#
#

hataytayfa

87 yıldır ölmedik,ölmeyiz.

Jason, foruma yazdı.
Bugün iyice emin oldum ki ilk yarıdaki toplanan puanlar Beto Kadu Castro Jahovic biraz Traore iskeletinde ve diğer oyuncuların tamamlayıcılığında toplanmış. Düşünüyorum hocanın hamlesiyle kazanılan puan veya maç var mı diye aklıma gelmiyor. Bizim oyunumuzun gerilemesi deplasmanda kazandığımız Karabük maçıyla birlikte hızlandı yine leş gibi oyuna 3 puan almıştık o günden beri geriye gele gele 90 dk şut çekemeyecek kadar kötü bir oyuncu kadrosuna sahip olduk. Bunun altında maalesef göstere göstere hocanın hataları var. Sene başından beri tek oyuncu kazanamadık aksine herkes geriye gitti,yedek klübesini bu kadar az kullanan bir hoca ben görmedim,tamam kazanan kadroyu bozmak istemedin de kardeşim ortada takım bırakmadın ya sahada takımdaşlık 0 gelinen kadroda kimin girceği belli şişmanoğlu sakatlanasıya kadar hiç bir şey vermediği halde oyuna girerdi o gitti şimdi ghilas sabri geldi ayrıca scarione kötü ghilas kötü ngando kötü segbefia kötü gençler kötü sen hoca olarak hangisini kazanabildin?
 
Bir diğer yapılan hata 11deki yanlışlarda ısrar etme Kosanovic bağıra bağıra her hafta ben stoper oynamam bu takımda diyor hatalarıyla nerdeyse her maç gol yediriyor hep 11 adam. Oyuncuyada yazık bizede takımada yazık nedir bunu bu kadar vazgeçilmez yapan duran top kullanması mı? 2-3 gol attırdıysa 5 gol yedirdi en az, stoper duran top kullanıyo diye oynatılmamalı savunmada aksıyosa. Goufrann aynı şekilde ha oldu ha olcak derken bu kadar hafta oynadı tek işe yaradığı hafta Osmanlı maçı hiç kimse bu kadar bedavaya oynatılmaz savunması iyiymiş ofans oyuncusu savunması iyi diye her hafta oynatılmaz hücuma katkısı 0 dı çoğu maç. Castro gibi bu ligin iyi oyuncusunu mevkisi dışında oynatıyoruz herifide verimsizleştirdik şaka maka bu takım 10 numara pozisyonunda oyuncusu olmadan maça çıkıyor kaç haftadır hadi castro yine bir derece de poko nedir be kardeşim amaç neydi beklenen neydi ben anlamadım. Selçuk Rotman orta sahası olmuyor kaldırmıyor artık ısrar üstüne ısrar biri 37 yaşında diğeri silik etkisiz eleman bu kadar ezbere kadroyla yedektekilerin ümidi kırıldı takımdaşlık koptu 2 pas üst üste yapamaz hale gelindi.
 
Bir diğer yanlışta çok tahmin edilebilir bir takımız. Gençlerbirliği maçı topiğinin ilk sayfasına yazdım kadroyu halil tayfur dışında hepsi doğru. Be kardeşim ben bu futbol cahili aklımla senin tercihini tahmin ediyosam bu işin ehli rakip hocalar çıkıp sahada rezil ediyo seni işte. Şu yukarda yazdıklarım kesinlikle teknik analiz vs. değil en futbol cahili bile dikkatli gözle izlese bizim maçları aynı şeyleri görür. 2003te kötü dönemlerin başladığından beri çok kötü maçlar oynadık eyvallahta bu maç kadar silik haysiyetsiz vurdumduymaz oynadığımızı hatırlamıyom kanıma dokundu. Şut çekememek nedir ya?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.
Halı saha takımıyla en azından şut çekerdik gençlere. Takımın şutu yok şutu ölmüşüz ağlayanımız yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.
Kosanovicle tameri otobüse almamak takıma yapılcak en büyük iyilik olur
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.
Beyler bu tamercilik veya antitamercilik değil takım takım olmaktan çıkmış disiplin yok,oyun moyun kalmadı yahu ön liberoyu 10 numaraya koymak nedir biri bana anlatsın ,yedeklerden bi tane oyuncu kazanmadın bir tane maç kazandıramadın hamlelerinle anca zarar
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.

"viyadük" dedi ki;

Son golü bizim fethi Özer atmış,son dakikada :)

ilk golüde geçen sene bizde kiralık oynayan Soner atmış ilginç rastlantı olmuş bu maç
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.
Yahu arkadaş . Jön Türklerinde İttihatçılarında neden ve nasıl ortaya çıktığını arkasındaki sebepleri falanları filanları burda 2 kelimeyle anlatamazsın ki Jön Türkler hareketi çağdaşlarından en az 200 yıl geride kalmış,sanayi devrimini reformu vs. kaçırmış Osmanlı içindeki eğitimli aydın kesimin imparatorluğu kurtarmak için başlattığı çalışmalar-hareketlerdir. Bu yapı ilk demokrasi hareketlerinden tut pozitif bilimlerin ülkede kullanımı,edebiyat vs. nerde gerilik varsa bir yerinden tutarak ülkeyi çağdaşlarının seviyesine getirmeye çalışmış bir harekettir. İttihatçılar doğrusuyla yanlışıyla kriz anında ülke yönetimini ele almış en azından son dönemdeki harbiyede yaptıkları yeniliklerle yetenekli asker yetişmesine katkıda bulunmuş dolayısıyla Türk Kurtuluş Savaşına katkıda bulunmuş bir yapıdır. Şimdi yazdığına göre bu ittihatçılar yok Ermeni yok Arap milliyetçisini içine almış diyosun ama tek pencereden bakıyosun olaya. Bir de şöyle düşün Ülke kaynar bir yapıda her türlü dış müdahaleye açık kalmış Rus imparatorluğu Ermeniler ve Yunanlar Bulgarlar üstünde koruyuculuk iddasında bulunuyo İngilizi Fransızı alayı aynı şekilde ve topraklarına göz koymuş böyle bir durumdayken ne yaparsın? Ülkedeki etnik yapıyı bir arada tutabilmek için her kimliği ortak kazanda kaynatmaya çalışıp yenilik,çağdaşlık,tanzimat vs tuzuyla ülkeyi bir arada tutma yemeği yapmaya çalışırsın ki aynı zamanda iktisadi ekonomik askeri olarak geride kaldığını bilerek. Çok zor dönemlerdi olmadı kim olsaydı başaramazdı bu imkansızlıklar içinde en önemli sebep güç yok para yok vs. Atatürk boşuna ulus devlet diye diretmedi olayları iyi okumak lazım. Sonra Osmanlıcılık osmanlı tebaası deyince komik oluyor. Burda bazı yazarlar insanların Osmanlıyı kötülediğini kabul etmediğini düşünüyor alakası yok keşke zamanında güç varken avrupanın uyguladığı reformu coğrafi keşifleri yenilikleri vs. uygulasaydıda bizimde İngilizler gibi üzerinde güneş batmayan imparatorluğumuz olsaydı dünyaya demokrasi dağıtma adı altında müdahale edebilseydik burda hemfikiriz sanırım. Anlaşamadığımız nokta zamanında yememiş hayat kurtarmamış Osmanlıcılık fikrinin hala günümüzde bir çözüm gibi öne sürülmesi Ermeni isyan etti,Arap isyan etti,Arnavut,Sırp,Makedon,Bulgar alayı sırtından vurdu kim kaldı bakiyede? Öksüz Türk kaldı. O öksüz Türklükle bugün Anadolu yarımadasında bayrağımız dalgalanıyor,ezanlar okunuyor elmayla armutu iyi ayırt etmek geçmişi iyi analiz edip geleceği şekillendirmek lazım. Sonra Anadoluya ilk adım attığımız günden beri kan dökerek şehit olarak elde ettiğimiz ülkemize katkı değil köstek olmuş oluruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.

"YeşilBeyaz37" dedi ki;

"gutmann" dedi ki;

osmanlı halkı ne demek ?
sen hangi hayaller ile yaşıyorsun ?
buna sorsan adaları da ismet verdi der
 
sen iyi bilirsin bu sevr antlaşması hakkında ne düşünüyorsun ?

İttihatçılar'ın soktuğu bir savaştan sonra yapılan bir anlaşma.

Haa yani ittihatçılar fantezi olsun diye dünya savaşına soktular memleketi. Yoksa boğazına kadar borca batmış duyun-i umumiye idareleri kurulmuş çağını yakalayamamış ordusu ve bakir petrol kaynaklarıyla birlikte Osmanlıyı emperyalist devletler rahat bırakcaktı :roll:
arkadaş ne çok şey biliyosun ya aydınlandım senin değerli yorumlarınla özellikle Osmanlı Halkları kısmına katılıyorum Fransız ihtilaliyle birlikte zaten zayıf olan Osmanlıda önce Sırplar biz bağımsızlık istemiyoruz Osmanlı halkıyız dediler ama ah bu Çarlık Rusya ve diğer devletler! ondan sonra Yunanlar,Romanyalılar,Bulgarlar Karadağlı Arap,Ermeniler hepsi Osmanlı halkından olmaktan o kadar memnunluk duyup mesuttular ki sanırım bize nazar değdi :/ ah bu ittihatçılar savaşa sokmasa bizi osmanlı yekünüydük hepimiz ingilizlerde padişah dostuydu ki savaş bitip memleket kurtulunca ingiliz gemisiyle kaçtı Vahdettin hanımız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.

"tommuyters" dedi ki;

Konu dışı olacak ama en uygun başlık da burası muhtemelen. Altınordu maçlarında da EVKA3'ten otobüs kalkıyor mu? Formalı, atkılı bir şekilde binsem salça olan Göztepeli veya Altınordulu olur mu? :D

Kalkmıyosa bile stadın yakınından geçen otobüs hatları var,Göztepeliler salça olmazda Altınordunun aksaçlıları tehlike :roll:
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.
Castroyla Betonun sarı kartları yakışmadı tecrübelerine kim ne derse desin sahada kontrolü kaybetmiş art niyetli hakem varken takışmak kime ne kazandırmış? Stoperde Kosanovic artık kızağa çekilsin her maçta önemli hata yaparak takımı yakmaya başladı. Artık Reis mi Leomu kim iyiyse o oynasın. Castronun yokluğunda Selçuk-Rotman-Poko 3 önliberoyla çıkarız kimse iyi oyun beklemesin aynı hataları yaparak müspet sonuç almak imkansız ilerde Gouffrann ki ilk defa formayı hakederek giycek Halil Ba olur bitti gitti işte şimdiden Gençlerbirliği kalemizi baskıya aldı hayırlı olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jason, foruma yazdı.
Tümerde Ts maçından önce beinde söylemişti devre arasında bizim teknik ekipten birisiyle konuşmuş galiba Scarioneye yüklemede yapılsada olmuyo bitik vaziyette diye söylemişti. Geldiği ilk günden beri herifin psikolojik sıkıntısı olduğu belli sene başında hazırlık maçlarında dahi bıkkın tavırları vardı. Yerlilerle yabancılar baya kaynaşık vaziyette arkadaşlık iyi şükrolsun bu adapte olamamış ilkokul öğrencisi gibi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER