#
#
efsanekanarya, foruma yazdı.

"kuzeymaraton" dedi ki;

94 yılında nasıl siyasetle lige çıkmışız aslanım? o dönem antalya’yla biz play off oynadık, dardanel’i yenip şampiyon olduk. lige üç takım çıkıyordu, hadi sizde çıkın mı dediler? fetö 94 yılında sahadaydı diyen adama daha fazla tahammül edemeyeceğim. erdoğan bile o dönemde cezaevine girdi. nasıl bir fetö’ymüş ***? :)
 
efsanekanarya, burayı daha fazla ikili polemiğe çevirmemek için sana özel mesaj attım. o lafı telefonda ya da yüzüme söylersen senin ayaklar altındaki şerefini sana iade edeceğim. demet akalın’a parayla twit attırdınız dedin. ispatlamayan şerefsizdir dedik. cevaben ben hepsini tanıyorum dedin. sen tam olarak böyle bi adamsın. 58.madde değişikliğiyle düşürülmemiş takımın taraftarısın. haddini bil, terbiyesizlik yapma. kıvırtmak ancak senin gibilere yakışır. gevşek.

Ne oldu , senin üslubunla sana cevap verince sinirlendin mi? Bir de özelden mesaj atmış,çok korktum valla.Sen insanlara zavallı, gerizekalı, aptal vs gibi kelimelerle hakaret et sıkıntı yok, kıvırdın diyince zoruna mı gidiyor?Okuduğunu bile anlayamıyorsun, ben fenomenleri tanıyorum derken ,mesaj atan fenomenlerin hepsini tanıyorum demedim. Bu fenomen milleti para yoksa işin ucunda tek bir halt etmez dedim, demet akalın da dahildir buna.Sen kendini inandırmışsın, olabilir, ama onca fenomenin o gün bir anda akılarına ADS düşmedi, demet akalın da buna dahil.Bir şekilde ikna oldular o tweetler için ve attılar.Daha sonra atmamaları, ısrar etmemeleri de bunun ispatıdır. Ne kadar ekmek o kadar köfta çünkü.Herkese laf yetiştiriyorsun sayfada.Mazlum oldunuz bir anda, defalarca söylendi ama anlamamakta ısrar ediyorsun. 3 takımın küme düşürülmemesi ne kadar yanlışsa -ki zaten o takımın taraftarları da bunu milyon kere yazdı- sizin yükselme isteğiniz de bir o kadar yanlıştır.Bana özelden mesaj falan da atma, varsa fikrin, hakaret tehdit olmadan yazacak kapasiteye erişince buradan yazarsın, erişemiyorsan onu da yapma.Şeref, haysiyet gibi seni aşan konulara da asla girme
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.
ne kıvırdın be birader
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"onder82" dedi ki;

Korkmasa Atatürk'e kin kusacak çok insan var.Bunların büyük çoğunluğu bilgisizlik ve peşine düştüğü zümrelerin yönlendirmesi sayesinde.Özellikle cemaatler,osmanlıcı gönünenler ve malum mihraklar sosyal medyada yığınla kara propoganda yapıyor.Bu hususta en büyük suç iktidarındır keza hiçbir şekilde Atatürkü koruma yasası uygulanmadığı gibi kendileri yada birlikte oldukları pek çok zümre bu işlerin organizatörüdür.Aynı şekilde bu zümreler yüzünden birçok insanda Dine,Osmanlıya olumsuz bakıyor.Herifler hertürlü kazanıyor ve kaosları lehlerine çeviriyor.Atamıza küfredenler biraz olsun yaptıklarının bilincinde olsa ona kurban olurlar.Elbette bu işleri organize edenler hariç nitekim onlar hiçbir şekilde sevmez çünkü menfaatlerine aykırı.
 
Israrla yapmadığını belirten ve mahkemece de haklı çıkan adama da zorla suç yüklenmez.Biraz da empati yapmak gerek Atatürk sevdalısı şahıslar kendilerine böyle bir iftira atılsa neler hissederdi ? İftira olduğunu varsayarsak.
hesabı hacklenmiş ama bursaspor aleyhine ya da onun aleyhine tek bir şey yazılmamış. Atatürk'e küfür edip iade etmişler. Photoshop ise diğer tweetleri de photoshop demek ki, facebook paylaşımları da photoshop ama bunların hepsi sadece Atatürk hakkında.Diğer hiçbir konuda yapılmamış bu ne Akp ne cumhur, sadece Atatürk' a yapılıp bırakılmış. Çocuk kandırıyorlar sanki.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"0616" dedi ki;

"küçükçekmeceli" dedi ki;

Koskoca Bursa tribünlerini 1 kişinin aşagıya çekmesine müsade eden sözde Bursa tribünün abilerinede selam olsun...

Kişisel olarak bırakın böyle tiplerle aynı tribünde olmayı aynı havayı solumak bile işgence. Ancak ortada bir samimiyetsizlik ve iki yüzlülük var.
Paso lig den dolayı Maçlara gitmiyor o yüzden şu anda ki tribün dinamikleri hakkında yorum yapamam.
Ortaya çıkan bu durumda 2 seçenek var tribünün önde gelenleri de aynı kafadan ya da bu twitlerin sahte photoshop olduğuna inanıyor ki ortada güvenirliliği tartışılır bir mahkeme kararı var.
Bende 2 seçenegin olmasını ümit ediyorum ki bu durumda Bursaspor tribünü ve tribün liderlerine gereksiz yüklenilmekte.
Gelelim birinci seçeneğe diyelim ki doğru, bu durumda tribün liderleri de aynı kafadan. Bu adamlar her sene en az 30 deplasman yapıyor basketbol dahil. Kanlı bıçaklı olunan tribünler hariç her yerde de ağırladılar, bir selam da o ağırlayan tribün liderlerine çakalım.
 
Bize burada sallayan arkadaşlar bu durumda 1. Seçenegin doğru olduğunu inanıyor , o zaman bunları ağırlayan kendi tribün liderleri için ne yaptılar ya da yapıyorlar?

Tamam , çok haksız bir söylem değil bu yazdığın.
 
Şunu diyorsun sen o zaman, biz Bursa tribünü olarak çözemedik,beceremedik, altından kalkamadık bu işin.Ata'mıza hakaret etti ama bizim bu adama gücümüz yetmiyor. Diğer tribünler sizler yapın bizim yapamadığımızı, deplasmana geldiğimizde bu zibidi diğer abilerin yanında ise ağırlamayın, tavır gösterin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.
Bu limit konusunda en çok eleştirilen şeylerden bir tanesi zaten kur olayı.
 
İkinci olay da sponsorluk geliri aldın , ya da oyuncu sattın üçte birini kullandırtıyorlar. Resmen saçmalık ötesi.Düşünsene sen bir esnafsız , zordasın , banka dükkana mal koymana mani oluyor dükkanına ve borcunu öde diyor.
Kulup kadrosuna takviye yapamazsa , oyuncu alamazsa, nasıl 3 puanlar alacak, TFF den puan üzerine gelir elde edecek, şampiyon olacak ya da avrupa derecesi alacak, avrupaya gidecek gelir elde edecek? Ya da başarılı olmayan bir kulube kim sponsor olacak?Kuluplere ölün düyorlar resmen.
 
Daha da ötesi esas dananın kuyruğu ana para ödemelerinde gerçekleşecek. Bankalar birliği ile anlaşan kuluplerin belki de tamamına yakını ana parayı ödeyemeyeceği için temerrüde düşecek.Faiz yükü daha da çoğalacak ve yapılan yapılanma hiç bir şey ifade etmeyecek. Sonuçta kulube çökecek olan da banka olacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"mavirick" dedi ki;

Bazı Bursasporlular var, örneğin sege gibi, garajalti gibi, Atatürkçülük konusunda sonsuza dek omuz omuza verir birlikte mücadele ederim, yılmadan pes etmeden.
Kulüplerimiz söz konusu olduğunda, şunları bir elime geçirsemde bir güzel hırpalasam hissi oluşuyor içimde, o kadar gıcık aldırıyorlar kendilerinden :D
 
Şaka bir yana, Atatürkçülük konusunda Bursa halkı gibi tribününü de git gide azınlığa düşüyor sanırım, bazı şehirlerde olduğu gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"caGe" dedi ki;

"efsanekanarya" dedi ki;

abicim senin anlamadığın şey o imza seni cendereye sokuyor, borcun fazla tamam gelirin yüksek ana o anlaşma aeni bilanço tutturamayacak hale getiriyor, o borç o anlaşma ile çözülmez temerrüde düşersin bildiğin köle olursun, denize düşen yılana sarılır anlayışı o.Madem bu yapılandırma tavsiye ediliyor neden kendi bankalarını mecbur ediyorlar, bıraksın Türkiyede özel bankalarla, onu da geçtim yurt dışında daha düşğk faizle başka bankalarla anlaşalım. Sonuçta bizim yurt dışı bankalara vereceğimiz her türlü teminatımız mevcut, neden borcumuza karşılık parayı bize daha büyük zararla satıyorlar. Siz imzayı attınız, bir kaç yıla anlayacaksınız
Bankalar birligi anlasmasi sartlarinin aciklandigi ilk gun o borcun, ana paranin %80 nin 5. Sene odenemeyecek oldugunu herkes gordu herkes soyledi. Peki buna ragmen kulupler bunu neden kabul etti? Cunku bu anlasma 3-4 senelik bir ekonomik rahatlama saglayacakti. Peki 5. Sene ne olacak bunu zaman gosterecek.(bana gore yeni kredi anlasmalari yapilacak)
 
Bana anlamiyorsun dedigin seyi anlasma sartlari aciklandigi zaman bu forumda bende dahil bir cok kisi yazdi.
 
Bu anlasma tarzi sana mantikli gelmeyebilir o zaman imzalamazsin olur biter. Ama hem imzalamayip banka borcunu odemeye devam ederken, rakiplerin banka borcu odemedigi icin onlarin limiti yuksek ciktigi zaman bana haksizlik yapiliyor diye aglamayacaksin. Sizin yaptiginiz bu.
 
Bu limitler 21 takim icin esit sartlarda belirleniyor.
 
Eger yurt disindaki veya Turkiyedeki ozel bankalarla kredi anlasmasi yapma yolu herhangi bir sekilde kapanmissa lutfen bunu kaynaklarla bana goster cunku ben boyle bir seyi gercekten bilmiyorum.

Ali Koç bu konuda defalarca açıklama yaptı, hatta gecen senenin devre arasındaki limit olayı üzerine 2 saat boyunca FB TV de bilanço ve rakamlarla TFF'nin doğru bir uygulama yapmadığını, başka bankalarla olan anlaşmayı neden kabul etmediğini sordu. Benzer bir şeyi daha dün akşam Turgay Demir de söyledi, TFF hangi bankayı işaret ediyorsa onunla imzalamak zorundasın tarzı kelamlar etti. Sen diyorsun ki bu çıkmazın bizde farkındayız , 5. sene gelsin bakacağız. Borcumuz çok fazla ama türlü türlü gelirlerle düşürmeye çalışıyoruz. Bu arada @parçalıaşk ın yazdığı gibi 2 senedir saçma sapan transferler ve Comolli malı tercihi yüzünden yine milyonlarca euro çöpe atıldı evet doğru bu konuda Ali Koçu kimse eleştirmedi demek haksızlık, dibine kadar eleştirildi ve çıkıp özür diledi, benim hatam bu dedi.5. yılda bir şeyler değişir belki diye imzayı atmak istemedi diye cezalandırılıyor ama ortada öyle garabetlikler var ki bu işin içinde bence sadece bankalar birliği yok, Ali Koça karşı net bir propoganda olduğu da gün gibi açık. Bu arada bankalar birliğ başkanının daha önce Fenerbahçe küme düşse ne güzel olur diye makara yapan adam olması da daha bir enteresan. Komplo teorisi yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın, adamın Fener nefreti işini muhakkak ki bağlamaz ama deveye sormuşlar neren eğri diye , nerem doğru ki durumu işte.
 
Bugün öğrendiğim bir haber, doğru mu henüz teyitlemedim ama bein sports gelen yüksek talepler üzerine iptal başvurularını kabul etmiyormuş artık.Nasıl bir hukuk devletiysek biz, haber doğru ise eğer insanların hür iradesine bile set çekiyor ticari işletme.Uğraş dur, tüketici mahkemesine git , iş uzasın millet bunalıp yapmaktan vazgecsinler isteniyor sanırım
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"kuzeymaraton" dedi ki;

"efsanekanarya" dedi ki;

"kuzeymaraton" dedi ki;

bayağı ciddiye alıp cevap verdim ama sanırım gerek yokmuş. adam demet akalın’ın parayla twit attığını söylüyor. mahsun kırmızıgül’de parayla twit atmış. burak yılmaz’a da bayağı para inmiştir. ispatla deyince kendisini referans gösterip ben bunları iyi tanırım diyor adam. :D he kardeş sen haklısın. boşver bizi kendi halimize bırak.
Demet akalının para ile tweet attığına mı şaşırdın:) sen kumda oynamaya devam et birader
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bizi seviyesizlikle suçlayan adamın düştüğü çukur. :) sende önündekiyle oyna diyeceksin, anladığı dilden konuşacaksın olmayacak. allah ıslah etsin.
onca seviyesizlige, terbiyesizlige oluyor bazen argo ama hakaret etmiyorum en azindan sizler gibi neyse daha fazla uzatmaya gerek yok, sabaha kadar anlatsak beyhude, selametle
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"caGe" dedi ki;

efsanekanarya
 
Fenerbahcenin gecen seneki limiti 64 milyon euro degildi cok daha asagisindaydi. Limitinizi gecen senede cok fazla astiniz. Bu yuzden ceza almaniz gerektigini fakat ceza almadiginizi soyluyoruz. Ama 18 milyon euro da degildi tabi. Neden gecen sene limitiniz 18 milyon eurodan fazlaydi sorusunun cevabinin verebilmemiz icin Fenerbahce mali tablolarina ve tff limit kurallarina hakim olmamiz lazim.
 
Mesela Besiktasta gecen seneye gore kotu gozukuyor ama onlarin limiti artmis.
 
Evet gelirleriniz yuksek ama kisa vadeli gideriniz de yuksek. Aslinda rakipleriniz icinde ayni durum gecerliydi ama onlar bankalar birligi anlasmasi ile bu sikisikligi 3-4 sene otelediler, 3 sene sonra onlarda ayni noktaya hatta daha kotu noktaya gelecekler. Tabi o zamana kadar yeni yapilacak kredi anlasmalariyla durum degisecektir.
 
Ali koc ilk geldiginden beri maddi durumunuzun cok kotu oldugundan bahsediyor. Bugune kadar yani 2 senedir bagis kampanyasi ve ali kocun parasiyla ayakta durdunuz.
abicim senin anlamadığın şey o imza seni cendereye sokuyor, borcun fazla tamam gelirin yüksek ana o anlaşma aeni bilanço tutturamayacak hale getiriyor, o borç o anlaşma ile çözülmez temerrüde düşersin bildiğin köle olursun, denize düşen yılana sarılır anlayışı o.Madem bu yapılandırma tavsiye ediliyor neden kendi bankalarını mecbur ediyorlar, bıraksın Türkiyede özel bankalarla, onu da geçtim yurt dışında daha düşğk faizle başka bankalarla anlaşalım. Sonuçta bizim yurt dışı bankalara vereceğimiz her türlü teminatımız mevcut, neden borcumuza karşılık parayı bize daha büyük zararla satıyorlar. Siz imzayı attınız, bir kaç yıla anlayacaksınız
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
efsanekanarya, foruma yazdı.

"caGe" dedi ki;

"bestofgeorge" dedi ki;

Yapmıyor olur mu yapıyor zaten ? Geçen sene söz konusu itiraz bununla alakalıydı Ocak ayında başka bankalarla bu anlaşma yapıldı ve limitin +40 milyona geçeceği hesap edilerek Falette transferi yapıldı ama sizin de hatırlayacağınız gibi Fenerbahçe'nin limit artırımı TFF tarafından beklenenin çok altında olarak açıklandı ve açtıkları limiti de daha önce vermiş oldukları limit artışlarını iptal ederek sıfırladılar.
Gecen sene tff yapilandirma anlasmalariyla alakali en son tarihi 15 aralik olarak belirlemisti, Fenerbahce ise yanilmiyorsam 4 ocak tarihinde yapilandirma anlasmasi yaptigini soyleyip tff ye harcama limitlerinin tekrar duzenlenmesini istemisti.
 
Son basvuru tarihi 15 aralik olan bir konuda, son basvuru tarihinden sonra neden benim yapilandirmami istedim gibi kabul etmiyorsun diyemezsin. Buna ragmen harcama limitlerin Fenerbahcenin lehinde degistirilmis kurallar hice sayilmisti.
 
Bu kurallar tum kulupler icin belirleniyor kimseye itimas gecilmemeli. Gecen sene Fenerbahce 64 milyon euro para harcadigini soylerken harcama limiti 292 milyon tl idi.(hatali olabilir)
 
Bu bilgilerle beraber Fenerbahce neden ceza almiyor?
 
Madem Fenerbahce baska bankalarlada anlasma yapabiliyor o zaman neden 3 sene geri odemesiz toplamda 10 sene ve dusuk faizli bir anlasma yapip kurtulmuyor ? Yap yabanci bir bankayla anlasma bankalar birliginden kurtul. Hem yabanci bankalarla anlasabiliyorsaniz size kim nasil bankalar birligini dayatabilir ki?
 
Ben cevabi pesin pesin vereyim size. Birakin yabanci bankalari ali kocun sahip oldugu banka bile ali kocun istedigi sartlarda bir kredi anlasmasi yapmaz.
 
Fenerbahcenin yapilandirma yapamamasinin sebebi herhangi seyin kendileri dayatilmasi degil kendi istediklerin sartlarda bir kredi anlasmanin hic banka tarafindan kabul edilmemesidir.
başka bankayı kabul etmiyor TFF illa kendi anlaşmalarını iteliyor, bunu bilmeden yorum yapıyorsunuz
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar