#
#

Russell35

Her zaman , her yerde GÖZümüz en TEPEde ...

Russell35, foruma yazdı.
Ben de Yasin iyi oyuncu olmasına rağmen takım içi sorun çıkarıyor mu acaba diye endişeleniyorum.
 
Ayrıca geçen sene herkes golcü istiyordu Eren alınınca mecbur sustuk ama Jerome Erenden daha iyi bence. Bu takımın şu an hem çok iyi on numaraya hem çok iyi bir golcüye ihtiyacı var. Bu iki transfer olsa ilk 6'ya bile belki oynayabileceğimizi düşünüyorum. Orta sahayı ofansif olarak doğru dürüst kullanamayınca kanatların da verimi düşüyor. Yoksa Serdar, Yasin daha etkili olabilecek oyuncular.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Taraftardan kimse Avrupa Kupası, üst sıralar falan beklentisinde değil artık. Takım lig düşmesin diye transfer dilenir hale geldik. Akıl alır gibi değil şu anki durumumuz. Nasıl büyük bir hayal kırıklığı bu yönetim. Nasıl bu hallere geldik gerçekten çok ilginç.
 
Oyunculara tek lafım yok. Ellerinden geleni yapıyorlar bence. Eksikleri olan ve kapasitesi düşük bir takımız maalesef ve 10 numara eksikliği takımın dengelerinibozuyor. Takım ve oyuncuların hem bireysel hem birbirlerine karşı olan özgüvenleri sarsılıyor.
 
Umuyorum transfer arayışında değiliz konusu fiyat arttırmasınlar diye ilgilendikleri futbolculara karşı bir taktiktir. Diğer türlüsü akıl tutulması olur bana kalırsa.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Bu hafta görmek istediğim kadro;
 
Beto
Paluli, Sanneh, Titi, Leo
Poko, Castro
Serdar, Yalçın(Alpaslan), Yasin
Ege
 
Geçen seneki kemik kadroyla çok iyi oynamadığımız açık. Bari gençleri aralara serpiştirelim ki heyecan oluşsun.
 
Yasin, Halil, Eren çok tahmin edilebilir oynuyorlar. Arkaya ani koşu yapan, tek farklı şeyler deneyen ilk 11 oyuncumuz Serdar. Diğer hücum oyuncularının hepsinde rotasyona gidilebilir. Kaybedeceksek de gençlerle kaybedelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ben Mehmet Sepil'in neredeyse Göztepeyi artık eskisi gibi sevmediğini düşünmeye başlıyorum. Öyle gibi hissediyorum nedense. Transfere mümkün olduğunca para harcamak istemediğini gözlemliyoruz zaten. Müthiş bir bıkkınlık var gibi. Başarı falan da çok umurunda değil sanki. Stadyum konusunda heyecanını sürdürdüğünü düşünüyorum ama oyuncu transfer etmekten çok sıkılmış bir hali var. Taraftara karşı o eski sempatisinin olduğunu da çok düşünmüyorum.
 
Ya başkanın ciddi bir ekonomik sıkıntısı var ve bundan dolayı yoruldu, ya da Göztepe'de bazı yaşadığı şeyler onu kulüpten soğuttu. Herhangi bir oyuncuya para vermekten rahatsızlık duyuyor gibi. Söylemlerinde ve davranışlarında da ciddi değişiklikler söz konusu. Bir hedefsizlik hissediliyor. Tamer Tuna röportajında "Hedeflerim kendimden büyük diyordum ama bu sene doğrusu o hedefleri gerçekleştirecek bir durumda değiliz" diyordu. Yani ben Tamer Tuna'nın transfere gerek yok dediğini sanmıyorum. Scout ekibini de çok eleştirdik ama belki de o önerilen oyuncular da veto edildi.
 
Sepil başkanda ciddi bir felsefe değişikliği gözlemleniyor. Umarım hayırlısı olur kulüp için de, Sepil başkan için de. Çok eleştirmek istemiyorum kendisini bu zamana kadar ki katkılarından dolayı ancak böyle sürerse o kadar yaptığı güzellik 2 3 transfer yapmaması sebebiyle unutulacak. Taraftarla arasına ne kadar mesafe koyarsa kulüp o kadar kötüye doğru gidiyor. Sanki bir başıboşluk var kulüpte. Geçen sene de hissediliyordu. Son 5 haftada başkan geldi kulüp ve takım kendini toparladı.
 
Şu anki durum çok can sıkıcı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
İlk haftadan böyle karalar bağlamayı, olumsuz olmayı doğru buluyorum ben. Transfer sezonu sürüyor. Daha geçen sene bitmeden eksikler söylendi. Eksikleri ilk kez bu hafta görmedik. Takımın uyum sorunu gibi bir durum zaten söz konusu değil. Geçen sezondan beri aynı oyuncular birlikte oynuyor. İlk haftalar bunlar diyemeyiz. Eksikler bilinmesine rağmen doğru transferler yapılmadı. Hala vakit var. Belli bir tepki konmazsa o transferler yine yapılmayacak. Eğer eksikler giderilmezse sezon içerisinde maalesef protestolar oluşur. Takımın borcu yok diye sürekli söylenip elzem transferler yapılmazsa eleştiriler tabii ki gelir. Geçen seneye kadar Sepil başkanı eleştireceğiml aklımın ucundan geçmezdi. Ama şu an çok farklı bir duruma gelmiş durumdayız. Bu arada bu hafta kaybettiğimiz Antalya da ligin zayıf ekiplerinden. Üstelik çok da eksikleri var. Hazırlık maçlarını da Süper lig ayarında takımlarla oynamadık, onlara bile atak yapmakta zorlanıyorduk.
 
Bu takıma gerekli transferleri yapmamak mucize beklemekten başka bir şey olmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Maç ile ilgili tahminlerim;
 
Beşiktaş gol atamazsa berabere biter.
 
Beşiktaş kaç gol atarsa o kadara karşı sıfır biter.
 
Olur da Beşiktaş kendi kalesine gol atarsa gol hanesine sıfır dışında bir rakam yazılabilir.
 
Ayrıca Beşiktaşın denemek istediği genç oyuncular varsa bu maç tam o maç. Genç oyuncuların yıldızlaştığı rakiplerden Göztepemiz.
 
Yine Goool diye bağıramayacağımız maçlardan biri olur. Tüm oyuncularımız elden geleni yapar ama takımı pozisyona taşıyacak oyuncu olmadığı için belli bir süreden sonra oyuncular da umudunu kaybeder. Maçın son dakikalarında tribünlerimizin sessizliği içerisinde yankılanan bitiş düdüğü ile maç sonlanır.
 
Kapanış
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
"TAHMİNİ"
 
Sepil başkanın yaklaşımı;
 
Takımın ihtiyaçları var ama o paraları verip transfer yaparsak gelir gider dengesi oluşmuyor. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Dolayısı ile eldeki kadroyla ligde kalma mücadelesi verelim. Öyle böyle bir şekilde ligde kalırız. Ne gerek var golcüye o kadar para vermeye, ucuza da gol atacak oyuncu bulunur. Geçen seneki takım ligde kaldıysa bu sene de kalmayı başarırız. Hem heyecan olur. Oyuncu almaya gerek yok böylelikle belki genç oyuncuları da kazanmayı başarırız. İyi bir talip çıkarsa da o sırada takımı devrederim. Zaten benim Amerikada işlerim var. Artık çok fazla ilgilenemiyorum kulüple. Süper lige de çıktık. O eski heyecanı da yaşayamıyorum artık. Taraftar da sürekli transfer istiyor ne yapsak yaranamıyoruz. Ne olacaksa olsun bitsin. Boşa o oyuncuya, bu oyuncuya para vermenin anlamı yok. Ne yapsak zarar ediyoruz zaten. Talat sen de bir şeyler söyle de taraftar boşa transfer beklemesin. Tamer sen de şu genç oyuncuları oynat taraftar eleştiremez o halde seni. Sol beke de ucuza Leo'yu alalım, biladerimiz der laf edemezler.
 
Keşke hayallerimi duysanız uyuyamazsınız demeseydim. Taraftarın beklentisini yükselttim. Şansımıza Demba Ba iyi çıktı, Jahovic beklenenden iyi performans sergiledi. Şimdi öyle oyuncuya o kadar para da veremem. Ligde doğru dürüst transfer yapamayan ekipler de var, biz düşmeyiz herhalde, boşa masraf yapmayalım. Futbolcu arkadaşlar arada siz de göbek falan atın da youtube'a koyalım, taraftar sevinsin, size sempati duysun. Eleştiri gelirse hemen stad videosu paylaşın, garibanlar sevinsin. Stad yapıyor transfer olmasa da olur diyin, bi gaz verin. Bi sıkıntı olursa ben Amerikadan gelirim, bir görünür taraftarın gazını alırım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Kanatta Serdar oynayabilir, dün en efektif oyunculardandı takımda bana göre. Diğer kanada transfer, oyun kurucu, forvet. Yani 3 net transfer şart. Leo da sol bek için yeterli değil ama ekstra masraf olmasın idare edilir bir şekilde. Takım çok gol yemiyor. Hücumda atak bulmakta zorlanıyor, gol atmakta zorlanıyor, hücum zayıf olunca savunmanın da bundan etkilenmesi normal. Yani hücum hattını neredeyse tamamen değiştirmek gerekiyor. Gençlerin durumunu henüz bilemiyoruz tam olarak. Yalçın, Hüseyin, Yusuf yetenekli ama daha çok pişmeleri gereken oyuncular. Maça sonradan alırsın zamanla ilk 11 bile olurlar belki ama şu an ihtiyacı karşılayamayabilirler.
 
Hücum hattındaki oyuncular o kadar yavaş, o kadar tahmin edilebilir, o kadar heyecansız oynuyor ki pozisyon konusunda fırsat bile bulamıyoruz. Bir takımın en pahalı oyuncuları genelde hücum hattındaki oyuncular olur. Sen orayı mümkün olduğunca ucuz oyunculardan kurmaya çalışırsan böyle gol atamadan kapatırsın bir çok maçı. Takımın diğer oyuncularına da böyle yazık olur. Bu kadar kısır hücum hattın varken en azından yetenekli bir oyun kurucu alırsan gol atma şansını bir nebze arttırırsın ama ona bile tenezzül etmezsen bütün eleştirileri kabullenmek zorundasın. Göz var izan var. Bu takım maç 180 dakika olsa şans ve karambol golü dışında kolay kolay gol atamaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Bu takım geçen sene biraz atak yapabiliyorsa o da Jerome sayesindeydi. Jerome'un golcülük özelliği çok yüksek değil ancak bütün şişirilen topları alıp arkadaşlarına kazandırıyordu, topu alıp sırtı dönük bekliyordu, presi de gayet iyiydi, topu hücumda tutmamızı sağlıyordu. Erene top dahi gelmedi. Eren çok yavaş bir adam. Bizim aradığımız golcü değil. Pas gelecek de gol atacaksa vay halimize. Zaten Ereni besleyebilecek ne oyuncumuz, ne oyun yapımız var. Ortadan gelemiyoruz, verkaçla gelemiyoruz, kanattan ortalar ezbere, ya tutarsa diye orta yapılıyor, kanatta sıfıra inmek zaten yok. Bu takımın gol atabilme yöntemi yok.
 
Bakın dün golü yedikten sonra takım tamamen düştü. Çünkü oyuncuların gol atabilme inancı yok. Sonra panik hareketleri başladı, oyunu da kontrol edemedik. Bu takım kolay gol atamaz. Öyle olunca oyuncular moral ve inanç olarak da çöküyorlar. Bu takımda çalım atabilen, uzaktan şut çekebilen, kanatları organize edecek, araya pas atacak orta saha oyuncusu olmadığı sürece kapanan savunmalara karşı hiç şansımız yok.
 
Eren kötü futbolcu olmayabilir ama bizim aradığımız türden golcü değil. Kadro mühendisliği konusunda yine sınıfta kalıyoruz. Bu takıma sutopu takımı yöneticisini getirsen transferde bu kadar anlamsız hareket etmez.
 
Bu kadar mı futboldan bi habersiniz ey yöneticiler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Bana göre kadro şöyle olmalı;
 
Beto
Paluli, Reis, Titi, Berkan
Poko, Castro
Serdar, Alpaslan, Yasin
Ege
 
Sebeplerim;
İlk 11 çok bilindik oldu kadro rotasyonu hep hazırlıklı olmalı.
Gassama kafa olarak milli takımdan dönememiş bence. Formayı garanti de görmemeli.
Berkan Leo'dan daha iyi bir sol bek bana kalırsa.
Alpaslan uzaktan şut çekiyor, ara pas atıyor, savunma yapıyor, kafa golü atıyor, forvet arkasında eldekilerden daha iyi fayda sağlayabilir.
Yasin, Serdar takımdaki en yaratıcı oyuncular şu an.
Forvet için kadroda Jerome olsa Jerome oynasın derdim çünkü çoğu şişirilen topu alıp arkadaşlarına kazandırıyordu o sayede hücumda kalabiliyorduk ve 2 3 kişiyi sürekli zorluyordu. Presi de iyiydi. Eren de o potansiyeli görmedim.
 
Ege hazırlık maçlarında kısa süre içerisinde bir gol attı, bir topu da direkten döndü. Daha fırsatçı ve sürpriz bir oyuncu gibi görünüyor. Değerlendirilebilir ya da Eren oynayabilir.
 
Ama Deniz Kadah yerine özellikle ya Yalçın, ya Alpaslan ile başlanması gerektiğini düşünüyorum. Hüseyin herhalde daha 4 5 hafta hazır olamayacak ilk 18'e bile alınmıyor, Hazırlık maçlarında bile sadece 10 dk şans verildi.
 
Sennah da tam olarak takıma uyum sağlayabilmiş değil. O sebeple birbirini daha çok tanıyan Reis, Titi ikilisi ile başlamak daha mantıklı.
 
Hem oyun anlayışı, hem de kadro olarak farklılıklara gitmezsek zaten kolay çözümlenebilen takımımız rakipler için iyice kolay olur. Geniş perspektiften bakmak şart.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER