#
#
bornovagüçlü, foruma yazdı.
bence en efsanevi başkanlarımız Mermutlu ve Nurettin Çarmıklı.. Maalesef Çarmıklı'yı küfür ederek kulüpten soğuttuk ve kaçırdık. Şimdi düşününce Cemal Aydın da fena başkan değilmiş. Tabii ki artık Yiğiner de efsane oldu. ancak şimdi önünde çok zor bir dönem var. işin açıkçası Yiğiner'in ardında hep İMG vardı. 2. ligdeki ilk sezonda transferin son 3 günü yasağın kaldırılmasında muhtemelen İMG ile oldu. İMG Ankaragücünün 2.lige düşmesinde 1 numaralı etken. dahası 4 yıl kalmasında da etkili oldu. bent başkan zamanında meşhur %5 barajı kalkmıştı. yani İMG istese birini rahatlıkla başkan yapardı. ama yapmadı. Yiğinere kısmen destek verdi. Şimdi herkes bizden bahsedince tekrar gelmek istiyor. İşin açıkçası hala çok rahatlıkla kulübü ele geçirebilir. 700-800 kişiyi kulübe üye yapsa ki yıllık aidatı yatırınca çok rahat yapar sonrasında erken seçime gidip kendi istediğini başkan pekala yapabilir. ama nedense bu yolla değil de Yiğiner kendisine kulübü kendiliğinden bırakmasını beklemekte. Yiğiner bırakmadığı için en erken para eylülde gelecek diyor. bu arada personel ve futbolcu alacakları verilecek ve 10 milyon tl ile de transfer yapılacak. tamam iddaa dan - ligtv den falan para geliyor ama bunlar maalesef temliklere gidecek.
şimdi Yiğiner bence haziran başında ne yapacağını açıklamalı ya kendisine partner bulacak (ATO başkanı olabilir yada bir ara @network arkadaş rönesans holdingin sahibi başkan olabilir diyordu o olabilir. bu 2 isimde RTE'ye yakın İMG fazla şatamaz) ya da İMG ile yola gidilecek.
tabii taraftar da bir karar verecek. ya bir kaç sene sonra süğerligde oynayan ama sırtında kamburları olan (İMG, İMG'den ötürü antipatik bir takım vs...) bir takım yada belki 3-4 sene daha 2. ligde oynayacak ama sonunda tüm kamburlarından kurulmuş bir takım. bir süre daha köy kasaba dolaşılacak. ben gerçi maçlara gidemiyorum tv den izlemeye çalışıyorum. dolayısı ile periskoptan bakacaz maçlara. gerçi tff 1, ligi bein sports vereceğinden tff tv kurulup tüm 2 ve 3. lig maçları naklen spikersiz verilecekmiş. oradan idare ederiz.
evet ben İMG siz gidelim derim. ama çoğunluk ne der?? en önemlisi Yiğiner direnebileek mi??? bakacağız......
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
SABOTAJGÜCÜ
 
2008-2009 Sezonunu yine kıl payı kümede kalmıştık. Hikmet karaman ile 3. kez mucizevi olarak kümede kalmıştık. 2009-10 sezonu başlıyordu. 442 dergisi yaptığı yorumda bizim bu sezon düşeceğimizi yazıyordu. Hikmet karaman Cavcav'dan işine yaramayacağı futbolcuları Ankaragücüne kiralaması için ricacı oluyordu. ( Cavcav vermemişti futbolcu. sonraki dönemlerde de yasak kalkarsa bedelsiz olarak futbolcu vereceğini söylemiş ama hiçbir zaman futbolcu vermeyecekti bize). Sonrasında Gökçekler geliyordu. Ankaraspor kapanıyor. Antremana 2 otobüs futbolcu gidiyordu. Vassell apar topar gönderiliyordu. Sonrasında ona olan borcumuz nedeniyle kıvrım kıvrım kıvranacaktık. şampiyonluğa oynayacak denen takım yine kıl payı kümede kaldı. yapılan SABOTAJ dı.
2010-11 sezonu şampiyonluğa oynayacaktı güya. takımın başına Ümit O'ZAT geldi. O kadar para dökülen takım yine zar zor 13. oldu. Bu teknik direktörle olmayacağı belliydi. Yine bir SABOTAJ vardı.
2011-12 sezonu başlangıcında mahkeme süreci ile gökçekler gitti-futbolcular gitti- transfer yasağı geldi. Takım küme düştü. Evet, yapılan büyük bir SABOTAJ dı.
2012-13 sezonu PTT 1.ligde idik. Tam bir yönetim bulduk derken meşhur Konya maçı oynandı, ciddi ceza aldık, transfer yasağı kaldırılmadı( halbuki 6 ay sonra bu yasak kaldırılabilecekti). 2.lige düştük. bir yıl daha SABOTAJ lanmıştı.
2013-14 sezonu artık 2. ligdeydik. transferin son 3 günü yasak kalktı. Takım fena gitmiyordu. Sonrasında başta mehmet ÇAKIR olmak üzere oyuncular yan çizmeye başladı. Play offta alanyaspora elendik. Tam bir SABOTAJ dı.
2014-15 sezonunda yasak kaldırılmadı. gençlerle mücadele ettik. Yönetimin yaptığı SABOTAJ dı. 1 sene daha heba oldu.
2015-16 sezonunda yasak kalktı, 13-14 futbolcu eskisi alındı. ilkyarı 2. bitirildi. ara transfer yapılmadı. -3 puan ceza geldi. 4 kez teknik direktör geldi. işin açıkçası hepsi de daha baştan yetersiz olacağı düşünülen insanlardı. sonuçta play offa bile kalınamadı. EVET SABOTAJdı.
ARTIK ÖNÜMÜZDEKİ SENELERE VE SABOTAJLARA BAKACAĞIZ....
 
( Daha şimdiden 5 maç cezamız var cebimizde.......)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
Valla acı ama gerçek gibi bir şey lakin Melih Gökçek belediye başkanı olduğu sürece biz 2 veya 3. ligde geziniriz gibi geliyor bana. Amatöre düşürmezler büyük ihtimal, borçlar eski başkanlara kalıyor diye. Ama biz de süperligi bırak ptt1.lige bile çıkamayız.
bakalım transfer yasağını ne yapacaklar....
bir umut yeni sezonu bekleyeceğiz yine.....
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
KADROMUZ:
 
ADEM SAĞLAM
ALTAY BAYINDIR
EMRAH BOZKURT
ENES KUBAT
FERHAT ODABAŞI
GÖKSU ALHAS (Kiralık geldiği takım: TRABZONSPOR A.Ş. )
GÜRKAN ALVER
HARUN AYDIN
HASAN KAYA
İHSAN TURGUT KIRVELİ
MAHSUM KARA
MEHMET TAŞCI
MEHMET YILDIZ
METİN İLHAN
MUHAMMED GÖNÜLAÇAR
MURAT SÖZGELMEZ
MUSTAFA ÖZTÜRK
ONUR ATASAYAR
ORHAN EVCİ
ÖMER BOZAN
SALİH SEFERCİK
SEDAT BAYRAK
SERTAN VARDAR
TEOMAN SAFA ERKAN
TİMUR KOSOVALI
VOLKAN GEYİK
 
TİMUR 2 YILLIK İMZALAMIŞ...
 
TİMUR KOSOVALI
TİMUR KOSOVALI
Kişisel Bilgiler
Doğum Yeri : ALMANYA
Doğum Tarihi : 26 Ocak 1990
Uyruk : TC
Futbolcu Menajeri :
GÜDE FAZIL ÖZDEMİR
Lisans Bilgileri
Lisans No : 189674
Kulüp : MKE ANKARAGÜCÜ
Sözleşme Başlangıç T. : 31 Ağustos 2015
Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2017
Yurt Dışına Çıkış T. :
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
1) anladığım kadarıyla yasak şuan 6 aylığına kalktı. ocağa kadar da tamamen kalkacak gibi.
2) bence gökçek bizden alacaklıları da ikna edip bizi attığı bu sarmaldan çıkarır.
3) gökçek neden bu sezona kadar bekledi???. yiğiner geldiğinden beri %5 kontenjan durumu ortadan kalkmıştı. istese ahmet gökçek yiğiner yerine başkan bile olurdu. benim teorim o öncelikle kendi oyuncak takımı osmanlıyı süperlige çıkarmak istedi.diriliş sezonunda osmanl'da sıkıntı çıkınca biz playoffları geçemedik. geçen sene yaprak kıpırdamadı. ne zaman osmanlı çıktı bize döndü. transfer yasağını kaldırdı. bizimle osmanlıyı ptt 1.ligde karşı karşıya getirmek istemedi. süperligde karşılaşmalarında bir mahzur görmüyor. tabii seçimlerdeki kötü sonuçlar- sonrasında yaşanacak mahkeme sorunları da etkendir...
4) bu sene dirilişe göre bence daha şanslıyız. alanya ve altınordu gibi süper takımlar pek yok gibi. transferler takıma adapte oldu. özellikle defansımız çok iyi. kalede inşallah sorun yaşamayız. bayram+gökhan akkan çok iyiydi. ferhat + turgut kapalı kutu. neyseki defans iyi. bir de orta sahaya oyun kurucu lazım. efe dostumuzun önerisiyle transfermarkta baktım. hakketen ne cevherler var:))). burada efe'den biraz farklı düşünüyorum. o forvete takviye yapalım diyordu. ama gençlerden ali sinan-emir- teoman var. mehmet yıldız gibi gerçekten bu ligin en süper yıldızı bizde. emrah bozkurt ve enes de cabası. 1 forvet daha fazla mı olur. sıkıntı veya sakatlıkta ara transfer yapabiliriz. orta saha için hürriyet veya mehmet nas daha iyi olmazmı???. bir de bursadan furkan gelecekti. o ne oldu??? muhammed ali kurt hangi mevkide oynar???. gençlerbirliğinden 1-2 isim gelecekti ama artık gelmez herhalde. osmanlıdan da 1-2 isim gelecek deniyordu???
5) acaba maçları beyaz tv yayınlarmı ?? ne dersiniz???
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
sevgili ozan kardeşim.. bildiğim kadarıyla ve şu an itibariyle ( şartlar malum her an değişebiliyor) Bucaspor'un 2 yıl transfer yasağı mevcut ve ciddi mali krizde. benzer şekilde manisaspor'dan da vestel elini eteğini çekti. fazla güçlü bir takım kuramayacaklar gibi duruyor. Aydın'da fazla bir harcama yapamayacağını açıkladı. Diyarbakır ve kocaeli için bir yorum yapamıyorum. geçen sene de zirveyi zorladılar ama bir şey olmadı. Bence şu anda bizim grupta inegöl diğer grupta bandırma favori gibi. biz transfer yasağını kaldırabilirsek çıkarız gibi geliyor. kaldıramazsak play off'u zorlarız ama kalabilir miyiz meçhul..............
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
valla bence müthiş bir bilgi kirliliği var Ankaragücünde. Bu cemal aydın zamanında da vardı- gökçeklerde de vardı- yiğiner döneminde de var. 2 yıldır ciddi borç ödeniyor. bu büyük başarı bence. amma velakin 2 sene önce bu takım transfer yasağını 1 yıllığına da olsa kaldırırken şimdi 25 milyonlardan bahsediliyor. bu nasıl iş anlamadım. bir kongre öncesinde de ( o kadar çok ki hangisiydi hatırlayamıyor insan...) 1-2 milyon sıcak para ile transferin açılabileceğinden bahsediliyordu.
Ankaragücünün yaşaması ayakta kalması herşeyden önemli. Yavaş yavaş ayaklarımız yere basıyor. borçlar ödeniyor. duruma bakılırsa artık uefadan eksi puan cezası tehditi de sona eriyor. her sene altyapıdan futbolcu yetiştiriyoruz. Bu şekilde birkaç sene sonra zaten düze çıkarız. Ama bunu erkene almak için transferi açmamız lazım. transferi açana kadar ptt 1. lige çıkabileceğimizi zannetmiyorum.
bazı arkadaşların bahsettiği gibi bu yine yiğinerin bir taktiği olabilir. parayı kopartıp seçim öncesi transferi açmaya çalışabilirler.
şu da bir gerçek bir çok kulüp batakta. işte ordu-altay-manisa..... daha niceleri var ve var olacak. biz krize çoğu takımdan önce girdik. ama bu gidişle biz çıktığımızda çoğu takım krizde olacak. bu da süperlig yolunda büyük bir fırsat olabilir.
Evet. transferi açamazsak bir süre daha buralardayız gibi. en büyük sıkıntım takımı izleyememekti. periscope sayesinde inşallah bu sorunu da hallederiz. Hangi Ankaragüçlüler periscope yayını yapmayı planlaıyor???????
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
göztepe-karşıyaka-ANKARAGÜCÜ-sakarya-kocaeli-altay-adana- adanademir'e süperlig yaraşır. bu takımlar olmadığı için süperlig tatsız tutsuz seyircisiz ve heyecansızdır.
biz çıkamazsak bari göztepe çıksın diyoruz. yukarda saydığım camiaların taraftarları arasında da yavaş yavaş bir birliktelik geliştirmeli, birbirlerini anlamalarını bekliyoruz. sonuçta damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.
Ankaragücü de artık önümüzdeki sezona hazırlanmalı. borçlarımızı ödemeli Ve transfer yasağını artık tamamen kaldırmalıyız. Kafana göre ANKARAGÜCÜM....
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bornovagüçlü, foruma yazdı.
Ankaragücü Taraftarı ve Akılalmaz İcraatları. https://t.line.do/dv4/Web
 
Yapan arkadaşın (Nevzat Şanal) eline yüreğine sağlık. HELAL OLSUN!!!!!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER