#
#
21, foruma yazdı.

"Ressambob" dedi ki;

Genç maliyeti düşük potansiyelli oyuncular alındı geçen sene. 1 yıl bile tahamül edilemedi ilk 3/5 maçta hepsini yedik el birliği ile. Şimdi rüştünü ispat etmiş yıldız seviyesinde oyuncu alınıyor. Bunlarada maliyetleri üzerinden gidiliyor. Hoş maliyet dediğimiz bize büyük avrupa standartlarına göre çerez artık.
 
Bu ülkede kurulan gelecek vaad eden bir kadroya 1 yıl bile tahammül edilemeyeceğine artık ikna oldum. Bu yüzden bu yaşanan bence saçma ama ülke gerçekleri için son derece normal süreci artık yadırgamıyorum. Bu ülkede zaman zaman böyle kadrolar kurulur. 1 yıl 3 yıl her neyse ekmeği yenir ondan sonra maliyet yükünden dolayı bir iki yıl da sürünülür. Bu kısır döngü bu memlekette hiç bitmez. Kimsede batmaz korkmayın. Özellikle istanbul takımları. Anadolu takımlarının gelir gider kıstası ile istanbul takımlarının gelir gider kıstası aynı değil. Bu kıyasta doğal olarak doğru değil.
 
Kurduğumuz kadro bence lig için fazla ama erden timurun artık avrupada şampiyonluk hedeflemeliyiz açıklamasına dönersek yapılan yatırımın avrupada cl hariç uel veya konferans kupasını tekrardan alabilmek için yapıldığını düşünüyorum. Bu pencereden bakınca bana mantıksız gelmiyor.
 
En büyük rist bu kadar çok transferin uyumu ve tutan oyuncu sayısı. Arada ne kadar fire olacağı. 10 oyuncu alıp 6/7 tanesi ilk 11 oyuncusu olabilir ve performans alınabilirse iyi bir süreç geçirmiş oluruz. Aksi durumda isim isim bakıpta verim alamazsak büyük fiyasko olur bizim için.

Şu ana kadar herhangi bir yerde gördüğüm en objektif taraftar yorumu bu herhalde.
 
İsim olarak tedirgin etse de transferlerinizin doğru düzgün kamp görmemesi, takıma uyum süreçlerini uzatabilir. Bir yandan 35'likler Mertens ve Mata, kurtarıcı olarak görülen 37'lik Gomis ve kalenin vazgeçilmezi 36'lık Muslera da takımdaki yaş dengesini fena bozuyor.
 
Aynı düşünceleri ben de Beşiktaş için paylaşıyordum baharda. Ama geçirilen yaz kampı, özellikle de altyapıdan gençlerin takıma entegrasyonu, 22'lik Muleka, 23'lük Gedson, 21 yaşında Emrecan ve Kerem derken, bugün 22 yaşında T.Talha'nın gelişiyle birlikte bu gençleşme projesini gerçekleştirmeye meyyal tek takım olarak Beşiktaş'ı görüyorum.
 
Umarım sizin camia gibi, bizimki de bizim gençleri en ufak hatada yemez. Buna engel olabilecek tek kişi de Ismael Hoca bence. Neyse, göreceğiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Biraz maç kritiği yapalım. Maç sonu mevzuları yoruyor adamı.
 
Geçtiğimiz iki maçta takım giderek oturuyor derken, saha içi organizasyonunun henüz tam oturmadığının, bazı aktörlerin performanslarındaki düşüşlerin bu organizasyonu salladığını fark ettik.
 
N'koudou'nun yorgun halleri, özellikle ilk yarıda ardındaki Masuaku, sağındaki Dele Alli'ye rağmen ileri doğru boş koşular ya da çapraz katlar yapmaması birçok atağın ezilmesine sebep oldu. Tabii bunda biraz da Salih'in önceki haftalardan uzak pas istasyonu görevini tam layıkıyla yerine getirmemesinin de büyük payı var.
 
Dele Alli'nin takıma geçen hafta gelmesi, etkisiz oyunu için şimdilik bahanesi bence. Haftalar ilerledikçe yerini ve görev tanımını oturtacaktır. Tek pasları, topuk pasları ve hatta sağ ayak dışıyla Q7vari birkaç hareketi dikkat çekici. Attığı golde içeri koşuşu çok güzeldi, ligde benim diyen fuleli forvetin yapamayacağı, ıskalayacağı bir atılımdı bence.
 
Rosier ligin başından beri en kötü performansını ortaya koydu sanki. Hem arkasına o Gürcü'yü kaçırdı, hem Necip'le koordine olamadı, hem de ileri çıkışlarında yeterli inisiyatifi almadı. Bunda Muleka'nın sağ kanattan geriye dönüşlerinin az olmasının etkisi var tabii. Ghezzal'la önlü arkalı oynarken Ghezzal'ın ikinci bölge başlangıcına kadar gelmesi Rosier'nin 1. bölgede alanını daha efektif kapatmasını sağlıyordu. Her ne kadar Gedson yüksek pas yüzdesi, hareketliliğiyle o boşluğu kapatsa da ilerleyen haftalarda toparlayacaklarına inanıyorum.
 
Saiss (ayağına taş değmesi, maaşallah) nokta transferimiz olmuş defansta. Çok soğukkanlı ve akıllı oynuyor. Necip'i de idare ediyor üstelik. Ancak Necip bildiğimiz Necip. İki maç var, bir maç yok. Özellikle defans arkasına sarkıtılan uzun toplara müdahalede yetersiz/yavaş kalıyor. Setle gelmeyen çalışan rakiplere karşı bir nebze daha iyi olması bizi aldatıyor açıkçası. Bu hafta bir stoper transferi yapmamız lazım, net.
 
Avrupa'daki maçlarda patır patır duran top organizasyonları (korner, faul vb) ve yüksek toplardan gol yiyen bir ülkenin takımı olarak aynı organizasyonlarla gol atmamız çok değerli. Üstelik bu durum sene başında "kapalı savunmalara karşı ne yapacağız?" sorusunun da cevabını veriyor. Dün A.gücü'nün ilk golü attıktan sonra savunmaya yerleşip bizi karşılamaya çalışması sonucunu 10 dakika içinde verdi. Bu da tabii pivot santrafor gibi iş gören Weghorst'a yazar.
 
Neyse, önümüzde Başakşehir maçı var. Bize karşı açık oynayacak, önde basacak bir takım ve zor bir karşılaşma olacak. Umarım o güne kadar stoper ve sol kanat transferleri gelir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Sahada her şeye düdük çalarsam belki başım belaya girmeden maçı bitiririm diyen bir hakem vardı.
Sağ stoper Necip ve yakıtı biten Rosier sayesinde Gürcü kanat maçın yıldızı olmaya adaydı. Maç bitti, 3 puanı aldık. O kadar.
 
Yalnız bu Ankaragücü tribününün 5. haftada Beşiktaş'a bu şekilde bilenmesi ağır kompleks göstergesi Toplu terapi mi yapılır, pikniğe mi giderler bilemem. Maç içi ve maç sonrası olaylar yüzünden diyorum, yoksa 4. haftada TD gönderdik, zaten lige yeni çıktık, toparlanmamız lazım, gerginlik gırtlak boyu vs diyorlarsa kendilerinin bileceği iş. Zerre ilgilendirmiyor. Bir sonraki maçta zaten esameleri okunmayacak İstanbul'da.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Şu bir kenarda dursun.
Kırmızı yanlış..
Jozef'e en fazla hazır belini kırmışken niye saplamadın diye kızılabilir ancak.
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"network" dedi ki;

"21" dedi ki;


Hemen veryansın etmeyin. Beşiktaş'ın çocuğu falan değildir Mete Kalkavan.
Pasalı'nın gönderdiği linke bakın, 21 maçta bize de 41 sarı, 2 kırmızısı var. Rakibimize kırmızı çıkarmaz. Geçen yıl Konya maçında Pjaniç'in ayağını kıracaklardı, sahada seyretti mesela.
 
Deplasmana alınmıyoruz, Yasin Kol denen tetikçiye maç veriliyor, polisin soktuğu 25 kişi raporda 100 kişi olarak yazılıyor, PFDK'ya sevk ediliyoruz, TFF'nin son numarası da Mete Kalkavan.
O yüzden şimdiden başlamayın hiç.

Tam olarak ne zaman başlayalım kardeş? Maci kaybedince mi söyleyelim mesela?
 
Mete kalkavan denen ya.sagin niye bu maça atandığı çok net. Daha öncede yaşadık hala daha mhk adlı ka.pe evladi kurumda , takımlara ayrımcılık yapılıyor.
 
Ülke b.k çukuruna dönmüş her kurumuyla, işine gelen işine geldiği gibi aldığı için bu tür işleri, işlerine geleni görmezler.
 
Bakalim macta neler yaşanacak. İç sahada oynanan son 3 maça bu ya.sagi verdi mhk , cok enteresan değil mi?

Evet, haklısın. Mete Kalkavan Ankaragücü'ne karşı kararlarıyla tanınmış biri. Sürekli iç saha maçlarınıza vermeleri büyük i.nelik.
Mete Kalkavan aynı zamanda Beşiktaş'a karşı kararlarıyla da tanınmış biri.
 
Yasin Kol denen TS'li tetikçinin 2. haftada Alanya'da yaptıkları daha sıcakken, TFF başkanı kulübün açıklamasından sonra kendi açıklamasında elini masaya vurup konuşurken, gözlemci raporlarında büyük kahpelikler yapılırken, Mete Kalkavan denen Beşiktaş düşmanının bu maça atanmasını (yemezler algoritma malgoritma) ben de manidar buluyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"batıkent06" dedi ki;

Yazıklar olsun Tff -Mhk ...Yeryüzünde başka hakem kalmamış gibi Bjk' nin çocuğu Mete'yi maça vermişler.Ankaragücü yeni takım ve hoca da yeni geldi.Kadro zaten yetersiz.Bjk de zaten formda.Metenin kollamasına ihtiyacı var, düşündüler demekki.Bu hakem Kayserideki son maçta, attığımız golü iptal etti.Neymiş 2 ay önce eski pozisyonda faul varmış.Oysa bjk nin faul ile kaptığı top, gol oldu ve vara bile gitmeden verdiler.Soğuttular milleti Futboldan bu hakemler yüzünden.

Hemen veryansın etmeyin. Beşiktaş'ın çocuğu falan değildir Mete Kalkavan.
Pasalı'nın gönderdiği linke bakın, 21 maçta bize de 41 sarı, 2 kırmızısı var. Rakibimize kırmızı çıkarmaz. Geçen yıl Konya maçında Pjaniç'in ayağını kıracaklardı, sahada seyretti mesela.
 
Deplasmana alınmıyoruz, Yasin Kol denen tetikçiye maç veriliyor, polisin soktuğu 25 kişi raporda 100 kişi olarak yazılıyor, PFDK'ya sevk ediliyoruz, TFF'nin son numarası da Mete Kalkavan.
O yüzden şimdiden başlamayın hiç.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Kenan Karaman > Shalke
Sözleşme fesh edildi, Kenan alacaklarını bıraktı. Bonservisi elinde mi, Almanlar 3-5 ateşleyecek mi hiç bilmiyorum. Neyse, bizde olmadı, orada oynamaya başlarsa bozulurum biraz.
 
Bu durumda sağ bekimiz Rosier yedeksiz kaldı. Olası bir kart cezasında ya da sakatlıkta yerine adam yok. Yanılmıyorsam iki hazrılık maçında Badra sağ bek oynamıştı. Çok da sırıtmamıştı ama o da kadroda görünmüyor bir türlü. Galiba şu TFF'Nin bürokratik saçmalığı yüzünden yerli statüsünde sayılmadığı için... Göreceğiz.
 
Artık birilerini almamız gerekiyor. Fassnacht gelse keşke. sağı solu yedekleyebilecek sihirbaz gibi bir adam.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"bayern" dedi ki;

❌ Beşiktaş 717 milyon TL
❌ Galatasaray: 377 milyon TL
❌ Trabzonspor 335 milyon TL
❌ Fenerbahçe 297 milyon TL
 
Dört büyüklerin 1 Haziran 2021 / 31 Mayıs 2022 dönem zararları (KAP)
 
İçlerinde yaklaşık 30m avro ŞL geliri olan takım en fazla zararı nasıl yazmış? Kabarık bir takım bütçemiz de olmadı diğerlerine göre. Amatör branşlara para yatırımı düşük düzeyde zaten. Nereye gitti bu paralar diyecek var mı?
 
Welinton'u satmayı da beceremeyeceğiz gibi. Beleşe gönderip alacaklarını bıraktı der, bunu kar sayarız bu ticari zekayla. Emirhan'ın kıymetinden daha ucuza gittiğini Ajax'a muhtemel transfer adayı Trabzonsporlu gösterecek. Satmayı bilen satıyor.
 
Ortada plan fln, bütçe fln da kalmadı zaten. Söylenen bütçe hesapları, planlar puf olup uçtu.
 
Ben yönetimde bir futbol vizyonu göremiyorum. Söylemleri de aşırı şekilde rahatsız edici. Daha iyisi de yoksa kayyum gelsin Beşiktaş'a, yakındır zaten.

Bildiğim kadarıyla Fiko'nun b.k yemesi yüzünden kulübün gelirlerinde temlik olduğu için dokunamıyoruz.
Bir de sadece 850 milyon faiz ödedik.
 
ŞL'den gelen paralar da sakatım diyerek arkadaşlarının yanına giden dünya yıldızımızın maaşına, Lens'in göbeğine, Ljayiç'in partilerine, Douglas'ın inşaat işine, Töre'ye Topal'a ona buna gitti herhalde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

[
 
Senin gibi gereksiz insanlara cevap vermek istemem ama o hakaretini sana geri iade ediyorum.
Bu pozisyonda penaltı bekleyen adamla zaten futbol tartışmam. Buradaki resim karesi ile penaltı diyen adamın objektifliğini geçtim en tabir itibarla karekterini sorgularım.
hadi yürü.

aten cevap vermeye çalışma böyle bir Türkçe'yle. "En tabir itibar" ne lan :lol:
Sorgu suali anadilini öğrenince yapar, hakareti iade ederken "lale"yi de sen alırsın şampiyon.
 
+ Pozisyonlara gelince, TS-Sivas maçında başlayan hakem mevzu devam ediyor. O konuya koyduğum karelerin sarı laciverdi bunlar da.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

"21" dedi ki;

Lig TTF bünyesinde değill TTF* bünyesinde mübarek
 
(*Türkiye Tekvando Federasyonu)

Ulan lale diğer pozisyonlarida yorumlasana .
İşini gücünüz algı yaratmak Gt

Kendi pozisyonunu kendin yourmla, her şeyi abilerinden bekleme terbiyesiz eşek.
Ama al hadi, bunu da not düşelim.
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER