#
#

geoorge

RRR RRR GLTSRY GLTSRY CMBMBM

geoorge, foruma yazdı.
Triger zaten sözüm sana değildi.
Fazla yazmasam da aklı başında mantıklı yazılarını görüp okuyorum . Ben İstanbulluyum çocukluktan Galatasaraylıyım . Bu saatten sonra değişecek halim yok . Şayet Bursa da yaşamasam gerek çocuklarımdan gerek çevremden Bursaspor taraftarını tanımamış olsam, seninde değin gibi.Yıldız meraklısı böbürlenen bir Galatasaraylı olabilirdim . Ama hasbelkader yıllarca Bursa da yaşamam bana iddia edilenin aksine iki takımlı olmadan , kupaya başarıya endeksli olmadan . her koşulda gerçek taraftıarlığın ne olduğunu öğretti .
Seninde dediğin gibi farumu fazla meşgul etmiyelim .
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
münferitkartal , trigel
 
Benim yazdıklarımı dikkatlice okursanız . münferitkartalın Bursasporluların 4. büyük biziz diye söylemlerinin olduğunu iddia etmesi üzerine yazdım . Bursaspor camiasını çoğu Bursasporludan daha iyi tanıyan birisi olarak . bunun gerçek dışı olduğunu belirtmek için yazdım .
Benim şahsi görüşüme gelirsek büyüklüğün şampiyonlukla yıldızla taraftar yada sempatizan sayısı ile hiçbir alakası yok. Herkesin takımı kendisine göre en büyüktür. Ama samimi bir itirafta bulunmak gerekirse . Bursasporlu , Eskişehirsporlu, antalyasporlu ,,,,,,,, vs li olmak biz İstanbul takımını tutmakdan çok daha zordur. kolaycı olmamayı , hazır başarıya konmamayı gerektirir. aslında bu bile kimlerin daha büyük olduğunu açıklamaya yeter.
Bunları da İstanbul kökenli olup daha sonra iş gereği Bursa ya yerleşen çocuk ve torunları Bursasporlu olan bir kişi olarak yazıyorum . Biz daha fazla şampiyon olduk , 4 tane , 3 tane neyse yıldızımız var. ama ben hiç bir zaman oğullarım gibi taraftar olamadım . Kim daha büyük siz söyleyin .
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
münferitkartal
 
Karışmayayım diyorum ama . sırf mikserlik yapmak için yalan yanlış yazılar yazıyorsun . Sen Bursaspor luların 5 büyükler yada 4. büyüğü bırak , 5. büyüğüz diye bir tabir kullandığını duydunmu. Bu zaten bir Bursasporlunun bakış açısınada aykırı . 4. büyüğüz yada 5. büyüğüz demek senden büyük 3 yada 4 takımın olduğunu kabullenmektir. Benimyakınen tanıdığım gerçek hiçbir Bursaspor taraftarı bunu yapmaz. Tabi sende bir sorun yok. sen zaten 3. büyük olmayı kafanda kabullendiğin için.
Hatırlarsan şampiyonluğa giderken Bursa taraftarı 5. büyük olmaya değil 4 büyük yalanına son vermeye geliyoruz pankartı açıyordu. Mantıken de çok güzel bir düşünce . ama 3. büyük olmayı kabullenen birinden bunu anlaması beklenemez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Trabzonspor u baskı altına alıp hazırlanan tezgahın bozulmaması çabası. klasik Rize
, mafya siyaset elele Rizespor süper ligde devam edecek . 2003 deki gibi sadece aktör takımlar değişir . Aynı tezgahın takımları Osmanlı ve Alanya ya kimse baskı yapmayacak . hırs mücadele olmayacak , son maç takımın yüzde 80 i olan 3 futbolcun cezalı duruma düşecek ,
Öte tarafta Gençler birliği aslında olması gerektiği gibi normal sezondan dahada hırslı Bursa maçına çıkacak , hakemi baskı altına almaya çalışmalar ,futbolcusunun teknik drektörünün aşırı gol sevinçleri . Son maçta Trabzonsporu baskı altına almalar. Ayrıca bir takımın teknik direktörünün menejer kardeşi Bursa da cirit atacak.
Ne o Trabzon biraz gevşerse şike olacak. Sırf şu tezgahlara engel olmak için . 2010 da olduğu gibi bu düzene çomak sokabilmek için yen be Bursa , hatta sırf bu tezgahı bozmak için yenil be
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Akaretler.
 
Bursaspor kulubü yönetim kurulunun resmi açıklması aşağıda . biraz uzun ama kulübün Aktifbankla ilişkisini bitirdiğini açıklıyor. Pasolig sistemini kapsıyormu tam bilemiyorum .
Ali AY gerçekten efsane başkan olacak Bursasporlular ve hatta türk futbolu için Rahmetli İbrahim YAZICI yı bile unutturucak gibi duruyor. bu güne kadar yaptıkları ve duruşu ile.
 
'' Bursaspor Kulübü bir açıklama yayınladı.
 
Ali Ay Başkanlığı'ndaki yönetimimizin, seçim sonrasında her fırsatta dile getirdikleri Aktifbank ve Asset'le yapılan kredi ve reklam anlaşmalarıyla birlikte benzinlik ihalesinin, kulübümüzün menfatleri düşünüldüğünde kabul edilmesi mümkün olmayan şartlar icerdiğine dönük açıklamalarının ardından, 2 Mart 2016 tarihinde yapılan Divan Toplantısı'nda bu konularla ilgili olarak alınan sonuçlar, Divan üyeleri ve kamuoyuyla paylaşıldı.
 
Birbirinden bağımsız bu 3 önemli anlaşmayı revize ya da iptal etmek için düğmeye basan yönetimimiz, yaklaşık 40 gün boyunca ilgili firma yetkilileriyle defalarca biraraya geldi.
 
İlk olumlu gelişme benzin istasyonu ile ilgili kira sözleşmesinde yaşandı. İhaleyi alan firmanın sahibi ile yapılan temaslar neticesinde, sözleşmenin koşulları Bursaspor lehine önemli ölçüde değiştirildi.
 
Daha önce net 60 bin Türk Lirası aylık bedelle ve artış söz konusu olmadan 10 yıllık bir süreyi kapsayan şekilde gerçekleştirilen kira anlaşmasının revize edilmesi sonucunda, 10 yılda elde edilecek toplam bedel 9.000.000 TL'den, 11.800.000 TL'ye çıkartılmış, sözleşmede ise K.D.V.'den, Stopaj'a dönülmüş ve tüm bunların neticesinde Kulübümüze 4 milyon 173 bin liralık bir rakamsal avantaj sağlanmıştır. Ayrıca toplam bedelin 120 ay yerine, 4.060.000 TL'si peşin, geri kalan bakiye'nin 18 aylık süre içinde tahsil edilmesine dönük ilave bir avantaj daha elde edilmiştir.
 
İkinci aşamada Aktifbank'la yapılan kredi çalışmaları masaya yatırılmıştır. Çeşitli defalar, TFF ve Spor Toto başta olmak üzere, önemli gelir kalemlerine temlik ve ipotek koyulması karşılığında yapılan kredi anlaşmaları, kulübümüzün nakit akışını tümüyle kesen nitelikteydi.
 
Elimizdeki son kaynak olan bilet gelirleri ise, kullanılan kredinin bir yıllık faizi olan yaklaşık 13 milyon TL'yi karşılamaya bile yetmemekteydi.
 
4.500.000 TL ekspertiz değeri ile munzam olarak alınan ipoteğin fekkine yönelik çalışmalar başlatılırken, Aktifbank Genel Müdürlüğü birimleri ile görüşülerek öncelikli olarak gayrimenkulün yeniden değerlemesi yaptırıldı. Sonuç olarak ekspertiz raporu tamamlanma değeri 30.000.000 TL olarak belirlendi.
 
Açıklama şöyle:
 
Akabinde Aktifbank ile yapılan değerlendirmeler sonucunda tüm banka borcumuzun kapanması söz konusu olur ise Asset anlaşmasının da buna bağlı olarak tazminatsız feshi kulübümüz tarafından önerildi.
 
Aktifbank Yönetim Kurulu, Genel Müdürü ve Şube Müdürü ile mutabık kalınması suretiyle, özellikle kendilerinin de olumlu geri dönüşleriyle anlaşma tazminatsız feshedildi.
 
Aktifbank, limitlerin kapatılması talebinin ardından, limitlerimizi 22.000.000 TL arttırdığını ve ilave 25.000.000 TL daha rezerv limit oluşturduğunu ifade etti.
 
Yönetimimiz ise Halk Grubu ile mutabık kalınması nedeniyle şimdilik limitleri değerlendirmeme kararı aldı. Kulübümüzün menfaatlerine uygun şartlar ve uygun oranlar olduğu takdirde kendileriyle çalışabilme hakkımızı da saklı tuttuk.
 
Asset'le yapılan ve hükümleri Bursaspor'un menfaatleriyle bağdaşmayan reklam ve sponsorluk anlaşması da, bu süreçte yapılan yoğun görüşmeler neticesinde iptal edildi.
 
Asset anlaşmasının iptaliyle ilgili olarak Divan Kurulu'nda Başkanımız Ali Ay, Mali Asbaşkanımız Fatih Pulat ve TFF, Hukuk ve İdari Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkanımız Hakan Dinçtürk'ün verdiği detaylı bilgilere rağmen, kamuoyunda bu anlaşmanın iptali sırasında tazminat ödendiğine ilişkin spekülatif haberlerin yeralması gerçeği yansıtmamaktadır.
 
Asset'le yapılan anlaşmada tek taraflı fesih için 5 milyon liralık bir cayma bedeli bulunmasına karşın, sözleşmenin karşılıklı olarak feshi sırasında Bursaspor kulübü, bir kuruş dahi tazminat bedeli ödememiştir.
 
Sözleşme iptaliyle birlikte benzin istasyonumuz üzerindeki düşük bedelli ipotek de kaldırılarak hem temlik için yeni bir alan yaratılmış, hem de özellikle yeni stadımızın pazarlanması sırasında kulübümüz tarafından ödenmesi söz konusu olan yüksek komisyon bedelleri de iptalle birlikte ortadan kaldırılmıştır.
 
Ayrıca başta Pablo Batalla'nın transferi olmak üzere, önümüzdeki dönemlerde dış transfer yapmamızı engelleyen vergi ve ssk borçlarına ilişkin olarak Başkanımız Ali Ay, yaklaşık 10 milyon lira tutarında bir şahsi kefalete imza atmıştır.
 
Kamuoyunun bilgilerine sunarız. ''
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Heh işte geldi .Hiç bekletmedi .Böyle futbolculara böyle tarftar.
Bak bakalım ben ne yazmışım . Önce anlamaya çalış sonra yorum yaparsın .
Bu tipler olduğu müddetçe daha ne Ozanlar, Melolar . şunlar bunlar bizi keklemeye çalışır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Boşuna cahil demiyorum . dakikada satabiliyor. önüne ne konuyorsa okuyor bu çocuk.
Dün ''Bursa'da oynarken buraya maça geldiğimizde insan atmosferden çok etkileniyordu." dedi.
Bugünde dakikada Şenol Güneşi satmış . Ozan Tufan: "Pereira yoğun idmanlar yaptırıyor. Bu bizim için iyi. Geçtiğimiz yıl böyle idmanlar yapmıyorduk." :))
3 aydır Fenerbahçede idmana çıkıyorya.
Ama dediğim gibi asıl kabahat bizlerde. Bu tür haberlere ya inanıyoruz. yada yalan olduğunu bildiğimiz halde. gururumuz okşanıyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Şehrievliya iyi özetlemiş aslında Şeneri.
Bellushi, Fernandao, volkan , ozan . kaliteleri tartışılmayacak oyuncular. bunu belirteyim . Sonra Fenerbahçeli arkadaşlar alınıyorlar. Ben olaya Bursaspor tarafından fayda maliyet açısından yaklaştım .
Ama şenerde durum farklı. Bunda 2 lig mi 3. ligmiydi o zamanki adı direk Bugsaşspordan Süperligin Kalburüstü br takımına gelmesininde etkisi olabilir.
Şener in futbolu göze hoş geliyor. Tıpkı Şenol güneşin oynattığı futbolun göze hoş gelmesi gibi. Ofansif olarak sağdan çok hızlı çıkıyor. ileri geri koşuyor. adam geçiyor. ama o kadar orta yapamıyor. .Ama asıl olan bir bekten beklenen öncelikle defans. Defansif özelliği yoksa. orta dahi yapabiliyor olsaydı hiçbir ehemmiyeti olmazdı .Bu kadar hızlı olup adam kaçıran . kademe bilmeyen . çok rahat çalım yiyen bir bek zaten bek olamaz.Emre taşdemirinde defansif özelliğini geliştirmesi lazım . ama emrenin tek farkı ofansda orta yapmasını biliyor.
Kısaca Şener eşittir Şenol Güneş oyun anlayışı benzetmesi yapılabilir. Şenol Güneşin takımıda göze hoş gelen futbol oynuyor. ama arka taraf evlere şenlik. tabelaya bakınca sıfır. Bursaspor geçen sezon kendinden alt seviyedeki takımları ezdi. Ama yarıştığı rakiplerin maçlarına bakınca Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş trabzonspor maçlarının hemen hemen hepsinde çok üstün oynadı. çok daha fazla pozisyona girdi . ama arkada verdiği bir iki tane açıkla neredeyse hiç maç hatta puan kazanamadı.
Şenerde olduğu gibi göze hoş gelen herşey doğru değildir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Blud34 .
Fernandaoya kötü futbolcu demedim . Tam aksine Fernandao çok iyi bir forvet. Çok fizikli çok mücadeleci . ama bitiriciliği sizin diğer forvetleriniz kadar iyi değil. ben sadece maliyet i ile mukayese ederek Bursaspor açısından baktım olaya. daha az maliyetle ikame edilebiliyorsa. Tutulmaması mantıklı.
Ayrıca geçensene Bursaspor çok başarılıysa . neye göre başarı ... Bursaspor 2009-2010 yani şampiyon olduğu sezondan bu yana ilk kez geçen sene avrupaya gidemedi. Sadece göze hoş gelen futbolmu . yoksa tabelamı . Bunda Şenol Güneşin de büyük katkısı var. Gerek turnuva gerekse eleme usulü turnuvalarda finali getiremiyor.
Tamam Bursaspor göze hoş gelen futbol oynadı .sonuç? Sadece sürekli hücum düşünürsen , elbette Hücum hattında oynayan futbolcular göze batacak . ama sonuçta son 5- 6 yılın en kötü derecelerinden birisini yaptı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
geoorge, foruma yazdı.
Öncelikle Volkan ve Ozan ı aynı kefeye koymamak lazım . zaten dünkü konuşmalardanda fark anlaşılıyor.
Volkan Türk futbolunun görüp görebileceği en karaktersiz futbolcudur. Bunu aslında Fenerbahçeli arkadaşlarda biliyor kimileri itiraf etmesede. Arıza çıkardı . satıldı , ağladı yalvardı. bedavaya oynarım dedi vs vs zatenrbu konuları aşağı yukarı herkes biliyor.Sen kimsin . Süper kupa maçına çıkmıyorsun . Doğru Bursaspor onu zaten elden çıkarmak istiyordu . ama senin kapıdan kovsalar bacadan girmek istemen gerekirdi . daha neler var yazdmayayım . ama asıl sorun . yeteneklidir değildir . bu tür futbolcuların hala talep ediliyor olabimesi . Bizim avareller alşacak diye çok korktum . bereketki mali durum elveremedi . Aslinda Volkan gibi adamlara hiç kimse talip olmayacak . ortada kalacak . ama bu kadar popilist yaklaşılan ülkede mümkün değil.
Ben eminimki aklı başında hiç bir Fenerbahçelide bu karaktersizi içine sindiremez. Bursaspor taftarı Volkana verdiği ve bundan sonra vereceği her tepkide sonuna kadar haklı . ve bu tepkinin Fenerbahçe ilede bir alakası yok .
Ozan ın durumu ise farklı . Ozan la tanışma imkanım oldu. O zan çok cahil çocuk . bu sadece yaşından dolayı değil bildiğin kör cahil. daha önceki açıklamalarına bakardsanız . yok babası yok milli takımda kaldığı , portonun , hamburg un kaldığı otelleri beğenmemesi , akrep çıkmış cart curt. anlaşılıyor.
Ozan ın asıl sorunu klavuzunun Volkan gibi bir karktersiz olmasıydı . yapışık ikizler gibi ( hatta üçüz olcaklardı .3. biraz akıllandı . şunu net bilin Bursaspor 3. yüde akıllanmazsa anında satacak . sonra Fenerbahçeliler wooowww bunuda aldık demesinler)
Ozan istanbulda Yine bir karakter abidesi Emre abisi ile alemlere akan bir çocuktu . ama şuda gerçek Fenerbahçeye gitmek yada diğer İstanbul takımlarına gitmek gibi bir hayali hiç olmadı. Hatta laf aramızda Fenerbahçeyide fazlası ile sever!!!
Ozanın tek hayali vardı Avrupada iyi bir takımda oynamak Arda abisi gibi . .İstanbul hayali hiç olmadı . Bursadan direk Avrupa hayali kuruyordu .Bursasporda Hem şebekeyi dağıtmak hemde Önünü açabilmek için Avrupaya zaten satacaktı . ama beklendiği gibi olmadı Avrupalılar keriz değil . göz önünde olmayan Bakambuya dev liglerden yüksek bonservislerle transfer teklifler yağarken . gözönünde olan Milli takımda her maçta banko oynayan tek futbolcu olan Ozanıma teklif yoktu olanlarda 3,5 milyona bile ulaşmadı onlarda ısrarcı dahi olmadı. Ozamım ında hayalleri yıkıldı .
Bu aşamadan sonra ortada kaldı . bereket Fenerbahçe imdadına yetişti . 7 milyon + en az ozan kadar yetenekli ibrahim serdarı verdi ozan ada 2,3 milyon gibi ruyalarında dahi göremiyeceği dünyada hiç bir takımın yarisini hahi vermeyeceği bir para verdi . Ve Ozan da hayali olan Fenerbahçe sine gitti :) ama yinede son maçına kadar maçlarını oynadı. Cehalet ve para adama herşeyi yaptırır . herşeyide söyletir.
Bu arada Beşiktaşlılar boşuna Bölükbaşına atıp tutmasınlar. Beşiktaş o paraya ancak Fenerbahçe devreye girdikten sonra çıktı . o da Fenerbahçenin koşulları ile değil . parayı morgate ile ev alıyor gibi ödemeye kalktılar.
Yani Volkan için söylenebilecek bir şey yok Türk futbol tarihinin gördüğü en karaktersiz insandır kendisi. Ozan sa cahildir birde klavuzları Volkan ve Emre abileri gibileri olunca. Fenerbahçe bu çocuğu Volkan abisinden ayırmazsa . korkarım 2 sene sonra maçları TRT sporda yayınlanır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER