#
#

Russell35

Her zaman , her yerde GÖZümüz en TEPEde ...

Russell35, foruma yazdı.
Jahovic kendisinden gol beklendiğini düşündüğü için biraz gergin ve üzgün görünüyor ama adamın orada bulunması bile ciddi faydalı. Bir kere kesinlikle futbolu biliyor. Defans oyuncularını çok iyi sürüklüyor, hava toplarını alıyor, sırtı dönük oynuyor. Ona henüz gol pozisyonu gelmedi gibi ama diğer oyunculara çok iyi alanlar açıyor. Bence çok faydalı.
 
Obinna Pokodan çok daha temiz savunma yapıyor. Sertliği de dozunda, topu oyuna da iyi sokuyor. Sadece bazen pas atarken biraz yavaş davranıyor gibi. Umarım o konuda da geliştirecek kendini. Çok çalışkan, düzgün bir adam belli ki.
 
Atınç, Alpaslan maşallahları var.
 
Diabate golün pasını harika verdi. Onun dışında biraz konsantrasyon problemi var gibi geliyor bana. Aslında kumaşı iyi. Adapte olursa faydalı olabilir.
 
Ndiaye çok çalışkan. Savunması da çok iyi, çok da güçlü. Güzel de pozisyonlara giriyor. Birde karşı karşıya pozisyonlarda daha etkili olabilse çok iyi transfer.
 
Halile Maşallah. Bu takımdan gitmesine en çok üzüleceğim oyuncu olur.
 
Soner yine temiz ve kaliteli oynadı.
 
Takım halinde güzel bir uyum yakaladık. Ünal hoca da güzel bir enerji kattı takıma. Bence daha da iyi olabiliriz zaman içerisinde. Hocaya güvenmek lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Şu ligde hakemler tarafından o kadar hakkımız yendi ki artık hakkımız yendiğinde bile şaşırmaz hale geldik.
 
Artık şu ülkede hakemler bir standardı yakalasın. Kimsenin hakkı yenmesin. Adil bir mücadele gerçekleşsin. Lehimize karar beklemiyoruz, aleyhimize dahi olsa doğru kararlar verilmesini bekliyoruz. Ligdeki kimi takımlarımız da hep kayırılmayı beklemese hakemler daha rahat, daha doğru kararlar verebilir. Her hafta hakemlerin konuşulmasından da bıktık. Artık iyi futbolu konuşalım. Güzel ataklar, performanslar, istatistikler vs konuşulsun. Bu şekilde ligimizin gelişmesi çok güç.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Transferlerdeki hatalardan yıllarca ben de şikayet ettim bu platformda. Bazen de şans işi bu transfer olayı. Scarionenin, Kamil wilczekin, Borgesin gelirken bizi sevindirmesi ama performans alamamamız gibi. Şu an Gassamanın ücretinden en çok şikayetçi olan Sepildir herhalde. Kaç kere yollamaya çalıştılar adamı. Ama şu an performans vermeye çalışıyor oyuncu. 3 yıl önce yapmış olduğumuz transferi şu şartlarda eleştirmenin bir anlamı yok onu söylemeye çalışıyorum. Ndiayenin, Nwobodonun, İrfancanın, Markonun aldığı paraları tartışacaksak tartışalım şu esnada. Çünkü onlar daha güncel transferler ve tahminen fiyata oranla gayet iyi performans aldığımız oyuncular olduklarını düşünüyorum. Bu da transfer konusunda daha iyi yolda olduğumuzu gösteriyor bana göre. Bence Jahovic hamlesi de çok doğru bir hareket oldu. Ben biraz daha doğru hareket etmeye başladığımızı düşünüyorum transferde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Eğer Sepil kendini ve kulübü kazıtlatmıyorsa kimin ne kadar aldığının o kadar önemi yok bence. Vakti zamanında çok verilmiştir. Şimdi indirim isteniyordur. Aynı indirim Castrodan, Betodan da istendi. Kendileri yanaşmadı. Yollar da ayrıldı. Şu anda bana göre Betodan daha faydalı olabilecek bir kaleci aldık. Gassama gider başkası gelir. Önemli olan bundan sonraki transfer tercihleri ve politikası. Sepil ticareti gayet iyi bilen bir adam. Ne kulübü, ne kendini zarara sokacak hareketlere girişeceğini sanmıyorum. Bu zamana kadar ki hataları da futboldan yeterince anlamadığı içindi. Bu seneki transfer politikası ise bence hiç fena değil. Bu zamana kadar hatalar yapılmıştır transferlerde, bunda hepimiz hem fikiriz ama yapa yapa da kendilerini geliştirmeye başladılar gibi görünüyor. Ben bundan sonra daha doğru hamleler yapan bir Göztepe bekliyorum açıkçası.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Gassama bize geldiği zaman ligin en iyi sağ beklerinden birisiydi. Kaldı ki formda bir Gassama yine ligin en iyi sağ beklerinden biri. Geldiği sezon sakatlıklar yaşanana kadar soldan Traore, sağdan Gassama sağlam yardırıyorlardı. Ayrıca milli takımında Afrika kupasının en iyi ilk 11ine seçilmiş oyuncu. Sonra ne olduysa düşüşe geçmeye başladı. Duygusal bir adam muhtemelen. Hocanın oynatmaması, taraftarın eleştirileri psikolojik olarak çok düşürdü Gassamayı. Şimdi tekrar formunu bulmaya başlıyor.
 
Ayrıca Beto, Castro, Ghilas, Scarione, Poko hepsi çok pahalı oyunculardı. Onlar gidince o dönemden onlardan daha ucuz olmasına rağmen pahalı oyuncu olarak Gassama kaldı.
 
Bence bizim taraftar her şeyi gereksiz eleştiriyor. Takımda mücadele etmeyen oyuncu yok. Herkes kapasitesince elinden geleni yapıyor. Eleştiriler de yapıcı değil, genelde yıkıcı. Sepili bile hunharca eleştiren bir taraftar kitlesi oluştu. Bu bakış açısı faydadan çok zarar veriyor. Düne kadar bir dikili taşı olmayan kulüp nerelere gelmiş ve geleceğe dair neler vaad ediyor. Hala insanlar nereden eleştirebilirim derdindeler.
 
Biraz keyfini çıkarın şu mücadelenin arkadaşlar. Bu bir yolculuk. Pandemidir, ekonomidir herkes zaten yorgun anlıyorum ama sıkıntıları da yine aynı şartlarla boğuşan Göztepe camiasından çıkarmamak lazım. Görünen o ki Sepil başkan da, Ünal hoca da, futbolcular da imkanlar dahilinde en iyisi yapmaya çalışıyot. Bize de taraftarlar olarak birlik olup desteklemek düşer.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Türkiye'de o şeffaf düzen çok mümkün değil bence şu an. Futbol bağlamında dürüstlük de çok mümkün değil. Bknz fb,gs,bjk transferleri vs. Transfer limitleri dengesizlikleri, borçlanma uygulamaları, vergi adaletsizlikleri falan sürdüğü sürece öyle bir şeffaflık kimse beklemesin bence. Çünkü oyunu kurallarına göre oynamak için şartlar müsait görünmüyor.
 
Mehmet Sepil dürüstlüğüyle, vizyonuyla Türkiye'ye çok fazla bu anlamda. Kendini zora sokacak işlere girişeceğini de sanmıyorum. Türkiyedeki futbol ekonomisini en çok eleştiren adamların başında geliyor. Borçlanmaya karşı. Alt liglerden buraya kadar gelmişiz. İyi kötü süper ligdeyiz. Transferleri ben de eleştiriyorum, yönetimi de çok eleştirdiğim oldu bu zamana kadar ancak ekonomik bağlamda şeffaf yönetim anlayışını beklemek de hayalcilik olur bence.
 
Ben Sepil başkanın dürüstlüğüne, vizyonuna güveniyorum. Semtin ortasında mis gibi stadımız var. Alt yapı tesisi yapmak için elinden geleni de yaptı, başka şeyler de deneyecek belli ki. Süper ligde kalıcı bir takım oluşturdu. Göztepe'nin tarihinde Göztepe'ye en çok katkı sağlayan kişi. Tabiri caizse koskoca kulübü taraftarın da desteğiyle tek başına sırtladı yıllarca. Bu adama bu denli eleştirileri çok anlamsız buluyorum. Bu zamana kadar Göztepe'mizin neler yaşadığını çabuk unutuyoruz gibi geliyor bana.
 
Bana göre efsane başkandır kendisi. Olur da Göztepe'yi borçlandırırsa, zor durumda bırakırsa ya da böyle bir durumu hissedersek bu gibi konuları konuşmak daha doğru olur. Şu esnada borçsuz Göztepe ile ödemelerin zamanında yattığı, kendine ait semt stadı olan, Süper ligde kalıcılığı sağlamış, transferde de doğru adımları atmaya başlayan yönetimi şeffaflık konusunda eleştirmek anlamsız geliyor bana.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ünal hoca hücum konusunda takıma güzel katkı sağlamaya başladı. Savunmayı da biraz daha diri yapabilirsek baya iyi takım olabiliriz. Zaman zaman göze hoş gelen oyun bile sergiliyoruz.
 
Son 3 haftadır ısrarla Ünal hocayı savunuyorum ancak şunu söylemem lazım. Maç sırasında oyuncu değişikliklerini başarılı bulmuyorum hocanın. Soner, Jahovic, Zulj, Halil çıktı. Ondan sonra fazlasıyla defansif oynadık. Kontra şanslarını da zora soktuk. Takımı hücumda tutan bütün oyuncuları çıkarıp savunmacı almaktansa orta sahayı kuvvetlendirmek daha doğru olabilirdi bence. Çünkü biz savunmaya yığılınca rakibe de karambol şansı veriyoruz. Onun dışında maç boyunca az pozisyon vermemize rağmen o az pozisyonlarda gol yemeyi de başarıyoruz. Bu konularda gelişme sağlarsak ben Ünal hocadan çok memnunum.
 
Takımın geçiş oyunu, paslaşması, yardımlaşması, farklı atak kombinasyonlarını denemesi keyif veriyor. İlk iki maç olan Denizli ve Bjk maçı dışında tüm maçlarda sahaya ağırlığımızı koyduk. Bu takım ve Ünal hoca birbirine alıştıkça daha iyi de olabiliriz. Biraz da futbol şansı lazım.
 
Ünal hoca gelirken hocanın Ts dışındaki performansı ve kariyeri beni endişelendirmişti ama hiç ummadığım kadar iyi top oynatıyor takıma. Denizli maçı sonrasında özellikle eyvah dedim. Ama sonraki oynadığımız futbola şaşırdım açıkçası. Savunma ve oyuncu değişiklikleri konusunda da umarım daha iyi olabiliriz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ünal geldi neredeyse şakır şakır top oynuyoruz. Palut döneminde çoğu maçta kaleye şutumuz yoktu. Sürekli karşı takım atak yapıyordu. Orta sahayı geçmekte zorlanıyorduk. Üst üste 3 pas yapamıyorduk. Tamam Ünal hocayla 4 maçta iyi puan toparlayamadık ama oynadığımız oyunun çok daha pozitif olduğu açık (Denizli maçı dışında ve Bjk maçının bir bölümü dışında). Siz bu son maçları izlediniz mi gerçekten? Çoğu kişi tutturdu Ünal gitsin diye. Son 2 3 senede neredeyse ilk kez takımı atak yaparken izliyoruz. Ceza sahası etkinliğimizi arttırmamız lazım o ayrı ve her gelen atağı yememek lazım. Zulj konusunda ben de oynamasını isterim ama antrenman performansını, takım oyununa genel katkısını biz buradan göremiyoruz. Belki de hocanın bir bildiği vardır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Zulj hiç savunma yapmıyor, pas atmıyor, pozisyonlarda müsait arkadaşlarına pas vermiyor, illa kendi vuracak. Gollerde başkası atınca sevinmiyor bile. Kendini takımdan üstün görüyor gibi bir hali var. Layayt duruyor. Bırakın da hoca disiplin sağlasın. Formayı hakedene versin. Oyuncular forma için mücadele etsin.
 
Söylediği istatistikler konusunda da Ünal hoca haklı. Takım daha iyi top oynuyor ama puan alma konusunda daha iyi strateji uygulamalıyız belki de. Daha riskli bir oyun anlayışımız var şu an geçmişe göre.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ben de şunu anlamıyorum sosyal medyada gördüğüm hemen hemen her mesaj Ünal Karaman gelsin yazıyordu. Şimdi de hemen hemen herkes Ünal Karaman gitsin diyor.
 
Yönetim taraftarı dinlese suç, dinlemese suç.
 
Ben hiç bir zaman Ünal Karaman gelsin demedim mesela. Ya yabancı hoca gelsin ya boştaysa Okan hoca gelsin dedim. Şimdi de eğer saçma oyuncu tercihleri ve değişiklikleri yapmayacaksa Ünal hocayla devam etsek iyi olur diyorum. Dün kimin hakkıydı maç, Malatya maçında kimin hakkıydı maç. Palut döneminde şansımız çok yaver gitti. Yoksa her maçta mahkum oynuyorduk. Şansımıza puan aldığımız çok oldu o zaman. Şimdi de şanssızlığımıza alamadığımız oluyor. Ünalın hataları var ama düzeltilemeyecek hatalar gibi durmuyor.
 
Neyse şunu söylemek istiyorum madem herkes Ünal Karaman kötü teknik direktör diyordu o zaman bu kadar çok kim gelsin dedi sosyal medyada bu hocaya.
 
Sepile kızıyordum taraftarı hiç dinlemiyor diye ama artık hak vermeye başlıyorum kendisine. Borgese herkes come to Göztepe yazıyordu, Gassamaya herkes come to Göztepe yazıyordu, Pokoya herkes come diyordu falan. Sonra niye kadro dışı bırakılmıyor bunlar diyorlar. Yau arkadaş sözleşmeli deli gibi para alan adamı kadro dışı bırakmak o kadar kolay mı. Oyuncu, hoca vs fayda sağlamadıktan sonra bunları söylemek kolay. Önemli olan bunlar gelmeden önce bu durumu sezmek ve transfer etmemek.
 
Daha düne kadar çoğu kişi Halile laf ediyordu. İrfancana laf ediyordu. Sonere laf ediyordu, Ndiayeye laf ediyordu. İki hafta geçiyor bu sefer tam tersi övmeler falan filan. Arkadaş taraftarın bir istikrarı yok zaten. Sonuç taraftarı olmuşuz biz. Kazanınca övmeler, kaybedince istifa demeler.
 
Herkes Zulj 3 gol attı diye övüyor. Zuljun goller dışında ne katkısı oldu o maçlarda. Son vuruşları çok iyi ama onun dışında takımı 10 kişi gibi oynatıyor bence. Bencil, kimseye pas atmayan adam. Savunma da yapmıyor doğru dürüst. Keşke kendini vererek takım aidiyetiyle oynasa ama ben o enerjiyi almadım kendisinden.
 
İlhan Palut zamanında herkes her hafta aynı taktikle aynı kadroyla oynuyoruz diye laf ediyordu. Şimdi takım her hafta farklı şeyler deniyor. Tahmin edilebilir bir oyunumuz yok. Maçın genelinde etkili olan taraf biziz ama puan alamıyoruz. Şimdi de Ünal hoca gitsin deniyor. Her hafta farklı şeyler denemek de iyi değil ama sistemi oturtursak belki de iyi oynayacağız. Neyse bizim taraftarda çok acayip linç kültürü başladı.
 
Herkes aynı anda Halile yüklenir, Herkes aynı anda Paluliye yüklenir, herkes aynı anda Alpaslanı över, 3 hafta geçer herkes aynı anda Alpaslana defol der.
 
Bu takımda taraftar dinlenirse her hangi bir konuda istikrar mümkün değil. Çünkü çok ani duygu değişimleri içerisindeyiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER