#
#
TaqTaq, foruma yazdı.
Takımın golü yedikten sonra bile reaksiyon göstermemesi o kadar can sıkıcı ki üstüne konuşulacak hiçbir şey kalmıyor. Dar alan oyunumuz hiç yok. Takım bilmiyor ne yapacağını gol yedik n'olacak şimdi diye herkes birbirine bakıyor. Çok rezil bir durumdu ligde kalma işi harbi çok sıkıntı bu sene.
 
Gençler tribününe taraftarina saygı duymuyoruz. Esas mesele bu. İstanbul'a karşı mücadele esastır 20 sene önce aynı konumdaydik bizde 1bin 2bin kişiydik. Önce tribün yaptık, sokakta tribünde kavga ettik, isyan ettik, siyasileri şehir bilinci konusunda bir çizgiye getirdik, milyon tane deplasman yaptık, önce yüzde 50 olduk, sonra 75, şimdi elhamdülillah yüzde 95! Bu bir mücadelenin kazanimidir ! Bunun hiçbirini yapmayıp, bu şehri İstanbul'a yıllarca ezdirip gün şehir içi vitrine gelince 'haci bizde varız' demekle olmuyor.
 
Hah bugüne kadar yoktum ama artık bende varım diyorsan aha hodri meydan önünde iki İstanbul maçı var. Bı tribün yap, bı yüzde 5 ver sonra konuşalım saygı işini..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Bu sene izlediğim en iyi maçti. Baskın oyunun kitabını yazdı Beşiktaş bugün 3-4 rahat olacak maçın 2-2 bitmesi Beşiktaş kadar Trabzon'a da yazar. Defans arkası bu kadar yavaş ve açık takıma karşı tek derin koşuyu 90+1'de yapabilmiş olması akıl alır gibi değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Biz kimseye vermedik.bursaya bile vermedik. Sen her isteyene verdin. Sivas'a verdin ya sivasa.. Üstelik 18 yaş altı çocukları ve kadinlari ücretsiz yapıp kuzey kale arkasına alıp baskı ile yüzde 10'a çıkarılmasının da önüne geçiyorsun ! Halbuki gecekondu bomboş..

Tamamen kötü niyet, tamamen tahrik etmek amacıyla.. şu aymazligin açıklaması yok !
Komple protesto edip deplasman tribünü boş bırakılmalı !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
O kadar çok özlüyorum ki 19 Mayıs'i her önünden gectigimde acayip içim yanıyor.. rüzgarlı girişi kadar hayatımda kendimi huzurlu hissettiğim o kadar az şey var ki ağaçlı yolda bulduğum huzur için bile hayatımdan bir çok şey verebilirim. Binlerce anı var, çocukluk gençlik gözyaşı kavga hatta üzerine bir de 1. lig şampiyonluğu var ama hatirimdaki en büyük yeri hep 2. lig şampiyonluğundaki yeriyle kalacak..
 
Gençler ile deplasmanda oynadığımız maçlar daha bir derbi havasında geçmiştir tribünlerin aldığı yarı yarıya şeklinden ötürü. Keşke passo masso muhabbetleri halledilebilse de komple kale arkası verilebilse.. ki ben kendimi bildim bileli en hayvan gibi tribünleri gençler deplasmanında yapmisizdir !
 
Puan önemli bizim için bayağı da stresli oluruz ama öncelik şu derbi havasını toplum nazarında gündeme getirip gerekli izin koşul için iki camianın da gündeme getirmesi olmalı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Fenerde iş yapan oyuncu sayısı çok fazla olsa da sistemin merkezi tamamen kruse. Kitleyince tamamen kontak kapatıyor fener. Fener'i yenmek isteyen Sivas fener maçını izleyip kopyasını aktarsin yeter. Ki Sivas'a oranla ileri dortlumuz işlevsel olarak zayıf olsa da çok daha hızlı. milos hazır değilse 5'li defans en makul olani. Pinto ön liberoda fena durmadı, michalakta da bı potansiyel var gibi özellikle hız olarak hiç fena değil. atila hazır gibi, rivas'da hava topu zaafı olan Fener'e bı tık iş yapar gibi.. 14-15 oyunculu kimsenin farkına varamayacagi bir çok farklı oyun oynayabiliriz. Velhasıl var bir ihtimal ya. Hepsini deneyip en doğru oyunla gençler maçına çıkmamız lazım Bizim için erken final gibi olacak o maç..
 
Tribün işi gergin olacak gibi. İstanbul takımlarıyla oynarken gerginlik yaramıyor bize ama bı şekilde şartlar konuşmalar hakem muhabbetleri oraya götürdü işi ! Umarım geçen sene olduğu gibi herşey 90 dakka içinde yaşanıp yaşandığıyla biter. Futbol için kavga dövüş küfür olayları o kadar boş geliyor ki bu aralar bunun için sıkıntı yaşamaktan bile hicab duyuyorum.
İstanbul'dan gelecek arkadaşlara Allah kaza bela göstermesin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Pas işi çözülür de atletizm sorunu ortasahada baki sorun gibi duruyor. Çıkamıyoruz, tutamıyoruz, rakibin karşısında duramıyoruz oyunu tutamıyoruz.
 
aman yok, maceraya aramaya tahammül yok ama denemek zorundayız sezon başından beri aynı hatayı tekrar tekrar deneyip yanilmaktan vazgeçmeliyiz artık !
Ender olur, Mahmut olur koyup bir enerji bulmamız lazım oradan.olmadı 4-3-3'e geçip konrad'ı oraya alıştırmamiz lazım. Rivas ayrıca belirleyici olacak.
 
Ayrıca değinmeden geçmeyelim bugün oynadığımız Kasımpaşa ligde gördüğüm en dinamik, en hızlı çıkan takım. Umarım Q7 için ısrar etmeye devam ederler
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
A ve b planı üzerine iki ihtimalli bir politika izlendi. Birincisi ligde kalma adına rotasyonu da olabilecek bir kadro yapmak. Eksiği 8 numara, artı bir stoperi eksikte olan bir kadro yapıldı ! 15 maç üzerinden idare edebilirligi ne olursa olsun yeterli kadro kuruldu. Önümüzdeki 4 maçın üçünü Ankara'da oynuyoruz. 7+ puan çıkardığımız taktirde ligde kalma şansını yüzde 5'lerden 50'lere çıkarırız.
Tuttu tuttu, tutmadı b planı. Ligden dustugumuzde sözleşme sorunu yasamayacagimiz yüksek sözleşmeli oyuncularla sözleşme senesi sonu yaşayıp, elde kalan 7-8 yabancı oyuncunun üzerine potansiyelli genç oyuncularla etrafını genişletip 3-4 takviye ile aynı sene tekrar çıkmaya oynayabilecek bir kadro.
 
İki ihtimali de gözönünde tutan kadro bence kuruldu ama en önemlisi haziran ayında güçlü yönetim kurulup Faruk koca başkanlığa gelecek. Bu süreçte mevcut yönetimin önceliği ligde kalmak kadar sorunlu dosyaları temizlemek, borçla yapılandırmak ve kurumsal adımları sağlıklı şekilde atmak. Altyapı üzerine bir politika geliştirerek bakspor'u pilot takım yapıp mevcut potansiyeli yüksek 6-7 oyuncuyu Ankaragücü kadrosuna kattılar !
 
Yolun henüz başındayız. Ligde kalırsak harika işler yapabilecek kısa vadede büyük başarılara kosabilecek bir yapı var, adımları atılıyor. Ama tüm bunların dışında en kötü ihtimalle düşmüş olsak bile kulübün geleceğinin kurtulduğunu söylemek, bu yönetime binlerce teşekkür etmek kendi adıma daha şimdiden daha şimdiden borcumuz !
 
Allah Ankaragücü'ne bir kafandan, bin razı olsun !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Musa çağıran yada Gökhan inler, jojic yada donald, rashad yada bello, sola Saba, kaleye Ricardo, defansa Ali turan artı 1. forvet ihtiyacı birebir karşılayacak bir liste gibi duruyor. Sadaev kesin gidici, talip varsa Hector anlaşılabilirse faty, kafada bitmisse orgill gidici gibi. Mokeyi kazanabiliriz, Oscar'i kullanabilirsiniz, defans dortlusune guvenebiliriz. Potansiyeli olan genç 4-5 oyuncuyu da alabilirsek harika iş yapmış oluruz.
15 milyonluk bir ekonomi ayarlandığı mi duymuştum. Muhtemelen bu 25 milyonu geçer gibi mevcut liste. İçerdeki alacaklılarla birlikte arada oluşacak 25 milyonluk fark göze alınabilir risk rakamının üstünde olsa da ligde kalmaya oynamak bence verilebilecek en doğru karardı !
 
bifouma ile olan sorun uzatıyor süreci. Nurdan b planına geçilmez artık da olur da kalkmasa bile gözümde yönetim harika iş başardı ! Rabbim emeklerini zai etmesin, yolumuz açık olsun ! Yine yeniden bir savaş, hiç pes etmeden saldır imanina Ankaragücü!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.

"Grond" dedi ki;

-Bu iş arz-talep meselesi. Bizim fiyatlara herkes veryansın ediyor ama herkes de almak için sıraya giriyor. Kombineler genel satışa açıldıktan sonra 20000'e yakın kombine satılmış olacak mı? Olacak. Adam niye indirsin aksine bindirir bile önümüzdeki sezon.
Ankaragücü zaten kötü gidiyor ilk çıkan fiyatla stadı dolduramayacağını biliyor sonra taraftar çekmek için indirim yapıyor gayet normal. Başakşehir'in kombinesi 100 lira bizim niye değil diyenler var. Yahu adamların taraftarı yok adam ne koparırsam kar derdinde böyle kıyas mı olur :) Günümüz futbolunda her şey ticari artık tüm takımlar için.
-Neyse konuya dönersek, bu deplasman çok zor geçecek bizim için. Ankaragücü son kurşununu atmaya çalışacak çünkü yenilirlerse iyice sıkıntıya girerler. Sakin kalıp kontradan bir gol ile öne geçersek 3 puanı alırız maç sonunda.

Eryamanın maksimumu 18 bin kişi alıyo 22 bine rağmen. Bir beden küçğü olan stad maksimum 15 bin alır. Binde öyle düş, 2 bini de ekstalara düş ortalaması 11-12 bin olacak stad nasıl 20 bin kombine satıyo ya bi anlatsana.
 
Şu zihniyete istanbulda 100 lirayı az bile alıyolar deplasmana.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Çok can sıkıcı bir olay. Üzülerek, utanarak izledim.
Şu olaydan, şu salondan ders çıkarmazsak, bugünü yahut benzerini tekrar yaşayacağımız düzeni değiştiremezsek yazıklar olsun hepimize !
 
Faruk Koca’nın başkan olacağını duydum. Hayırlı olsun camiamıza ! Ankaragücü umarım bugünden sonra ilelebet Ankaragüçllerin olur !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER