#
#
Pringles, foruma yazdı.
Tarih & Saat : 21 Haziran Pazar & 21:00
Yer : Türk Telekom Stadyumu
Hakem : Alper Ulusoy
 
Ç. Rizespor maçında aldığımız mağlubiyet, üzerine de Muslera ve Andone'nin sakatlıkları şampiyonluk şansımızı maalesef büyük ölçüde düşürdü. Ayrıca Donk ve Adem'in de cezalı oluşu, Gaziantep maçı öncesinde bizi hayli zor durumda bıraktı.
 
Marcao ve Luyindama'nın yokluğunda muhtemelen Ahmet ve Lemina ikilisi tandemi oluşturacaklardır. Karşılaşmanın seyircisiz oluşu, bizim eksiklerimiz derken rakibimizle şartlar eşit. Mutlaka kazanmamız gerekiyor aksi takdirde işimiz oldukça zora girecektir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Tarih ve Saat : 14 Haziran Pazar & 21:00
Yer: Çaykur Didi Stadyumu
Hakem: Yaşar Kemal Uğurlu
 
Sezona kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm takımlar için tekrardan hayırlı olması dileğiyle.
 
Sezon ertelenmeden evvel iyi bir ivme yakalamıştık. Her ne kadar Sivas ve Beşiktaş maçlarından birer puanla ayrılmış olsak da, ikinci yarının şüphesiz en iyi çıkış yapan takımıyız diyebiliriz.
 
Şu dakikadan sonra oynanacak her maçta sürpriz olma olasılığı çok yüksek. Hangi takım formda, hangi takım psikolojik olarak daha motive, hangi takım daha iyi hazırlık yaptı, hepsi muamma. Üstüne de maçların seyircisiz oynanacak olması, maçları tamamen kapalı kutu haline getirdi.
 
Tekrardan tüm takımlara hayırlı olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Bazı noktalar evet birçok FM serisinde mevcuttu. Örneğin hakem veya top kapma konusu.
 
Ancak diğer hususlarla ben diğer FM serilerinde çok fazla karşılaşmadım. Birçok oyuncu ''oynama süresi, yeni sözleşme'' gibi konularda yanımıza geliyorlar fakat daha rahat ikna edebiliyorduk.
 
Veya fikstür konusu. Şöyle bir örnek vereyim, Süper Lig'de 11.hafta oynamam gereken Gençlerbirliği maçını 32.hafta oynadım. Diğer FM serilerinde de böyle bir durumla karşılaştığımı hatırlamıyorum.
 
Diğer konularda da benzer sıkıntıları pek yaşamadım. Umarım bu tarz problemleri 2021'de düzeltmiş olurlar.
 

"Spanksk" dedi ki;

Freeye düştüğünde bende deneme fırsatı buldum.
Fakat söylediğin sıkıntılar sadece 2020 ye özgü değil bence.Bütün serilerinde aynı sorunlar hep var.Fakat ben onu şu şekilde düşünmeye başladım artık.Maç motorunu normal olarak sadece önemli anları işaretleyek kullanıyoruz.Birde daha geniş çaplı izlemek gerekir aslında maçları.Ben ne zamandır denemek istiyordum bunu ama unuttum.Denemekte fayda var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Bir önceki sayfada ilrimed'in yazdıklarına hemen hemen katılıyorum. Ülkede başarılı olan hangi takım varsa, diğerleri tarafından antipatik karşılanır. Geçmişten günümüze kadar da hep böyle olmuştur.
 
Gençlik Marşı'ndaki tutum ise yanlıştır. Galatasaray'a karşı bir tutumun olabilir, sevmeyebilirsin hatta nefret edebilirsin fakat bunu göstereceğin yer Gençlik Marşı'nın hep birlikte söylendiği bir ortam olmamalı. Sonuçta hepimizin kutladığı bir Milli bayram. Böyle bir ortamda bu tarz bir ayrıştırma yapılmamalıydı.
 
Yabancı konusuna geldiğimizde ise biz anlatmaktan bıktık, insanlar anlamamakta hala ısrar ediyorlar. Yabancı oyuncu almak zorunda değilsiniz. İstersen 28 tane yerli oyuncu al, sahaya da komple yerli oyuncularla çık. Kimsenin buna karıştığı yok. Kaldı ki önümüzde de Altınordu gibi bir örnek var.
 
Bugün Volkan Şen, Tarık Çamdal, Sercan Yıldırım gibi oyuncular kulüpler yabancı oyuncu sevdalısı olduğu için değil, hak etmedikleri için Süper Lig'in dışında kaldılar. İşin daha da kötü kısmı, yabancı sınırı geldiğinde 2 senedir iyi giden Milli Takım'ın da önünü kapatmış olacağız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Nike Ürünleri
 
Galatasaray Nike Sarı T-Shirt (S): 40 TL
Galatasaray Nike Kırmızı T-Shirt (S): 40 TL
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Nike Ürünleri
 
Galatasaray Nike Kırmızı Polo (S): 80 TL
Galatasaray Nike Gri Polo (S): 80 TL
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Nike Ürünleri
 
Galatasaray Nike Mont (S): 350 TL
Galatasaray Nike 1905 Sweat (S): 90 TL
Galatasaray Nike Sweat (S): 75 TL
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Galatasaray Atkıları
 
Galatasaray Kırmızı Atkı: 30 TL
Galatasaray Kareli Atkı: 30 TL
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Öyle veya böyle, bir şekilde getirttiler Arda'yı. İstiyor muyum? Asla. Umarım son anlarda bir pürüz çıkar da gelmez.
 
Karakterini, geçmişte yaptıkları ve söylediklerini geçtim, fizik ve futbol olarak bırak Galatasaray'ı, herhangi bir Süper Lig takımında oynayabilecek durumda değil Arda.
 
• Bir defa Galatasaray'dan ayrılma şekli bile tartışılır kendisinin. Terim geldiği dönem kendisiyle konuşmuş ve kalmasına ikna etmişti. Ligin başlamasına 1 hafta kala da, takımı yüz üstü bırakıp gitmişti kendisi. Ancak biz hala ''Arda para kazandırarak gitti'' diyoruz. Paradan daha önemli şeylerin olduğunu unutmamak lazım.
 
• Atletico'ya gittikten sonra, ''bu kulüpte maaş alamayıp, ekmek bulamadığımız dönemler oldu'' diyen bir şahıstan bahsediyoruz. Galatasaray'ın mali olarak sıkıntılı olduğu dönemlerde, televizyonlara çıkıp bas bas bağırarak bunları dile getiriyordu Arda.
 
• Yükselenim Çarşı diyip, Beşiktaş forması giymesini de unutmamak lazım tabi.
 
• EURO 2016'daki malum olayları. Takım içerisinde prim kavgalarının olması, bu dönemden sonra kendince Selçuk'a karşı cephe alması. Bunlar da yetmezmiş gibi Bilal Meşe'ye ''seni bu uçağa alanın ...'' diyip, dolaylı yoldan Terim ve Demirören'e küfür etmesi. Daha sonrasında da Bilal Meşe'ye saldırması.
 
• Galatasaray'ın yaptığı teklife ''kötü ve komikti'' demesi.
 
• Eskişehir'de oynanılan Dünya Kupası eleme maçında İzlanda'ya karşı 0-3 mağlup durumdayken, sırf ıslıklandı diye oyundan sırıtarak çıkıyordu Arda efendi.
 
• ''Türkiye'de Galatasaray'dan başka takımda oynamam diyip'', sırf şampiyon olup Galatasaray'dan aklı sıra intikam alabilmek için Başakşehir'e gitmesi.
 
• Evli olmasına rağmen başka insanların eşlerine sarkıntılık edip, silahla hastane basıp, bir de silahı ateşlemesi.
 
Belki aralarda unuttuklarım da vardır. Tüm bu yaşananlar ortadayken, Arda'nın yeniden Galatasaray forması giymesi benim zoruma gidiyor.
 
Bir de unutmadan, Fatih Terim'e de birkaç cümle söylemek gerekir. Galatasaray Spor Kulübü başkanı çıkıp açıklama yapıyorsa, bunun üstüne kimsenin söz söyleme hakkı yoktur. Başkanın Arda açıklamasından sonra, Terim'in hala Arda ile ilgili fikir beyan etmesi yanlıştır. Kaldı ki, senin elini öpmesi bizim için bir şeyi değiştirmez. Biz EURO 2016'da yaptıklarından dolayı değil, yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü istemiyoruz Arda'yı. Madem affettin Arda'yı, başka bir kulübe gidersin oraya getirirsin çok sevdiğin oyuncunu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Pringles, foruma yazdı.
Oyunu nedense sevemedim. Belki sadece benim başıma geliyor fakat oyunda çok fazla saçmalık var.
 
• Takımda inanılmaz bir kart görme potansiyeli var. Her maç en az 3-4 oyuncum sarı kart görüyor. Bazı maçlarda 7-8 oyuncuya kadar çıkabiliyor bu durum.
 
• Karşı karşıya kalındığında gol olma ihtimali neredeyse yok.
 
• Defanstan atılan tüm uzun toplar, forvet oyuncusunu karşı karşıya bırakıyor. Yukarıda da yazdığım gibi 20 pozisyonda 1 tanesi gol oluyor.
 
• Fikstür çok saçma bir şekilde ilerliyor. Ligin son haftasıymış gibi, birçok maç aynı gün ve aynı saatte oynanıyor. Bazı maçlar ara sıra erteleniyor ve saçma bir tarihte oynanıyor.
 
• Kanat oyuncusunun içeri kat edip bir defa topu ceza sahasına çıkarttığını görmedim. Daima kaleye vuruyorlar.
 
• Oyunda Galatasaray olmama rağmen, maçlarımın neredeyse tamamını ismini ilk defa duyduğum hakemler yönetti.
 
• Oyuncuların top kapma yetisi sıfır. Rakip kendi yarı alanından atağa başladığı zaman, o topu kapıp karşı atağa geçtiğimi hatırlamıyorum. Aynı şekilde rakibin de topu kazanıp, karşı atağa geçtiğini de hatırlamıyorum.
 
• Oyuncular sürekli bir istekle karşıma geliyorlar. Yeni sözleşme, oynadığı süre vs. ters bir cevap verildiğinde de direkt mutsuz oluyorlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER