Jaba06" dedi ki;

Bence bizim ofsayt olan pozisyon doğruydu fakat dünkü pozisyon çok daha net ofsayttı. Birini vermediler,birini verdiler...

bence ofsayt yoktu antep'in 2. golünde.. ofsayttaki oyuncu okan'ın görüş alanını engellemediği gibi topa doğru bir hamleside yoktu. hafif koşu temposuyla devam ediyordu. o yüzden ofsayt değildi bence. a.gücü-ibfk maçındaki pozisyonda ofsayttaki oyuncu topa hamle yapıyor. dün akşam adnan januzaj sayılmayan golündede oyuncu courtois'in tam önünde görüşünü açıkça engelliyordu.. yani bizim maçtaki pozisyon bu maçlardakiyle aynı değildi..
maçtan sonra hakem diye ağlıyoruz ama kendi sahamızda ankaragücü maçlarında da 2 farkı yakaladıktan sonra benzer şekilde puan kaybetmiştik, üstelik o maçta a.gücü 10 kişiydi ve transfer yasağı olduğu için kısıtlı bir kadroyla mücadele ediyorlardı..
bizde istisnasız herkes suçu farklı yerlerde arıyor. ağlama kültürü hepimize bulaşmış vaziyette ne yazık ki. o yüzden kendi hatalarımızı görmeyip suçu sürekli dış unsurlarda arıyoruz.. hakemler bazı haftalar lehimize hatalar yapıyorlar, bazende aleyhimize.. bu yıllardır böyle.. beşiktaşlılar tutturmuşlar şerefli 3.lük şerefli 5.lik vs... fenerliler herşeyde federasyonu suçlarlar, şike yaparlar yok fetö bilmemne.. bizimkilerinde pek farkı yok ne yazık ki, daha başarılı olduğumuz için daha az ağlıyoruz ama 3 sene şampiyon olmayalım belki diğerlerinden bile beter oluruz bu konuda.. kötüyüz işte yahu, kaç yıldır muslera sayesinde paçayı kurtarıyorduk, o olmayınca iyice dağılıyoruz, dünkü maç gibi.. hakemlerle, federasyonla uğraşacağımıza kalan haftaları en iyi şekilde değerlendirip en kötü uefa kupasına katılmaya çalışmalıyız.. diğer yandan şampiyonlar ligine katılamazsak ki bu mucize artık, kadro bütçesini mutlaka azaltmamız gerekiyor. yoksa bizde ekonomik olarak çöküş yaşayabiliriz ileriki yıllarda..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER