#
#

üsküdar1903

"fevzi topu ıskaladı ..biz hayatı.."

üsküdar1903, foruma yazdı.
Futbolu futbol yapan yegane unsur taraftardır. Bjk tv'de öğlen idmanı izliyoruz havasında izledik maçı. Ertelesinler ligleri bu eziyet çekilmez. Futbolcu sağlığının korunmasıda cabası
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.
Ankaragücü takımı karakter gösterdi sahada.
Maç öncesi Beşiktaş taraftarinin birkaç gündür kamuoyu oluşturduğu çocuk istismarina karşı sessizlik eylemi karsilik buldu anlamli bir tepki verildi.
 
Ankaragücü tribünü özellikle ilk yari çok iyiydi. Sahada oynanan futbol deplsman tribününe ivme kazandirdi.İkinci yari Beşiktaş tribünü etkiliydi goller geldikçe şampiyonluk ortamina girdi stadyum.
Ankaragücü bu futbolla düşmez büyük ihtimalle transfer aşısı tutmuş kabuk değiştrmişler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.
Beşiktaş tribünü meyhanelerde, lokallerde stat hariç heryerde şu an gelinen durumda.Dolayısıyla dün için vicdan muhasebesi yapmaya gerek yok. Bakıyorsun adamların tribün yapış şekli besteleri söyleyiş tarzı bizim ülke tribünlerine soktuğumuz tarz.
Kapalıya girdiğin zaman yarım saat selam verip öyle geçerdin yerine 6 bin kişilik tribünde birbirini tanımayan aşina olmayan bir kaç yüz kişi çıkardı. Çünkü hep aynı insanlar oradaydı. Güzellik yapılırdı tayfaya indirimli kombine şekli, alamayanlara müdüriyetten sokma, ya da 2ye1 turnike. O güzel ortam 15 seneye yakın hep böyle devam etti. Gençler göbekte oranın hakkını verecek şekilde aynı tempoda bağırır, 30 yaş üstü kenarlarda alt üst karşılıklı tezahüratlarda enerjisini harcardı.
Kısacası tüm kapalı tribüncüydü, tribün kültürünü bilen sanki sözleşmiş gibi aynı reaksiyonu veren bir daha da Türk tribünlerine örneği olmayacak bir harmoni bağıydı. Daha iyisini biz dahil kimse yapamayacak.
Tribün gençleri içeri girebilir ve herkes tek tribünde toplanılır ise standart güzel tribün yapılır. Fikret Orman ile bu hayal lakin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.
Trabzon'da kadro dışı bırakılan,takımın saha dışı uyumunu bozup konsantrasyon kaybına uğratan bir adamı Beşiktaş'a kurtarıcı olarak almak üstelik yıllık 2.5 milyon euro maaş vermek akıl karı değil.
 
Bizde bıraktıkları etkilere bakarsak sizi dolandıran bir insanla oturup çay içmek gibi bir durum. İbrahim Toraman'ın penaltı sonrası isyanı geliyor gözüme. Olimpiyatta top her ayağına geldiğinde tribünlerin küfür kıyamet inlemesi golden sonra kapalıya sus yaptığı an geliyor.
 
Biz Beşiktaş'lılık olgusunu salt başarılar üzerine kurmadık. Kurmayacağız.
Beşiktaş efsanesi olmasına rağmen Sergen'i zar zor affettik, hepimizin hatıralarına Beşiktaş' lılığına dokunduğu için. Çağırdık ilk maçında kapalıya özür dilettik.
Burak'ı affetmek şöyle dursun bu adam bizim Beşiktaş nedir neye denir sorularımızın cevabı değildir. Tribünün %90'ı belki İnönü'ye gelemiyor şu an ama Beşiktaş taraftarı nerede ne yapacağını iyi bilir. Yakın zamanda tribünden dayak yiyen futbolcular kervanına katılacaktır etrafımda ki insanların öfkesinden anladığım kadarıyla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

Beşiktaş tribünün bu kadar dibi gördüğü bir maç hatırlamıyorum.Kötü hafif bir tabir yokları oynadılar. Kendileri bir noktada toplanmadıkları müddetçe bu durum asla değişmez.Eğer deplasman tribününün orada toplanılırsa hiç bir şey değişmez.
Fenerbahçe ve Galatasaraydan farklı olarak münferit maça gelen insanlarda Beşiktaşta tribüne katılım sağlayabiliyor bunu da göz önüne alarak seneye yapılanmaları gerekir yoksa durumları bitik.
Galatasaray tribünün devamlılığı var ancak besteleri kötü seçimleri de kötüydü. Ancak dün tribün anlamında çok net öndeydiler.
Bir de tribünler Grup Yorum şarkısı Haklıyız Kazanacağız melodisinin bokunu çıkardılar.Her küfürü bu melodi ile yapmak sıkmıyor mu?

Bu kadar kötü derbi performansı bizim adımıza 2012-2013 sezonunda Gs ile 3-3 kaldığımız maçta yapılmıştı. Malum Kapalı tribüne operasyon yapıldığı sezon. Bizden ayrı diğer ezeli rakiplerimizin kendi aralarında yaptığı maçlarda bunun gibi sönük belki bundan daha kötü tribün performansı oluyor. Geçen sene Kadıköyde oynana FB-GS maçında tek bir organize tezahurat yoktu. Keza Samiyende de öyle oluyor.
 
Bu kadar yüksek bilet fiyatlarına dünyada hiç bir tribün ateşli atmosfer sağlayamaz örneği yoktur. Ayrıca Beşiktaş'ın çok kötü oynaması her an golü yiyeceğiz stresi ekstra düşürdü tribünleri. Geçen sezon 3-0 yendiğimiz maçta ilk yarı 0-0 olmasına rağmen herkeste özgüven vardı ve çok güzel tribün yapılmıştı.
Mesela 2 hafta sonta Ts maçında tribün çok daha iyi performans gösterir.
Gs tribünü Vodafone Park'ta ki ilk derbide çok iyiydi. Çok sağlam girişler yapmışlardı. Ama geçen sene ve bu sene baya kötü performans gösterdiler. Orta grupta 200-300 kişi hariç hareketli değildi tribün. Bir tek penaltı pozisyonundan sonra sesleri geldi demirörene küfür ettiler ardından Beşiktaş'a onun dışında bize gelmedi sesleri.
 
Özet olarak Kötü tribün kötü futbol 3 puanı saymazsak herşeyi ile kötü bir derbi akşamıydı.
 
Ek olarak şu video'dan tribünlerin durumunu anlayabilirsiniz.
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.

"kst_suc" dedi ki;

Burda konuşulması gereken Beşiktaş tribününün acizliğidir ama süper akıl oyunlarıyla konuyu saptırıyorlar ...
 
Sürekli soruyoruz da cevap alamıyoruz ...
Bir kişi güzelce anlatabilir mi ...?
 
Hesapta kaale almıyorsunuz ama 1 haftadır yaygara koparıyordunuz , öle bir yaydan geliyoruz ki şeytan görse din değiştiri diyen mi ararsın , küfürlü Videolar yayınlayan mı ararsın...
 
Ama bir bakıyoruz , tribünde Çarşı Ankara pankartı var , bizim holiganlar yok...!
Peki bu tribünün abileri nerde , 1 gece önceden ksk de alem yapmış sabah da Hazan’a gelip Alsancak ta macera aramışlar ...
 
Bunu Beşiktaş tribünü gençleri içine sindiriyorsa zaten biim için Hava hoş ,,,
Ülkeye mal olmuş bir takımın kendi semtinde ki adamlar maça girememiş her ben hikmetse bilet bulamamış anan ankaradan Manisa’dan adamlar maça gitmiş ...
 
Şunu biri anlatsın ya ..!

Biletler internetten çıktı Beşiktaş ülkenin her yerinde taraftarı olan bir kulüp kabul edersin ki. 400-500 kişilik kapasiteye internetten binlerce insan bilet almak için giriyorsa, Ankara'da ki adamda bilet alır Diyarbakır'daki adamda. Normali nasıldır bu işin belli bir kontenjan tribüncülere ayrılır diğerleri satışa çıkar.
internetten satışa çıkınca bu durumda tribüncü insanların bilet almamaları gayet doğal. Yeni stadyumunuz yapıldığında kontenjan artacak kimse dışarda kalmaz böyle sorunlar çıkmaz.
 
Maksat maça girmekten çok oraya gitmekti. 10 gündür bu kadar dillendirip mevzu yapacağınızı düşündüğümüz için insanlar oraya bileti olmamasına rağmen gitti, o kadar otobüs insanın sırf bunun için oraya gitmesi bile bence takdir edilecek bir durum.
 
2007 yılıydı sanırım Bursa tribünü İnönüye gelecek diye söylenti çıktı yasaklı olmasına rağmen o gün çarşıda binlerce insan maçın ikinci yarısına kadar maça girmedi Bursayı bekledi gelmiş olsalar yine mevzu çıkacaktı aramızda. Demem o ki bir iş yapacaksan bunu dillendirilmeden yapacaksın dillendiririp yargı dağıtıyorsan hakkını vereceksin yoksa insanlar o tribünü ciddiye almaz.
Galibiyet için Göztepeliler'e tebrikler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.

"LBJ1925" dedi ki;

"ÜsküdarBJK" dedi ki;

Göztepe'nin 30-35 yaş üstü profili ile sorun yok aramızda ama şu yeni nesil var ya onlar bu işleri karıştıran. İnternette atıp tutanları bir tribün bu kadar ciddiye alıyorsa o tribün ara gazıdır. Bizden kimse özellikle bu maç nezdinde ortalığı tahrik etmedi ama gelinen durumda görüyoruz ki heryerde hakaret gırla gidiyor. Bu maç yaşanacak olaylar ikinci maçta tek bir Göztepelinin münferit İstanbulda gezememesi demek.
O kadar insan işini gücünü bıraktı cebinde bileti olmadan yarın İzmir'e geliyor. Dün Kocaelinin zamanında Trabzonun yaptığı hataya düşmeyin. Bizi hasım bellemeyin. Adam gibi gidilsin gelinsin tribünde kalsın herşey. Beşiktaş tribünü Fb Gs tribünlerine benzemez durduracak biri yok. Maça gireninden çok girmeyeni tehlikelidir. Kurdurmayın milleti kendinize.

Durumdan o kadar uzaksın ki veya görmek istemiyorsun. Ankara'da ki hentbol maçında bizim için Beşiktaş mevzusu açılmamak üzere kapandı. Nitekim Adem Işık ve yanında ki o diğer arkadaşa arayıp sorabilirsin. Bu geri vitesi yediremeyen Beşiktaş'ın yaş ortalaması 20-23 olan goodfellas oluşumu İzmir'in kızlarına, ana bacı pankart yaparken bir Bjkli de çıkıp hayırdır demedi. Sonra ne mi oldu?izmir de ki maçta Otobüste 1 tane cam kalmadı ve adı ne oldu biliyor musun taş attı kaçtı :) Neyse bu maçta aynı şekilde yine bir habersin biraz dolaş etrafta kimler ne demiş gör sonra özür dilersin zaten bizden. Ortalığı karıştıran beşiktaş. Senin anana sövsek sen bize ne diyeceğin hoş geldin mi diyeceksin. Geçiniz.

Bizim sizle maçımız olduğunu bile bilmediğimiz gün Beşiktaşa gelip sağda solda dönere koşturursan gençlerde yazar çizer. 6222 yemeyen her halinden belli oluyor, son hentbol maçında kimse yoktu sizden arada kalan 3-5 kişi darp edildi ve bu İnternet efeleri 6222'den cezayı aldığı zaman kendine geliyor. Bak taş atmak marifet değil. Senin denizli tribününden bir farkın yok bu kadar bileniyorsan ve otobüs taşlayıp cam kırmakla övünüyorsan polis barıyer hikaye zamanında hakkını veren çok oldu bu işlerin.Her maç her tribün taşlanıyor bu mevzu falan değil. Mevzu konusunda Ankaragücü Bursa Kocaeli Samsun konussunda bi zahmet Göztepe konusmasın. Şurada yazılanları gülerek okuyor tribüncüler emin olun namı ne ki yapacağı ne olsun Göztepe tribünün.
Selametle yarın güzel sıkıntısız bir gün olması tek temennimiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.
Göztepe'nin 30-35 yaş üstü profili ile sorun yok aramızda ama şu yeni nesil var ya onlar bu işleri karıştıran. İnternette atıp tutanları bir tribün bu kadar ciddiye alıyorsa o tribün ara gazıdır. Bizden kimse özellikle bu maç nezdinde ortalığı tahrik etmedi ama gelinen durumda görüyoruz ki heryerde hakaret gırla gidiyor. Bu maç yaşanacak olaylar ikinci maçta tek bir Göztepelinin münferit İstanbulda gezememesi demek.
O kadar insan işini gücünü bıraktı cebinde bileti olmadan yarın İzmir'e geliyor. Dün Kocaelinin zamanında Trabzonun yaptığı hataya düşmeyin. Bizi hasım bellemeyin. Adam gibi gidilsin gelinsin tribünde kalsın herşey. Beşiktaş tribünü Fb Gs tribünlerine benzemez durduracak biri yok. Maça gireninden çok girmeyeni tehlikelidir. Kurdurmayın milleti kendinize.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.

"küçükçekmeceli" dedi ki;

Sarı Murat cezaevinden çıktı diye biliyorum.
Ferdi Arslan ile aralarında yaşanılan olaylar, Beşiktaş tribünlerini etkiler mi ?

Etkilemez. O dönem ki tribünle şimdi ki arasında dağlar kadar fark var.O dönem olsa bildiğin iç savaş çıkardı tribünde. Abbasağa tayfasının çoğu toplu olarak maça gelmiyor tek tük gelen var. Rahmetlinin seveninden çok sevmeyeni vardı ayrıca.
Murat Abi dün kapalı üst'te setteydi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
üsküdar1903, foruma yazdı.

"yayagecidi" dedi ki;

İç işlerinize karışmak gibi olmasın ama liste muhabbeti ne deplasmana gidecek taraftarı yönetim mi belirliyor anlamadım

Bizde bu deplasman yasakları kalktığından beri deplasmana gideceklere yönetim listelerle karar veriyor. Çoğu dernekçi elinde telefon 45-50 yaşında ki adamlara kadınlara gidiyor biletler. Tribüncü 300-400 kişi anca bilet alabiliyor. Tribün dinamizmini 15-25 yaşlarında ki kanı hızlı gençler oluşturur 90 dakika aynı performansla bağıracak olanlarda onlardır. Orta yaşlı tribüncü kesimi ayrı tutuyorum onlar tribünün tozunu yutmuş kişiler yine hakkını verirler Kadıköyün ama deplasmanlara gençler yerine ihtiyarlar gidiyorsa orda tribün namına pek iyi performans olmaz.
Bizde ki durum bu. Serdal Adalı'nın gelişi belki bir şeyleri değiştirir. Liste işine bulaşmadık tv' den takip edeceğiz bu maçı. Umarım hak edenlere gider bu defa ama hiç sanmıyorum.
Passolig ve yasaklar öncesi her Kadıköy deplasmanımız ayrı hikaye ayrı güzellikte tribün serüveniydi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER