#
#

EmrahO

Evladıma Miras Bu Sevda

EmrahO, foruma yazdı.

"pcinho32" dedi ki;

 
When a man named Ali Koc called us about the transfer of Mostafa Mohamed, we told him that some things can't be bought with money. I don't follow Fenerbahce much, but with this head, it won't be a champion for another 100 years..
 
— تامر عبدالحميد_Donga (@Tamer_Donga_20) February 1, 2021
Vizyoner başkan yeaaaa

Buradaki Fenerbahçelilere ibret olması açısından yazıyorum; bu tweetin gerçek olduğunu sananlara laf anlatmaya çalışıyorsunuz, haberiniz olsun. "With this head" bile olayın anlaşılmasına yeterli olmamış... Altında da binlerce yorum var. Yemin ediyorum yazık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Transfer işinde dengeyi yavaştan oturtuyoruz galiba demiştim ama erken konuşmuşum. Başladık yine popülizm transferlerine, mekan batarken şampanya patlatmalara.
 
inchenko'nun geçtiğimiz senelerde verdiği bir demeç vardı; "City, beni transfer etmeden aileme, arkadaşlarıma, kiminle nereye gittiğime kadar her şeye bakmış ve öğrenmişti". Transfer her zaman çok yönlü bir iş. Mesut Özil'in Türkiye'ye olası transferi ise, normalden de çok yönlü bir iş. Buradaki ilişkileri ve yakın olduğu kişiler ile, son senelerde oyuna dair motivasyonunu kaybetmiş hali malum. Kruse olayının ardından sen bir de bu adamı 6 ay sonra "Survivorlardan" toplarsan, insanların maaşından arttırıp binbir fedakarlıkla Fener Ol'a gönderdiklerine saygısızlık olur bu.
 
Teknik özelliklerini asla tartışamayacağımız, zihinsel ve fiziksel özelliklerini ise sabaha kadar tartışabileceğimiz bir futbolcu. Bu bağlamda, Mesut kadar kendi yeterliliklerimiz (ekonomik) ve gereksinimlerimize de (oyun ve kadro yapısı) bakmamız lazım; hatta bunlara daha çok bakmamız lazım. Takımda zaten forvet arkasında oynamayı seven ve yer bulmakta zorlandığımız oyuncu enflasyonu var. Buraya Mesut'un gelmesi, yine Pelkas gibilerini verimsiz mevkilere atmak anlamına geleceği kadar; takım savunması ve direnci anlamında zaten sıkıntılı olan takımı, daha da büyük buhrana sokabilir.
 
Ligin en fazla gol atan takımlarından biriyiz; fakat en çok gol yiyenlerinden de biriyiz. Bu yapıya, Mesut'un profilinde ve ülkeye diva edasında gelecek bir oyuncuyu dahil etmek ne kadar doğru? Çok iyi irdelemek lazım. Artık bu kulübün kimsenin "geçmişine para verme" lüksü yok, "şaşaaya aldanma" şansı yok, kimseye "emeklilik ikramiyesi" verme hakkı da yok; kalmadı.
 
Aman diyeyim... Mesut'u alacaksak, onun mevcut durumunu çok iyi inceleyelim, oturup açık açık konuşalım; fakat aynı zamanda kasamızın durumuna, stoperlerimizin sakarlıklarına, dirençsiz merkez orta sahamıza, mevkisinin dışına attığımız aynı tip oyuncularımıza da bakalım. Perotti ve Mesut'un arkasına öyle bir orta saha ve stoper hattı dizersin ki, takım savunması ile zerre işi olmayan bu iki adamı takım taşır. Peki bizde durum öyle mi?
 
Son soru: Arsenal'de bile son zamanlarında deplasmanlara bahane üretmekte ustalaşan Mesut (hiç öyle bir şey olmadı demeyin, çok yakından takip ediyorum Arsenal'i), sizce şu an kadromuzda olsa, 3 gün sonra -1 derecede Erzurum deplasmanında oynar mıydı?
 
Bu iş olacaksa, umarım ben yanılırım, hatta göt olurum. Gelmesi halinde, şampiyonluğun ve Şampiyonlar Ligi başarısının kapılarını açar umarım Mesut.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Sakatlara ve cezalara rağmen iyi dayandı Palace. Baya sert oynadılar ama. Dayağı onlar attı maç boyunca fakat Auba gereksiz ve zamanlaması kötü bir hamleyle girince kırmızı kartı gören Arsenal oldu. Milivojevic sahada olsa, özellikle Arsenal 10 kişi kaldığında biraz daha top yapabilirlerdi belki. EPL gibi kurtlar sofrasında, kendisinin 5 katı bütçeli takımların arasında, bu kısıtlı kadro ile başka türlü hayatta kalamaz bir takım. Sahada vasat olsalar da tribünde şampiyonlar.
 
Londra'nın gururu Palace tribünü
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Mevzu bahis potansiyel cezalar lisans yenileme döneminde yani sezon başlarında veriliyor. Mevcut limit durumu devam ederse önümüzdeki sezona konuşulan cezalardan birini veya birkaçını yemiş olarak başlayacağız. Yapılacak transferleri de tescil ettiremeyeceğiz. Durum bu.
 
İçinde bulunduğumuz anı direkt etkileyen tek şey var: Yeni kaynak yaratamazsak konuşulan transferleri yapamayacağız, bu kadar basit. Falette transferi yalnızca 700.000 EUR maaşı üstlenilerek yapılmış bir transfer, başka bir ödemesi yok.
 
Ama sol bekmiş, kanat forvetmiş, ikinci bir stopermiş; bunların gelmesi için giriş olması gerek. Ya da artık takas filan olur mu onu bilemiyorum. Rami'yi acilen gönderip maaş bütçesinde yer açmak şart.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Why Dont You Get a Job ile tribün yapmaya devam edıyor adamlar, harika. Asterix'li karikatür pankartlar, BVB bayrakları, mini Boca pankartı... Vallahi gönüllerince yaşıyorlar.
 
Hani tribün kısmına zaten tek laf edemem de, multimedya muhteşemleşmiş heriflerde, aşmışlar artık. Dibim düştü resmen. Festivale gitse ödüle oynar şu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Şu alan her yıl üst üste kendi rekorunu kırıyor; ama 15 senedir metrosu yapılmadığı gibi üstüne afedersiniz daşşak geçer gibi yalnızca 3 durak kala inşaat terk edildi; 5-10 senedir de 2. pist inşaatı arap saçına döndü uzadıkça uzuyor.
 
Gerçekten Sabiha Gökçen operasyonunda emeği geçen her bir kişiye çok teşekkür etmek, çok saygı duymak lazım. Karikatür gibi iki olay arasında bu kadar büyük alanı sorunsuza/mükemmele yakın çeviriyorlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Leeds sürklase etti Arsenal'i FA Cup maçında. İlk yarı bitecek daha Leeds tribününün olduğu kale arkasını göremedim, maçın halen 0-0 olması mucize.
 
Bielsa'yı gerçekten EPL'de izlememiz lazım artık. Geçen sene yalan dolan kolpacı herifin teki yerde kıvrandı diye gereksiz centilmenlik yapıp koca bir seneyi heba ettiler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
TWD'i rahat şekilde bulabilirsiniz malum programlarda. Joy grubunu tavsiye ederim.
 
Messiah ilk bölümüne bir bakayım dedim geçen, yine hangi buram buram Katolik demeçleri kokan ve surelerle bezeli bayağı bir diziye el atmışlar diye :) İlk bölümden kararımı verip kapatacağımdan ve devamını getirmeyeceğimden pek emindim. Fakat olumlu anlamda hiç beklediğim gibi başlamadı, güzel bir sürpriz oldu. 3 bölümünü izledim, gideri var. Zaten 10 bölümü var şimdilik. Mesih, o din bu din demeden ortak bir küme yapıp insanlığa komple ayar vermeye gelmiş gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Simon Falette ismi yoğunlaştı bizim için. Oyundan biliyorum ismini fakat oturup fikir belirtebilecek kadar izlemişliğim yok. Fakat, gel gelelim oyuncularının fiziki yetersizliğinden hayvani şekilde çekmiş bir camianın taraftarı olarak beni fazlasıyla kaygılandırmaya yetecek bir istatistiği var bu kardeşin: Son 1.5 sezonda yalnızca 15 maça çıkmış bu arkadaş.
 
Bizden halen daha güven duyan var mı bilmiyorum fakat Comolli'ye zerre güvenim ve inancım yok benim. Oturur saatlerce de konuşurum vukuatları ile birlikte. İvedi şekilde de yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden umarım artık teknik ekip ve yönetim çok iyi düşünür ve ona göre hareket eder. Hakkımızda hayırlısı olsun, bu adımlar bu kulübün geleceğini etkileyecek ve Comolli sicilinde bir adama bırakılamayacak kadar önemli adımlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
EmrahO, foruma yazdı.
Daha bugün aldım bilet, bakın et araştır yenile derken anca kişi başı 90 liraya bulabildim ucuzunu. Kıştayız bir de. THY yapmış kampanya, 110 liradan başlıyor biletler.
 
Bu mevsimde ben de hakikaten 20-25 liralık gidiş dönüş biletleri aldığımı hatırlıyorum hep. Tamam o kadarını aramıyorum fakat şu kış promoları bari 50-60 lira civarına düşse. Yok, geçti artık o devir maalesef.
 
aten Sun Express'in İstanbul-Antalya hattından çıkması başlı başına baya sarsıcı oldu.
 
Uzun zamandır 100 lirayı geçmeyecek şekilde gidiş dönüş kombosu denk getiremedim şahsen.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER