#
#

Russell35

Her zaman , her yerde GÖZümüz en TEPEde ...

Russell35, foruma yazdı.
İlhan Palut oyun felsefem de oyun felsefem diye inatçılık yapmazsa gelişime açık bir hoca. Şu ekonomik bakış açısıyla daha iyisini getirebileceğimizi sanmıyorum. İlk geldiği zamanki performansıyla bir yeni sezonu daha hakketti diye düşünmekteyim. Ama değişik şeyler denemeli.Mesela Mossorodansa önlü arkalı Jerome, Kamil denenebilir. Napoleoniyi orta sahada beğenmiyorum pek ama bu maç gerçek yeri olan sol kanada geçti performansı çok iyiydi. Borgesdense Yalçını görmek lazım sahada. Ege bence çok yetenekli Jerome'un yokluğunda en azından belli bir süre alabilmeliydi. Kenarda aynı zamanda Castro var, Poko var. Murat Paluli hücuma katkı sağladı. Orjinal defans Reis o kadar da kötü değildi niye hep yerini başka mevkilerden oyuncularla dolduruyoruz. Kadro ve takım kurgusunda çok sabitiz. Daha değişime açık olmalı hoca. Kadromuz geniş denilebilir aslında.
 
Yönetim transfer konusunda şimdiden harekete geçmeli. Çok yaşlı ve hedefsiz bir kadroya sahibiz. Genç oyuncuların hepsine aynı anda şans verin demiyoruz ama 1 2 tanesi kadroda olabilir. Yoksa bu çocukları kazanamayacağız. Antrenman ayrı, maç tecrübesi ayrı şey. Gençlerimiz oynamadıkça ilk 11 oynayabilecekleri özgüvenine sahip olamıyorlar
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Açıkçası şu son performanslardan sonra kim gitse üzülmem.
 
Serdar istikrarsız gidebilir. Soner ilk yarıdaki performansını sergileyemiyor. Düşünün Başakşehir geçen sene ilk 18de bile düşünmedi. Beto hava topunda çok zayıf ve hatalı goller de yiyor. Alpaslan yetenekli, hırslı ama karakter olarak uyumsuz gibi. Bu oyuncular hangi takıma gitse bizdeki iyi oldukları performansları yakalayamayacaklar ve yedek kalacaklar.
 
Mossoro, Deniz Kadah gidiyor zaten.
 
Castro ile devam edilebilir belki. Standart oyunu olmasa da standart mücadelesi var, elinden geleni yaptığına inanıyorum. Kamil ve Tripiçin gerçek performanslarını seneye göreceğimizi düşünüyorum. Faydalı olacaklar bana göre. İkisi de hırslı. Jeromela sözleşme uzatalım isterim. Çalışkan adam. Sağlıklı bir Atınç çok iş görebilir. Titiyle devam edebiliriz. Berkanla devam edebiliriz as sol bek almak kaidesiyle. Gassama ne olursa olsun fena bir sağ bek değil. Bu sene Afrika kupasından kafası dağınık geldi. Poko sakatlık sonrası düşüş yaşadı, gelecek sezon yine sağlam gelebilir. Halil yedek veya as yine de elinden geleni yapıyor.
 
Serdar, Beto, Soner kesin kalmalı diyebilirdim haftalar önce ama artık gitmelerinden memnun olurum. Çünkü şu geldiğimiz noktada performansları beklenenin çok altında. Gitmeleri onlar için de iyi olacak diyemeyeceğim, kendileri bilir. Napoleoni de oynuyormuş gibi yapıyor sanki. Çok kayboluyor maç içerisinde, gidebilir. Bu adamların hiç biri de ucuz değil.
 
Kalanlarla birlikte, adam akıllı 3 5 transfer yaparsak gelecek sene daha iyi olabileceğimizi bile düşünüyorum.
 
Kendini takımdan yukarıda görenler istediği yere gidebilir. Göztepe başarılarını hep hırslı ve takım oyununun bilincindeki oyuncularla yakalamıştır.
 
Sepil insan sarrafı arkadaşlar en az sen ben kadar bir Göztepeli gibi düşünüyor. Futbolcuların hal hareketlerini gözlemliyordur o da. Yeter ki bundan sonraki transferlerde isabetli davransınlar. Gidenlerin eksikliğini hissetmeyiz öyle olursa.
 
En önemli hareket artık transfer aklı olan insanları dinlemek olur. O karavana transfer fikirlerini verenleri dinlemesinler bundan sonra.
 
Sepil ortaklığında yeni bir yatırımcı gelecekse de ben faydalı olacağını düşünüyorum
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ben Mehmet Sepilin de devam etmesiyle birlikte ortaklık, yeni yatırımcıların gelmesi gibi konulara sıcak bakıyorum. Mehmet Sepilin hataları yok mu, var ama kendisine kızamıyorum. Bana göre Efsane başkandır kendisi. Böylesi bir dönemde bir spor kulübünü ekonomik olarak tek kişinin sırtlanması hiç de kolay değil. Yeni yatırımcılarla Avrupa'da başarılar yakalamamız da daha mümkün görünüyor. Ama Mehmet Sepilin bırakmasını istemem. Çünkü kendisine güveniyorum. Diğer firmalar Göztepe'yi iyi şekilde bırakır mı, borçlandırır mı bilemiyorum çünkü. Sonra tekrar eziyet çekmeyelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Sıra sıra 4 tribün tezahürat olayına çok giriyoruz. Öyle olunca çok mıy mıy oluyor.
Bazı tezahüratlar bütün stad birlikte söylenmeli.
 
Karşılıklı tezahüratlarda (Doğu, Kuzey) - (Batı, Güney) ikili de yapılabilir.
 
Islık, yuhalama şeklinde hakemi ve karşı takımların oyuncularını baskı altına alma konularına daha çok özen göstermek gerekiyor.
 
Karşı takım çatır çatır gelirken Lay Lay Lay tezahüratlarının bir anlamı yok. Böyle olunca maça etki edemiyorsun.
 
Ataklarımızda ateşleyici tezahüratlara daha çok ihtiyaç var.
Haydi bastır şanlı Göztepe
Göz Göz Göztepe
Vur kır parçala bu maçı kazan
Saldır saldır saldır Göztepe vs. gibi
 
Herkesin bilebileceği bir çok tezahürat var. Onlar listelenmeli. Tribünlerin setleri birbiriyle koordineli olmalı.
 
Bunların yanı sıra takımın etkisiz oyunu ve hedefsizlik de bazen tribünü düşürüyor.
 
Takım baskı kurmaya başlayınca taraftar da gaza geliyor. Sonra taraftar da takımı gaza getiriyor. Böyle karşılıklı bir etkileşim var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Tripiç'i de Kamil'i de beğendim. Alışınca baya faydalı olacak gibiler.
 
Serdar, Halil, Napoleoni, Soner, Alpaslan 4 hafta önce formlarının zirvesindeydiler. Şansımız da yaver gitti. İyi sonuçlar aldık. Bu oyuncuların hepsini o günlerde biz de övdük, medya da övdü. Ama çeteden ziyade bu oyuncular karakter olarak çok profesyonel değil. Dolayısı ile biraz ekstra ilgi oluşunca fiziksel ve zihinsel olarak düşmeye başladılar. Konsantrasyonları azaldı. Kendilerini daha yüksek görmeye başladılar ama esas başarıları yüksek konsantrasyon ve çabalarından kaynaklanıyordu. Onu kaybedince vasat oyuncular haline geldiler. Kötü niyet olduğunu düşünmüyorum ama o mütevazi ruhu kaybettiler. Gelinen nokta bu.
 
Bu form ve dikkat düşüklüğünü hoca görüp rotasyona gitmeliydi. Geçen haftalarda Tripiç oynamalıydı mesela. Napoleoni de çok kayıp. Mossoroyu oynatabilirdik.
 
Kamil forvet arkası olabilir. Jerome ve Kamil sahadayken daha etkili olabiliriz.
 
Fazla sabit fikirlerin peşinden gidiyoruz şu an. Değişiklikler lazım. Formasyon olarak da, rotasyon olarak da.
 
Hiç bir oyuncu yerini garanti görmemeli. Sahada da, seneye de.
 
Soner ve Serdarla sözleşme uzatalım diye düşünüyordum ama şu an yenilenmese de olur düşüncesindeyim.
 
Son 3 4 haftada dikkat ederseniz çok yerde yatmaya başladı takım. Bu da gevşediğimizin bir göstergesi. Kupada elenmek hataydı. Ligde hedef koymamak hataydı. Sürekli aynı oyuncularla sahaya çıkmak hataydı.
 
İlhan hocanın iyi olabileceğini düşünüyorum. Bunları kulüp olarak da camia olarak da teknik direktör olarak da hep beraber tecrübe ediyoruz. Formu düşen oyuncularda ısrarcı olmamak lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Rotasyon, rotasyon, rotasyon.
 
Kamil, Tripic, Jerome, Leo, Paluli çalışkan adamlar, kendini göstermek isteyen adamlar ilk 11'e.
 
Kendini bişey sanmaya başlayan, lakayt adamlar, takım ruhunu kaybetmeye başlayanlar yedeğe.
 
Geçen sene ve bu sene Deniz Kadahla Jerome'u önlü arkalı çok denedik. Onu bir de Jerome ve Kamille deneyelim.
 
amanında Adis ve Umut Nayir'le güzel karşılık almıştık. Tek bir taktik ve anlayışla futbol oynanmaz. Alternatif oyun stilleri gerekli.
 
Bizi çözebilen rakiplere karşı B planı lazım.
 
Ve kimse yerini garanti görmemeli. Formsuzsa, gevşemişse değiştircen.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Halil, Serdar biri veya ikisi haftaya kesik yemeli.
 
Kimse yerinin garanti olmadığını bilmeli.
 
Gelecek hafta için kadro isteğim;
 
Beto
Paluli, Alpaslan, Titi, Leo
Soner(Borges), Castro
Tripic, (Kamil)Mossoro, Serdar
Jerome
 
Düşüşte olan, şımaran oyuncular var.
 
Alternatif taktikler de denemeliyiz. Yedekteki oyuncular da ilk 11 oynayabileceğini bilmeli. Sürekli aynı 11'le oynanmasına sıcak bakmıyorum. Bu sıralama bize yeter düşüncesindeki ve vizyonundaki oyuncularla gerekirse sözleşme yenilemeyelim.
 
Bu takımdaki oyuncular büyük düşünmeli, her maçta istikrarlı olmaya çabalamalı, kişisel disiplininden ödün vermemeli. Bu maçta lay lay lom oynadı bazı oyuncularımız. Ciddiyet yok.
 
Sonerde de düşüş var. Napoleoni zaten 1 maçta var 3 maçta güya var. Berkan da o eski formunda değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Kategori kalkınca da ortada yığılmanın önüne geçileceğinin garantisi yok. Yine merdiven boşluğu sıkıntısı yaşanabilir. Ayrıca her ne kadar kategoriye karşı olsam da bu fiyatlandırmanın kenardan maç izleyeceklere daha uygun bir şeyler sunalım bakış açısıyla yapılmış olabileceğini de düşünüyorum. Bütün tribün 900 tl'de olabilirdi.
 
En başta hepimiz buna karşı çıkarken hemen listeler hazırlanılıp yer kapma mücadelesine girişildi. Bundan dolayı kategori konusunda protesto etme şansımız dahi kalmadı. Bu konuda kombineler alınmadan tepki konulması gerekiyordu.
 
Daha en başta o tepkiyi veremediysek ve kategoriyi kabul edip kombineleri bu haliyle aldıysak 900 tl verenle 700 tl verenin aynı yerden izlemesi anlamsız.
 
Kombineleri çıktığında toplu şekilde kategoriye hayır hareketi yapılmalıydı.
 
Şu şekilde, maratonda isteyen istediği yerde otursun demekle, kale arkasından bilet alan Vip'den maç izleyebilsin demenin neredeyse bir farkı yok. Fiyat farkı varsa insanların satın almış olduğu koltukta oturmak istemesi çok doğal.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Birincisi yeni stadla birlikte daha önce maça gelmeyen çok kişi de maçlara gelmeye başladı. Tribündeki taraftar sayısı arttıkça genele bakılınca bağıran taraftar sayısı düşüyor. Her takım için geçerli. Böyle bir şey var. Alt liglerde maça gelen taraftarlar daha ateşli ve daha kulübüne bağlı taraftarlar oluyor genelde. Lig yükseldikçe ve stad büyüdükçe yeni katılanlarla durum değişiyor tabii. Ücretlerin yükselmesiyle yaş ortalaması da yükseliyor.
 
İkincisi çok tezahüratımız olmasına rağmen sürekli belli 3 4 tezahüratı yapıyoruz. Zaman zaman ayrı ayrı 4 tribünün bağırması güzel olsa da bunu sürekli yapmaya başlayınca maça etkimiz azalıyor. Tribün grupları belki de bir araya gelip maç öncesi bugün yapılacak tezahuratlar listesi yapmalı. Bu kadar zengin repertuvarımız varken değerlendirememek garip.
 
Bunların dışında zaman zaman doğu güney birlikte - batı kuzey birlikte karşılıklı tezahürat yapılabilir. Daha güçlü bir ses oluşacaktır.
 
Daha yeni stadda Sepil başkanı onore edici tezahürat bile yapmadık.
 
Göz Göz Göztepe tezahüratını bile hakkını vererek yapmış değiliz.
 
Top rakipdeyken basss, ıslık vs gibi rakibe baskı yapıcı tribün hareketlerinin ne kadar etkili olduğunu maçın ikinci yarısında gözlemleme şansımız oldu. Bu açıdan maç takibi de tribün performansımız için önemli. Bazen tezahürattansa ıslık ve böğürtü de gerekli olabiliyor.
 
Bu gibi konularda tribünümüzde bir organizasyonsuzluk göze çarpıyor. Ama zaman içerisinde bunları aşmamak için sebep yok. Stada daha yeni yeni alışıyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Bence ücreti çok yüksek olmayacaksa Jerome'la da sözleşme yenilenebilir. En kötü ihtimal iyi bir yedek olur. Maç sıkıştığında oyuna girince hava topu hakimiyeti ve mücadele gücü ile işe yarar. Çift forvete dönülebilir. Pres yapar. Hali hazırda oturmuş oyun sistemimize uygun bir oyuncu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER