#
#

zoban

@Zoban

Pide, ayran, meysu

zoban, foruma yazdı.
Dünyanın en iyi ligi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Maçı izlerken penaltı pozisyonunda ayakta bir başka işle uğraşırken sesten takip ediyordum, penaltı pozisyonunu yeni izledim. Napmış bu Muğdat çatlağı. Ne abuk pozisyon. Yere mi düşüyor, bana faul yapıldı diye topu düşerken çekip alanlar olur da bunu ceza sahası içinde yapmazsın. Böylesini de ilk defa gördüm.
 
Emre Akbaba’nın kaçırdığı ilk pozisyon gol olsaydı rakip çözülebilirdi. Galatasaray hala iyi oynamıyor ama bugünki rakibe göre sahada iyi gözükendi. İlk yarı 12/1 biten kaleyi bulan şut maçın sonunda da aynıydı. İkinci yarıda Galatasaray kaleyi bulan bir şut üretememiş.
 
Diagne, Iorfa’dan da kötü bir oyuncu olabilir. Bu çocukta mental bazı sorunlar var.
Abuk goller atabilir ama gereken golleri atamıyorsa at çöpe. Neden transfer edildiğini hiçbir zaman anlamadığım gibi bir yollandıktan sonra da neden geri geldiğini de anlamadım.
 
Hocanın maçı sonu açıklamalarını oyun oynamak istiyoruz, topun oyun kalma süresi artma eleştirisi anlamında haklı buluyorum ama bu açıklama kazanılan ve domine edilen bir maçtan sonra yapılabilirdi. Bugün bu skordan ve puan kaybından sonra değil. Çünkü hakemden mi dert yanıyor denmesinin önüne geçemezsin ki yine maç sonu açıklamasında hakem çok iyi maç yönetti demesine rağmen.
 
Milli maç arasından sonra puan kaybeden Galatasaray da bir klasik artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Hastalık geçiren, atlatan herkese geçmiş olsun.
10. Ay içindeyiz. Kötü bir yıl geçiriyoruz.
 
İşleri ve sektörleri en çok etkilenen çalışanlara kolaylık diliyorum.
Kapama mecburş kalınan bir durum olabilir ama insanların ekonomik koşulları es geçilerek olmaz. Herkese dayanma ve ayakta kalma gücü...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Kuşadası 4.8 olmuş yine. 10 dakika kadar önce.
İzmir'de hissedilmiş. Geçmiş olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Fenerbahçe’nin son iki sezonun ötesinde bu sezon kurulan kadro ile her maçını merak ettiren bir hale gelmiş olması sevindirici. Hem lig adına hem rekabet adına. Rıdvan Aykutlu Oğuzlu rekor gollü sezonu da canlı izledim ama bu kadronun neler yapabileceği daha çok merak ediyorum.
 
Konyaspor’un hatasız oynadığı bir maç oldu. Hatırlayabildğim kadarıyla kanattan gelip ceza sahası içinden sıfıra doğru giden ve orta kesilmek istenen en az 5 topu kayarak engellediler. Bu müdahelelerin çoğunda da çift kişi topa bastılar. Bu atakların her biri gole dönebilecek ataklardı.f
 
Gol atabileceklerini beklemiyordum ama kornere gittiğinde bu atak gol dedim. Nitekim ilk gol çok ustaca ve beklenmedik bir vuruşla geldi. Altay’ın daha yakın olduğu direk dibinden gol olmuş olması Altay’ın eksi hanesine yazar mı bilemiyorum. Altay’da eksik birşeyler var. Maç sonu müthiş konuşan bir çocuk ama fazla mı özgüvenli acaba. İkinci golde de top defansın arasına atıldığından karşı karşıyada son vuruşa gelen sürede karar veremedi. 3 saniye saydım. Yere neden çömeldi anlayamadım. Yerden vuruş bekledi, Kravets bomboş kaleye atar gibi astı.
 
VAR falan futbolun içine ediyor. TR’deki haliyle en azından. Pelkas’ın golünden önce faul varmış. VAR olmasa görmemiştin geçmişti. Dönüp de orda faule falan bakmak bu oyunu öldürür. Yakalasan oyun gole gelmeden çalmıştın zaten. Gidip gol oluyor hop VAR’dan çağırıyorlar, gol iptal öncesinde faul var. Sevinen adamın düştüğü hal ne olacak? Futbolda makine ile %100 doğruluk sağlayacağım derken taraftarın bu oyuna olan inancı ve tutkusunu yok edecekler. Maçın o gol geçerli olsa 1-0 ile çehresinin başka olabileceği fikrine de katılıyorum. Ancak öte yandan skoru bulamayan Fenerbahçe’nin oyun içinde B planı, C planı geliştiremediğini de görmüş olduk. Erol Bulut ezbere oyuncu değiştiriyor sanki. Bir de Fenerbahçe’ye henüz yeni gelmişken Bulut’a yüklenen misyonlar, ona atfedilenler bence tehlikeli ama tercihtir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Marcao’nın hareketi penaltı. VAR’a gitmeden vermesi gerekirken artık hakemlerin sırtını VAR’a dayadığı aşikar. VAR’dan çağırmasa ne olacak peki. İhale Galatasaray’a kalacak. Kaçan penaltı sonrasındaki pozisyonu görmedim, çay doldurmaya kalkmıştım. Pozisyon üstü penaltı verilmez diye bir şey yok. Verilebilir. Hakem korktu demişler. E hakem ilkinde korkmadı mı?
 
Sivasspor penaltı kazanmış, atacaktı. Skora eklersen 2-2 ediyor. Atamamış.
Atamadığı için yine tercihini rakibe saldırmakta, yine oyunun altında üstünde bit yeniği var diyen olmakta kullananlar var. Sonları da gelecek gibi görülmüyor.
 
Maçtan sonra Mecnun Otyakmaz’ın söylediği bir cümle hemen maç arkası sosyal medyaya düştü. Maç arkasını takip ettim, hangi kanalda konuştu diye merak ettim. Laflar ağırdı. Pek o tip laflar söylemez maç sonu açıklamaları hafızasını çalkalayınca. Üstelik maç da dev yangın çıkaracak denli bir maç da değil. Yorgun Sivasspor, ağır aksak ritm yakalamaya çalışan ve yine orta karar oynayan bir Galatasaray. Bir Gradel’in bir Yasin’în köşeye giden toplarını çıkaran kaleci Okan.
 
Neyse, Mecnun Beyin o lafları söylemediği ortaya çıktı. Ama o lafları sosyal medyada yayanların izini sürün arkasından ne çıkar göreceksiniz. O lafları merkez alıp üzerine türlü türlü şeyler inşa edenlerin gündelik hayatı nasıl akıyor merak ediyorum. Hayat değil gibi duruyor.
 
Lig işte, izliyoruz. Yemek yemek, su içmek gibi. Tadı var mı, memleketin tadı ne kadar varsa. Bir tuhaf, bir garip.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Sadece localara giriş yetkisi verilmesi meselesinin cılkı çok kısa sürede çıkarıldı.
Şaşırılan bu değil bu konuda yöneten konumdaki TFF’nin bu yeni kuralı delme çalışmalarına bir yaptırımda bulunmaması.
 
Bu akşam Sivas’ta o bağıran arkadaş ya da arkadaşlar kimdi.
Tezahürat desen değil, sürekli biri yada birilerine hakaret ediyor desen, dediği de anlaşılmıyor. 90 dakika car car car kafa bırakmadı ekran başında.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.

"Beytulma" dedi ki;

Evet Tribün Dergi diğer forumlar ve bloglar gibi bu sıkıntıyı yaşadı ama burası çok farklıydı demek biraz komik oluyor. Kesinlikle çok kaliteli kalemler de vardı doğru ama hiç kimse burada bir Orhan Veli, Nazım Hikmet, İlber Ortaylı, Aziz Sancar değildi

20 yıldır buraya iyi ya da kötü bir miktarda yazan kimsenin da saydıığınız isimler gibi olmak gibi kaygısı yoktu herhalde. Bu ne alaka pek anlayamadım. Burası futbol ve etrafındaki konulara dair bir forum sadece. Orhan Veli ne alaka? Yazanın yazdıklarını Nazım Hikmet edebiyatıyla mı kıyaslayacağız. Ne acaip kantar.
 
Buranın üslubunda, buradaki konulara dair çok çok iyi yazıp çizen insanlar hep oldu, hep olacak site ayakta olduğu sürece. Herkesin kalemi farklı, yeteneği farklı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Galatasaray'ın oyunu facia. Bu kadro bu kadar kötü oynayamaz. Başka türlü bir açıklaması olmalı. Hocanın maç bitmeden çıkması da, basın toplantısı da facia.
Fazla bir şey demeye luzum yok. Milli arada toparlanır mı acaba bakalım.
 
Kadro ehil şekilde revize edilemedi.
Belhanda'nın sosyal medya tfılları tarafından iğdiş edilmesine izin veriliyor.
Ya da yol veriliyor kim bilir. Kulaklara sufle edilyor.
 
Sneijder nasi itibarsızlaştırıldıysa aynısını Falcao'ya da yapıyorlar ya da yaptırıyorlar.
 
Başa dönelim: Galatasaray iyi oynamıyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
zoban, foruma yazdı.
Galatasaray'ı "los-galaktikos" ilan eden kim? Kimler?
Sözü değerli, ne dedikleri önemsenen birileri m? Kim bunlar?
3 maçta kim ne galaktikosu oluyormuş.
Bir deli kuyuya bir taş atmış elli akıllı çıkaramıyor.
Kim bu? Kim olduğu belirsiz.
 
Sanki yeni takım kurdu, müthiş oyuncular alındı mevcutlar yerine, kadro revize oldu.
Bu da gerekmiyor ya. Geçen seneden ötede başka bir oyun oynamaya çalıştığı aşikar Galatasaray'ın da uzay takımı, los galaktikos zırvaları ortalık bulandırmaktan başka bir halta yaramıyor.
 
Galatasaray'ın bu turu geçmek kafasıyla Glasgow'a gittiğini düşünmüyorum.
İlk yarıda iyi oynadığını da düşünmüyorum. Elenecek bir takımdı. Eleyemediler.
Ekim ayında Avrupa'da elenmek hem de kuruluş gününde yakışmadı.
Bir grup İskoçluya milli bayram ilan ettirildi nerdeyse.
Nerden bu nefret onu da anlamak güç. Manasız bir nefret yarattılar iki kulüp arasında durduk yere. İki kulüp arasında Souness gibi ortak bir değer varken üstelik.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER