#
#

Russell35

Her zaman , her yerde GÖZümüz en TEPEde ...

Russell35, foruma yazdı.
Siz duran toplar dışında Yalçın ve Sonerin hiç hücuma katıldığını gördünüz mü?
İlhan hocanın korkak futbol anlayışından dolayı sorun yaşıyoruz. Çok az kişi hücum yapıyoruz. Sürekli savunmada bekliyoruz. Savunmada beklersen rakip böyle sürekli atak yapar. Bu oyun anlayışından kurtulmamız lazım. Bu felsefe ile hem atak yapmakta zorlanıyoruz, hem de rakibe gel de at diyoruz. Kadromuz kötü değil, oyun anlayışımız kötü.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Satın alma opsiyonuyla kiralanmış. Adamlar isterse, biz vermek istemesek de satmak zorunda mu kalıyoruz? Bilgisi olan?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Mehmet Sepil başkana çok geçmiş olsun. Şifa diliyorum.
 
Hoca konusuna gelince. İlhan Palut bence kendine de, oyuncu kadrosuna da güvenmiyor. Bu sebeple oyuncuları da demoralize ettiğini düşünüyorum. Ne olduysa hücum yapmaya korkar bir hale geldi. Oysa mecbur kaldığımızda fena da hücum yapmadığımızı görüyoruz. Normal şartlarda hücuma çıkarken ileride olabilen oyuncu sayımız 3(ÜÇ). Üç kişiyle bu kadar atak yapılır. Dikkat edin Halil, Brown, Tripiç(Bazen Guilherme) dışında hücumda çoğalabilen bir yapımız yok, çünkü hoca hücum yaparken kalabalık gitmeyin diyor herhalde. Bu kadar az kişi hücum yapmayı düşünürsen, planladığın kontra atağı da yapamazsın, atakların da cılız zorlamadan öteye geçemez. Hocanın oynattığı oyun sistemi korkak bana göre. Biz atak yapamadıkça rakip de bastıkça basıyor. Ne de olsa üzerine gelebilen bir rakip yok. Palut felsefesi "Önce durdur, sonra vur" ama biz sadece durdurmaya çalışmakla uğraşıyoruz. Daha kalabalık hücum etme cesareti gösterebilmeliyiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Takım o kadar az pozisyona giriyor ki forvet oyuncu da pozisyon gelince heyecan yapıyor
ve az pozisyon olunca kaçan gol de daha çok göze batıyor. Ayrıca bizim forvetler top alabilsin diye deli gibi koştukları için gol atacak güç de kalmıyor adamlarda. Demba Ba o kadar koşmuyordu.
 
Bence Ideye kötü oyuncu değil ama süper oyuncu da değil. Şu ana kadar görebildiğimizden daha iyisini yapabilecek bir oyuncu. Maalesef gerçekten forvetleri besleyemiyoruz.
 
Jahovic ve Damba Ba döneminde özellikle Traore ve Sabri atağa müthiş destek veriyorlardı. Sabrinin bir çok asisti vardı. Hücumcu kanat gibi oynuyordu. Traore hücuma destek verdiğinde yardırıyordu adeta. Ver kaçlarla gol pozisyonuna giriyordu veya asist yapıyordu. Bekler hücuma yeterince destek veremeyince atağa çıkmakta çok zorlanıyoruz. İlhan Palut da savunma güvenliği için son maçlarda bekleri hep geride tuttu. 3 4 kişi atağa çıkmaya çalışınca da ataklar cılız oluyor böyle.
 
Burekoviçi hem fiziksel, hem hız olarak fena görmedim. Berkan yerine adapte edilebilmeli. Marko savunmada fena değil bence. Alpaslan öne kaydırılabilir. Soner yerine Mossoro oynayabilir bir iki hafta. Guilherme ortada daha etkiliydi bence. Ya da forvet arkası Ndiaye denenebilir. Ideye de hücumda oynar. Palulinin savunması gayet iyi. Gassama oynarken görüyoruz o kanattan çok pozisyon veriyoruz. Paluli hücuma da destek vermeye çalışıyor. Takımın en çok koşan oyuncularından belki de. Çok çabalıyor. Ondan daha çok hatasını görüyoruz çünkü her pozisyonun içinde adam. Berkanın savunması da zayıf sol kanatta. Şu Nwobodoyu da görelim artık.
 
Sonuç olarak hoca sağlam temellere dayanan farklı şeyler deneyebilmeli. Takım bu kadar gömülü oynamamalı. Rakiplerden korkarak oynuyoruz. Hafta içinde de muhtemelen futbolcuları disiplinden koparmamak için rakip çok tehlikeli güçlü diye uyarıyor ama aşırısı kendini güçsüz hissettiriyor futbolculara.
 
Daha önce de yazdım ben takımın bu kadar kuvvetsiz, yeteneksiz olduğuna inanmıyorum. Futbol felsefemiz çok korkakça. Savunma, ve önündeki ikili ve bekler çok gömülü oynuyor. İlhan Palut kendine güvenmediği için takıma da güven aşılayamıyor. Pro lisansının olmaması bile psikolojik açıdan bir handikap.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Nwobodonun geçmişten bir videosuna bakmıştım çok fazla top kaybı yapıyordu ve dağınık oynuyordu. Poko gibi. Nwobodo bizde sonradan girdiği maçta da çok dağınıktı. Umarım yanılırım ama hüsrana uğratabilir bizi. Kendisini esasen görebilmiş değiliz henüz. Belki de iyi çıkar.
 
Ndiayeyi, Burekoviçi, Nwobodoyu maç başından itibaren görebilmek isterim. Çünkü sonradan girdiklerinde zaten taktik maktik yok, bam bam bam şeklinde oynarken, sistemsiz bir şekilde izlemek zorunda kalıyoruz oyuncuları. Kontrolsüz saldırırken, kim nereye koşacağını bilmezken, oyuncular da ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Gerçek performanslarını gösteremiyorlar. Üzerlerinde de kendilerini gösterme baskısı oluşuyor. Yedekte kalan oyuncuları ilk 11e daha iyi adapte edebilmeli teknik ekip. Berkan, Soner formsuzken bile ilk 11 çıkıyorlar. Bu anlayış yanlış. Yedekte kalanlar köreliyor, takıma adapte olamıyorlar.
 
Gassamayı, Pokoyu da bu şekilde tükettik.
 
Marko Alpaslanın yokluğunda fena değildi bence. Stoper rotasyonu için kötü bir transfer olmamış.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Hocanın gitmesi gerektiğini düşünen biri olarak oyunculara da sitemim var. Soner büyük düşüşte. Bence dinlendirilmeli. Berkan geçen seneye göre çok kötü. Burekoviç denenebilir. Gassama fiziksel olarak eskiye göre çok geride ve çok mutsuz görünüyor. Yalçın yetenekli ama daha gelişmeli. Ideye çok yalnız kalıyor. Golcülükte motivasyon ayrı önemli ve biz golcü oyuncuları yeterince besleyemediğimiz için oyuncuların özgüveni de düşüyor. Top almak için çok geriye geldikleri için ve yalnız kaldıkları için çok yoruluyor forvet oyuncularımız. Ayrıca hücumda çok acemice hatalar yapıyoruz. Paslaşmalarda ciddi sıkıntılar var. Hoca da yeterince çalıştıramıyor olabilir. Futbolcular da gevşemiş olabilir. Ama takımda bir sıkıntılar olduğu açık. Ligin kötü futbol oynayan takımlarındanız. Kadromuzun o kadar kötü olduğuna inanmıyorum. Şu takımın başına bir tane tecrübeli hoca gelmedi süper ligdeyken. Yıllardır aynı sorunları yaşıyoruz. Belki de yabancı bir hoca getirmek gerekir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.

"Ftorres35" dedi ki;

Kısa vadeli hedefler önemli, ama her sene bu dönemlerde kan değişikliği lazım önümüzdeki altı ayı kurtarmak için diyerek nereye kadar
 
FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocanın takıma bir şeyler katabileceğine inansak devam diyebiliriz. Ben de istemem sürekli değişikliği. Hatta İlhan hocayı en çok savunanlardanımdır herhalde ama şu son 3 4 hafta artık iyice geriye gitmeye başladık. Pek ışık görünmüyor İlhan hocayla toparlayabileceğimiz konusunda. İstikrara çok önem veren bir taraftar olarak daha geç olmadan değişiklik olması gerektiğini düşünüyorum maalesef.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Göztepe yattığında ilk eleştirecek olarak Göztepe taraftarıdır. Bugün bütün oyuncularımızın ayaklarına bastı Kasımpaşalı oyuncular. Zemin kötü, top gitmiyor, düşen sakatlık yaşıyor. Kalecimizin suratına yakından sert şekilde top geliyor. Yatma dediğiniz her şey gerçek sakatlık pozisyonları. Bu şartlarda Göztepe yatıyor diyen kötü niyetlidir. Yatsa zaten biz söylerdik Göztepeye yakışmaz yatmak diye.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Sezon sonunda İlhan hocayla devam edilmesi gerektiğini düşünüyorduk bir çoğumuz. Ben de öyle ama şu an itibariyle İlhan Palutla ne kadar devam edersek o kadar kayıp bundan sonrası için. Rüzgar tersten esiyor ve kan değişikliğine ihtiyaç var.
 
Organize atak konusunda tek bir gelişme yaşayamadık. Hızlı hücumu da yapamıyoruz artık. Tüm rakiplere karşı silik futbol sergiliyoruz. Bundan sonrası için iyiye doğru gidiş çok mümkün görünmüyor. Abdullah Avcı denenebilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ege'nin takımı ligde henüz 3 gol atmış. 3'ünü de Ege atmış. 4 haftada 3 gol. Ben Ege'nin golcülüğüne çok güveniyorum ama kondisyon ve fiziksel olarak kendini çok geliştirmesi lazım. Golü kokluyor, son vuruşları da gayet iyi. Hazırlık, kupa maçlarında da genelde gol atmadığı maç yoktu ama süper ligde fiziksel mücadele, dirilik, ayakta kalma, hız vs. önemli. O konularda kendini çok geliştirmesi lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER