#
#
TaqTaq, foruma yazdı.

"Grond" dedi ki;

-Bu iş arz-talep meselesi. Bizim fiyatlara herkes veryansın ediyor ama herkes de almak için sıraya giriyor. Kombineler genel satışa açıldıktan sonra 20000'e yakın kombine satılmış olacak mı? Olacak. Adam niye indirsin aksine bindirir bile önümüzdeki sezon.
Ankaragücü zaten kötü gidiyor ilk çıkan fiyatla stadı dolduramayacağını biliyor sonra taraftar çekmek için indirim yapıyor gayet normal. Başakşehir'in kombinesi 100 lira bizim niye değil diyenler var. Yahu adamların taraftarı yok adam ne koparırsam kar derdinde böyle kıyas mı olur :) Günümüz futbolunda her şey ticari artık tüm takımlar için.
-Neyse konuya dönersek, bu deplasman çok zor geçecek bizim için. Ankaragücü son kurşununu atmaya çalışacak çünkü yenilirlerse iyice sıkıntıya girerler. Sakin kalıp kontradan bir gol ile öne geçersek 3 puanı alırız maç sonunda.

Eryamanın maksimumu 18 bin kişi alıyo 22 bine rağmen. Bir beden küçğü olan stad maksimum 15 bin alır. Binde öyle düş, 2 bini de ekstalara düş ortalaması 11-12 bin olacak stad nasıl 20 bin kombine satıyo ya bi anlatsana.
 
Şu zihniyete istanbulda 100 lirayı az bile alıyolar deplasmana.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Çok can sıkıcı bir olay. Üzülerek, utanarak izledim.
Şu olaydan, şu salondan ders çıkarmazsak, bugünü yahut benzerini tekrar yaşayacağımız düzeni değiştiremezsek yazıklar olsun hepimize !
 
Faruk Koca’nın başkan olacağını duydum. Hayırlı olsun camiamıza ! Ankaragücü umarım bugünden sonra ilelebet Ankaragüçllerin olur !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
ocakta bir şeçim daha olacak gibi.
yiğinerin değil sistemin, zihniyetin gitmesi önemli. kendini yönetebilen, delege sistemini iş insanlarıyla güçlendirebilen, şehirle barışık, kavgadan uzak, kurumsal ve toplumsal bir dili olan, camia reflekslerini gösterebilir yeterlilikte bir yönetim kurulmadığı sürece 2012 kaçınılmaz olur !
 
bu atamalar, bu külliyeler, bu 10 milyonlar 20 milyonlar geliyorlar gidiyorlar. sende başladığın yere gidiyosun şaşmaz. yiğiner ders olsun hepsine.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Bu camianın kurtuluş reçetesini yazabilecek ender iki üç insandan biridir osman abi. Malesef delege yapısından ötürü yiğinerle anlaşıp gelmekten başka yolu yok. Kabul eder mi bilmiyorum ama nasıl geldiği şu bulunduğum konumda cidden önemli değil. Nasıl gelirse gelsin kalpten inanıyorum ki şu çarpık düzeni düzeltmek için elinden geldiğinin fazlasını yapacaktır !
 
İnşallah gelir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Yasağın kalkmayacağını totalde 50-60 milyonu bulduğunu geçen ocak ayından beri biliyorduk zaten yeni öğrendiğimiz birşey değil ! Israrla yalan söyleyenleri, hayal satanları, çilekler muzlar tarif edenleri Allah’a havale ediyorum başka da birşey demiyorum.
 
Oynayabilecek kapasitede 5 altyapı oyuncumuz yok. Kısmen mert ve ender son 10-15 dakika oynayabilir o kadar. En çok bu zoruma gidiyor işte. Yediğimiz 15. transfer yasağı, ve daha en az bi 3-5 sene daha kaldırsak dahi yine ceza yiyeceğiz ! Buna rağmen, gerçek kalıcı çözümün altyapı olduğunu bildiğimiz halde halen ısrarla tek adım atamadık 10 senede ! Çıldırmamak elde mi ya. Amatör ligden ve alt lig takımlarının profesyonel olmayan oyuncularından toplama 10-15 kişi baktılar, 3 5’ini de alacaklar muhtemelen ! Ki 6 ay oynatamayacaklarını bildiklerini de varsayarak , devre arasında da kaldırma ihtimali de yok ! Altyapı, üstüyapı komple çöktü yiğiner onun sığ sistemi ! Şu dakkadan sonra ne borcu çevirebilir, ne futbolcu alacaklarını, ne de taraftar- camia sinerjisi yaratabilir !
 
Keşke süper lige çıkmasaydık ! Keşke 2. Ligde 10 sene daha mücadele edip altyapı sistemi, vizyon sahibi bir yönetimle bu seviyeye gelseydik ! Çok üzgünüm harbi, hayatımda bela okuyacağım gökçekten sonra ki ikinci adam yiğiner !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Metiner erdem’in haberi baştan aşağı zırvalarla dolu. İkinci kaynak, üçüncü kaynak vs. yalan dolan tamamen sipariş haber.
 
Yapılandırmayı vergi sgk borçlarını ötelemekten daha çok 70 80 milyonluk kredi borcu için istiyor. Yayın gelirlerinin tamamına yakınında nerdeyse haciz var. Yapılandırmasız lig içinde takımı tutması imkansız gibi bişey. En az 30 40 milyonluk döngü lazım sezonun geneli için. Yok şeffaflık istemiyor felan diye haber yapmak yiğiner’in haberi olmadan yapılacak haber değil. Mansur kulübü alacak, protokolü aldı locayı aldı felan tamamen ak parti kanadını harekete geçirmek için yiğiner’in bizzat kendi sipariş haberi ! Koridorlarda metin akyüz sesi yankılanıyor felan diye insan aklıyla alay eden ağız yiğinerden başka kimseye de ait olamaz zaten !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Antalya deplasman tribününü gördükçe hüzünleniyorum. Nasıl gidecez bu sene .s
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Mansur başkanın da devreye girmesini isteriz ricacı da olalım ama bir defa bu adamın tarzı başka. Tanıdıkları bildikleri halde şu 15 milyonu bi alalım ağzından kurtulamıyolar. Adam proje adamı, akıl, fikir, altyapı, camia projesi sunup 5 değil 10 alacağın adama para başkanım para ağzı ile harbi rezil ediyolar kulübü.
 
Kombine işinde yüzüne söyledim. 10.000 liradan bin tane vip kombinesini başkanlara belediyelere iş adamlarına sponsorlarına sat zaten 10 milyonu direk ordan atarsın cebine. Ağcabağ gel gardeşim 3 loca al madem destek olacan de. Bir loca da mert ve eren’in ailesine ver camianın bir kalbini kazan yok abi yook akıl yok.. garibana belediyeye gitmeden milyon tane yolun varken bin lira kombine 10 milyon belediye diye diye ne geçti eline. Gram yol gidemedik bir de transfer yasağı kalkıyo algısı yarattın ki ilk mağlubiyette küfür edilmedik damarın kalmayacak ! Vergi sgk sorununu yapılandırma ile çözse bile 15-20 milyonun üstünde canlı girdi yapması lazım !
 
Her defasında her hamlesinde kısır döngüye sokuyor camiayı. Biraz akıl be adam !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
8,10 numara, iki kanat, birinci forvet.. bu kadar eksiğe 1 puan mucize. Sak ilhan sedat aydın ile konyadan puan aldık. Mucizelper birden fazla tekrarlanmaz net katkı sağlayacağımız 6,7 transfere ihtiyacımız var. Tribünde başkanda işini yapsın bu sene de düşmeyeciz!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
TaqTaq, foruma yazdı.
Yiğiner söyledi söylemesine de fikir olarak bunu savunduğu için değil tamamen gevşekliğinden. İnanılmaz bi lakayitlik var. Şu kombine işinin bu tutarda olmasının ilk sebebi yapılandırma için kredi tutarında oranla karşılayabilecek gelirinin olması. Ben işte şu tutardan bilet satacam, 10 bin kişiye oynacam sana da iki sene sonra şu tutardan borcumu ödeyecem. Storenin açılmasının esas nedeni de bu. Kurulan banka konsensusu gelir göster diyor sende hazırlıyorsun dosyanı başvuruyosun bilirkişi raporu maporu vs derken onaylanana kadar bekliyosun. İstesemde değiştiremem de dedi. Niye dedi bunun için dedi dosyan yanar...
 
Açıklamıyor, konuşmuyor. Aklımızla alay ediyor. 3-5 avukatla günü kurtarayım derdinde. Hah açıklasa naptın 40 milyonluk krediyi bir senede nasıl ezdin desen onu da açıklayamaz da ondan gevşekliği. Kombine alın 6 oyuncu alayım size vs aklınca kafa kırıyor. Kombinenin satılıp satılmaması felan umrunda değil yiğiner’in, üzerindeki 40 milyonluk kredi borcunun tüm bağlayıcılığı iki sene ertelemeli kalkacak sadece 10 milyon faiz borcunu ödeyecek ! Gününü kurtarsın adımda atar, çiçekte atar herşeyi de yapar.
 
Transfer yasağı da başka mesele. O konuda da kafa kırıyor. Geçen senenin ikinci yarısı gibi yapacak hocayı takımı. İlk iki hafta bakacak tuttu tutu, tutmadı al getir. Allah yüz defa gülsün Ankaragücü’nün yüzüne de her sene de bu kumar oynanmaz. İkinci forvetim felan herşeyim var diyor. Bırak ikinci forveti 1. forvetin bile yok orgill’in tek numarası vardı ani sprint onu da çözdüler ligin son 10 haftası mantara bağladı. Seni geçen sene ligde ligde tutan 3 ana parçan gitti halen takımı korudum diyosun. Nisanda mayısda yalvardılar sana 800 bin dolara boyd’u bitirelim diye hallederiz hallederiz gördük işte nasıl halolduğunu. Sedatı 10 maç oynatamazsın şu sezonda, faty-moke ile orta sahayı geçemezsin, hectoru ilhan ile kullanamazsın, aydın’ı 90 dakka oynatamazsın. Elinde 9 tane yabancı var, kalkarsa traoreyi de alacan etti 10, mecbur yabancı kaleci alacan 11. Hadi at sadeev’i dışarı direk kullanabileceğin sadece 2 yabancı hakkın var. Transfer yasağını kaldırsan bile ilhanı sedatı aydını mehmet sak’ı alihan’ı mecbur kullanmak zorundasın. 34 haftayı 14 kişiyle tamamlayamazsın !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar